Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   23 / 28
(#) Droot válasza attika hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Szia!

Én RTU5024-et vettem, és rohadt jó. Kicsi, kompakt, igényes, a panel is jól össze van rakva, SMS-el vagy okos telefon alkalmazással minden programozható rajta. Ennél jobban én sem tudok csinálni.
(#) Panhard hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
Sziasztok. Tudja valaki hogy lehet gprs kapcsolaton keresztül a szabványos TCP csomagméretnél (1500 bájtnál) nagyobb csomagokat átküldeni? Bármilyen GSM modemen? Valahogy fragmentálni kell, de nem találok róla semmi infót.
(#) Droot válasza Panhard hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Szia!

Én nem szórakoztam, szétszedtem az adatokat.
(#) Panhard válasza Droot hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Tehát úgy küldöd, hogy:
"AT+CIPSTART="TCP",server,port" --> CONNECT OK
"AT+CIPSEND" --> ">"
"GET http://server/feltolt.php?...adatok 0x1a --> OK
"GET http://server/feltolt.php?...adatok 0x1a --> OK
"GET http://server/feltolt.php?...adatok 0x1a --> OK
"GET http://server/feltolt.php?...adatok 0x1a --> OK
"GET http://server/feltolt.php?...adatok 0x1a --> OK
"AT+CIPCLOSE" --> OK

GET vagy POST metódust használsz?
(#) Droot válasza Panhard hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Igen, nagyjából.

Egyiket sem, sima tcp csomagokról volt szó.
(#) etm hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Hello! Én nem programozni akarok,csak kérdezni hogy egy ujjonan vett sky drive pgo500-as navigácion hogyan lehet megváltoztatni a térkép szineket? Pl a tervezett utvonal szinét,mivel az majdnem azonos az utcák szinével. Ha a nap rá világít alig látható a tervezett ut
Köszönöm!
(#) mechanika hozzászólása Jún 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Az alábbi probléma megoldásában kérném a segítségeteket!

Ilyen gsm modult használok, Ftp szerverre történő adat feltöltéshez.
A modul ilyen stabiliozátorral kapja az 5v-ot.
Időnként elő forduló probléma hogy amikor az adat feltöltés következne újra indul a modul.
Arra gyanakszom, hogy amikor távolabbi torony miatt nagyobb teljesítmény szükséges az adat küldéséhet nem bírja a táp és ezért indul újra a modul.
A modul leírásában az szerepel, hogy 1000uf tantál kondenzátorral van ellátva.
1. Megoldás lehet, hogy még egy kondenzátort teszek a modul 5v és GND közé?
2. Ha igen milyen kondi jöhet szóba?
3. Hogyan lehet meggyőződni arról hogy valóban ez a probléma?
4. Esetleg egyéb tipp?

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza mechanika hozzászólására (») Jún 4, 2018 / 1
 
1, 2: Lehetséges bár koránt sem biztos. Az adatlap tantál kondenzátort javasol ilyen esetre, má rha jól értem azt.
3: Másik tápegységgel, oszcilloszkóppal figyelni az áramfelvételt és/vagy a modul bemenetén a feszültséget.
(#) mechanika válasza Bakman hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Köszönöm!

Este neki ugrok!
(#) mechanika válasza Bakman hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Analóg oszcilloszkóp jó lehet erre?
(#) Bakman válasza mechanika hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Határeset. Éppen az ilyen hirtelen megvalósuló, nem periódikus változásokat nehéz vagy lehetetlen fülön csípni tárolós oszcilloszkóp nélkül.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Betyár nagy áramot tud felvenni GSM modul, amikor kiabál hogy "hallotok-e?"...
Vegyük például a 2W kimenet, 3.3V bemenet kombinációt...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Használtam párszor ilyen és ehhez hasonló modult, 10-20 µF elég volt a táplábaira. NEm sok egy kicsit a 2 W kimenő teljesítmény?
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
900 MHz -en szabvány szerint 2 W, a többi sávban 1 W a max kimenő teljesítmény. 3,3 V -nál azért ez rendes pillanatnyi áramfelvétel.
(#) superuser válasza mechanika hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Idézet:
„Ilyen gsm modult használok”


A hivatkozott modul áramfelvétele impulzusban 2A.
Ennek kiszolgálásához kell egy rendes táp.

Idézet:
„A modul ilyen stabiliozátorral kapja az 5v-ot.”


Ha a modul 5V-ot kap az önmagában is probléma, mert 3.2 - 4.8V a névleges tartománya,
4V ajánlott.

Idézet:
„4. Esetleg egyéb tipp?”


Nem tudom az LDO honnan kapja a tápot, de az LDO bemenő árama nem lehet alacsonyabb a kimenőnél, tehát az LDO-t is minimum 2A táppal kell meghajtsad.
(#) superuser válasza Bakman hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Idézet:
„Éppen az ilyen hirtelen megvalósuló, nem periódikus változásokat nehéz vagy lehetetlen fülön csípni tárolós oszcilloszkóp nélkül.”


Periódikus.
GSM bekapcsolásakor, feljelentkezéskor beszinkronizál rá az analóg szkóp is, ilyenkor jól látható.
Persze a tárolós szkóp jobb.

mechanika: ha a hibád csak időnként jelentkezik és a képen látható pálcika antennát használod, akkor egy rendes kábeles 5dBi antennával valószínűleg nyomtalanul megszűnik a problémád.

Untitled.png
    
(#) Droot válasza mechanika hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Szia!

Felejtsd el azt az analóg tápot, egy step-down konvertert neki a konverter adatlapjában ajánlott kondikkal és ripple filterrel, illetve a GSM modul táp lábának a tövében 100µF-os tantál 1-2db és 33pf-os 1-2db. Nálam így lett stabil. Természetesen a táp és a GSM modul közs a legrövidebb rézfólia legyen, megszélesítve.
(#) mechanika válasza Droot hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Köszönöm a tippeket!

Nagy jártasságom nincs a témában, ezért minden tanácsot megköszönök!
Azért ezt a stabilizátort választottam mert a sim900 gyári doksija ezt ajánlja.
A gond pl.: ott lehet, hogy a sim modul egy másik modulra van szerelve, így lehet hogy már tényleg gyenge a MIC29302.
Egyébként az LDO adatlapja szerint tudja a 3A-t is.
Itt jön az is hogy a SIM900 nak tényleg 3.2 - 4.8V a névleges tartománya, de ugye én egy másik modult táplálok, ezért adok neki 5v-ot. Modul
Ha kicserélem a SIM kártyát olyan szolgáltatóéra amelynek közel van a tornya, akkor gond nélkül működik. (az egyik készülék több mint egy éve működik, napi egy adatfeltöltéssel.
Ilyen antennát próbáltam, azzal valamivel jobb a helyzet, de még közel sem tökéletes.

Első körben megpróbálom nagyobb antennával, ha tud valaki ajánlani azt megköszönöm.
Ez a modul 2G-t használ. A 3G antenna jó lehet hozzá?
Ha nem ok akkor jön a táp csere, itt is megköszönném, ha valaki tudna pontos konverter típust, esetleg bevált kapcsolást ajánlani!

Előre is köszönöm!

PowerS.JPG
    
(#) Gafly válasza mechanika hozzászólására (») Jún 5, 2018 / 1
 
Van az a része, hogy ameddig nincsen kapcsolatban a modul a hálózattal, akkor kiabál.
Utána már tudja hol van...

Nem véletlen van az adatlapon külön fejezet az áramellátásnak.

3 Volt tápfeszültségen 2 W nagyfrekvenciás kimenet komolyan rángat ám...

Sokkal tovább ragozni szerintem felesleges a dolgot.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2018
(#) superuser válasza mechanika hozzászólására (») Jún 5, 2018 / 1
 
Én ilyesmi antennát használok ahol számít.

Antenna választáshoz nézz adatlapot és vesd össze a freq. tartományokkal.
5dBi-t ha tud az jó.

Untitled.png
    
(#) proba válasza mechanika hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Ami még eszembe jutott, a GSM antenna, meg az elektronika kellően védve van egymástól?
(#) mechanika válasza proba hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Külső antennát használok általában.
Az elektronika egy fa, vagy fém szekrényben, azon belül egy műanyag műszerdobozban van.
Ahol meg tudom oldani ott az elektronikától kb. 1-2 méterrel távolabb van az antenna.
(#) pucuka válasza mechanika hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
A rosszul hangolt antenna is tud működési bizonytalanságot okozni. Ilyen gyakran fordul elő, mikor egy mágnestalpas antennát csak úgy felhajítanak egy fadoboz tetejére, a közelében meg vezetékek, kábelcsatorna, meg még ki tudja mi. Hiába a jó gyári antenna, a körülmények tönkreteszik a rendszert.
(#) Droot hozzászólása Szept 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Quectel M95 GSM modult és PIC32-t használok a projektemben. Elvárás részemről, hogy bombabiztosan kell működnie a SW-nek.
Jelenleg a GSM modul parancsainak értelmezését szeretném stabilabbá tenni, tűrhetően működik, de lehetne jobb is.

Egy AT parancs és válasz hogyan működik atombiztosan?

Így néznek ki nagyjából ki a modul bekapcsolása utáni parancsok:
Idézet:

+CPIN: SIM OK
+CPIN: READY
OK
Call Ready
RDY”


Tehát gyakorlatilag egy állapotgépet csináltam rá.
Várja a parancsokat sorosporton a megfelelő sorrendben, van egy uart RX bufferem amiben keresgeti a megfelelő szavakat, ha megtalálja x időn belül akkor örül és ürítu a buffert, ha nem, akkor timeout-ol és GSM hibára megy.

Szintén ha pl akarok egy SMS-t küldeni, akkor elküldi a megfellő parancsot a modulnak, ez sima ügy, de a választ hogyan érdemes várni?
Ezt szintén állapotgéppel csinálom, ha x időn belül az RX bufferben van a válasz örül és buffer töröl, megy tovább, ha nem akkor timeout hiba.

Illetve bejövő SMS érzékelése szintén ha nincs egyéb kommunikáció a GSM modullal (ezt flag-el érzékeli), akkor az RX buffert figyelgeti és ha benne van a megfelelő parancsszó hogy új sms érkezett, akkor feldolgoz majd ürít.

Jelenleg a bejövő SMS-ek kezelésével szerintem a string műveletek miatt van gond, többször kell elküldeni, ezt még megoldom.

Más nagy baja nincs, de valahogy nem érzem azt hogy ez tuti frankó, mert még nem láttam hogy nálam okosabbak hogy oldják meg.

Ez így korrekt?
(#) superuser válasza Droot hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Az állapotgép jó megközelítés. mindenre legyen timeout, legjobb ha lerajzolod az egészet. Van buktató bôven, egy posztban nehéz lenne összefoglalni. Az M95 egyébként jó választás.
(#) ersek1laszl503 hozzászólása Okt 2, 2019 /
 
Sziasztok.

Adott egy Arduino UNO és egy Quectel M95 GSM modul.
Adtam neki áramot, a NETLIGHT szépen villog.
Viszont az arduinoval nem akar beszélgetni.
Csak ezt a sort ismételgeti ha soros monitoron nézem. AT parancsot hiába is írok nem reagál rá.
21:10:51.995 -> 658413131079751310

Van ötletetek, hogy mit csesztem el?
(#) pucuka válasza ersek1laszl503 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
SIM kártya van a modemben?
(#) Droot válasza ersek1laszl503 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Nem megfelelő baud. Először beszélgess vele soros-usb átalakítóval PC-ről, állíts be egy fix baudot.
(#) Gafly válasza ersek1laszl503 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Elsőként is 8 adatbit, 1 stop bit és nincs paritás beállítást használj. A bitsebességet változtasd, ameddig értelmes üzenetet nem látsz (én 4800-al kezdeném).
Szerintem vagy NMEA alapértelmezett üzenetet ismételget, valami hasonlót:
"$GPGGA,114353.000,6016.3245,N,02458.3270,E,1,10,0.81,35.2,M,19.5,M,,*50"
vagy URC-t.
Egyéként meg be lehet neki tanítani az általad kívánt soros beállítást. Ehhez csak annyit kell neki mondanod, hogy "AT". Amikor azt válszolja vissza hogy "OK", akkor megtanulta.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2019
(#) Tardief hozzászólása Jún 10, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy Quectel MC60 GPS modult próbálok megérteni. Sajnos a kapott eredények eléggé eltérnek a valóságtól. Közel 25km-rel.
A képen látható, hogy a 47.291542,19.048698 koordinátákat adja, de a valós helyzetem 47.486339,19.081130.

Félreértek valamit vagy szükséges valamit kalibrálni a dolgon?
Az eredményeket aktív antennával kaptam. szabad ég alatt.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2020

GPS.jpg
    
Következő: »»   23 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem