Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230 voltról 400 voltra inverter
 
Témaindító: nadeln, idő: Márc 27, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
A "Villanymotor bekötése" topik rajzai között nézd meg, van-e hasonló motorhoz bekötés, pl. Dahlander..
A szövegedből az derül ki, a motorod 3 fázissal megy (?).
(#) lelkes amatőr válasza ferci hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Adattáblát nézted?
(#) sanko26 válasza ferci hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Ugyanarról a háromfázisról ment mint a maró motorja.
(#) ferci válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Nem nézem.. 6 drótot látok, lemezek nélkül, méréseket javasoltam - semmi mást. Utána összehasonlítást a 2 sebességes Dahlander motor bekötéséhez - passzol-e vagy sem.
Az pl. elvileg mehetne alacsony sebességnél, átkötések nélkül .
De nem értek hozzá...
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) sanko26 válasza ferci hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Átkötő lemezek nincsenek. Mindegyik láb sípol mindegyikel.
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Nézz rá erre a linkre, nem én találtam ki...
Nézd meg
Vagy-vagy..
Nem sípoltatni kell, hanem MÉRNI.
Ha különben ment 3 fázissal, mi a gondod? Kösd ugyanúgy be.
(#) sanko26 válasza ferci hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Az,hogy a leírása a frekiváltónak deltakapcsolást kér.
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Szerinted mi megy tönkre, ha úgy kötöd be, mint a direkt 3F-ra?
Gondolom, az se kért kivezetett csillagpontot!
Na jó, nem szóltam.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) sanko26 válasza ferci hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Nem tudom mi mehet tönkre,nem értek hozzá! Mondd meg te! Lehet nem indítja el a frekiváltó?
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
1., ha motorod 3 szál dróttal ment, akkor lehet belül elkötött csillag is. Ezt talán ohm mérésekkel ellenőrizheted, ha ránézel a linkre.. A 6 kivezetés talán nem véletlen.
2., ha csillagban van eredetileg, lassabban megy és kevesebbet fogyaszt, nem terheli annyira a frekiváltót;
3., gondold át ezeket;
4., hallgass meg mást is, de vázold hozzá az eredeti bekötésedet a 3F-ra. Rajzold le, csatold.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) sanko26 hozzászólása Nov 15, 2020 /
 
Vagy nem ad 1.4 kw-ot csak kevesebbet
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Ha be mered kötni, addig pörgesd fel, ameddig a fordulatszáma nem éri el a direkt 3F-nek megfelelőt. Az lehet a max fordulata.
(#) majkimester válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Szia, ez az adattábla alapján egy Dahlander motor. Tipikus bekötés:
ITT

Ezt a 6 kivezetés segítségével nem tudod úgy bekötni, hogy a frekiváltóhoz megfelelő 3x230V-ról üzemeljen. Ha így bekötöd bármelyik fordulatszámra, akkor a motorra a névlegesnek a gyök harmada feszültség jut, a teljesítmény pedig harmada lesz a névlegesnek. Nyilván ez nem jó megoldás.

A motor csere a triviális megoldás.

Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a motorhoz, akkor szét kell szedni belül szétbontani a U1 V1 W1 pontokra menő két-két tekercsvéget és kivezetni külön. Akkor a 9 tekercsvéggel már az bal ábra szerinti dupla csillag elrendezést át lehet kötni dupla háromszög kapcsolásra.
(#) proba válasza majkimester hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
A tekercsek méretezése is kérdéses ha azok 230-ra vannak méretezve, és úgy vannak csillagba kötve, akkor abból delta kötést csinálni igencsak rossz gondolat. Azt gondolom, a frekiváltónak, úgy ahogy van, működtetni kellene, de ha nem, tönkre akkor sem menne, így egy próbát megérne.
(#) majkimester válasza proba hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
A motor a dupla csillag kapcsolásban 3x380V-ról működik, ami most már 3x400V.
A frekvenciaváltó 3x230V-ot ad ki, ezért kell átkötni deltába a 3x400V-os csillag motorokat.
Csillagban is elindul terhelés nélkül, de harmada lesz a nyomatéka, úgy használhatatlan lesz.
(#) sanko26 válasza majkimester hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Köszönöm a korrekt választ!
(#) sanko26 hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Sziasztok! Vettem az esztergára egy új motort. Adatai 1.5 kW, 1390 f/min, 380 V, alapból delta kapcsolás. Rákötöttem a frekiváltóra,de erőtlen. Leggyorsabb fokozatban fel sem pörög és kézzel letudom fogni. Mi lehet az oka?
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Szia!
Mérjél frekvenciát, fázisáramokat, vonali feszültségeket és fordulatszámot a leggyorsabb fokozatban és holnap talán akad valaki, aki reagálni tud rá.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) sanko26 válasza ferci hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ebből a vonalifeszültséget értettem!
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Frekvencia: ami bármelyik két kimenet között mérhető lenne - persze megfelelő műszerezettséggel.
Fázisáram: lakatfogóval mindegyik kimenő vezetőn, egyenként mérve természetesen.
Fordulatszám: a motorod tengelyén fordulatszám mérő műszerrel.
Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) sanko26 válasza ferci hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Köszi a magyarázatot! Egyikhez sincs műszerem! Adalék infóként,ugyanez a frekiváltó egy váltókapcsolóval rá van kötve a marógépem 2.2 kW-os motorjára,amit magam kötöttem deltába. Az tökéletesen működik. Egyébként a frekiváltó mutatja,hogy 50 Hz-en áll,ha tekerem lefelé csökken a fordulat,ahogy kell.
(#) proba válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Leginkább azért, mert a frekvenciaváltód 230V-ot ad ki vonali feszültségnek, szerintem. A fázis feszültséged meg olyan 130V környéke (de mivel nincs kivezetett csillagpont, ezért nem mérhető) . Nekem is sokáig tartott megérteni, hogy a jelen három fázis az NEM 3X400V ( mint a hálózat) hanem csak 3x230V. A csillagban 400V os motor tekercsei 230V-ra vannak méretezve. Így azt deltába kötve, pont a frekvenciaváltód kimenetére illeszkedik. Míg egy deltában 400V os motor tekercsei eleve 400V-osak, így kötheted akárhogy a frekiváltódnak nem lesz teljesítménye. A te motorod, ha csillagban volt 400V-os, akkor azt deltába átvariálva pont jó lett volna.
(#) Tomi111 válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Nem jó motort vettél! Neked olyan kellett volna, amin 230/400V ( 220/380) szerepel! Ha egy fázisod van, a frekiváltód is csak 3×230V-ot ad ki. Amit vettél motort, annak viszont 3×380V kell. A 2,2-es motorod biztosan 230/400V-os. 400V-on csillagban, 230V-os deltában üzemel, ahogy írod is, hogy deltába kötötted. Amit vettél, azon nincs mit kötni...Olyat vegyél, ami 230/400V-os és mind a hat tekercsvég ki van vezetve! Ezt deltába kötöd és kész...
(#) sanko26 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Szerencsére, ahol vettem, ott kicserélik!
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Láthatod a beírások alapján is, ha legalább egy multimétered lenne, már tudtad volna, hogy mit kap a 380-as motorod és nincsenek csodák. Az már csak hab a tortán, hogy egy fordulatszámmérő sosem árt, ha van egy műhelyben.
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Idézet:
„fordulatszámmérő sosem árt, ha van egy műhelyben”

Valamint hasonlóan esztergapad és marógép.
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Nov 25, 2020 / 1
 
A marógép és az eszterga adott..
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2020
(#) sanko26 hozzászólása Nov 26, 2020 /
 
Sziasztok! A következő instrukciót és fényképet figyelemb véve ti hogy kötnétek be a marógép háromállású (balra;0;jobbra forgatás) kapcsolóját? Idézett szöveg:

Start jel előre: COM , REV
Start jel hátra: COM, FWD
A COM-on negatív feszültséget ad ki és ez is várja vissza a bemenetekre !!!!!
(#) ferci válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Szerintem a FWD az előre, a REV a hátra.
Bal (REV) zárjon a com-ra ( testre köti), jobb (FWD) zárjon a com-ra előre.

Egyébként a COM nem "negatívot ad", hanem az a viszonyítási alap és a pozitív bemeneteket ( FWD, REV ) kötöd erre.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2020
(#) bandika válasza ferci hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Frekvenciaváltó paraméterezéshez nekem még nem kellett multiméter. Az mindent kiír ami kellhet.
Amúgy is az egyszerű multiméterek csak pislognak frekvenciaváltó mérésekor.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem