Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   985 / 1152
(#) kadarist válasza Feri007 hozzászólására (») Okt 24, 2020 / 1
 
Bekapcsolt állapotot jelző parázsfénylámpa (glimm).
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Okt 24, 2020 /
 
Ahogy nézem, felette az a kapcsoló meg három fázisú, ezért valószinűleg szegmensenként jelzi a fázisokat.
(#) VJ72 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 24, 2020 /
 
A Nagybátyám az Orionba dolgozott. egyszer hozott egy vevőfejet és kipróbáltuk nálunk, működött.
Mondta hogy az Orion szaküzletben tudok venni ilyet sugárzóval együtt amin egy KÖHÉM szám volt 1989 et írtunk akkor. Egy havi fizetésembe került ez akkor.
Majd besétáltam a Petzvál József utcába a Műsorszóró Vállalathoz és megkötöttem az előfizetést, aminek havi díja kb 50 Ft volt.
Ennyire volt illegális a vétel. 1990 vége felé bővítették a sugárzás lefedettségét. Később jöttek az analóg kódolások Szív TV, ATV majd a setopbox. 2000 környékén az Antenna Hungária eladta a szolgáltatást egy külső cégnek ez volt a Hello-Hd később Hello-digital. A szolgáltatás ma is üzemel bár létjogosultsága a Mindig-TV bevezetésével értelmét vesztette.
Még ma is emlékszem ez a Phil Collins szám ment az MTV zenecsatornán mikor otthon elöszőr behangoltam a TV-n az Am-Mikró adásait.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2020
(#) pucuka válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 24, 2020 /
 
Olvass csak vissza, pontosan, figyelemmel az időpontokra. Az, hogy ilyen dolog megesett, annak oka, és a szétválást is indikálta, hogy a frekvencia gazdálkodás (hatósági feladat) a PRTMIg -nél, ill a Magyar Műsorszóró Vállalatnál volt. Ilyenformán a "hatóság" mégsem járhatott el a saját vállalata ellen. A 80 -as évek végén, és a 90 -es évek elején sorra alakultak TV stúdiók, amelyeknek a stúdió, adóállomás mikrohullámú linkjét ebben a sávban kellett elhelyezni, és a növekvő zavarok miatt kellett az AM mikrót megszüntetni.
Mikor megindult, akkor nem nyilvános műsorsugárzásként indult. Persze sokan rájöttek, hogy nem túl nehéz "megcsapolni", ami illegális tevékenység.
(#) VJ72 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 24, 2020 /
 
Az előfizetők és az illegális nézők aránya miatt kellett lépnie az Antenna Hungáriának mert a műsorszolgáltatók nem nézték jó szemmel hogy műsorukat egyesek ingyen nézik. És az AH ez ellen nem tesz semmit, sorra szüntették meg a TV csatornák a sugárzási jogot pl. Eurosport.
Mivel egy antennaboltban bárki vehetett vevőberendezést és csak jó szándékán múlt hogy ezt bejelenti és szerződést köt. Sajnos a nagy többség ezt nem tette meg de sírni tudott hogy hova lett az Eurosport.
Bővebben: Link
A sugárzás nem szűnt meg ma is elértető digitális formában nagyjából azon a frekvencián mint az AM-Mikró volt.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2020
(#) pucuka válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 24, 2020 /
 
Ez itt már elég OFF.
Én a dolog Média részéhez nem értek, és a vezetékes műsorszolgáltatáshoz sem nagyon. Amit ismerek, és tudok, az a vezetéknélküli hírközléssel kapcsolatos dolgok.
Nem véletlenül jött létre az NMHH, hogy ezeket a területeket összefogja, szabályozza. A szabályozásra azért van szükség, mert a frekvencia véges erőforrás, (legalábbis behatárolt) és elvileg mindenkinek biztosítani kell ehhez az erőforráshoz való hozzáférést, ami minden, csak nem egyszerű feladat. (amolyan KRESZ -hez hasonló)
(#) mlaci79 hozzászólása Okt 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy SMD tranzisztorom amire ez van ráírva:68W 58
Ez milyen tranzisztor és milyen TO92 tokozásúval tudom kiváltani?
(#) elektro13 válasza mlaci79 hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Valószínűleg BCW68, itt találod hozzá az adatlapot: Bővebben: Link
(#) Lucifer hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Egy Siemens Logoban bezárlatolt egy SMB-C tokozású TVS amit szeretnék megfelelőre cserélni.
59A 7CA felirat van rajta és egy kis virág.

Égen földön nem találtam ilyen jelölésű alkatrészt, illetve számomra a virágmintás logó mint gyártó is ismeretlen.

Ugyanilyen virágmintával van egy SS16 is a panelon (S6 87)
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2020
(#) bbalazs_ válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Én inkább SC-nek olvasnám. Vagy CS-nek.
(#) Lucifer válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Bocs csak ilyen kép sikerült, az 59A 7CA meg biztos.

Azóta a virág gazdája is megvan: régi (Vishay akvizíció előtti) Diodes logo.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2020
(#) Remci hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Üdv!

Adott egy ellenállás, amit nem tudok beazonosítani milyen értékű lehet. Meg tudná valaki mondani az értékét? Bocs a kép minőségéért, de sehogy nem tudtam élesebb képet csinálni róla. A színek:
narancs-narancs-arany-arany-fekete. Előre is köszönöm.
(#) vargaf válasza Remci hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Itt az oldalon is van segítség:
Ellenállás érték számoló
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2020
(#) Remci válasza vargaf hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Ezt tudom,de nekem ez az egy program valamiért nem nyílik meg. Találtam a gugliban más kalkulátorokat is,de azoknál meg ha bejelölöm a narancs-narancs-kombinációt, akkor az aranyat már nem engedi jelölni. Tehát semmire se mentem velük.
(#) granpa válasza Remci hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Nálam sem működik az ellenállás érték számoló. Az összes többi igen. Hogy van ez?
(#) antiktelefon válasza granpa hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Flash alapú a számoló, és annak megszűnőben van a támogatása. Át kéne írni a számoló programot.
(#) granpa válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Már írtam ez ügyben a főnöknek.
(#) janigel válasza granpa hozzászólására (») Okt 31, 2020 / 3
 
Ezt próbáljátok ki.
Nálam tökéletesen működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2020
(#) bbalazs_ válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
A "virágra" írtam, hogy az inkább két betű.
(#) gg630504 válasza Remci hozzászólására (») Okt 31, 2020 / 1
 

http://hg9ieg.uw.hu/szamolo/_sz/x_ccc.html
színek → narancs • narancs • arany

L → 3,3 μH 20 %
L SMD → 3,3 nH
R → 3,3 Ω 20 %
(#) pisti89 válasza Remci hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Narancs-Narancs-Arany-Arany (de van ott egy fekete is )
5 gyűrűsbe nem jön ki, de 4 gyűrűsnél igen, az 3,3 Ohmot ad
(#) gg630504 válasza janigel hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Figyelmeztethettél volna, hogy annak ellenére, hogy jól működik, tele van nyelvtani hibával.
Indokolatlan nagy kezdőbetű és tizedespont használat.
Helyesen: kΩ, MΩ, együttható.
(#) gg630504 válasza Remci hozzászólására (») Okt 31, 2020 / 1
 
Szerintem 3,3 Ω, tűrés 5 %, hőmérsékleti együttható 250 μ1/K ( 250 ppm/K ).
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2020
(#) granpa válasza janigel hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Át kéne ültetni valahogy ide.
(#) Patópali válasza Remci hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Lehet, hogy a fekete a Fuse -ra, (biztosíték ellenállás) -ra utal?
A képrészletből úgy tűnik ez a táp ágban van, vagy nem?
(#) Remci válasza Patópali hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Igen,elnézést azt nem írtam,hogy ez egy led fénycsőmeghajtó panelja. A 230v-os betáp ágban van sorban.
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Ebben az esetben feltételezhetjük, hogy a bekapcsolási áramot korlátozza. Értéke lehet nagyobb is.
(#) miertcsak válasza granpa hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Sziasztok!

Valószínű azért nem működik mert nincs engedélyezve az Adobe Flash.

Üdv.
miertcsak
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
(#) Patópali válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Nem igazán illik eltérni a gyárilag beállított értéktől.
A fuse ellenállás lényege, hogy túlterhelés esetén megszakad, nem forrósodik túl, nem okoz
esetleges tüzet.
(#) Chipmunk1960 válasza Remci hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia, Az Adobe Flash playert már nem támogatják, lekerül a palettáról, ezért nem indul a program. Telefonra találsz ellenállás színkód olvasó app-ot.
Következő: »»   985 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem