Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2270 / 2487
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Valami ilyesmi.

buffer.png
    
(#) Dudesky válasza tothbela hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
idő közben rendeltem egy új ic-t jövő héten elvileg itt van majd jelentkezem amint kicseréltem
(#) Beringer 600 hozzászólása Aug 23, 2020 /
 
Üdv!
Azt szeretnèm kèrdezni hogy ebbe a kapcsolásba az alsó bd239/240 páros helyère beèpíthető e az mj340/350 páros?
(#) mcc válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 23, 2020 / 1
 
Inkább MJE15032/33.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 23, 2020 / 1
 
Szia! Beépíthető. Vedd figyelembe, hogy a bázis és az emitter lábak a két típusnál felcserélődnek, valamint a 0,5 W disszipáció hűtést igényel.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Köszönöm szèpen István.
(#) Beringer 600 hozzászólása Aug 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Vèlemènyt szeretnèk kèrni az Apex vègfokmodulokról speciál az Apex b250 szèriáról.
Van egy kèsz modulom de mèg úgy igazán sosem próbázztam le.
Ha pozitív vèlemènnyel lennètek róla akkor elkèszítenèm a párját s fel tranyóznám 5200/1943 vègtranzisztorokkal
Előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 24, 2020 / 1
 
Nekem van működő SR200-am tőlük, ami saját panelterv és koncepció alapján készült. Ez egy másik kategória, de én elégedett vagyok vele.Itt látod milyen nagyjából.
(#) Beringer 600 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Flatlander hozzászólása Aug 27, 2020 /
 
Sziasztok!

A képen szereplő bekarikázott ellenállások értékében kérnék segítséget.Netes kép de talán látszik,az enyémben kettő eléggé meg van égve....esetleg ugyan akkora lenne mind a négy darab? Előre is köszönöm a segítséget!

Névtelen.png
    
(#) majkimester válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Szia, ez elég fura.

kék-sárga-lila = 647
ezüst = *0.01
barna = 1%

Ez alapján 6,47 Ohm 1%, de ez nem egy szabványos érték. 6.49 a szabványos, de az meg kék-sárga-fehér lenne.

Az első sáv nem lehet fekete, de ha az lenne, akkor 0,47 Ohm lenne.

A képen ami legközelebb esik ellenállás is ugyanolyan, ha az nem égett meg, akkor mérd meg.
(#) 13_Balu50 válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Én visszarajzolnám a környezetét, akár induktivitás is lehet, 6,47uH 20% os türéssel.Szürési feladata is lehet, hiszen diódák, dióda híd közelében van.Bocsi, ha mégsem az.
(#) Flatlander válasza majkimester hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Köszönöm a gyors segítséget! Egyébként egy végfok bemeneti panelja ez,aminek saját szimmetrikus tápja van.A nyomokból ítélve két elko már pukkant rajta amit cseréltek,nem tudom akkor keletkezhetett e ez a megégés is.
(#) Flatlander válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Sajnos a panelen csak a kondik vannak értékkel feltüntetve,de mivel R-el van jelölve így ellenállásra tippelek...
(#) 13_Balu50 válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Igen valószínüleg ellenállás az, a bemenő jel útjába nem szoktak induktivitást rakni, én speciel táprészre gondoltam. Ha van alkatrésztesztered azért megmérheted.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) Flatlander válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Jelenleg csak egy jobbfajta multiméter áll a rendelkezésemre.Igazából csak a főtápon lévő két 100nanos kerámiát akartam cserélni, kissé alul méretezték és elpukkantak akkor láttam meg ezeket is.Ettől függetlenül egyébként nem vettem észre semmi hibát.
(#) 13_Balu50 válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Ha müküdik a készülék, akkor nagy károsodás nem érhette a két alkatrészt (ellenállást), talán cserélni is kár lenne.
(#) majkimester válasza majkimester hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Az első sáv csak elméletben nem lehet fekete, a neten találtam olyan képet, ami 0,47Ohm és 5 sávos, és fekete volt az első sáv. Szóval az lesz az, ha a valóságban is feketének látod. (a képen egyértelműen kékes.)
(#) tothbela válasza majkimester hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
A második gyűrű nem sárga, hanem zöld. 657. Persze a 0,01 szorzó után 6,57 Ohm
(#) Flatlander hozzászólása Aug 27, 2020 /
 
Hát jobban megnézve lehet mégis fekete lesz az első... A panelra csatlakoztatott 2x15Vac-ra van kötve az ellenállás és ezen keresztül megy a két diódához és a diódahídhoz is.19.5ohmot mértem kiforrasztva rajta úgy,hogy a kábel 1ohm.Lehetséges ilyen szám?
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Kiszedtem mind a négyet.Háromnál 1.5ohmot mértem minusz a kábel akkor fél ohm,egynél viszont 19.5-et...pedig ez látszólag hibátlan.Fél ohm körüli ellenállások lennének ezek szerint?
(#) majkimester válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Igen, 0,47 Ohm. Az égetteket cseréld.
(#) 13_Balu50 válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Mi az erősítő neve, talán valakinek megvan itt az SM-je és így kiderülhet mi az és milyen értékű alkatrészről van szó..
(#) Flatlander válasza majkimester hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Az a furcsa,hogy az egyik sokkal nagyobb érték pedig külsőre látszólag hibátlan...Gyárilag selejtes lehet? Mi célt szolgálhatnak egyébként? Így csökkentenek a feszültségen? Arra gondoltam lehet kicsit nagyobb teljesítményűt kellene belerakni ne járjon újra így...
(#) Flatlander válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Kissé no name holmi... Prosound 800. Az a fura,hogy három ellenállás még ha meg is van égve kicsit de azonos érték,a negyedik viszont ami látszólag ép sokkal magasabb érték...Van pár alulméretezett alkatrész benne,elég kínai összeszerelés...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) tothbela válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 27, 2020 / 3
 
A szerepe a védelem. Egy végfok 3-400VA-es trafóján elhelyeznek egy kis áramú segéd tekercset az előfok számára. Ha egy zárlatos elkó miatt túlterhelődne egy vékony huzalból tekert szekunder.......
... Egy Hi-Watt Basszuskombó egy bemeneti impulzus miatt elpukkantott egy TL072 IC-t, majd a 7915 stab kockát felhúzta + 15V-ra. Zárlatra igen, de erre nem tudott mit szólni a 7915. Ő is átment zárlatba. A toroid trafó kis áramú szekundere izzásig hevült, átolvasztotta a szigetelő fóliát, leolvadt a nagy áramú szekunder szigetelése és pukk. Trafó, végtranzisztorok, egy 15"-os nem olcsó hangszóró ment a levesbe.
Ha lett volna egy 5-10 Ohmos ellenállás a graetz előtt, akkor csak azt kellett volna cserélni.
(#) Flatlander válasza tothbela hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Végülis igen... bár ha raktak volna bele két biztosítékot az is betöltené a védelem szerepét.Lehet akkor feketedtek meg ezek is amikor elpukkant benne egy elko.Mondjuk 2x17V ac-hez a 25voltos elkókat én kicsinek találom...ha újra pukkanna tuti kap 35voltosat.
(#) tothbela válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 28, 2020 / 1
 
Ha már erősítő, akkor abban gondolkodva teljesen jó az ellenállás. Végfok résznél a bekalkulálható a túláram, mivel a felhasználó szabadon garázdálkodhat mind alacsonyabb hangszóró impedanciával, mind eltaposott hangszóró vezetékkel. Előfoknál nem okoz gondot ha mondjuk feltekerjük a basszust. Legfeljebb torzít, de nem megy tönkre. Itt csak valódi alkatrész hiba miatt lehet gond, de akkor már úgy is szákember kell hozzá, nem elég kicserélni egy biztosítékot.
Mondjuk az említett Hi-Watt kombóban több ponton hiányos volt a védelem. A kis áramú szekundert illett volna soros ellenálláson keresztül bekötni, mint nálad. A stab IC-k gyári ajánlását követve védő diódákat tenni a szükséges pontokra. A műveleti erősítők táplálását tokonként 22-47 Ohm/néhány µF tagokka elszeparálni. Nem utolsó sorban minden pedig hozzáférhető pontot (bemenet, effekt kör, lábkapcsoló csatlakozó, vonal kimenet) úgy kivitelezni, hogy arra nyugodtan rá lehessen kötni a hálózati fázist. Egy-egy dióda a tápsínek felé záró irányban, meg egy akkora ellenállás a csatlakozó felé ami maximálja az áramot. Sok az idióta zenész, meg gyakran részegek is. Kicsit luxus minden próbára új erősítő. Majd a tízedik aranylemez után esetleg.
(#) tunerman válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 28, 2020 / 1
 
Mai olcsításra törekvő világban nem meglepetés a szekunderkörbe iktatott kisértékű és terhelhetőségű ellenállás mint biztosíték (fuse resistor) A gyártásnál egyszerűbben szerelhető és az "élete árán" megvédheti az esetleges komolyabb károkozástól a készüléket.
TJ.
(#) Flatlander válasza tunerman hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Legalább már ezt is tudom mi a szerepe 0.6 helyett 1w-osakat raktam bele,ha gáz lenne ez is el tud olvadozni még talán...
Következő: »»   2270 / 2487
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem