Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3201 / 3550
(#) mek-elek válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Nem csak nyári munkának tűnik, mint a balatoni büfézés....
(#) Rosszmáj hozzászólása Szept 26, 2020 / 1
 
Azért "megtévedt" politikus, mikutyánkkölke , stb is kerül (néha) börtönbe.

Ide.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Kiemelném azt a részét (ami a sorok között van), hogy eleinte tanulni, meg vizsgázni kell.
De legalább addig is fizetnek érte.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Több ilyen álláshirdetést is láttam már, az ilyeneken jól látszik a munkaerőhiány. Tudtommal ápolónők majdhogynem konkrét fizetést kapnak már a tanulmányok ideje alatt is.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Szept 26, 2020 / 2
 
Az azért egy kicsit felháborító, hogy jobb körülmények között élnek odabenn, mint valamelyik tanyán Marinéni és még nekik áll feljebb. Ha már okkal kerültek oda, ahova, legyen már egy kicsit kényelmetlen nekik!
Kezdem a végével: nyilván "kicsit" kényelmetlen nekik. A büntetés neve szabadságvesztés, és az önmagában is elég kényelmetlen, idén tavasszal ezt a fél világ megtapasztalta kb.
Az elejében pedig az a felháborító szerintem, hogy nagyon sokan nyomorognak az országban, nem csak tanyán és nem csak Marinéni. Sokan nem is a saját hibájukból, de ezen nem a büntetésvégrehajtásnak kellene segíteni, és nekik nem lesz jobb attól, hogy a bűnözőnek rosszabb lesz.

És ha az állam elvárja, hogy a polgárok betartsák a törvényeket (márpedig elvárja, aki börtönbe kerül az jó eséllyel nem tartotta be), akkor bizony neki kellene jó példát mutatni, és neki is betartani a törvényeket, és annak megfelelően az aláírt nemzetközi egyezményeket és szerződéseket is, minden témában. Legyen szó általánosságban egészségügyről vagy oktatásról, vagy konkrétabban pl. közintézményeknél rokikocsis rámpáról, vagy a börtönben egy fogvatartottra jutó helyről. Szerintem ez így lenne normális, és jó az, ha következménye van az ilyen ügyeknek. Persze az már kevésbé, hogy ezt a mi közös zsebünkből fizetik ki...
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Üdv!

Ritkán szólok ide, de mivel ez elektronika mentes topik érdekelne a véleményetek, már kezdem azt hinni hogy paranoiás vagyok.
Jelen vírus helyzetben, ha pl hozzátok beállítana egy rokon aki elég komolyan köhög, láthatóan beteg ti hogy reagálnátok le?
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Mekérdezném tőle, mi a jó... ...ért mászkál betegen ilyen vészterhes időkben.
(#) mateatek válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 / 1
 
Régebben meg szokták kínálni az ilyen embert forró teával.
(#) FIGIRI válasza mateatek hozzászólására (») Szept 27, 2020 / 1
 
Vagy pálinkával.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Van a háztartásban idős, én megkérdeztem tőle hogy esetleg meg szeretné e betegíteni.... Vírustagadós duma a válasz rá, sajnos nagy a sötétség sok fejben. Lehet az embernek véleménye, de csak legyen 5% az esélye hogy miatta hal meg valaki bőven elég. Azért tettem fel hogy ki hogy reagál hátha a hiba bennem van....
(#) szs válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Lehet olyan betegség, ami nem fertőző, de köhögéssel jár, és láthatóan beteg az ember. De erről biztos tudnál, vagy kérdésre elmondaná.
Egyéb esetben:
Ez a vírushelyzeten kívül sem kéne másokhoz járkálni olyan betegséggel, ami fertőzhet, míg meg nem gyógyul.
Rokon hozzánk így még nem jött, a szomszéd jött át köhögve-prüszkölve, én hazaküldtem. Pedig akkor még ilyen veszély nem is volt, de semmit nem viszünk más házába.
(#) Sanyesz5 válasza szs hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Igen, én magamból indulok ki hogy nem mennék máshoz, de a jelenlegi helyzetben ez fokozottan igaz.
(#) Kovidivi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Koronától függetlenül, beteg ember ne járkáljon sehova. Neki is jobb, ha otthon pihen, gyógyulgat. Ha vendégem van és tüsszent egyet véletlenül, vagy egyszer kifújja az orrát, az még nem gond, de ha lázzal, kipirosodott orral jönne látogatni, jogos lenne a kérdés, miért nem marad otthon.
(#) gg630504 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Idézet:
„Vírustagadós duma a válasz rá”

OK, te éld a te (( bátor sötét )) életedet, ahogy akarod,
én is élem a (( óvatos )) sajátomat, ahogy akarom.
Nem hagyom, hogy rám erőszakold a te életedet, távozz tőlem. Most.
Egyébként meg működjön a természetes szelekció.
(#) szs válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Az is előfordulhat, hogy ilyen erőszakosan kell elküldeni.
Ha a hetyke vírustagadás volt a válasz, hát lehet az ember viszonthetyke.
(#) nagym6 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Elküldeném azzal az érveléssel, hogy nem akarok én is egy hétig kínlódni.
Ahhoz még kell egy generációváltás, hogy az így gondolkodó beteg emberek ne betegítsenek másokat.
Mifelénk régebben lenézték azokat, akik nem akartak másoktól kellemetlen egy két hetes lázas bajokat elkapni. Szinte hősies cselekedet volt betegen is járkálni, dolgozni, az ilyenekre felnéztek. Feleségem terhessége idején komoly nehézség volt, és sok sértődést okozott a betegektől való távolmaradás, illetve ezen emberek elzavarása a kapunkból, ha jöttek. Egy lázasabb betegség vetélést okozhat. Ez senkit nem érdekelt, hihetetlen, de igaz.
Most már kihalóban a régi idiótaságoknak ez a fajtája is.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Idézet:
„Most már kihalóban a régi idiótaságoknak ez a fajtája is.”
Van helyette új. Vírustagadás, oltásellenesség, laposföld, összeesküvés elméletek tömkelege. Amért különösen felszaladt a szemöldököm, hogy elvileg földhözragadt műszaki beállítottságú emberek is beállnak ezen tanok mögé.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat, reméltem hogy nem én vagyok elkalibrálva, én is úgy vélem legyen meg mindenkinek a saját véleménye joga van hozzá, de tartsa tiszteletben másét is.
A természetes kiválasztódás már azon fog eldőlni, hogy ki milyen agyament elméletnek hisz, és esetleg oltás hiányában meghal, neadjisten a gyerekei is mert hát oltást nem adunk be.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
A laposföld hit az elképesztő, el sem tudom hinni ember így gondolkodjon manapság.
Ha más nem, akkor a naponta szálló repülők ezrei (utasai) nem vették még észre?
A gravitáció is csak gömbfelületen azonos mindenhol, ehhez némi fizikai (általános iskolai) ismeret elég. Műholdak pályái lapsföldnél...
(#) nedudgi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Jól tetted, ha elküldted.
Utalnék egy vírustesztre valót neki, meg egy Neocitran (vagy ami most menő, nem tudom) árát.
Egyébként: elmondta, miért jött?
Valamelyik hírportál címoldalán szerepelt egy vírustagadó. Pár nap múlva elkapta, belehalt.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Az internet mindenre magyarázatot ad sok mindenkinek. Videómegosztók, stb. oldalak.
(#) sany válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Legalább egy maszkot vett volna fel.
(#) Sanyesz5 válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ez van sajnos, de most legalább engem utál mindenki mert a véleményemet hangoztattam, van valami rémisztő egyébként abban mikor az ember rájön hogy a saját családja is inkább a hülyeségnek hisz.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Idézet:
„Utalnék egy vírustesztre valót neki”

Nem kerülne sokba, ingyen van annak, akit az orvos küldött tesztre.
A fizetős teszt azokra vonatkozik (például), akik külföldről jönnek, és ki akarják váltani a karanténjuk.
(#) szs válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 / 1
 
Igen, az nagyon rosszul tud esni, ha a helyes csalekedetért haragszanak rád. Próbáld magad túltenni rajta, neked volt igazad. Az a jobbik eset, ha sohasem lesz rá bizonyítékod. Elég, ha tudod.
(#) sany válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ismerős a helyzet különben. Én az unokatesómat küldtem haza tavasszal, pedig akkor még kicsit más volt a helyzet a mostanihoz képest. A családomnak én voltam a fekete bárány, hogy mertem megtenni.
Tudom rosszul esett neki, de nekem is. De nem a szokásos tavasz volt. lyenkor fontos lenne, hogy ember magát és embertársait is megvédje.
De kivételek mindig lesznek.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Tévedsz, nem vagyok orvos. Egyébként sem tesztre küldtem volna...
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) Kovidivi válasza sany hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Kár, hogy az eddig összetartó rokonságot/baráti társaságot egy ilyen buta dolog szét tudja szakítani, ellentéteket alakít ki, amik sosem lettek volna normális esetben. Ez a szomorú.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Nem hittem úgy, hogy orvos vagy. Abból, hogy utalnál neki vírustesztre valót, azt értettem, hogy utalnál neki vírustesztre valót.
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 3
 
Ó, hát családot, barátságot elsősorban az tud szétzilálni, ha nemcsak az egyiknek van joga kinyilvánítani az elképzeléseit, hanem más is jogot merészel erre formálni
Következő: »»   3201 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem