Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   103 / 114
(#) mpisti válasza erbe hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
"Biztos, hogy nem kínai," De biztos hogy az. 32e Ft-ért nem kapsz mást.
(#) erbe válasza mpisti hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Biztos igazad van. Bár összevissza forgattam, sehol nem szerepel rajta származási hely (...PRC), de az elkók "Huahong" gyártmányúak. Ettől függetlenül szokatlanul átgondolt és szép kivitel, de lágy indítása nincs.
A kis panelen és mellette van 1-1 nyolclábú IC. Van néhány mérési pont, de nem találok sehol semmit. Lehet, magasabb tápfeszültséget kér, de tájékozódás nélkül nem akarom emelni. 50 V-osak a kicsi elkók.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
24-25 V között indul a vezérlés, 15 V-nál kezd laposodni, 13,5 V-nál leáll.
Cseréltem a hibás alkatrészeket, tökéletesen működik. Üresjáratban 30 V a segédtáp.
Arra még nem jöttem rá, hogyan indul, mert a segédtápot teljes mértékben a főtrafóról kapja. Nézegettem, mi adhat egy indítóimpulzust a nagyfesz. oldalról, de nagyon nehezen lekövethető, szétszedni meg nem akarom, ha megy.
(#) Lela válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Megtaláltam a baját, sajnos a mikrovezérlő (STM 32) zárlatos ami tönkretette az AMS 1117 -et.
Aminek a bemenete zárlatba ment, ezért a segédtáp nem tudott elindulni.
Gondolom esélytelen ilyet szerezni (felprogramozva).
(#) Phile80 válasza Lela hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Írtam privát üzenetet, de nem válaszoltál.
(#) Phile80 válasza erbe hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Stab IC előtt szokták rákötni, előtte soros ellenállások vannak, néhány Watt teljesítményűek.
(#) erbe válasza Phile80 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Nem ad galvanikus leválasztást.
Nincs kinn a hálózat a kimeneten.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2020
(#) Chipmunk1960 válasza Phile80 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Szia, Lehet bekerült a körbe egy sorozat hibás, vagy gagyi gyártótól származó trafó, azért is írta elő a cég a kötelező cserét. Ugyanilyen volt a Flextronics-nál is, mikor bejött egy masina javításra, először az upgrade-eket kellet megcsinálni, utána ment a teszterre, hogy mi is a baja valójában.
(#) Phile80 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Az a gyártó minden IGBT kithez adja. Gagyinak nem mondanám ezt a trafó gyártót.
(#) taposdani hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Hello Mindenkinek!
Bocsánat ha átsiklottam a lehetséges válasz felett!
Egy BLM TM 2000 típusú inverteres hegesztő került hozzám, a szerviz nem vállalta a javítást!
Félig fel volt robbanva illetve összeégve a belseje, azt már sikerült kijavítani, jelenleg ott tart a dolog, hogy a kondikon 330 Volt-ot mérek, a kimeneten 13 V-ot. Ivfogas pillanatában a hővédelem tilt, sárga lámpa...
Cseréltem már SG3525-ot, műveleti erősítőt is, de a hiba nem oldódott meg!
Tudna valaki segíteni, mi lehet a gond, merre keressem a hibát?
Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2020
(#) mpisti válasza taposdani hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Fordítsd meg a hegesztőáramot mérő hall szenzort a helyén. Ha nem jó az áramirány akkor ilyen hibát generál.
(#) taposdani válasza mpisti hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Hello!
Ugyanaz a jelenség! 13,7 volt az üresjárati feszültsége. És ivfogas pillanatában hibára áll!
(#) mpisti válasza taposdani hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Rajzod van a géphez?
(#) taposdani válasza mpisti hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Az a baj, hogy semmi! BLM TM 2000 a típusa, ennyit tudok róla! Panel szám: 8.066.136-L-1, vezérlés: 8.066.530 kb. ennyit látni rajta.
Az a baj, sose javítottam még hegesztőgépet.
(#) mpisti válasza taposdani hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
"Az a baj, sose javítottam még hegesztőgépet." Hát akkor bátor ember vagy, ha mindjárt egy BLM-el kezded az inverteres hegesztőgépek javítását. A BLM azért nem annyira egyszerű mint a "mezei" inverterek többsége. A TM2000-et nem ismerem, 1600-at, 1300-at már javítottam, egyiknek pont az általad tapasztalt gondja volt, ezért mertem ajánlani ezt a próbát.
(#) Temela hozzászólása Szept 9, 2020 /
 
Üdv!

Jasic MIG200 előtoló motor állandó fordulaton forog, potival nem szabályozható.
Természetesen a gyorsgombbal maxi fordulaton megy. Van-e valami tipikus hiba, ami ilyet szokott csinálni, tudna-e valaki segíteni. Bevállaltam a cég gépét hátha megtudnám javítani és tanácsot szeretnék kérni a témában.
Előre is köszönöm.
(#) mpisti válasza Temela hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Nagy eséllyel zárlatos a motor fordulatszámát szabályzó teljesítmény tranzisztor.
Legegyszerűbben úgy tudod megállapítani, ha a tranzisztor C-E lábai közé szakadásvizsgáló üzemmódban egy kéziműszerrel rámérsz úgy, hogy a motor csatlakozója közben le van húzva.
Persze a gép közben árammentes legyen.
(#) sutra hozzászólása Szept 11, 2020 /
 
MOS 168 EVO
Hátha valakinek jól jön.
(#) Temela válasza mpisti hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Köszi.

Azt ellenőriztem, az jó. Cseréltem már 2 db LM 324-et (rajz hiányában nem tudom melyiknek van köze hozzá...), a harmadik folyamatban van- Most elmentek a kijelzők- viszont gyorsabban forog.
Szóval nem lettem előrébb, de küzdök.
(#) Temela válasza Temela hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Az létezhet, hogy külön a huzal sebesség nem állítható? Ugyanis az "A" állításával némileg változik az előtolás sebessége, valamint a fellelt infók alapján az "alsó" poti induktivitást állít. Lehetsége, hogy semmi baja...?
(#) Lali24 hozzászólása Szept 13, 2020 /
 
Üdv mindenkinek! Castolin xupermig2500-at javított már itt valaki? 3845ic és a fet is elszállt, persze vittek magukkal egy pár smd-t is. 3 smd alkatrésznek keresem az adatait! Próbáltam ideiglenesen helyettesíteni, más rajzok után de nem az igazi sajnos.
Valakinek nem lenne egy fotó, vagy rajza erről?
Előre is köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza Temela hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Szia, ilyet még nem láttam, de ha hiányzik tegyél bele egy egyszerű PWM kontrollert, Pár €-ért kapható készen az alin.
(#) Chipmunk1960 válasza Lali24 hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Szia, komplett kapcsolás nincsen, de ezen alinken lévő adatlapon van mintakapcsolás, hogy mi kell köré kerítésnek, hogy működjön. Vannak képletek is, ha kiakarod számolni az értékeket.
(#) Temela válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Ügy nézem a xuper mig-en sincs huzal sebesség állítás...
(#) mpisti válasza Temela hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Bocsi hogy csak most reagálok. Azokon a gépeken amelyiken a gáz fajtáját, huzalátmérőt és anyagvastagságot programozni lehet, nincs lehetőség az előtolás szabályozására. Aztán van olyan is, ahol kifejezetten előtolás állító poti nincs, helyette a hegesztőáramot tudod szabályozni, ami tudvalevő hogy MIG/MAG gépeknél az előtolás sebességétől függ, tehát valójában az előtolást állítod, az elektronika pedig az ívfeszültségtől függő határáramot állít be. A fojtásszabályzó potival pedig a fröcskölést lehet némiképp optimalizálni. Tehát előfordulhat olyan,hogy amiről te azt gondolod hogy az előtolást szabályozza, az valójában a hegesztőáramot határolja, az előtolást pedig a beállított hegesztőáramhoz rendeli hozzá.
(#) mpisti válasza Temela hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
De van. Bal alsó gombbal lehet kiválasztani a menüjét és a felette levő enkóder gombbel lehet állítani.
(#) Temela válasza mpisti hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Ok. Köszi. Valójában megkaptam a választ. A jasic MIG200 olyan lehet, mint amit írtál. Jó sokat dolgoztam feleslegesen, kicseréltem az IC-ket, FET-k ellenőrizve. Mindegy legalább tanultam valamit. A "kolléga" valami elgyengülés féle probléma miatt indította be a javítási gépezetet, de szerintem nem volt valós az állítása (- sajnos ő sem tudja, hogy mitől döglik a légy, csak hegeszt, ha minden rendben van).
(#) mpisti válasza Temela hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Az "elgyengülés" kontakthibát szokott rejteni. Érdemes lenne megnézni a kimeneti szűrőfojtó csatlakozási pontjait. Előszeretettel készítik aluból, és gyakori hiba hogy az alu "kikúszik" a kötési pont alól.
(#) asdasd. hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Sziasztok! Hegesztőben az GW40V60DF IGBT-t milyen más típussal lehetne helyettesíteni? Amennyire kivettem, trafós meghajtása van, így nem tudom a gate paraméterek változása milyen hatással lenne rá.
(#) Temela válasza mpisti hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Az rendben, rézből van. További tippem még a nem megfelelő "belső spirál" használata, lehet vastagabb a kelleténél, de már kiszálltam a buliból talán elviszik valami szakihoz.
Következő: »»   103 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem