Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   250 / 253
(#) kissi válasza yodee hozzászólására (») Jan 20, 2020 1 /
 
Szia!

Idézet:
„de .hex-et hogyan lehet visszafejteni teljesen? Én úgy tudom nem lehet.”


Lehet, csak nagyon nyűgös, sokszor egyszerűbb újra megírni ( ha tudod mit kell!), visszafejteni akkor kell, ha meg akarod érteni ( és nincs meg a forrás!) vagy nem elérhető a készítője és úgy kellene egy kis változtatás ( ha egyébként nem tiltották le!) !
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Köszi szépen, ez : (Nixie628_2.57_PCF8583_NoRGB.HEX) rendben is van.
A bevezető 0 nincs.
A korrekció is jól működik. Köszi, nem néztem a leírást
***********************************************
Viszont minden csőben levő számjegy halványan megjelenik a tőle balra levőben is.
De csak a balra levőben.
A képeken látható.
Az anódfeszt hiába veszem lejjebb (140V / 15KOhm), akkor is.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2020
(#) yodee válasza janigel hozzászólására (») Jan 20, 2020 1 /
 
Ez derengés ha jól tudom. A multiplexelt kijelzésnél előfordul és szoftveresen javítható! Javítsatok ha tévedek!
(#) kisgeri válasza yodee hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Igen, csak az a furcsa, hogy ha jól emlékszem, ebben a verzióban ez már javítva van. Nekem ugyanez, ugyanilyen csövekkel, ezzel a szoftverrel nem produkál ilyet.
(#) szepazelet hozzászólása Feb 28, 2020 /
 
Sziasztok!

Lassan elkészül az
Idézet:
„Mule v2 pic vezérelt, infra távirányítós, DCF77, RTC, nixie csöves ébresztőóra”
cikk alapján az órám. Azt a verziót készítettem el, amelyikben egy trafó + greatz + kondi állítja elő az anódfeszültséget a csöveknek. Több helyen azt olvastam (a cikkben is), hogy 170-180 V-ot szabad adni az anódoknak; ezt könnyen be lehet állítani a kapcsolóüzemű tápegységes verzióban egy potméterrel, esetemben azonban ez fix 300 V. A kérdésem az, hogy túl nagy-e ez a feszültség a csöveknek? Esetleg a két panel között lévő 2W-os előtétellenállások hivatottak megoldani ezt a problémát (áramkorlátozás)?
(#) kisgeri válasza szepazelet hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Szia, a nixie cső működési elvéből következően mindenképpen áramkorlátozás kell neki. Ennek mértéke a tápfeszültségtől, ill. a multiplexált/nem multiplexált üzemmódtól függ. A tápfeszültségnek eleve nagyobbnak kell lennie a gyújtási, ill égési feszültséghez képest. A rajzban 10k 2W szerepel, annak jónak kell lennie. Ha netán túl fényes lenne, akkor az ellenállást nagyobbra lehet cserélni. (Tulajdonképpen eleve erre a tápra van méretezve az anódellenállás, a kapcsolóüzeműhöz elég lenne kisebb is.)
(#) pucuka válasza szepazelet hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Ha túl nagy az alkalmazott tápfeszültség (300 V), akkor előállhat az az eset, hogy nem csak az a szám fog világítani amelyiket bekapcsolod, hanem a többi is, legalább is derengeni fog.
Igen ajánlatos megnézni az alkalmazott nixi csövek adatlapját, és az ott megadott értékeket figyelembe venni.
(#) sooty válasza szepazelet hozzászólására (») Márc 1, 2020 / 1
 
Hello, az eredeti szoftverrel ne is próbáld, ezek a verziók Bővebben: Link lehetnek jók ilyen nagy feszültségen. Az anódellenállás mértékét a (U anód - U égési)/ (I folyamatos x 6)=(300-140)/(0,002 x 6)=13,33k (~15k) számítással határozhatod meg.
(#) twingo16v hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy nixie csöves órám,és egy hő/páratartalom mérőm.
Mind a kettő jól mőködik.
A hőmérő eredeti kapcsolási rajzán a nixie tápot kicseréltem, mert a 2-es csőben folyamatosan tönkrementek (mérgeződtek) a katódok.

Azóta jól működik, annyi vele a bajom, hogy a katódok nagyon világítanak, és nincs a PIC programban olyan, hogy bizonyos időnként végig "tekerje" a számokat. (katód beégés védelem)
A PIC tele van!

Az órát KIT-ként vettem ebay-ről, én raktam össze, nagyon szép, és jó is.
Az órában 6db cső van, viszont egy nixie vezérlő IC.
A hőmérőben ahány cső, annyi IC.

Arra gondoltam, hogy a hőmérőt át kellene tervezni arduino vezéreltre, ott több a lehetőség (bár a program íráshoz hülye vagyok), és ha lehet úgy kellene megcsinálni mint az óra esetéven, tehát egy nixie IC legyen a 4db csőre.

Most a hőmérő szoftvere annyit csinál, hogy 60 másodpercig a hőmérsékletet mutatja, majd 15 másodpercig a páratartalmat.
Ez így jó is, annyival kellene kiegészíteni, hogy bizonyos időnként végigtekerje a számokat.

Ha tudna valaki segíteni az áttervezésben, mind kapcsolási raajz, nyákterv, szoftver, kérem írjon privátot, és átküldöm a kapcsolási rajzokat, a nyákterv lay fájlt, és a pic tartalmat.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2020
(#) Kovidivi válasza twingo16v hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Ez azért elég nagy falat szerintem...
(#) kaqkk válasza twingo16v hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
A pic tartalom (hex?) nem elég a forrásfájl kell a program bővítéséhez . Én új programot írnék a 0 ról . Ez a program nincs egy hónapos (a Tom25 féle tranzisztoros órához írtam .
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2020
(#) twingo16v válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
A PIC tartalom igen hex!

de megvan a forrás is.

Én nem tudom megírni, mert nem értek a programozáshoz.
De ga írsz privátban mail címet szívesen elküldöm, hogy át tudd nézni.
(#) kaqkk válasza twingo16v hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Tedd fel ide a kapcsirajzot belekukkantok
(#) TASBALA hozzászólása Márc 11, 2020 /
 
Sziasztok, tud valaki ajánlani jó tervet egy négyjegyű IN-12-es órához?
(#) kaqkk válasza TASBALA hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
A cikkek közt kerested már ? Elvileg bármelyik 4 csöves terv jó csak a csőpanelt kell maximum áttervezni a cső lábkiosztásának megfelelően .Például ez ...
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2020
(#) otvenkilenc hozzászólása Ápr 2, 2020 /
 
Azért írtam ide, mert Nixi csöveztek. Kérdés a képen látható nixi csővek sötétebbek. Mi okozhatja?
(#) kisgeri válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Katódporlás, kirakódott az üvegre. Rengeteget mentek és/vagy túl lettek hajtva, akár egyéb hiba miatt is. Egyébként működnek, vagy még nem tesztelted?
(#) pucuka válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Bekapcsolt cső esetén mennyi a csövön levő feszültség?
(#) kisgeri válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
A karakterisztikából adódóan a feszültséget igyekszik tartani a cső, de az áram jelentősen megemelkedhet, azt érdemes mérni.
(#) otvenkilenc válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Még nem teszteltem így kaptam.
(#) kissi hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy kis érdekesség a csövek gyártásával kapcsolatban ( elnézést kérek, ha nem a legjobb helyre linkeltem be !):Bővebben: Link
(#) MrBrown hozzászólása Szept 10, 2020 /
 
Sziasztok,
Nem olyan régen volt itt valaki, aki ha jól emlékszem HV5630-akkal hajtotta a nixieket (még meg is lett dícsérve, hogy végre nem 74141-ben gondolkozik )
Nekem van két ilyen használt de jó IC-m foglalatostól. Felajánlom ingyen neki vagy bárkinek aki eljön érte a III. kerületbe.
Remélem ez a felajánlás megállja itt a helyét a háttértörténet miatt.
üdv.
(#) granpa válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 10, 2020 / 1
 
Megyek érte, ha Pesten leszek. Addig légy szíves tárold. Köszönöm. Írtam privátot.
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Valakinek nem lenne ilyen panelja fölöslegbe?
Beültetném
Köszönöm,
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) MrBrown hozzászólása Szept 23, 2020 /
 
Sziasztok,
Egyszerű felépítésű nixie óra áramkört keresek az alábbi felétételekkel:
-6 csöves
-Non-multiplex (6x74141)
-DCF vétel
KIT is szóba jöhet.
Köszönöm a segítséget.
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Szia!
Egy darabom még van, de nem piros, hanem fekete és a összeszerelési furata 5 mm -es.
A többit privátban.
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Köszi! Írtam!
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Nagyon köszönöm Zsolt, már megy az óra!
(#) H2opok hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Üdv
Van esetleg valakinek iv 11 es ("egyszerű" , semmi extra, mutassa az időt +rtc) vfd óra terve?
Köszi
(#) kaqkk válasza H2opok hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Itt biztosan találsz . Az enyém most készül de sajna nem halad a teszt (nincs idő rá)
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2020
Következő: »»   250 / 253
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem