Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pickit2 továbbfejlesztése
Lapozás: OK   21 / 22
(#) f2f2 válasza nagyg282 hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
A dat fájl szerkeszthető bizonyos programmal írtuk itt korábban
Idézet:
„PICkit2 Device File Editor.exe”


A pk2 bootja képes feltölteni rá megfelelő fájlt, ami a pk2 tennivalóit adja meg.
Most momentán nem tudom de keresd meg a menüt amivel dat fájlt lehet betallózni
és a pk2 re iratni. Vagy amit e topic szülőatyja (Hp41C) szokott mondani bele kell olvasni a leírásba.
(#) Hp41C válasza nagyg282 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Idézet:
„Letöltöttem a PK2DeviceFile_1.62.14_mod6.dat fájlt de nem teljesen értem hogy kell ezt módosítani ,illetve lecserélni az eredeti dat fájlt.”

1. Zárd be a PICkit2 programot, nyisd meg a telepítési könyvtárát.
2. Nevezd át a Pk2DeviceFile.dat állományt, hogy megőrizd a későbbiekre.
3. Másold a mappába a PK2DeviceFile_1.62.14_mod6.dat állományt PK2DeviceFile.dat néven.
4. Indítsd újra a programot.

A PK2DeviceFile.dat a PC -n futó programnak ad információt, nem kell a PICkit2 eszközbe "letölteni".
(#) c27 hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy DS1235 nvram tartalmát szeretném írni/olvasni, a PicKit2 képes erre? Elvileg ez az ic 27c256 eprom kompatibilis, jó lenne ha nem kellene egy eprom író/olvasót csinálni.
(#) Wezuv válasza c27 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Egy soros eszközzel akarsz párhuzamost írni?
(#) c27 válasza Wezuv hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Mintha olvastam volna, hogy eepromot lehet olvasni/írni vele, de annyira nem néztem utána.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Csak soros felületűeket kezel: I2C, SPI, MikroWire, UNIO.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Értem akkor keresek valamilyen után építhető programozót hozzá, a topikjában hátha ajánl valaki egy jól bevált kapcsolást, meg nézegetek én is a neten. Annyira még nem foglalkoztam az egésszel, csak tegnap este tudtam meg, hogy kell majd egy ilyet csinálnom.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) szines hozzászólása Ápr 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Pickit2-vel szeretnék 24C65-ös eepromot írni,olvasni de csak a 24C64-est ismeri.
Van valami varázslat amivel ez megoldható?
(#) Hp41C válasza szines hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
24C64 -ként kezelnie kellene.
(#) szines válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Köszi,majd kipróbálom.
Igazából a másolandó eeprom tartalmát féltem.
(#) szines válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Hááát ez nem jött össze.
A 0400-as sortól nem törli,meg semmit se csinál vele.
(#) Hp41C válasza szines hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Címvezetékek és a pipák összhangban vannak? Az SDA lábon van felhúzóellenállás?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2018
(#) szines válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
A0 A1 A2 a Gnd-re kötve,pipa nincs bent,SCA,SDA-n 10K-s felhúzó ellenállások vannak.
Valami Microchippes fórumon láttam.
(#) Hp41C válasza szines hozzászólására (») Ápr 10, 2018 1 /
 
Idézet:
„A0 A1 A2 a Gnd-re kötve,pipa nincs bent”

Eddig jó. Csak az SDA -ra kell felhúzó ellenállás, kb. 2,2k .. 2,7k.
(#) szines válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Jobb a helyzet.
A Blank check ugyan megakad ugyanúgy a 0400-nál,bár a sor FF-fel van teli végig.
Viszont a Hexet beírja,sőt a Verify is szép zöld a végén.
Sajna van egy vödör döglött IC-m amikbe egyes részek örökre úgy maradtak.
Még egyszer nagyon köszönöm a segítségedet!
(#) Hp41C hozzászólása Jún 16, 2018 / 1
 
Működik a program a PIC18FxxQ10 családdal is. A Device Id terület 128 szavas.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Sziasztok fórumtársak.
Szerertném a PICkit2.5 változatokat utánépíteni, de nincsen időm arra, hogy nyákot is elkészítsem, pláne szépen (nincs minden itthon). Valakinek KIT formában megvannak ezek a változatok? Furatszerelt változat érdeklne. Anno Szilva féle programozót építettem meg ugyan így, a mai napig működik, úgy, hogy a módosítások sincsenek elvégezve, ráadásul készreszereléskor felcseréltem két fetet, így forraszthattam újra. Több ponton is kevésnek érzem, a 2.5 -ös változat ugyan úgy alkalmas debug -olásra is? Azt láttam, hogy sorozatprogramozásra is képes az eszköz az Epromok által. Tanuláshoz, fejlesztéshez szeretném megépíteni. Eddig csak javítás szintjén nyultam bele a PIC lelkivilágába, most már szeretnék magammal valamit kezdeni. Előre is megköszöném, ha valaki pm -ben megkeresne ezügyben.

Hp41C Neked viszont minden elismerésem. Nem olvastam teljesen végig az összes oldalt, de nagyából lekövettem a munkásságod. Odaver rendesen.

Sziasztok.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2018
(#) Hp41C válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Panel csak a PICkit2 furat szerelt változathoz van (még pontosan 1db furatfémezett, gyártatott, piros forrasztásgátlós kivitel), a 2.5 változathoz sajnos nincs.
(#) Pali79 hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Sziasztok! Elérhető valahol egy olyan PK2DeviceFile.dat amiben szerepel a PIC16F1829?
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
A gyári 1.62.14 Pk2Devicefile.dat állományban már benne van.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszönöm! A jó öreg Mplab IDE- val nem lehet csinálni valamit, hogy azon keresztül tudja programozni?
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Közvetlenül nem lehet.
(#) Unfi hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy utánépített PICKIT2 égetőm. A gyári kapcsolás lett teljesen lekoppintva. Azt tapasztalom, hogy védett 16f628-at nem tud programozni, törölni, mindig hibára fut. Programming failed at programm memory address 0x0000.
Ha a gyári égetővel törlöm, utána már tudja programozni, törölni. Megoldás van erre? Köszi.
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Márc 8, 2019 / 1
 
Use Vpp first programming entry.
A tápot a PICkit2 -nek kell adni a kontrollernek.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Igen, az adja a tápot. Eddig minden PIC-et tudtam égetni!
(#) Wezuv válasza Unfi hozzászólására (») Márc 8, 2019 / 2
 
Ha nincs meg az 5V, akkor nem lehet törölni ezt a PIC-et. Mérd meg, van-e különbség a két égető Vdd-je között. Ha igen, akkor ez az ok.
(#) Unfi válasza Wezuv hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Köszönöm, ez volt a probléma! Némelyik USB portomon nem jön ki 5V, és a kábelen is esett feszültség. Ez a PIC érzékeny a tápra.
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Sziasztok!

Az Arduino csoportból tévedtem ide. (Bocsi... )

Az a gondom, hogy az Egyetemen PIC programozást kezdtünk el tanulni. Jó volna itthon is gyakorolni, azonban semmim nincs itthon ehhez. Kellene egy fejlesztő board, amin pontosan az a PIC van amin tanulunk. A nagy board igen drága, azt nem szeretném, azonban találtam NU32 lapkát amin pont az a PIC van ami nekem kell.

pic32mx795f512l

Azért kellene pontosan ilyen típus, mert az adatlap bogarászásával is kell foglalkoznunk kicsit. (Feladat ki van adva, de pl. melyik bájton mi van az nincs megadva (Timer, stb), ki kell keresni) Ezt még nem csináltam, jó lenne ezt is gyakorolni. Ezért gondoltam, hogy jobban járok pont olyan PIC-en gyakorolni mint amilyen a suliban van, de tévedhetek is.


Azonban nem tudok beszerezni egy olyat. Kicsit drága is, illetve oldalt sem találtam ahonnan ezt be lehetne szerezni gyorsan.

Kérdések:

-Tud valaki olyan oldalt ahonnan be tudnék egy ilyet szerezni? (Magyar kell, mert gyorsan kellene)
-Valamelyikőtöknek nics eldaó NU32V2 panelje?

Köszi mindenkinek!
(#) pipi válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Ha jól emlékszem, van valami ilyen piccel megszerelhető nyákom, picet tudsz hozzá venni a chipcad-ben valószinűleg.
Ha érdekel keress magánban.
Ha kész panel kell, nézted chipcad-éknál mi van, esetleg olimextől is rendelhetsz, régebben rendeltem, futár hozta gyorsan.
(#) Peet19 hozzászólása Ápr 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy PK2-t szeretnék építeni (most tanulom a PIC programozást), és abban szeretnék tanácsot kérni, hogy melyiket építsem meg szerintek?
1. http://users.atw.hu/wattmep/PICkit2_W_klon/PICkit2_W_klon.html
2. https://muhely43.blog.hu/2014/04/13/pickit2_klon_programozo_utanepites
Az utóbbi is szimpatikus, csak van egy pár láb ami lóg a levegőben és a watt féle rajzon egy kicsit más.
De ha van valami más ötletetek, azt is szívesen meghallgatom.
Előre is köszi a segítséget.
Következő: »»   21 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem