Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Világítós kapcsoló bekötése 230 V AC
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Artredis hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy egyáramkörös billenő kapcsolom. A két alu színűre beköttetem a be és kimenetet a réz színűt pedig direkt a nullára kötöttem, azonban állástól függetlenül nem világít a kapcsoló. Mi lehet a hiba oka?
Előre is köszi a segítséget.

ui.: Maga a kapcsoló hibátlanul működik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) Artredis hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Koszi. Azt szeretnem kerdezni, hogy ezek a kapcsopok imilyen feszultsegtol vilagitanak?
(#) erbe válasza Artredis hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
~140-150 V-tól. Glimm van bennük jókora (~330K?) soros ellenállással.
(#) Artredis hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Koszi. Akkor ezert nem vilagit ))
(#) erbe válasza Artredis hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Léteznek kisfeszültséghez szerelt változatok, abban tetszés szerint cserélhető az égő.
(#) Artredis hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Koszi szepen. Annyira azert nem fontos, hogy vilagitson
(#) Electricboy hozzászólása Ápr 24, 2014 /
 
Ez a kék világítós kapcsoló tényleg botrányos.
Próbáltam befesteni kék alkoholos filccel a glimmlámpát, de nem nagyon javult a dolog.
Valahogy ledet kellene bele ügyeskedni bár nem hiszem hogy elfér na meg a 230. Ebből adódik a kérdésem: olyan kapcsolót keresek ami valóban kéken világít és hálózatról üzemel.

DSC_0231.JPG
    
(#) Csumpika84 hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
2 fázis (barna)
1 fűtőszál (nálam fehér)
3 0 (kék)
nekem ez bejött. Amúgy az a lényeg, hogy mérd ki a három közül melyik az a két láb ami nyit-zár áramkört arra rákötöd a fázist és afűtőszálat. a maradékra (ami nálam is a réz színű láb pedig a 0-át tettem. Az a lényeg, hogy nehogy a 0-át és a fázist zárd össze a kapcsolóval.
ennyi
(#) didyman válasza Csumpika84 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
2007 óta csak megoldódott.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 16, 2016 /
 
Összekavarodtam, és az én kapcsolómon számokkal vannak jelölve az érintkezők, hogy "1 2 3". Melyik kapcsol és melyik a glimm nullája?
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Szia!
Azt tudod, hogy melyik két kivezetés tartozik a kapcsolóhoz? Ha nem tudod, akkor műszerrel kimérheted. Az lesz a lámpa nullája, amelyik nem érintkezőkivezetés.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Idézet:
„Alapszabály a páratlan szám a bemenet, a páros a kimenet.”
(Ha visszaolvasol, akkor megtalálod, hogy honnan idéztem.) Ez jó, vagy...? Mert nekem Soken (?!) típusú világítós kapcsolóm van.
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Találgatás helyett inkább vedd elő a multiméteredet!
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Júl 16, 2016 /
 
Ja bocs, de éppen nem otthon vagyok...
(#) Csumpika84 hozzászólása Júl 18, 2016 /
 
Kedves Zsombor! Előző hozzászóló kadaris-nak igaza van, találgatás helyett multiméter a megoldás, vagy ha nincs, akkor egy darab vezeték, elem meg bicikli lámpa teljesen megfelel. Három láb van: egyik láb a világítás, másik lámpa a kapcsolni kívánt eszköz, a harmadik a bejövő fázis. A lányeg, hogy szürd ki, hogy a három láb közül melyik a kapcsoló, és melyik a világítás. A megfelelő működéshez ki kell szűrni hogy melyik lesz a fázis láb, hogy kapjon áramot a világítás és a készülék is bekapcsoláskor. Ne várd hogy valaki megírja hogy melyik számra mit köss, max ha van kimondottan ahhoz a kapcsolóhoz bekötési rajzod. Egyéb esetben a kapcsoló kimérése ad pontos választ. De előző levelemben már igyekeztem pontosan leírni a válaszomat.
(#) sonny007 hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott ez a kapcsoló: Bővebben: Link

Valaki elárulná nekem, hogy hogyan kössem be a kávéfőzőt rá, hogy ne okozzak zárlatot?!
3 szál vezeték jön a kapcsolóhoz (kék,barna, fekete).
Barna vezeték osztva van a kávéfőző belsejébe és a csokiból le a kapcsolóhoz.
Kék jön le a csokihoz.
Kávéfőző belsejéből jön egy közvetlenül a kapcsolóhoz.
Előre is köszönöm a segítségeket!
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) orcika70 hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Szép napot az oldal olvasóinak. Kérdésem lenne azokhoz akiknek esetleg volna a háztartásukban használatos hálózati kapcsolós elosztó a szétszedhető változatú, és meg tudná nézni hogy a kapcsoló egy áramkörös, avagy kettő.
(#) Gafly válasza orcika70 hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Azt egy multiméterrel te is meg is tudod mérni.
Az, hogy bárki itt szétszedi, vagy megméri a sajátját, nem garancia arra, hogy a tiéd is olyan.
De ezen nem múljon, megmérem az enyémet.
Jelentem meg is mértem, az enyém mindkettőt kapcsolja. És vedővezető is be van kötve, azt meg nem.
Kisértetiesen hasonlit a fényképedre, KF-03-K. És német felirat van rajta...
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) orcika70 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Ez a fényképet csak irány mutatásnak raktam fel. Olyat veszek majd akinek a saját elosztója
két áramkörös kapcsoló típussal szerelt változatú.
(#) erbe válasza orcika70 hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Amiben ez a széles kapcsoló van, az kétpólusú. Az egyenkénti kapcsolóval (aljzatonként) szerelt elosztók pici kapcsolói egypólusúak. Azaz kikapcsolás után akár a fázis is ott maradhat a nem kapcsolt póluson.
(#) orcika70 válasza erbe hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Pontosan ezért két áramkörös kell hogy mindkét pólus megszakítása megtörténjen.
(#) peer hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.

Világítós billenő (4 lábú 2 áramkörös) kapcsolómat 230V / 16A hogyan kell bekötni az Egyfázisú villanymotoromba , hogy világítson a kapcsoló amikor a motor működik.
(#) Gafly válasza peer hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
A CONNECTION feliratú kép baloldali bekötés szerinti két vezeték megy a kapcsoló két középső érintkezőjére. A két hálózati csatlakozó vezeték pedig a kapcsoló két szélső kivezetésére. Ha véletlen forditva kötöd be akkor sem történik nagy baj, csak folyamatosan fog világitani.
Jelen bekötés szerint az óramutató járásával egyezően fog forogni.
Azt nem látom, hogy hová kellene a hálózati vezeték védőföldjét kötni, annak külön jól megjelölt csavar szokott lenni, ami a motor fémházára megy.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Ennek a kapcsolőnak nincs két középső érintkezője, összesen négy van neki...
(#) szs válasza peer hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Úgy látom, a két fekete szál a jelenlegi kapcsolóra van tűzve. Ha igen, ezeket a szálakat tűzd fel a világítós kapcsolód egyik oldali kivezetéseire. Majd a barna száltól csatlakoztass a másik oldalon levők egyikére, esetleg pont fordítva fog világítani, akkor az ugyanazon oldali másikra átttűzöd.
(#) Zsolt 73 válasza szs hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
A kapcsoló mértani középvonalában van két érintkező, és a kapcsoló szélén is van kettő !
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Az a "középső", amelyik középen (közép definiciója, a két szélétől hosszában egyforma távolságra, vagy ami a körül billeg a billegő. Kis szerencsével a kettő ügybe esik, és nem a szélére.) van.
Ránézésre valami ilyen.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Igen ilyennnek látom én is. A Szarvasi kávéfőző kapcsolója (is), ami pont olyan háromvezetékesen van bekötve, ahogyan írtam.
Három egyszínű vezetékkel, hogy az élet egyszerű legyen
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) peer válasza szs hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Szia !

- A két fekete szál szerintem nem kapcsoló hanem ..??.van rajta valamilyen gomb , de nem kacsoló- mellékelek róla képet 13A és line és load kapcs saru kivezetése van.

A kondi a V1 és W2 re van kötve.
A barna az U1 és U2 re van kötve

A motor új .Csak én akarok rá egy kapcsolót.meg be szeretném kötni !
Azt nem tudom hogy mit hová kössek most a kapcsolón?
Földelési pontot én sem láttam ?!Talán egy csavar a motoron ?

Igen ennek a kapcsolónak 4db érintkezője van !
(#) peer válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Igen ilyen ! Igen középen kettő láb alul vagy felül ahogy nézzük még kettő Össz 4db

Bővebben: Link
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem