Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   77 / 205
(#) Gafly hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
Csaba hogy áll a virushelyzetre való tekintettel?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A szabadtéri programokra is vonatkozik a korlátozás? Például ha valamelyikőtök az udvarában rendezné meg.
(#) gyuszo válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A szabályok az idő haladtával, mivel a helyzet súlyosbodik egyre szigorodnak jelenleg. Az, hogy mi lesz 2-3 hónap múlva szerinted ki tudja biztosra ?
Jelenleg ez van : A járvány terjedésének megfékezése miatt tilos minden beltéri – kulturális, tudományos, vallási, sport és szórakoztató – rendezvény.
Szerintem elég lenne erre május közepén visszatérni, addig nem tudunk semmi biztosat. Még akkor sem késő megszervezni.
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Sajnos hetekben, de inkább hónapokban kell gondolkoznunk.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Hogyne vonatkozna. Nézzed a híreket!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A tévét darabokban szeretem nézni tőlem távol.
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Jelenleg a művház bezárt.
Egyelőre várunk, most én is csak azt tudom mondani, hogy várjuk meg, miként alakul a helyzet.
Senki sem tudja megmondani, hogy mi lesz június 20-ig.
Ha rajtam múlik, akkor valamikor ősszel megtartjuk.
A Triódás Találkozót is lefújták.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A triódásról van valakinek képe elfekvőben? Vagy miket szoktak ott bemutatni?
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Az a te bajod.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Többnyire kifelyezetten TRIÓDÁS erősítőket. Benne van a nevében.
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Csak hogy nekem a teljesítmény triódák világa ismeretlen. Tehát nem ilyen választ vártam.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Jól mutatnánk négyzethálósan 2 m -re egymástól. De ha véletlenül kijárási tilalmat rendelnek el, akkor még úgy se.
(#) mineral válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Nem egy nagy kunszt, egyszerűbb mint egy pentóda, vagy tetróda. Sokan építenek ilyesmiket az orosz színes TV -k ballaszt csöveiből. (párhuzamos stabilizátor)
Persze egy 300B az azért más kategória.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Erről szól, én megválaszoltam, ha nem tetszik sajnálom. El lehet kezdeni olvasgatni a teljesítménytriódák lelki világáról szóló irodalmakat, nem pedig buta kérdéseket feltenni.
Amúgy meg Googléba beírod, hogy Triódás Találkozó és képeket keress.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) Gery78 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Egy ilyen Triódás talin pörköltfőző verseny van, semmi köze a triódákhoz. Két kategória szokott indulni, a marhapörkölt, és a disznó pörkölt. Aztán ha elkészült a sok pörkölice, akkor végigkóstolják az összeset. Nehogy megsértődj ám...
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) TAttila77 válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Minden bizonnyal meglehet és ha oda elbiciklizik ,még zenét is hallgathat, ha időben indúl
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Lényegében a gyülekezés, több ember találkozása van korlátozva.
(#) TAttila77 válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Jáááááj. Ez nagyon jó. Most jól megnev ettettél.
(#) pucuka válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A pincepörkölt kimaradt.
Egyszer elmentünk egy "étterembe", látom van az étlapon pincepörkölt. Na, hurrá. Kihozták, a tetején egy nagy fehér húsdarab. Kérdem a pincért, hogy ez mi. Ja, az nagyon finom pulyka hús. Mondom pincepörköltben??!!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Na az meg milyen? Ezt meg én nem ismerem. (Gondolom nem pincében főzik
)
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) pucuka válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Vegyes, marha, disznó + krumpli (az nem sok, mert attól izzad a láb). Meg sok vörösbor. Ide is, oda is.
Nem pincében, előtte.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Holnap keresek pár képet.
Meg leírom kicsit bővebben, hogy miről szokott szólni.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Felénk csak valami olyasmi, mint paprikás krumpli és sertéspörkölt vadházassága.
Jó az "ingyen ebédnek".
Marha meg nálunk ugye be van tiltva mostanában.
(#) gyuszo válasza pucuka hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Azért, ha egyszer lesz alkalom rá próbáld ki a Marha, birka és a pulyka, tehát ennek a háromnak az összetételéből készült pörköltet is.
A magyarázat az, hogy a pulyka száraz húsa finomabb lesz, felszívja a másik kettőből a zsiradékot, nem lesz olyan vad a birkahús.
(#) granpa válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
A birkát le kell faggyúzni és meg sem lehet különböztetni.
(#) mohinger válasza mohinger hozzászólására (») Márc 26, 2020 / 1
 
A Triódás Találkozókon trióda végcsővel épített erősítők, különböző hangfalak, lejátszók, DA konverterek szoktak szerepelni. Minden találkozónak van egy tematikája, pl. különböző erősítők összehasonlítása. Legutóbb DA konvertereket hasonlítottak össze. Volt, amikor egy adott zeneanyagot hallgattunk stúdió master szalagról, LP-ről, CD-ről, valamint nagyfelbontású, stúdió masterről digitalizált forrásról.
Most a 2016-os találkozóról teszek fel pár saját képet. Egyik kedvencem a képen látható Bösendorfer hangfal klón és az azt meghajtó 300B SE volt, amit digitális forrásról hajtottak. Természetesen Krizsán Laci 211SE erősítője is remekül szólt, a Kaláka hangfallal.
Láthatjátok, hogy a stúdiómagnóktól a vinyl lemezeken keresztül a digitális forrásokig minden megfordul.
Viszont az egészben a legjobb, hogy remek társaság, szuper kaják és csodálatos természeti környezet vár minket.
Két adagban töltöm fel a képeket. Itt az első:
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) pucuka válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 26, 2020 / 1
 
Hát igen, a pulyka finomabb lesz, de mihez képest? Finom, sohasem lesz, legalábbis az én ízlésemnek. A száraz pozdorját (vagy süteményben a prézlit) ki nem állhatom, semmilyen ételben.
Szeretem a kebabot, a gyrost, de nem csirkéből pláne nem pulykából.
Egyszer csattogtam a Dohány utca elején, ott ki volt írva egy ablakra, hogy "Döner Kebab". az ablakban echte török kiszolgáló. Kérdem mi van benne, mondja, hogy csirke, meg finom pulyka, merthogy a magyarok ezt szeretik. Ezután kérdeztem, hogy hol lehet igazi Döner kebabot enni, a válasz Isztambulban. Pedig az étterem előtt két török kávézott, gondoltam csak van eredeti kebab, vagy legalább olyasmi.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Köszönjük a képeket. Épített valaki olyan pentódás erősítőt amit triódába kapcsolva is lehet összehasonlító tesztet végezni? Pentóda vs. trióda.
Következő: »»   77 / 205
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem