Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   343 / 579
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Anyám, borogass! 128Mb 130000,-Ft.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) lelkes amatőr válasza Gafly hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Bocs, javítva.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Máj 28, 2020 / 1
 
A paraszt megnevezés a mezőgazdasággal foglalkozókra vonatkozik. De manapság már az ezzel való foglalkozás akkora tudást igényel, hogy a parasztnak nevezés inkább megtisztelő lenne, csak sokan nem tudják. Azt hiszik, ma is lehet kapával gereblyével termelni egy gazdának százötven hektáron.
(#) Bakman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Idézet:
„...állította, hogy mióta ő maga megvette az xxxet, sokkal jobban érzi magát, jobban alszik és nyugodtabbnak érzi magát”
Az állítás akár igaz is lehet, létezik olyan, hogy placebó hatás.
(#) Johnycorp válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 28, 2020 / 3
 
Hogy felment az alufólia sapka digitális változatának az ára.
(#) Spaten válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Tudja valaki, hol lehet USB csatlakozós alufólia sapkát kapni?
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Mielőtt elvetitek a hatását, azért mutathatnátok olyan műszert amivel lehet mérni, hogy mekkora a kvantumoszcilláció térereje. Ha igaz hogy csak egy közönséges pendrive, akkor már értem hónapok óta miért vagyok rosszul. Biztosan az új pendrivem az oka, az orvosom szerint ugyanis allergiás vagyok a kvantumoszcilláció által gerjesztett sugárzásra.
(#) szalamandra válasza Spaten hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Nálam. De használat elött be kell vizsgálnom a helyet ahol használod, ha mobilan szeretnéd használni, akkor mindig ott kell lennem (koszt, kvártély, apanázs) a folyamatos kontroll miatt. Komplett csomagajánlatot tudok küldeni. Ne vedd félvállról az egészséged.
(#) Gafly hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
(#) Spaten válasza szalamandra hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Rendben. Hajlandó vagyok áldozni az egészségemre. Ugye USB3-as a szerkezet?
Az véd a legjobban az 5G ellen. USB4 még jobb lenne.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) szalamandra válasza Spaten hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Természetesen, hisz minimum rendszerkövetelmény ennél az eszköznél az USB3 felület. A lassan bekövetkező forró nyári estékre van hozzá két kiegészító support: ha besötétedik és ha nagyon meleg lenne.
5G ellen ez nem véd, de ez igen. Ha sokkallod a befektetést, szólj mert féláron megszerzem, sőt lesz benne kicsatoló is, azzal meg csökkenthető a villanyszámlád.
(#) Spaten válasza szalamandra hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
....és ez megél:
https://www.ceginformacio.hu/cr9315000163
Vajon kik vesznek tőle?
(#) mateatek válasza Spaten hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Idézet:
„Vajon kik vesznek tőle?”


Megnéztem a Papírkutyákat. Kuplung biztosan vette egyet a vízér elleniből.
(#) tbarath hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Interjú egy NASA chipfejlesztővel, angolul: Bővebben: Link
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Engem ebben a kérdésben - azt hiszem már beszéltünk rola - hogy hány mühold van még több mint 30 - 40 év után is üzemben és még mindig találnak ahhoz embereket, akik bele tudnak nyulni a szoftwarekbe a Földröl és még korrigálni is tudnak ezt azt.
Valamelyik nap a Marsrol volt szo, ahova a rádiojel kb fél ora alatt jut el, és valami önjáro masinát akarnak fellönni, amit a Földröl is lehet irányitani. Ha belegondolunk, hogy amit látunk, majd a Földön az már fél orával elmult és ha odaküldenek valamilyen parancsot az további fél orába telik mire a gép megkapja.
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Gondolom szakaszos végrehajtású lesz, adnak neki egy feladatot, azt elvégzi, aztán fél órát pihen. Vagy épp többet.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 1
 
Ahogy mondod.
Ugyan a földön könnyebb kimenni szervizelni, de még itt sem az a háromnapon belüli csere dolog játszik még a:
- gagyiban sem,
- nemhogy.
Aztán meg a fene sem akar a Szaturnusz-ig loholni, csak kicserélni egy "púpos elkót". Szoftver frissitésért sem viszünk oda pendrive-t.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Nemcsak a HW a kérdés, de ki emlékszik manapság azokra a programozási nyelvekre amik akkor voltak használatban. Én valamikor Fortranbol vizsgáztam majd jo 10 évvel késöbb PICet kezdtem el gépkodban (ASM) irni, amit csak egy speci programozo szerkezettel lehetett a PICbe beégetni, tudtommal soha nem a müködö áramkörben. Azaz a procit ki kellett venni bedugni valahova eś ujra programozni. Manapság meg a C nyelv a menö. Nekem szerencsém volt látni a korabeli ürtechnikát ugy az oroszoknál is meg az amerikaiaknál is, hát azok a ámitogépek még csak nem is hasonlitanak a maiakra, viszont müködnek valahol a világürben, és sok programozonak ma már fogalma sincs milyen HW milyen trükkök vannak azokon a gépeken és nem biztos, hogy mai tudással azokhoz egyáltalán hozzá lehet nyulni - ráadásul ugy, hogy minden akcio reakciojára 10,60 vagy több percet kell várni. Valoszinü valami computer archeologust kell találni, mert a korabeli fejlesztök minden bizonnyal a sirba vitték a tudásukat.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Idézet:
„mert a korabeli fejlesztök minden bizonnyal a sirba vitték a tudásukat”

Ne tudd meg, hogy mennyi papiralapú nem archivált "bindert" dobtam már ki.
Régen két könyvespolcom volt volt a cégnél, meg költözésenként 6 nagy papirdoboz.
Most beférek egy 60x40x50-es szekrénykébe (beleértve a "szolgálati mamuszt" és bögrét is).

De ugye amit több mint 2 éve nem vettél elő, az nem is kell.
Granpa kiegészitésa a dologhoz: Meg arra már a fene sem emlékszik, hogy hol van.
(#) bitmixer válasza Massawa hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szerintem azért még vannak öregek - ha egyre kevesebben is - akik vissza tudnak állni a régi technikára. Nem is olyan régen újra foglalkoznom kellett egy 1983-ban általam tervezett és készített ipari vezérlő modullal, amit 8085-ös processzorral, gépi kódban programoztam le. Az égetőm is saját gyártmányú volt. Pár óra alatt felvettem a fonalat és élveztem
(#) Massawa válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Valoban vagyunk még néhányan, de követöink alig vannak. Én is tavaly jártam a barátomnál, akivel 40 éve a PICeket kezdtük programozni, de ö is már nagy gondban van, nincs utod, aki folytatná. A cégben még 6-n dolgoznak, de kodot még ma is kizárolag ö irja (72 éves) és berendezései az egész világon a mai napig müködnek. Egy ideig én is neki dolgoztam, mert a cuccokat hozzá kellett igazitani az egyre ujabb változo környezethez ( ezek is mindenféle ipari vezérlö berendezések). Ma már csak ö csinálja.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Az utolso mondat a kulcs. A NASA 8 éve menesztett vagy 15 000 embert, akik ha mást nem is tudtak, de azt tudták, hogy mi hol lehet, hol érdemes keresni....
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Idézet:
„ha odaküldenek valamilyen parancsot az további fél orába telik mire a gép megkapja.”
Itt a földön csak az egy év, mire a szoftverhibák kijavításra kerülnek, és normálisan működni kezd valami. De addigra már el is avult. Gyanítom, a marsjáróknál nem firmware frissítésekkel telt az első év.
(#) kzozo hozzászólása Jún 1, 2020 / 1
 
Javítottam egy panelt, amin a TOP245 úgy durrant el, hogy az alu hűtőborda 1mm-es lemezét simán átégette. Az utolsó képen látszik a lyuk is.
(#) llax válasza tbarath hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
A mostani marsjáró (és már az előzőek is) sok mozgási műveletet viszonylag autonóm módon, lassan végez (a lassúság egyben energiatakarékosság miatt is van). Így nem közvetlen távirányítás történik, hanem inkább feladatokat kap, amit órák alatt hajt végre, felügyelettel. Ha már nem várható probléma, még az előző közben kapja a következő feladatot, pihenés nem nagyon fér bele az idejébe (csak a rendelkezésre álló energia korlátoz). A késleltetés egy irányban 3 és 20 perc között változik.
(#) tbarath válasza llax hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Köszi, végülis logikus
(#) Medve válasza kzozo hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Nanotechnológiájú kumulatív töltet!?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
TESCO-ban jártam, visszajárót kaptam! Valaki véletlenül emlékérmével fizetett a pénztárnál!
Idézet:
„MAGYARORSZÁG
150 ÉVES A SZERVEZETT MAGYAR TŰZOLTÓSÁG
2020”
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) vision61 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Nem hinném, hogy emlékérme, ilyet én is kaptam a postán.
Ebben a címletben elég sok változat van forgalomban.
(#) Udvari Zsombor válasza vision61 hozzászólására (») Jún 6, 2020 / 1
 
Nekünk ez az első, amivel találkoztunk, ezért hisszük azt, hogy ez limitáltabb darabszámú emlékérem lehet.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
Következő: »»   343 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem