Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   276 / 282
(#) Andralin hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Sziasztok!

A következővel kapcsolatban kérnék tanácsot.
Egy ismerős kért meg, hogy nézzem meg a régi riasztóját. A billentyűzeten nem érintkezik a 2-es gomb.

Egy régi DSC PC1000-ről van szó, a billentyűzet típusa PC1000RK.
Ha szétszedem, vajon ez a hibás gomb javítható lehet még?

Esetleg nem tudna valaki elfekvőben beszerzési forrást egy ilyen billentyűzetre?

Vagy még egy megoldás, a HESTORE-ban kapható jópár alfanumerikus, mátrixos billentyűzet, esetleg valamelyiket be lehetne tenni a régi helyett, vajon a régi is mátrixos felépítésű lehet?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020

s-l640.jpg
    
(#) pipi válasza Andralin hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
szedd szét nézd meg, ha nyomógomb van mögötte akkor tudod cserélni, Ha vezetőgumi, akkor lehet kapni javítókészletet, ami gumippogácsa, a régit levágod, az újat felragasztod, soha nem próbáltam, a hozzá adott ragasztó jól megfogja-e. Távirányítóban én egy háztartási alufóliadarabot technokollal ragasztottam a pogácsára, működik....
Perzse előtte meg kell puceválni a nyákot, és a gumit is, de vigyázz a többiről nehogy lemosd a vezetőréteget, inkább csak nedves ronggyal a gumit...
(#) Andralin válasza pipi hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Meg fogom próbálni így megjavítani, nagyon köszönöm a tanácsot!
(#) Andralin válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Esetleg abban tudnál még segíteni, hogy hol lehet beszerezni ilyen vezetőgumi javítókészletet?
(#) pipi válasza Andralin hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Bővebben: Link
Nem tudom mi esik hozzád közelebb
ilyen is van aranyáron: Bővebben: Link
vagy a pogácsák: https://www.hqelektronika.hu/hu/taviranyito-gumi-gomb-pogacsa-100db...00001r
(#) Andralin válasza pipi hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Nagyszerű, nagyon köszönöm!
(#) joededy hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Szevasztok!
Tisztelt fórumtársak DSC-ben jártas kollégág elmondhatnák nekem,hogy mit tegyek egy PC2550-es
központtal,hogy ha nincs telefonvonalra kötve ne vegye hibának.Ez a régi központ resetelve lett és a programozási nyelvezete számomra kicsit fura.(manapság csak PC-ről programozunk).
Hijába olvasom el 100-szor nem találom a megoldást.
Tehát hogyan kell letiltani ezt a szolgáltatását a központnak?
(#) joededy válasza joededy hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Köszönöm már nem aktuális,megoldódott.
(#) azxo1 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Helló Mindenkinek!

Egész jól sikerült felprogizni egy pc585-t. Telefon is működik.
Viszont az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet azt beállítani, hogy az 1. Zóna csak ajtócsengő, a 2. Zóna azonnali riasztás, a 3. Zóna késleltetett legyen? Szóval ha nincs élesítve, akkor csak az ajtó nyitására csipogjon, az ajtóra néző 3. Zóna ne csipogjon ilyenkor. A 2. Zóna a panel dobozának nyitásakor azonnal riaszt.
(#) azxo1 válasza azxo1 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Aha, megvan. Zóna attribútumok
(#) szucs_g hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
Kedves fórumtársak. Van egy DSC 1616 riasztórendszerünk 2 kábeles és 6 rádiós mozgásérzékelővel. A billentyűzet ősi ledes. A menürendszere nekem kínai. Átolvastam jó pár telepítői kézikönyvet, de ehhez rutin kell. Mondták reseteljem, sikerült, nem volt lezárva a panel. Most nézem át a vezeték nélküli egységeket, egyben már kapásból akksit kell cseréljek.
A kezelőpaneleken a system led mellett 6 zóna led is világít.
Hogyan tudnám újra programozni? Le tudná ezt valaki érthetőbben írni? Köszönöm.
(#) Gafly válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Pontosan mi a kérdés?
(#) szucs_g válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Most olvasom a fórum bejegyzéseket. Amit tudok, hogy a mozgásérzékelőkben az akku megadta magát, holnap cserélem azokat.
Kérdéseim: A kültéri riasztót vissza kell szereljem a programozáshoz?
A beltéri vinnyogóból a tápot levettem, azt is vissza kell tennem?
Van két vezetékes mozgásérzékelő, az egyik a bejárati ajtónál, a másik egy földszinti szobában. Ezeket úgy olvastam nem leget egy partícióra tenni a rádiósokkal. Így a 1616-os mindkét partícióját használnom kell, igaz?
Két ledes billentyűzetem van. Ezek működnek párhuzamosan, de a system led mellett 6 zónaled is világít. Ez normális?
Hogy lehet a bejárati ajtó melletti mozgásérzékelőt összahangolni a lenti billentyűvel, hogy csipogjon, ha mozgást észlel?
A HESTORE webáruházban vásárolható Soros-TTL átalakítóval rá tudnám kötni laptopra, hogy ne kelljen ezt a bánatos billentyűt pötyögtetni?
Köszönöm, így kezdetnek ennyi.
(#) Gafly válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Idézet:
„A kezelőpaneleken a system led mellett 6 zóna led is világít.”

Emlékeim szerint az annyit jelent, hogy nincsen beállitva az óra (ami reset után igázándiból érthető is lehet).
Idézet:
„A HESTORE webáruházban vásárolható Soros-TTL átalakítóval rá tudnám kötni laptopra, hogy ne kelljen ezt a bánatos billentyűt pötyögtetni?”

Ha nem tudod a hálózat topológiáját (mi hova, és hogyan van bekötve), akkor laptopról sem tudod felprogramozni), és hogyan akarod használni. 1616 nem egy agysebészet azért...
De mint tudjuk, nem értek hozzá.
(#) szucs_g válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Azt tudom, mi van rákötve az alaplapra. 2 db vezetékes mozgásérzékelő, egy belső riasztó meg egy külső. Valamint egy mobilt hívó egység.

Azt megkérdezhetem, hogy a mesterkód visszaállításához mit kell beüssek vagy hogyan tudom meg, ha megváltoztatták. Ti. próbáltam az időt beállítani s az 1234re nem reagált. Világít továbbra is a system meg a hat vørös led.
(#) szucs_g hozzászólása Aug 3, 2020 /
 
Hardware + Software reset után system led plusz az összes zóna led világít?
Elvileg visszaállítottam a master kódot 1234-re.
Az idő beállításánál *6 1234 0 óópp hhnnéé kettőt csippantott a kezelő, de a system led továbbra is világít. Hogy kell a rendszernek reagálnia az óra beállításakor? Nem úgy. mint a programozói menüben?
Kezelő 1555 leteszi magát alvóba.

Köszönöm.
(#) aroxol válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Mindent reseteltél. Mit csodálkozol rajta. Állísd be a zóna definíciókat, EOL, DEOL vezeték nélküli, időzítéseket, meg még ami kell. Rengeteg leírás van a neten. Ha ebből nem tudod megoldani, szerinted itt valaki le fogja neked írni ugyan azt ami a PDF_ben van?

Tudod hányan keresnek meg hogy bekötötte a riasztót csak programozzam fel? Nincs ilyen játék.
(#) szucs_g válasza aroxol hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Azért köszönöm. Amennyiben egyszer műtétre kerülnél, én is szívesen elaltatnálak.
(#) Gafly válasza aroxol hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Most elolvastam megint, felületes voltam.
Tehát nem a 6 hanem mind a 6. Jogos...
(#) szucs_g válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Átnéztem a vezetékelést.

Z1 - vezetékes PIR - bejárati ajtó
Z2 - ugyanennek a szabotázs kapcsolója
Z3 - vezetékes PIR - fsz-i szoba
Z4 - ue. a szabotázs kapcsolója
Z5 - a fébdoboz szabotázskapcsolója
Z6 - nem használt

Van rákötve egy mobil hívást kezdeményező doboz.
2 db billentyű - ledes.
Rádiós bővítő - PC5132 6 db.

Ezeket most vittem be 09-14-ig a megadott módon.

Kérdésem az lenne, hogy miként tudnám leellenőrizni, hogy a 7-9-ig eső zónákra van-e wireless eszköz beléptetve? Azt tudom, hogyan kell kiiktatni (0-al kell felülírni az ESN számot)
(#) szucs_g hozzászólása Aug 4, 2020 /
 
Lenne még egy kérdésem, ha valaki meghallgat:

Amint olvasom elég primitív bekötést követett az, aki ezt a rendszert összerakta. A mozgásérzékelő tamper (vagymi) kivezetéseit bekötötte egy külön zónára. Ilyenkor nem kell valamit átprogramozni a kártyán, mert ha elveszem a tápot s visszaadom akkor kezderben kivillan a zöld led aztán csippant kettőt s újra világít mind a 6 led meg a system. Hibára dobja a 8-at, 6-ot s azt írja szakadás van a tampereknél ebbena 3 zónában, pedig azok a kapcsolók jók.

Még egy kérdés: a Bell + alapban hány volt kell legyen rajta?

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2020
(#) szucs_g válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Megvan. 013 1 be 2 ki
(#) szucs_g hozzászólása Aug 5, 2020 /
 
Meg tudná, kérem valaki mondani, hogy miként lehet megoldani azt, hogy fenn a bejárati ajtónál beriasztózom a házat, az alatta lévő garázsba jutva kijárhassak a kocsival s miután lecsukom a garázsajtót csak akkor élesedjen a vezetéknélküli mozgásérzékelő? Az az érzésem, valamit még be kell építsek. Lehet egy plusz billentyűzetet a garázsba. Vagy egyszerűbben is megy?

Köszönettel!
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2020
(#) pipi válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
És hogy jössz vissza a garázsba?
Szárazabb érzés a garázsba is egy billencs, vagy távirányító
(#) szucs_g válasza pipi hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Igen, magam is erre gondoltam. Ez a rég telepített rendszer csak beriasztásra volt alkalmas. Esetleg Stay - otthonmaradó beállításai lehettek. Reseteltem, most szívok vele. A rendszer már áll, egy wireless PC5132-433 egységre felvittem a rádiós érzékelőket, hozzárendeltem zónákhoz, de azok nem akarnak riasztást generálni.

Mindenkihez: le tudná valaki írni, hogy kell ezeket a wireless eszközöket élesíteni?

Köszönöm. Addig keresgélek itt a fórumon, hátha ráakadok.
(#) szucs_g válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Közben leteszteltük a vezeték nélküli szenzorokat a megfelelő zónaszámok beírásával s azok rendben voltak. A beltéri sziréna röviden megszólalt, amikor a szenzorokat kivettem s visszatettem a tartójába. Hmmmm. Nem tudom akkor miért nem visít élesítés után. Persze lehet, hogy csak ritkán ad jelet a rendszernek s azért csak egy bizonyos idő eltelte után reagál?
(#) aroxol válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Jól elbeszélgetsz magaddal. Legalább nem vesztek össze.
(#) szucs_g válasza aroxol hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Ja, mivel senki sem él már az itt lévők közül (?).

Amúgy 53 évem alatt rájöttem, hogy a leghűségesebb barátom Önmagam.
(#) aroxol válasza szucs_g hozzászólására (») Aug 6, 2020 / 1
 
Hidd el sokan olvasnak, csak nem akarnak belefolyni. Nem véletlenül. Ez egy szakma. Jó pár riasztórendszert telepítettem már, de néha velem is elöfordul hogy supportot kell igénybe vennem.
Egy riasztot a leírásábol fel lehet telepíteni, de tisztába kell lenni a fogalmakkal, és rendszer szinten kell látni. Ez utobbi minden gyártónál más és más.
(#) szucs_g válasza aroxol hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Köszönöm a korrekt válaszát! Értem. Valójában nem akarom elvenni senki kenyerét. Örököltem egy összetákolt rendszert, ezt szerettem volna rendbetenni legalább annyira, ha valaki mégis betörne hozzánk (sok mindent nem tudna elvinni, max. a házunk - mivel az falja fel a keresetem zömét, aranyat, ékszert, kézpénzt nem halmozunk) meglepödjön. A szigeteléskor a kömüves leszabta a kültéri riasztót, elöször azt nem tudtam miként szereljem vissza. Aztán mondta valaki próbáljam meg resetelni. Ez sikerült is, de természetesen elszállt belöle minden. Most apránként magammal megbeszélve eljutottam odáig, hogy visszaállítottam a két vezetékkel bekötött mozgásérzékelöt meg a wireless-eket is. Be is lehet riasztózni a házat. Mondjuk valami még nem tiszta, mert ma reggelre a zöld led nem világított. Hibát nem írt ki, de szerintem a wireless háza táján lesz valami kehe. Valamelyik érzékelö nem müködik jól. Na majd ügyelet után megnézem.

Amúgy mindig is érdekelt az elektronika, persze csak Hobby szinten.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2020
Következő: »»   276 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem