Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pickit2 továbbfejlesztése
Lapozás: OK   20 / 22
(#) Ktulu válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Megírtam a ChipErase scriptet, viszont valami gond van. Eredeti PK2DeviceFile.dat fájllal is próbáltam (25LC1024) és ha Erase-t nyomok, Erasing device: EEPROM... üzenettel szerintem egy olvasást hajt végre. Időben ugyanannyi legalábbis, és szkóppal ránézve a CS (VPP) lábra, úgy változik mint olvasásnál. (törlés scriptnél azonban Do Nothing van kijelölve) Az általam írt script szerint a CS-et kétszer kellene alacsonyra húzza csak.
Próbáltam, hogy az EEmemEraseScript-nek is ezt adtam be, de semmi változás.
(#) Hp41C válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
A EE25Q80_ChipErase (Script 300) szerintem a terveknek megfelelően két SPI ciklust végez el (beírja a Wr_EN kódot (0x06) és a Chip_Erase kódot (0xC7)) majd vár 25 másodpercig.
A PICkit2 az "olyan memóriát" aminek nincs törlés parancsa végigírja az üres (blank) kóddal.
Sajnos a programban az "olyan memória" detektálása csak a protokoll szerint választ, szerinte az UNIO és a Microwire EEpromok rendelkeznek törlés paranccsal.
De be lehet csapni:
A ChipErase scriptet írd vissza 183 -ra, a ChipErasePrepare scriptet állítsd 300 -ra.
Végrehajtja a törlést majd végigírja a memóriát 0xFF -el.... Talán menni fog.
A specifikáció szerinti törlés megvalósításához meg kell változtatni a programot...
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) Ktulu válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Köszönöm.
Mielőtt kipróbálom, lenne még valami. Csatoltam két képet. A beolvasott tartalmak eleje valamiért csupa 0. Letöltöttem az alaplap oldaláról a BIOS fájlokat és összehasonlítottam. Azok eleje mind tartalmaz valamit. Sok féle képpen próbáltam, delayt tettem az olvasás elejére, ugyanazt kapom. (adatlap szerint nem kell delay) Kérdés, hogy ez mi lehet?
Sajnos a 25Q32 túl nagynak bizonyul? Nem lehet beolvasni. Ha kiválasztom a listából, sok várakozás után NET Framework System Out Of Memory exceptiont ad.
(#) silent15 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Szia!
Elakadtam a dologgal. Megcsináltam amit írtál, módosítottam mindent amit kell, átneveztem a régit, betettem az újat, de nem ismeri fel a chipet, manual és manual selectnél sincs ott a part, viszont az editornál ha újranyitom, ott van, mi okozhatja ezt ?
Köszönöm
(#) Hp41C válasza silent15 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Tedd fel ide a Pk2deviceFileEditor képét a 16F1788 -ról.
(#) silent15 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Közben leszedtem egy másik device filet, amibe valaki már beletette, összehasonlítottam és a family a te 18-ad helyett 14 és így látja ott ahol kell manual selectbe, viszont a pickit2 unsupported partnak írja (ID=3020), illetve manual selectben pl olvasásnál az mondja hogy selected device not detected.

1.JPG

2.JPG
   
(#) silent15 válasza silent15 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
És éppen ahogy megírtam az előző hozzászólást megoldódott a probléma, leírom a hibám;
A TE 18-ad jó, viszont rossz helyen kerestem midrange/USB pont alatt van, illetve így már meg is találja autodetectben is.

Szóval köszönöm, megolódott!
Ami még nekem egy kérdés lenne, ahogy kiveszem a "Programming Specifications" dokumentumból elvileg támogathatóvá tudok tenni több darabot is ? Csak átírom a megfelelő részeit, van ehhez valami leírás esetleg ?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2017
(#) Hp41C válasza silent15 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
A DeviceId bitszáma a különbség. Midrange standard 9 bites, az új család 14 bites.
Leírás: PICkit2SourceGuidePCv2-61FWv2-32.pdf, a PICkit2 forrásai a Microchip Archive oldaláról és a típus adatlapja valamint a programozási leírása.

Az a baj, hogy ezek a típusok nem voltak még elérhetők, amikor módosítottam a PIC32 miatt a programot, a DeviceFile -t és a firmware -t. Most már nem kompatibilisek.
(#) kissi hozzászólása Jún 17, 2017 /
 
Sziasztok!

PK2-vel szeretnék PIC12F1840-et programozni. Van-e rá lehetőség és amennyiben igen, akkor hogyan kell megoldani ?!

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Pk2DeviceFile.dat V1.61.14 kell hozzá. A Midrange / 1.8V Min csoportban van.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Köszi, így már megtaláltam ( igaz, hogy nem kellett kiválasztani, de felismertetés után kiírta a típust!) !
Az általad küldött 9Pk2DeviceFile 1.63.13 van benne !
(#) rockersrac hozzászólása Okt 8, 2017 /
 
Sziasztok! A Pickitben a pk2devicefile.bat hol található? Hogy férek hozzá? Szeretném az eredetit kimenteni belőle, és kicserélni egy másikra, mert szeretnék PIC18F25K80-as picet felprogramozni, de csak pickit2-m van, és olvastam hivatalos pic fórumon hogy elvileg ezen fájl cseréjével lehetővé válik ezen ic programozása is. Előre is köszi a segítséget!
(#) attika válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
C/Program files/Microchip/Pickit2
(#) Hp41C válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Kár, hogy nem itt olvastad...
(#) f2f2 hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Itt állok egy PIC18LF8490 felett és most nézem ez nagyon nincs benne
se PK2 se PK3 de még másomban se.
Gondolom 18LF84J90 ként ne nézzek bele.
Ha lehet dupplikálni melyikből lehetne ? 18F8490 vagy a 18F84J90
pár paramétert kellene átírni és megoldható pk2 vel ?

Köszönöm
(#) Hp41C válasza f2f2 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
PIC18LF8490 / PIC18F8490:
Adatlapjuk és a programozási leírásuk ugyan abban a dokumentumokban van, a Vdd maximuma mindkét típusra 5.5V Még az eszköz azonosítójuk is ugyan az.
Próbáld meg PIC18F8490 ként. Ha a panelban programozod, alacsony Vdd ( < 2.9V ) esetén nem fogod tudni törölni, a nagyobb feszültséget esetleg a panel nem fogja tolerálni.
Egyébként, ha a Vdd max az LF és az F típus esetén megegyezik, a F típussal lehet programozni az LF -et. Vö. PIC16LF628A - PIC16F628A, stb.
(#) f2f2 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Vért izzadtam PK2 PK3 al is de sehogyse sikerült semmilyen tápfesszel se.
(#) brato hozzászólása Dec 27, 2017 /
 
Üdv!

Valaki használta már a Pickit2-t linux alatt?
(#) kitartás válasza brato hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Nem tisztán linux. Virtualboxra telepített xp vel használom.
(#) brato válasza kitartás hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
A wine -vel próbáltam de fel sem ismeri az égetőt.
(#) kitartás válasza brato hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Egy parancssoros, PK2CMD nevű dolog létezik. Elméletileg natív linuxos, bár soha nem próbáltam (Egyszerűbbnek tűnt a virtualbox, már csak a számomra könnyebben kezelhető fejesző pakkok miatt is pl MikroC, CCS)
(#) f2f2 hozzászólása Jan 14, 2018 /
 
2 Kérdés

1. A továbbfejlesztett PK2 PC progban lett e javítva a leírt jelenség,? (Nálam 2.60 az utolsó)
Ha indítok akár egy olvasást, akkor a folyamatjelző egy idő múlva nem kap frissítő lehetőséget és nem követhető teljesen a végéig a kirajzolás?

2. PIC16C926 ot lehetne e PK2 vel? Miből kopizva és mit hol kellene átírni benne?
Kössz
(#) Hp41C válasza f2f2 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Idézet:
„Ha indítok akár egy olvasást, akkor a folyamatjelző egy idő múlva nem kap frissítő lehetőséget és nem követhető teljesen a végéig a kirajzolás?”

Mindvégig kap frissítést, de az operációs rendszer nem végzi el egy idő után. Nem találtam meg még az okát.
Idézet:
„PIC16C926 ot lehetne e PK2 vel?”

A firmware nem tartalmazza a PIC16C programozási algoritmusát. Továbbá a Vpp generátor terhelhetősége kicsi a sorozat programozásához (még a kiolvasásához sem elég).
(#) f2f2 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Hoppá ennyire macerás ez a 16C926...
Kösszi

Idézet:
„Mindvégig kap frissítést, de az operációs rendszer nem végzi el egy idő után. Nem találtam meg még az okát.”

Olyan mint amikor gyors munkára írjuk a programot és a progressbarra írom a növekedést
pld prb.Value=(prb.Value+1)
de kifelejtem a Doevents/PeekEvent/... utasítást ekkor egy idő múlva leáll a progressbar kirajzolása
(#) Hp41C válasza f2f2 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Ez egy C# program melyben a ProgressBar.Value írására automatikus eseménykezelés történik, hiszen az elején kirajzolódik. Minden íráskor le kellene futni az automatikus eseménykezelésnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
(#) david10 válasza f2f2 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
A progressbar kirajzolása áll le vagy a Windows hiszi azt, hogy a program nem válaszol?
Az utóbbival volt nekem gondom, amikor Delphi-ben az Indy komponensel nagyobb fájlokat akartam letölteni, a Windows egy idő után mindig jelezte, hogy a program nem válaszol, de közben a letöltés zajlott a háttérben, amikor a fájlt letöltötte, egyből helyrejött.

A megoldás az volt, hogy a regisztrációs adatbázisban átállítottam (vagy létrehoztam) a HungAppTimeout kulcsot egy nagyobb értékre. És mintha a gépet is újraindítottam volna...
HungAppTimeout

Szerk.: 15000-re van állítva, egy 4 gigás fájlt probáltam letölteni, 15 másodperc elteltével jelezte a Win, hogy lefagyott a program, amiután letöltötte egyből helyrejött.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
(#) mazso1988 hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Sziasztok.
Pickit2-el lehet 18F26K22-es MCU-t felprogramozni?
(#) Hp41C válasza mazso1988 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Igen. Már a Pk2DeviceFile.dat version 1.62.14 -ban benne van.
(#) mazso1988 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
(#) nagyg282 hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Sziasztok !
Építettem régebben Juhász Róbert féle pickit2-öt,szeretnék vele 10f320,12f1501,32mx170f256b-50i/sp pic-eket égetni! Letöltöttem a PK2DeviceFile_1.62.14_mod6.dat fájlt de nem teljesen értem hogy kell ezt modósítani ,illetve lecserélni az eredeti dat fájlt !
Előre is köszönöm a segítséget !
Következő: »»   20 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem