Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   539 / 577
(#) pucuka válasza fgyj hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Természetesen van. Nagy előnye a politúrozásnak, ha elrontod, könnyen lehet javítani, szemben a műanyag alapú lakkozással. Az egész művelet szinte csak türelemjáték, lassú polírozás vékonyan, több rétegben. A rétegek felhordása között időt kell hagyni a száradásra.
(#) granpa válasza fgyj hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Ahogy Jani és Pucuka írta. A kisebb hibák, némi színezéssel (vagy anélkül), simán összedörzsölhetők az az eredeti felülettel. A nagyobbaknál ügyeskedni kell, a pótlással. Pácot árulnak kis zacskókban is, szesszel a régi politúr sokat fed. Olyan hibánál kezd a javítást, ami nem (nagyon) látszik. Aztán ha siker, lehet tovább. Valahol van sellakom, ha meglelem küldök egy borítékban.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2020
(#) fgyj válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Szép vállalás! A régi társaknak emlékidézés lehet, az újabbaknak ismerkedés egy kiváló szakemberrel - és okulás.
Egy gyors emlékidézés máris: a halála utáni napokban összegyűjtöttem egy csokorba az itt közreadott összes restaurálását, készülékenként egy-egy képpel (509-510. oldal, 2019. ápr.)
Javaslom, hogy lapozzunk vissza, és csodáljuk meg újra ezt az impozáns anyagot!

Kedves jani1987! Van már elképzelésed a dokumentálás módjáról? Bizonyára számíthatsz a tagok segítségére is, ha kell.
(#) fgyj válasza pucuka hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Köszönöm a biztatást. Újabb kérdésem: az anyag felhordása szigorúan csak a leírásokban szereplő "labdázás"-sal, vagy van egyszerűbb megoldás is?
(#) fgyj válasza granpa hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Köszönöm a tanácsokat és a felajánlást. De előbb megnézem a boltban, úgy egyszerűbb.
(#) fgyj hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Mit szóltok a "véletleneknek" ehhez a sorához?
1. Két napja segítséget kértem az Orion 222 rádió külső felújításához.
2. Pucuka válaszában megemlítette Janó bácsit.
3. Én is megemlékeztem róla, nagy tudásáról, amellyel még mennyi segítséget tudott volna adni nekünk.
4. Jani1987 bejelentette, hogy vállalja Janó bácsi itteni tevékenységének dokumentálását.
5. Javasoltam, hogy idézzük fel újra az általa restaurált készülékek képgyűjteményét (509-510. oldal).
6. Ha ezt javasoltam, hát én is megnéztem újra a fotósort.
7. És melyik rádióval végzett munkáját ismertette itt először? Éppen a 222-es volt az (2010. november, 123-127. oldal)!

Mit súg nekem mindez? Még ha vonzana is a politúrozás, inkább követem az ő eljárását.
(#) Kera_Will válasza fgyj hozzászólására (») Júl 24, 2020 / 3
 
Apróság , de hasznos lehet .Az oldal motorja lehetővé teszi azt , hogy bármely régebbi hozzászólásra is tudjál hivatkozni.
Ez pedig nem más mint a hozzászólás nicknév bal oldalán (#) szimbólum .
A fotósorozatoknál pedig a bal felső sarokban megjelenő nyíl is ezt szolgálja.

Ezek után kevésbé kell majd ilyen olyan saccolós hivatkozásokat írnod mint az előző fenti
(Szerinted kifogja végig kotorni ezek alapján a fórumot ?!) :
Idézet:
„Éppen a 222-es volt az (2010. november, 123-127. oldal)!”

Ha használnád a LINK gombot és másik objektumokra mutató PONTOS elérési útakat (URL-t) akkor sokkal hatékonyabb lenne a hozzászólásod.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) fgyj hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
Köszönöm az útmutatást. Alkalmazni fogom.

Itt található az a fényképsorozat, amely áttekinti Janó bácsinak a fórumon közreadott munkáit:
Bővebben: Link

Innentől látható öt oldalon át az Orion 222 felújításának leírása:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) E197 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 24, 2020 / 2
 
Én csak simán megkerestem az első hozzászólását, és onnan kezdtem a gyűjtést, már a 273. (2013 jan 22) oldal úgymond kigyűjtésénél tartok, (mármint a bizonyos 123 óta) igaz már rég nem foglalkoztam vele, hol az egyetem hol pedig más dolgok közbeszólnak. Meg a kigyűjtés csak egy része, mert gondoltam szétszedem a felújítások és az egyéb hasznos ötletek, munkafogások szerint. Jani1987 kollégával akkor felveszem a kapcsolatot, mégis egyszerűbb, ha ketten gyűjtjük egyszerre .
(#) jani1987 hozzászólása Aug 7, 2020 / 3
 
Kész az egyik dokumentáció amit a megboldogult Janó bácsi emlékére készítettem gyűjtemény formájában. Igyekeztem a lehető legjobbra csinálni. Íme. Open office-szal készült így ezzel is lehet megnyitni. A teljes weoldal 1/4-énél tartok. Igyekszem a következő részt is közzé tenni.
(#) Kera_Will válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Eddig jó!
Esetleg "emészthetőbb" általánosabb formátumban (PDF / DjVU ) nem lehetne átrakni?!
(#) jani1987 válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 7, 2020 / 4
 
Docba nem jó? Így lehet rajta javítani. Javítva docra.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 8, 2020 / 4
 
(#) Mazsika hozzászólása Aug 9, 2020 / 4
 
Sziasztok. itt az egyik rádióm, amit jelenleg még időhiány miatt, -ezért még csak nagyjából - helyrehoztam. Pár kép róla:
(#) Fantasy válasza Mazsika hozzászólására (») Aug 9, 2020 / 4
 
Szia, jó nagy skálaizzó van benne
A piros kondikat célszerű lenne a panelra leültetni, hogy ne így a levegőben "lebegjenek". (oldalra kihajtani a lábakat, vezeték darabokat rátoldani amit esetleg kicsi zsugorcsővel lehetne burkolni.)
(#) jani1987 válasza Mazsika hozzászólására (») Aug 9, 2020 / 1
 
A lényeg hogy működjön.
(#) gkari válasza Mazsika hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Nagyon jó tanácsok olvashatók az RT 2009. 10., és 11. havi számaiban. Ha kell. email - ban (-ben) el tudom küldeni.
(#) DM hozzászólása Aug 10, 2020 /
 
Sziasztok! Brg Mambó M5A magnó hálózati csatlakozóját keresem. Van-e valakinek?
Ha csak képet tudna küldeni az is segítség a kereséshez. Köszönöm előre is.
(#) vadadyattila hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Tudna-e valaki segíteni abban, hogy Tesla B93 as magnó lendkerék ékszíját keresem. Úgy tűnik amit benne találtam, már nem eredeti volt, és azt kéne tudnom milyen a valódi (lapos, négyzetes) esetleg a méretet is tudná valaki? Köszönöm a segítséget.
Vadady Attila
(#) gkari válasza DM hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Emlékeim szerint a hálózati kábelnek nincs külön csatlakozója, hacsak netán a villásdugót gondolod, ami a mai aljzatokba nem illik?
(#) Fantasy válasza vadadyattila hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Üdv!
A B93-ban a lendkereket hajtó szíj eredetileg kör keresztmetszetű kb. 2,5 - max 3mm átmérőjű. Ezt a megoldást meghagyták a B90-es monó változatból ami kétsebességes volt, ott a szíjat egy sebességváltó villa "dobta át" a közös tengelyen levő kisebb átmérőjű szíjtárcsáról (4,76), a nagyobb átmérőjű szíjtárcsára (9,53).
A B93 csak egy sebességes (9,53), abban a sebességváltó villát és annak mozgató szerkezetét elhagyták, és a szíj a nagyobbik átmérőjű szíjtárcsán van fixen. A saját készülékemben lefényképeztem ezt a részt, talán látható. A méret egyszerű, a nagyobbik átmérőjű tárcsán a lendkereket is átfogva (mintha már a szíj lenne) meg kell mérni a teljes hosszát, ami egyben a kerülete lesz. Kerületből számítható az átmérő: kerület /3,14. Az így kapott értéknél valamivel kisebb méretű szíjra lesz szükség.
(#) Fantasy válasza vadadyattila hozzászólására (») Aug 11, 2020 / 3
 
Végére egy jó tanács: Ha sikerül új szíjat szerezni rá, ahhoz, hogy az újat rá lehessen tenni, le kell venni a lendkereket rögzítő széles lefogató kengyelt ( a közös tengelyen levőt is, de az annyira nem kényes). DE ELŐTTE! célszerű körberajzolni, megjelölni, stb. a kengyel rögzített helyzetét, hogy pontosan oda kerüljön majd vissza, ugyanis ennek pozícionáló funkciója is van. Ha nem az eredeti helyére kerül vissza, nem lesz párhuzamos a nyomógörgő a szalaghúzó tengellyel, ami azt fogja eredményezni, hogy a szalag félre fog sodródni.
(#) vajasll válasza pucuka hozzászólására (») Aug 11, 2020 / 2
 
Szerintem ezekben a rádiókban a gyártás vége felé már ua758 volt a dekoder,ami külön panelon volt : Videoton RA 4324 S Orpheus, RA4301 Apollo, RA 5350 S Prometheus .

53502.jpg
    
(#) Gafly válasza gkari hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Azon gondolkozom, hogy ezeknél vajon kis zárható rekeszbe volt-e gyömöszölhető (régen nagy divat volt) a hálózati? Én már nem igazán emlékszem a Mambó-ra...
(#) fecameca válasza DM hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Itt egy kép róla. Igaz, hogy rádiómúzeumos, nekem volt 3 Mambóm is, annak idején ingyen osztogattam el őket, ma meg már árulják ezeket a Vaterán. Sima csavarozhatós földeletlen bakelit dugvilla volt rajta, annak idején nem volt még divat a ráöntött lapos műanyag dugó. A magnó hátuljában volt egy kis üreg, ahogy a képen is látszik, oda volt a kábel betekerve, a trafó felőli vége fixen forrasztva van, ez is látható a képen. Az az elkó ott a sarokban előszeretettel csipkedett meg, amikor szétszedtem.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
(#) gkari válasza Gafly hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Bizony úgy volt (a Terta922 - n is), a Mambót a dobozból e rekesz fenekénél tolva kellett "kitolni" (akkoriban: "kitólni"). Nekem is volt, sőt kénytelen voltam átalakítani, mert a szelénpatron meghalt, így "beledrótoztam" egy EZ 80 - t. Az anódfesz. és a lejátszási hangerő kissé nagyobb lett.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
(#) Szikravadasz válasza DM hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Szia!
Az enyémen ilyen van. Nem biztos, hogy eredeti, de korabeli.

P1040340.JPG
    
(#) Mazsika válasza gkari hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
szia köszönöm szépen, igen érdekel kérlek küldd el
(#) koqxdio hozzászólása Aug 13, 2020 / 1
 
Sziasztok!
Tesla B115-höz pár "fogyóeszköz" ha valaki épp ilyet pofozna ki:
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2020
(#) jani1987 hozzászólása Aug 13, 2020 /
 
Mennyi az annyi egy Orion 201-es rádióért? A faluban van egy eladó 12 ezerért. Elvileg működik. Még nem próbáltuk ki. Kívülről polírozni és festeni kell majd. Belül valószínűleg portalanítás lesz. Ha lesz is hiba ráérek javítani.
Következő: »»   539 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem