Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MultiSim - tapasztalatok
 
Témaindító: SD, idő: Jún 30, 2006
Lapozás: OK   34 / 37
(#) Lac364 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Természetesen értem hogy mit mondasz.Viszont elsőnek is azt tudni kellene szimulálni hogy mennyivel tér el xy fokon a nyugalmi áramfelvétel. Nade azt hogyan lehet leszimulálni Multisimben.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza Lac364 hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Hát, ha az MS műszereit használod megjelenítésre, akkor lehet, hogy sehogy. Legalábbis én nem jöttem még rá, igaz, annyira nem is kerestem.

Ezért használom a Display Graphot és nem szkópot. Amikor megírod pl. a Tranziens Analízis Output listáját, akkor ott be lehet állítani, hogy hány fokon működjön a szerkezet. De az egyes alkatrészeknek is ( többnyire ) be lehet állítani a működési hőmérsékletét ( modellek editálásával ), tehát megcsinálhatod azt is, hogy az eleje 40 fokon megy a végtranyók meg mondjuk 80-on. Ehhez sok idő kell, mire be lehet állítani úgy, hogy nagyjából hőfokfüggetlen legyen a nyugalmi áram. Ezt nem nagyon érdemes kikisérletezni, elég, ha berajzolod a megfelelő áramkört, ismered a működését és tudod, hogy a valóságban mit kell vele csinálni.
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Kell hogy működjön valahogy az ms-ben is, talán ha jártunk volna ms oktatásra akkor tudnánk is hogy hogyan. A Tinában pl. szépen látszik a munkapont elmászása ha átírom az adott félvezető hőmérsékletét, ami alapból 0 fokon van minden alkatrésznél.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
MS oktatásra? Hm... nálunk ilyen nem volt... visszakérem az iskolapénzt...

Érdekes, az MS-ben 27 fokra vannak paraméterezve a modellek, legalábbis egy részük. Mert pl. a 2N2222 az 27 fok, egy IRF 540 meg sehány, editálásnál meg sem lehet adni ilyesmit. Mindegy, mert be lehet állítani az analizisnél.
(#) Suncorgo hozzászólása Okt 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Ultiboard-ban viszonylag elég egyszerű a 3D komponens készítő. Lehet rá textúrát tenni? Vagy a csatlakozókon pl amelyiken a tüskék furatai vannak, azt szerintem sehogy sem lehet benne megrajzolni (a megrajzolni túlzás) így hogyan lehet bele igényes 3D modelleket importálni? Vagy melyik 3D rajzoló progi tud az Ultiboard nyelvén amelyet be lehet importálni 3D modellként?
(#) Suncorgo hozzászólása Okt 17, 2015 /
 
próbáltam a Google sketchup-ot de valamiért a DXF exportálója nem működik normálisan
(#) Suncorgo hozzászólása Okt 17, 2015 /
 
pl itt van ez a csatlakozó, vagy az ellenállás, hogyan lehet ilyet csinálni benne? Nem találtam semmi 3D tutorialt csak max az ic-hez de az meg elég rosszul néz ki

Fig18.png
    
(#) David 3g hozzászólása Dec 24, 2015 /
 
Sziasztok. Miért nincs benne a Multisim 14.0 ba a tl494 ? Hogy lehetne beletenni?
(#) (Felhasználó 46585) válasza David 3g hozzászólására (») Dec 24, 2015 /
 
Néhány hónapja belinkeltem ide egy mintát. Keresd meg.
(#) Lac364 hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
(#) zenebolond hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Hogy tudom elindítani ezt a kapcsolást? 10-es verzió a multisim.
(#) Lac364 válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Igy. Gondolom azt tudod melyik gombal kell a programot elinditani ? Ha mégsem a zöld háromszög.
(#) zenebolond válasza Lac364 hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
az úgy már megvolt.
(#) Lac364 válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Nem értem mire vagy kiváncsi.
(#) zenebolond válasza Lac364 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Nem tudtam mit kell csatolni a bemenetre és a kimenetre, hogy lássam működik-e.
De már közben én is rájöttem nagy nehezen.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2016
(#) niedziela hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Szia !

Ultiboard-ban hogyan lehet a teli GND forr.szem bekötéseit szélesíteni ?
Izolációt tudom állítani, de kb ennyi.

Köszi !

capture.jpg
    
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Tárgytalan a kérdés !
(#) b_akos hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Tudna valaki segiteni a multisim program konyvtaranak a kibovitesevel olyan alkatreszekel
amelyek nincsenek meg benne ? (Peldaul 2sc5200)
(#) b_akos hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Miért nem tudom a nyugalmi áramot rendesen beálitani az alábi rajzban ? Segitsen már valaki...

b_amp01.ms11
    
(#) Zsarka hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Próbára feltelepítettem a 13 -ast berajzoltam egy VF3-at és nem megy . Mi lehet az oka?? egyáltalán alkalmas e ez a dolog ilyesmire ?
(#) Ge Lee válasza Zsarka hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Ezt most nem tudom megnézni, de emlékeim szerint sem ez, sem a Tina nem számolja a műveleti erősítők tápáramát, így nem fogod tudni modellezni, csak épített műveleti erősítővel.
(#) patkany hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Sziasztok!
IR1253 félhíd meghajtót hogyan tudnám bevinni a programba?
(#) _BiG_ hozzászólása Júl 13, 2018 /
 
Szervusztok!

Szükségem lenne egy multisimes "alkatrészre", a 10-es verzióban még láttam (nekem 14-es van, abban már nincs). Nevezetesen egy áramváltóra. Valahol a speciális alkatrészek között lesz, nem rajzjele van, hanem egy tekercselt toroid képe a jele (vagy valami ilyesminek néz ki, elég fura). Aki megtalálja, kiexportálná nekem és feltenné ide? Előre is köszönöm!
(#) pancser1960 hozzászólása Jún 2, 2019 /
 
Tapasztalatom még nincsen.

Volna esetleg egy linkje valakinek?
Privátban lenne a legjobb.

Köszi.
(#) k_i_j hozzászólása Aug 5, 2020 /
 
Találtam egy Multisim 10 demót.
Feltettem egy 7490-et, de nem látszik minden lába. Nem tudok neki pozitív tápfeszültséget adni.
Hogy lehet megoldani?
(#) _BiG_ válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Nézd meg a tulajdonságaiban a Pins fület. Ott vannak a tápfeszlábak, csak "Hidden" tulajdonsággal. A VCC meg a GND nevű netre fog csatlakozni automatikusan.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020

7490.png
    
(#) k_i_j válasza _BiG_ hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Nekem az alsó táblázat nem jelenik meg. Csak a felső.
(#) _BiG_ válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Nekem MS14 van fent, abból vettem a képet.
(#) _BiG_ válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Kiexportáltam, hátha sikerül beemelned, bár, hogy megjelennek-e a hidden pinek abban a verzióban, nem tudom.

7490.prz
    
(#) k_i_j válasza _BiG_ hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Értem. Köszönöm.
Következő: »»   34 / 37
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem