Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   344 / 579
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Az ilyenekért nézegesd csak az MNB honlapját. Az emlékérme másmilyen, ez a limitált kiadású változat.
Bővebben: Link
(#) proba válasza vision61 hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Forgalmi érme emlék változat...
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) vision61 válasza proba hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Nem nekem kell bizonyítani, én visszajáróként kaptam a postán 50 Ft értékben.
(#) asch válasza Massawa hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Szerintem ennek egyszerűen csak a pénz az oka. Jó programozó képességgel és tudással nagyon sokat lehet keresni, akinek ilyen tudása van, azt nehezen tudják ezek a mikrokontrolleres munkák bevonzani. Még azzal együtt is, hogy élvezhető munka, sokan mikrokontrollereznek hobbiból, de a megélhetésüket nem erre építik.
(#) Massawa válasza asch hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Az lehet, csak az a baj, hogy ma rengeteg helyen keresnek szoftwareseket és olyan helyen ahol nem hardware a célalkalmazás - bankok, könyvelés stb - nagyságrenddel jobban fizetnek és ott nem igen kell ismernie a szoftwaresnek a hardwaret.
Sajnos ismerek néhány csapnivalo megoldást, ahol a SW fejlesztö talán az életében nem látta azt a HW, amit szoftware hivatott kezelni. Sajnos saját tapasztalat az utobbi 20 év felsökategoriás kocsijaibol, meg néhány ipari berendezésböl, ahol hajmeresztö hibák voltak/vannak és egyöntetüen arra vezethetö vissza, hogy aki azt a kodot irta, fogalma sem volt az igényekröl és a használati modrol ( vagy a választott HW nem felel meg az igényeknek). Volt olyan kocsim ahol a CAN bus olyan lassu volt, hogy gyakorlatilag sok funkcio használhatatlan. ( az index jo 1 mp-l késöbb reagál, mint ahogy bekapcsoltam, vagy a hátso akadályjelzö, 2,5 mp késleltetéssel kezdett el sipolni ( csak akkor már a betonvirágágy fel lett boritva ). (Ezek mind mért adatok!)
A barátom berendezései is szerte a világon mindenféle idegen berendezéseket vezérelnek, azaz azokat is meg kell tanulni és hozzáidomitani a kodot. Ilyen munkára még nagyitoval sem találni embert...
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Jelenleg 14 fajta 50Ft-os érme van közforgalomban, köztük a tied is. 1-2 millió példányban szoktak kijönni ezek, úgyhogy fogsz még vele találkozni, csak még friss. Nekünk meg van minden érvényben lévő érméből mindegyik, kivéve a József Attilás 10Ft-os, na az nehéz ügy, ha olyat kapsz a Tecsóban, arra nagyon vigyázz!
Érméink
Emlékváltozatok
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Volt egy ismerős hölgy ismerős (pultosként dolgozott, és igy be tudta gyűjteni a különböző "ritka érméket".
Otthon a polcon tartotta a gyűjteményt.
Aztán egyszer a férje elvitte az "aprót" parkolni...
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Jún 8, 2020 / 1
 
Szerintem odabújt hozzá, és szépen megdícsérte
(#) sonajkniz válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 8, 2020 / 1
 
Majd az okos kis buksiját megcirógatta egy sodrófával.
(#) tothbela hozzászólása Jún 13, 2020 /
 
Szükségem volt egy hordozható füles erősítőre. Felmerült az LM386 mint alany. Nos a belsőt nézve a visszacsatolás 15kOhm /1,5kOhm értéktől 15Ohm/150 Ohm. No ez számomra 10X-től 100X-ig tart. Vagyis 20-40dB. Az adatlap (az összes fellelhető) 20-200X erősítésről beszél. Lehet hogy az adatlap szerkesztőinek azt mondták hogy legkisebb erősítés 20dB, a legnagyobb pedig ennek tízszerese?
(#) Hp41C válasza tothbela hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Hibák mindenütt előfordulnak...
Idézet:
„Nos a belsőt nézve a visszacsatolás 15kOhm /1,5kOhm értéktől 15Ohm/150 Ohm.”

Read as:
Nos a belsőt nézve a visszacsatolás 15kOhm /1,5kOhm értéktől 15kOhm/150 Ohm.

A linkent adatlap szerint a DIP tokos MC64063A 1.2W -ot tud eldisszipálni, a SO8 kivitek 625W -ot.
(#) Gafly hozzászólása Jún 17, 2020 /
 
Bocsánat, aki még reggeli előtt (ne nézz fórumot evés közben/ne egyél fórum olvasás idején) van:
Rogozov
Magad uram, ha más nincsen...
(#) Inhouse válasza tothbela hozzászólására (») Jún 17, 2020 / 1
 
Nem az 1-8 láb közé köthető kondenzátor okozta erősítés növekedés miatt van ez?
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Igen.
(#) szalamandra válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Az oroszok és az ő szuperhőseik...
(#) Rosszmáj hozzászólása Jún 17, 2020 /
 
Éppen hangváltó tekercs készítésben vagyok. Kiszámoltam, kéne 35 m 1 mm-es drót, sacc negyed kiló. Találtam a környéken egy motortekercselő szakit, 3000 Ft/kg áron ad el.
Elmentem hozzá, kihozott egy fél bund drótot. Kérdeztem, kilóra mérjük, vagy méterre. Erre azt mondja, nem akarja megtörni a drótot, elviszem, megtekerem, a maradékot visszahozom. Oké, mennyi a letét? Erre Ő: megbízik bennem. Leesett az állam.
A telefonszámomat elkérte, de nem próbálta ki.
Ja, itthon megmértem, 6 kg a bund.
(#) erbe válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Három tekercselővel volt már hasonló esetem. Volt, amelyik a felhasznált 48 gramm huzal árát se fogadta el.
(#) Gafly hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Most volt a világnap, talán még aktuális.
Nepetalakton
Tengerész
Hasonló körülmények között én is dühös lennék.
Idézet:
„Ilyen szerencsehozó macskának tartották azt az eleinte névtelen, fekete-fehér macskát is, aki a német Bismarck hadihajón élt. A hajó 1941-ben elsüllyedt, ám a cica túlélte a vészhelyzetet. A legénység több tagjával egyetemben a brit Cossack hajóra került, ahol nagyon megszerették, és elnevezték Oscarnak. Nem kellett sokat várni, a Cossack is hullámsírba merült, ám a macska ezt is túlélte. Az Ark Royal repülőgép-hordozó anyahajóra vezetett az útja, ám – hogy, hogy nem – az a hajó is elsüllyedt. Az immáron rutinos négylábú egy roncsdarab segítségével ezt is megúszta szárazon – bár a szemtanúk szerint nagyon dühös volt.”
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Új szibériai melegrekord született szombaton... Akkor már kezdem sejteni hogy honnan jöhetett ide a nyarat tönkretevő hűvös és viharosan szeles időjárás...
Ez nagyon nem jó, hogy a sarkkör olvadozik, itt pedig majdnem fázunk a hűvös szélben!
(#) bbalazs_ válasza Gafly hozzászólására (») Jún 22, 2020 / 3
 
- Tudod, mire gondolok most, Oscar?
- ??
- Arra, hogy rohadtul nem hozol szerencsét...
(#) granpa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
A kisebbik baj a hűvösség; Medárd van. A nagy, ami permafrosztból felszabadul! Nézd meg a Wiki-n!
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Azt kéne idevezetni csövön. Nem lenne gázproblémánk.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Van abban néhány nemkívánatos elem is!
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Egy kis kén. Na bumm mit számít, a mostaniban is van. Még mindig jobb ha elégetjük széndioxiddá, minta egyenesen felszáll a metán, és megeszi az ózonpajzsot.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Én a többi kiszabadulóra gondoltam.
(#) Massawa hozzászólása Jún 22, 2020 / 1
 
Jo reggelt!

Elektroauto

Egy kicsit elkésve, én már erröl itt kb 3 éve irtam.....(ugyanezen a tanulmány alapján.)
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Én is írtam itt erről többször is. Persze most jöhetne, hogy én megmondtam, de sajnos ez így is van.
(#) sonajkniz válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2020 / 1
 
Idézet:
„Ehhez hozzá kell adni még az elektromos autók előállításának a hagyományos autóknál magasabb energiaigényét is.”

Na ezt azért magyarázd el nekem, mert józan paraszti ésszel fel nem foghatom, hogy ha valami kevesebb alkatrészből áll, egyszerűbb a gyártása, miért kerül több energiába az előállítása?
(#) Kovidivi válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 22, 2020 / 1
 
Kezdődhet a több oldalaon át tartó off
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Régi vicc, csak ismétlik.
Következő: »»   344 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem