Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nem dimmelhető LED lámpa dimmelhetővé okosítása?!
Lapozás: OK   1 / 1
(#) progress hozzászólása Nov 7, 2020 /
 
Mélyen tisztelt szakemberek, és hobbista társaim!
A minap elgondolkodtam, hogy milyen jó lenne dimmelni a nappali helység LED "csillárait".
Utána néztem, és a mennyezeti lámpám létezik triac dimmelhető változatban, ezért arra gondoltam, megkérdezem a hozzá jobban értőket. Létezhet, hogy a jelenlegi LED driver alkatrész beforrasztással felokosítható dimmelés képességre? Fényképeket mellékeltem a jelenlegi áramkörről. Sajnos a lámpa formája miatt nem tudok egyszerűen másik drivert bele tenni, ebből kellene kihoznom a funkciót, ha lehet. Nem gyakorló elektroműszerészként nyitott vagyok a szakmai témára, szóval ne kíméljetek. Bár azért is kérek segítséget, mert nem vagyok a szakmában olyan tapasztalt és kompetens. Minden hozzászólást, és véleményt előre is nagyon szépen köszönök!!
(#) proba válasza progress hozzászólására (») Nov 7, 2020 / 1
 
Gondolom, azért nem dimmerelhető, mert túl sok alkatrész van benne. Egy tápegységet ami arra készült, hogy fix áramot adjon a ledeknek, azt elég nehéz dimmerelhetővé tenni. Ha kicseréled egy másik tápra, akkor esélyes, de ahhoz meg némi tudás kellene, pl a benne lévő ledek paraméterei, kötési módja, száma...Esetlegesen járható, veszel egy dimmerelhetőt, és megnézed annak a belsejét, de ugyan abba a dobozba eléggé eltérő led összeállítás is belefér, ezért az sem garancia semmire.
(#) progress válasza proba hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Köszönöm! Elvileg ugyanebben a házban van a dimmelhető verzió is. Már kérdeztem az importőrt, nem lehet-e alkatrészt rendelni a lámpába egy dimmelhező driver személyében, de még nem kaptam választ. Meglátjuk, hátha nem kell újból megvennem a lámpák dimmelhető verzióit.
(#) usane válasza progress hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Külső drivert sem lehet valahol elhelyezni?
(#) progress válasza usane hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Ezen már gondolkodtam, de csak olyan helyre tudnám tenni, ami árt a jóizlésnek.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2020
(#) progress válasza progress hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Egyébként 70V-tal küldi a LED-eket a driver, szóval emiatt sem opció a külső táp.
(#) Zsarka válasza progress hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Szia! Létezik dimelhető E-27 es ledes izzó . Nem tudom mi lehet benne de 3x nehezebb mint a többi. egyenlőre még teszi a dolgát úgyhogy nem verem szét. Elképzelhetőnek tartom hogy valamilyen trafó lehet előtét ellenállással
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2020
(#) usane válasza progress hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Nem értem ez miért befolyásoló tényező. A vizuális indokot megértem, de a 70V-nak mi köze hozzá?
(#) jeges válasza progress hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Meghajtó kimenetén ami ledpanel közöt mérjél áramot!
Ilyen univerzális meghajtó mehetne bele de áram kelene tudni ledek fesz tartományt tudod már!
Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem