Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Világítós kapcsoló bekötése 230 V AC
Lapozás: OK   3 / 3
(#) peer válasza peer hozzászólására (») Máj 30, 2020 /

itt nem látszanak a lábak !
(#) szs válasza peer hozzászólására (») Máj 30, 2020 /

Akkor jó, én azt a barna-kék párost a hálózati vezetéknek véltem
Ha nincs rajta kapcsoló, akkor kösd a hálózati vezetékére, az egyik oldalt a fázis, a másik oldalt a nulla, (az egyik oldali érintkezők a fázist, a másik oldali érintkezők a nullát szakítsák meg.) Ha zárod a kapcsolót, akkor záródik a kis égő is a fázis-nulla közt, így van ez a kétáramkörös kitalálva.
Mondjuk mostmár tehetnél fel nagyobb átfogású képet is, ne csak részleteket csepegtess
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza peer hozzászólására (») Máj 30, 2020 /

Csipogtasd ki multiméterrel, hogy melyik érinthezőt melyikkel zárja rövidre bekapcsoláskor. Én már jártam pórul három lábú egyáramkörös kapcsolóval, jól hallható pukkanás kíséretében küldte le a kismegszakítót (de szerencsére a kapcsoló túlélte, hogy a belső glimm égő helyett a kapcsoló kontaktus kapta a 220-at)... Nyilván vissza is kell vezetni a hálózati kábelhez is, mivel a benne lévő glim égő is egy szinte jelentéktelen fogyasztó.
(#) peer válasza szs hozzászólására (») Máj 30, 2020 /

Köszönöm !Élnézést ..Azt hittem ,hogy jól láthatóak a képek...?! Én 800x600 felbontásban raktam fel a képeket én a monitoron jól látom .
(#) szs válasza peer hozzászólására (») Máj 30, 2020 /

Nem a felbontással van a baj, hanem, hogy csak egy részlet látszik. Jól lehet valóban látni, csak nem mindent.
(#) peer válasza szs hozzászólására (») Máj 30, 2020 /

O.K. a jövőben majd igyekszek mindent láthatóvá tenni !
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu