Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3202 / 3546
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Szerencsére az unokatesóm nem haragudott meg érte.
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ezt egyébként már annak idején az Akela is megénekelte a farkasok vagyunk c. számában...
Idézet:
„Ha beteg vagy kussolj az ágyban, vagy dögölj meg!”
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ha ezért szét tudja szakítani, akkor az szakadjon is szét.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ha pénzről/munkáról/nőről van szó, akkor meglehetősen gyorsan szakad.
(#) gyerek67 hozzászólása Szept 28, 2020 / 9
 
Fiam és felesége tegnap érkezett a hírrel:
ÁPRILISBAN NAGYPAPA LESZEK!!!
(#) Kovidivi válasza szs hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Mindkettő kinyilvánítja a saját véleményét, ezek különböznek, mindkét fél azt gondolja, neki van igaza, ebből konfliktus keletkezik. Egyik sem nyomja el a másikat... Szó sincs jogról és merészelésről...
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Azért jobb lenne, ha az egyébként se stabil rokoni kapcsolatok fenntartását nem nehezítené meg "ez a dolog".
(#) sargarigo válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 1
 
Gratulálok! Sok boldogságot!
(#) gyerek67 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Köszi!
(#) nedudgi válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Akkor kezdődnek az ellentétek a fiaddal.
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Csak nem!
(#) sargarigo válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Jajj, ne bátortalanítsd már el! Meg lehet azt oldani ellentétek nélkül is! Csak oda kell figyelni! (na jó, nem lehet, de törekedni kell rá
(#) nedudgi válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 1
 
A szülő nevelni akar, a nagyszülő meg megvédeni. Nehéz lesz, de, mint mondják, menni fog.
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Attól függ a béke foka, hogy a nagyszülő mennyire akarja átvenni a parancsnokságot.
(#) mek-elek válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ezek szerint választást kell kiírni?
(#) nagym6 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 1
 
Sajnos nem minden szülőben tudatosul, hogy gyereke saját akaratú felnőtt ember lett.
Emiatt válások is vannak. Nem mindenhol jött még el a felvilágosodás kora.
(#) Gafly hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Együtt a család.
(#) mek-elek válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
Amellett, hogy egyetértek, azért megjegyezném, a szülői hibákból lesznek a generációs problémák. Olyan szülők kerülnek nevelési helyzetbe, akik maguk is nevelésre szorulnának. Azonban ezt a tanárok egy részéról is ellehetne mondani. Nem beszélve a pszichológiai megfelelőségről. Hasonlatnak, Mindenki maga csinálja az autóját, és aztán uzsgyi a forgalomba...
(#) nagym6 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Egyetértünk. Jó néhány példát láttam ahol a szülő nyakig benne a gyereke családjában "parancsnokként". Mert ö tudja mindig mi a jó, mit kell csinálni . Ez évek alatt váláshoz vezethet, ilyen eseteket is tudok.
(#) mek-elek válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
És ki áll a parancsnoki hídon? Femina, vagy Papika?
(#) gyerek67 hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Nem akarunk beleszólni a nevelésbe.
Ez amúgy is nehéz lenne, mert Szekszárdon lakunk, Ők meg Pécsett vettek egy családi házat, jó nagy kerttel.
Sajnos a családban is előfordult egy jószándékú após-anyós miatti válás.
(#) mek-elek válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Mondják, hallgatni arany. Véleményem szerint is, azonban az elhallgatás, a szőnyeg alá söprés nem szerencsés dolog, mert a probléma csak hízik, mígnem elszabadul. Persze van olyan bölcsesség is, hogy mindenki egye meg, amit főzött. Sajnos a sérelmek orvoslása közben a gyerek mindig utoljára marad.
(#) nagym6 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Nálunk senki, de amiket láttam, a Femina.
(#) mek-elek válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
No igen. Sajnos manapság ez a jellemző. Nekem sem kell messzire menni ez ügyben. Manapság jellemző dolog ez, úgy otthon, mint az alapoktatásban. A fiatal fiúkat a nők veszik a szárnyaik alá, mintegy biztosítva a majdani házasságukban az alárendelt szerepeket. És ettől nincs messze a nemi instabilitás. Utóbbi időben meglepetésként olvastam Kevin Spacey esetét, aki az egyik kedvenc színészem. Most végre leesett a tantusz, hogy bizonyos szerepekben mért volt olyan hiteles.
A miért az a vikipédiából kiolvasható.

Magyarországon a házasságon belüli viszonyok változása az első világháborúra datálódik vissza. A háborúba vitt férfiak szerepét otthon, a nők vették át. Azok művelték a födet, etették az állatokat, és viselték a gyerekeik gondját. A háború után a hazatérő férfiak jó része vagy nyomorék, vagy lelki beteg volt a háború borzalmaitól. Ezért az asszonyok szemében elértéktelenedtek. Ennek "terméke" volt a Pipás Pista esete.
Manapság sem könnyű az arányok, a nemi szerepek fenntartása. Azért, mert egy férfi elmosogat, vagy egyéb okokból a gyermekével Ő van otthon, attól, még nem nőies.
De mindenképpen hasznos lenne, ha kölcsönösen megadnánk egymásnak a kijáró tiszteletet, mert az stabilitást hordoz magában.
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Sajnos részem van benne.
(#) Skori hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Moderátoroktól szeretnék kérdezni magánban, hol/hogyan tehetem meg?
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Szerintem:
A saját hozzászólásodnál (az előbbinél, amire válaszolok) rákattintasz a "moderációt kérek"-re, azt moderátor olvassa, az "egyéb"-et jelölöd be, és alul beírod az indokot. A moderátor elolvassa, még az is lehet, hogy válaszol
Én így töröltettem egy rossz tanácsot adó hozzászólásom.
(#) nedudgi válasza Skori hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Az oldal alján, a zöld sávban: "Hiba jelentése" gomb.
Vagy egy topik fejlécében "Moderációt kérek" a lehulló menüből.
(#) Gafly hozzászólása Okt 1, 2020 /
 
Következő: »»   3202 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem