Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   333 / 582
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ezt tudom, most néztem egy speedtest-et (igaz már nincs távoktatás/távmunka rush), most 80/20-at tud az itthoni netem (Mbps). A 80 szánalmasan gyenge ahhoz képest, hogy ez elvileg egy 300/20-as net, de a 60 garantáltnál jobb. A 20 pedig a "marketing" érték, amit maximálisan hoz, ott 5 Mbps a garantált. Mondjuk elvagyok ennyivel, szervert nem üzemeltetek, rdp-hez és ssh-hoz pedig bőven sok. Azért lett ez is ekkora, mert olcsóbb volt, mint a kisebb, amiről váltottam.

Online kasszából pedig tényleg rengeteg van, cserébe alig forgalmaznak. Ugyan nem ismerem a rendszert, de szerintem ha a központból rászólnak egyre akkor az elkezdi tolni a kért adatot, de amúgy óránként (vagy ritkábban) feltolja azt a 1 MB-nál kisebb méretű csomagot, amit tud. A POS termináloknak szerintem nagyobb a forgalma, de az se szignifikáns.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Meg az is kérdés hova méred a sebességet. A szolgáltato kizárolag a saját központjáig garantálja ( a DHCP szerverig) azon kivül már nem az ö gondja....
(#) Tomi20 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Azért ezzel is lehet vitatkozni, dolgoztam vezeték nélküli (Én így hívom) szolgáltatónál, ott 5e ügyfélre volt 2Gbit bejövő sávszél... Volt is panasz bőven, hogy magas a játékoknál a ping, élvezhetetlen, a honlapon kint volt a sebességmérő, ami a fő gépre mért, jó volt a sávszél, erre hivatkozunk mi is, pedig tudtuk mi a gond.
(#) Massawa válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ahogy már korábban irtam a szolgáltato abböl föz amit kap. Hiába épiti ki a hálozatát és ad mindenkinek 2-300 Mbit/s sávszélességet a központba meg még 10 Gbps csatlakozás sincs és azt sem tudja befolyásolni a ha az adott szerverhez még rosszabb a kapcsolat.
(#) Tomi20 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Ahogy már korábban irtam a szolgáltato abböl föz amit kap.”

Szerintem inkább amit megrendel, és fizet.
(#) Massawa válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Az is elöfordul, de sok helyre nincs elég optika,,akkor rendelhet amit akar ( ugyanugy van mint az utolso elöfizeö).
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Nekem nincs sebességproblémám, csak kiváncsiságból mértem egyet, arra, amit a speedtest.net ajánlott. Mélyebben nem érdekel, 30/5-ös nettel is elég jól elvoltam 1,5 éve, mondjuk az a 30/5-öt tudta is folyamatosan.
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 1
 
Legalább ettől nem kell már félnünk.
Ez különösen tetszett:
Idézet:
„csak más tálalásban”

(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Mit vársz egy olyan bulvár laprol? Az igazságot meg a valoságot már évek ota kerülik mint macska a forro kását.
(#) gyerek67 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Idézet:
„Az igazságot meg a valoságot már évek ota kerülik mint macska a forro kását.”

Gyakorlatilag az összes sajtótermékkel így van.
Ha az ember érdemben tájékozódni szeretne valamivel kapcsolatban, akkor kénytelen ugyan abban a témában 8-10 cikket is elolvasni, különféle sajtóórgánumokból, hogy "ojjektív" információhoz jusson.
Mindezek mellett, mint tudjuk, az igazság odaát van...
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Én néha meg szoktam keresni az eredeti cikket is.
Néha be is linkelem egymás után a kettőt ide a fórumba.
Mázli, hogy valamennyit tudok magyaron kivül két másik világnyelven is.
Érdekes dolgok vannak...

Dehát az Internet (is) nagyrészt "újrahasznositott" információkon alapul.
Például ezért kell mindig minden kondenzátort, azonnal kicserélni, minden készülékben, minden hiba esetén.
(#) sonajkniz válasza Gafly hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Idézet:
„Dehát az Internet (is) nagyrészt "újrahasznositott" információkon alapul.”

Nem véletlenül lett a Facebook új neve "Félre-információs hírportál"
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Sajnos az eredeti cikk sem biztos, hogy igaz. Ma már szinte az egész világ oda süllyedt, hogy bármit meg lehet jelentetni és mindig van egy sereg másik buta hirportál vagy szerkesztöség ami minden gondolkodás nélkül átveszi a legnagyobb marhaságot is és ugy terjeszti mintha annak bármilyen köze lenne a valosághoz. Sajnos a politikábol jött ez a magatartás ( ugye az mindig igaz, ha szomszéd (stb) mondja )
Valamikor ha meg akartál jelentetni valamilyen nyomtatott formában akár 5-6 mondatot is, az átment legalább 3-4 kézen a szerkesztöségben és lehet, hogy valaki rákérdezett - ma ez teljesen megszünt, és ettöl válik az internet egyre inkább szemétdombbá - ahol ( ha van valakinek ehhez feje és szerencséje) akár kincset is találhatsz... ezért kell szelektálni melyik portált, forumot érdemes olvasni, és melyik állit oltári baromságokat szinte egyfolytában ( sajnos az index már régen ide süllyedt).
(#) gyerek67 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Így igaz!
Nagyon kell tudni szelektálni, olvasni a sorok közt, ha valami gyanús, akkor több helyen is utána nézni. Sajnos pl. a mostani tiniknek ez már nem biztos, hogy menni fog, egy csomó dolgot azonnal készpénznek vesznek.
(#) nedudgi válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 1
 
Az 50-60 évvel ezelőtti tinik is sok mindent könnyen elhisznek. Nekik legalább annyi a mentségük, hogy gyerekkorukban nem volt ennyi félrevezető információ. (Leszámítva a Coca-Cola által okozott mámort.)
(#) Massawa válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Söt.... de akkor ugy lett a társadalom egy rétege nevelve, hogy külföldön minden szuper és csillog, azaz onnan is csak szuper valos informácio jöhet ( a saját börén csak keveseknek volt adott a valoságot ki is probálni). Sajnos még mindig vannak emberek akik falják az ilyen dolgokat, mint éhes kacsa a nokedlit és komoly nehézségekbe kerülsz, ha megprobálod kiigazitani a buta nézeteket vagy informáciokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 1
 
Rá is fáztak/fáznak sokan...
Ideértve a direkt marketinget is, unokázós csalókat is és még sorolhatnám.
Próbáljuk mi is okosítani a szülőket, amennyire lehet, több-kevesebb sikerrel.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 1
 
Több évtizede (már tudtam, hogy létezik internet ) egy munkatársam okított a magyarság 33000 (harmincháromezer ! ) éves történetéről. Mikor kérdeztem, honnan szedi, említett ilyen-olyan forrásból gyűjtött információkat, könyveket. Alapvetően hitetlen ember vagyok, hiábavaló volt az erőlködése.
(#) Janszi hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Egy bugyuta kérdés:
Ha majd "újraindul minden" ,mondjuk egy gyár,értelem szerűen a vírus nem éli túl abban a közegben annyi bezárt napig,de...
jön a nyitó ember,körbejár,befűt,víz-gáz csapot nyit,stb...és mi van,ha fertőzött amúgy,és még ő sem tudja? És mi van a biztonsági őrökkel,akik befele szonda,kifele motoznak,fémdetektor,tedd ki a kulcsot abba a kosárba...?
(#) Ge Lee válasza erbe hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Én ezért (is) "imádtam" mindig a történelmet. Olyan átszellemülten képesek egyesek beszélni bármiről amiről tulajdonképpen halvány fogalmuk sincs hogy csuda. Valaki(k) valamikor leírta(k) valamit, ilyen olyan amolyan formában, ami vagy úgy volt, vagy kicsit másképp, vagy teljesen másképp. És akkor még nem beszéltünk az irányított objektivitásról sem.
(#) Epu2 válasza Janszi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Így fejeződik be egy horror-katasztrófa film.
(#) sargarigo válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
"Irányított objektivitás" - Ez nagyon cuki!!!
(#) lazsi válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Nem... Így kezdődik.
Akkor fejeződik be így, ha a rendező már tudja, hogy lesz egy folytatás is.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Megtisztelnél, ha az indexet nem linkélnéd számomra. Egy évtizede kerülöm azt a szennyet, és nem látom semmi okát annak, hogy változtassak ezen a tényen.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Akkor sajnos marad a hosszú, vagy a hivatalos.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) _BiG_ válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2020 / 1
 
Nem tudom, jó lenne-e lakni egy húgyszagú holdbázison... Még ablakot se lehetne nyitni, mert bejön a vákuum.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Na ezt most direkt a kedvedért válogattam.
Kurzort föléhúzva látszik forrás, tehát egyéni döntés, hogy elolvasod-e:
- Al 1
- Al 2
- Al 3
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Már nem igen érdekel.
Amikor ott jártam kaptam egy vastag könyvet meg egy DVD-t. Azután rá pár évvel voltam az Ujházy féle Space Centerben is Washingtonban - az nagyon elszomoritott.
Ezzel kimeritettem a mai érdeklödési igényeimet ebben a témában.
Egyszer majdnem sikerült látni a Space Shuttle landolását, de az utolso pillanatban mégis Kaliforniában landolt igy hosszu orral mehettünk haza.
(#) gyerek67 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Azért irigyellek, hogy ilyen helyeken jártál, még akkor is, ha nem is azt láttad, amit szerettél volna...!
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
Következő: »»   333 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem