Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3223 / 3556
(#) gyerek67 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
Mert a nyuszikat is a végelgyengülés, vagy az "infraktus" vihette el...
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
Infraktust kaptak a dörrenéstől. Akkorák, mint egy birka.

nyulak.jpg
    
(#) gyerek67 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Nekem egy jó vadas jut az eszembe, zsemlegombócokkal...
Nomeg, ha már téli a gereznájuk, akkor érdemes lenne elgondolkodni egy pár IGEN RENDES bundakesztyűn!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2020
(#) ktamas66 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
A nyulat megsütni savanyú káposzta ágyon, füstölt szalonnával, fokhagymával megtűzdelve, tejföllel meglocsolva. A fácán mehet a levesbe.
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Szeretem a vadast makarónival, vagy krumplifánk puffanccsal.
Gondoltam a bunda kikészítésre, csak egy tímárt kell keríteni.
(#) nedudgi válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Nézz utána, mennyire kell érlelni.
(#) pucuka válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
No ennek nem lesz jó vége. Így éjfél felé megindultak az előemésztő nedvek.
Megyek is a konyhába, megnézem a hűtőben mivel mivel lehetne lecsillapítani a háborgó bendőmet. Maradt még ebédről egy kis körömpörkölt, asszem alkalmas lesz.
(#) Petyaa hozzászólása Dec 6, 2020 /
 
Üdv! Szerintetek egy core 2 duoval (1,3Ghz amd e-300) illetve 4 GB ddr3, illetve ssd vel egy win 10 mennyire használható általános dolgokra? Youtube, office, filmek, és hasonlókra gondolok.
(#) antiktelefon válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 7, 2020 / 1
 
Most akkor core 2 duo, vagy amd e-300? RAM úgy ahogy elég lehet, illene több, de nem az lesz a legnagyobb gond. Ha türelmes vagy, futni fog rajta, de youtube max 480p-n fog menni, főleg gpu nélkül.
A felhasználói élmény ablakon kivágós lesz, de menni fog.
i5 3320m az integrált GPU-jával nekem az a határ, amit napi használatra tudok ajánlani, az 720p videót lazán visz beépített GPUval, dedikáltal 1080p-t is, és akadás nélkül lehet akár dolgozni is rajta. (pl. T430 thinkpad) nyilván bármilyen 10 évnél újabb játékra, vagy grafikus munkára alkalmatlan, nyáktervezéshez még ok, viszont "irodai" munkával sosem lesz akadás.
1. gen i5 520m dedikált gpuval még megbírkózik a win10-zel elég szépen laza használathoz (pl. T410 thinkpad) Ez az a szint, ahol a proci nem fog sosem 100%-on akadva pörögni sokáig, ha megnyitsz valamit.
Ez alapján össze tudod hasonlítani bármilyen processzorral benchmark alapján. Persze egy T8100-on is elfut a win10, ha nagyon kell, lehet használni, de a frissítésbe belehal, és ha nyitva van a böngésző, 100%-on pörög legtöbbször, vírusírtót meg ilyesmit meg se próbálj a háttérben.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) Ódenka hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Hol a hiba?
Megsúgom: Nincs keverőcsap, csak egy sima!

upps.JPG
    
(#) jani1987 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Mit keres alatta a dugasz?
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ódenkának így sikerűlt na.
(#) sargarigo válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Szerintem rövid volt a robotgép vezetéke, és oda kellett hozzá konnektorozni. Éppen nem EU kompatibilis, de ahogy elnézem a telepítéskor még nem is volt EU!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) mek-elek válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Valahogy, hiányolom a kádat, vagy a lavort.
De speckó munka az odavezető vízcső kivitelezése is.
Egy biztos, párját ritkító a dolog, hacsak nem díszlet, csupán!
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ja, lehet, hogy szövegszerkesztő készüléket mutat a fotód?
(#) Gafly hozzászólása Dec 7, 2020 / 1
 
Vezetékes technikának is vannak hátrányai.
Azért kiváncsi leszek a részletekre, de szerintem soha nem fogjuk megtudni.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Az este volt a híradóban. Lemaradtál.
(#) Petyaa válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
AMD E-300 van benne. De már elkelt Ráadásul dedikált kártya nélküli volt... Lehet jobb is így

Ezek a 720p és más felbontású videók érdekesek számomra. A kijelzőm felbontása 1280x1024-en van, s van hogy a 720p-s videó pixeles, kb mint néhány éve a 360p-s, full-hd ra kell állítani hogy nézhető legyen.
(#) antiktelefon válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 7, 2020 / 1
 
Hát igen, az ma már nem ajánlott kategória GPU nélkül. (én most fogok eladni egy T410-et 520M-mel és GPUval, új akkuval, évek kérdése, hogy ne legyek túl lusta összerakni az új burkolatába, ha rászánom magam, onnan már könnyű eladni, csak én javítani szeretek, nem kereskedni, így gyűlik minden ) Ha írsz árat és azt hogy SSD, RAM kell-e bele, mennyi akkuidőt vársz, akkor ha látok valami érdekeset hardveraprón, szólok.
Youtubenál (és minden videónál) a bitráta fontos. Nyilván ha alapból gyenge a felvétel, azon sokat nem segít, sőt, még jobbantömöríti is a zajos felvételt az algoritmus, de azonos felbontás mellett nagyon sok különbség lehet beállítástól függően. Illetve a youtube is tömöríti rendesen, csinálj egy 1080p felvételt, skálázd fel 4K-ra, töltsd fel, és a 2K és 4K verzió is sokkal jobban jobban fog kinézni, mint a 1080p, hiába 1080p az eredeti felvétel. Az az érdekes, hogy az eredeti tömörítetlen felvételt le lehet tölteni a youtube szervereiről jó lassan, de lejátszáskor csak tömörítve érhető el. Pár éve amikor kijöttek nagyon részletes játékok néztem videót arról, hogy hogy néznek ki, és abszolút nézhetetlen volt, ahogy mozgott a karakter, konkrétan teljesen elmosódott minden, de még egy sima Minecraft grafikájú játéknál is elég gyorsan körbefordulni, hogy az egészből csak egy elmosódott 144p alatti pixelhalmaz maradjon, ez alapján nagyon erősen interframe compressionra támaszkodnak. H.264, de hogy mik a pontos adatok...
Elég jó videó róla, magyar felirat is akad, de anélkül is ajánlott csatorna
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) SzervízMacska válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ha rendszeresen visszaáll alacsony felbontásra, az sávszélesség problémára is utalhat. Amióta gigabites netem van egy bitang routerrel, ilyet nem tapasztalok. Mindig tűéles a kép, pedig a gépeim nem túl acélosak...
(#) mnyugger válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Milyen routered van? Vennem kell egyet.
(#) jdani hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Üdv. Régebb óta megfigyeltem már, hogy Samsung telóknál a szín valamiért másabb mint más telón. Főleg ami a fehér hátteret illeti.
Tudom Hogy van rajta valami,, kék fény szűrő,, valami.
Ezt bekapcsolva a fehér kép sárgásabb. (szemnek Azt hiszem jobb..?)


Ma került hozzám egy A50es.
Eredeti kijelzo, de nagyon nem tetszik a kép rajta. Minden szűrőt megbuherálva se szép fehér az aminek fehérek kell lennie.
Megnéztem két ugyanolyan világos képet, egy Huaweien, és ezen a samsungon.
A huaweien szép színek vannak, a fehér igazán hideg fehér szín.
A samsungon ugyanez a fehér szín sárgás.
Ez miért van? Direkt ilyen beallitasú a telefon? Gondolom a kijelzo hiba kizáráva.

Ha a Samsung meg akarja óvni a szemem, miért nincs olyan funkció, hogy én inkább a,,szemkiszedő,, élénk fehéret akarom látni beállítás?

*a kép annyira nem adja át, de az alsó,, csúnya,, sárgás.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) ktamas66 válasza jdani hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ha nem tetszik a kékfényszűrő kapcsold ki, de be is lehet állítani ahogy neked tetszik. Beállítások, kijelző.
(#) SzervízMacska válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Ilyen. Jól jön a 8 lan port, melyekből kettő összefűzhető, így egy erre alkalmas eszköz (nálam ez a NAS) 2 Gbites kapcsolaton keresztül tud kapcsolódni a hálózathoz. Többször előfordult, hogy wifin közvetlenül a hálózati adattárolóra rendereltem egy 4K-s videót, miközben a tévén ugyaninnen néztem egy másik 4K-s filmet. “Okos” funkciói is vannak, de ezeket nem használom...
(#) Alkotó válasza jdani hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Nálam (szintén Samsung) nincs se bekapcsolva se kikapcsolva semmi, és a fehér az hófehér. A melléklet alsó sávja a tényleg fehér, fölötte enyhe árnyalatú szürke van.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
A kijelzővédő fólia/üveg alatt is ilyen (mintha az lenne rajta)? Ilyen sárgásra én is be tudom állítani. Nem az "Adaptív megjelenítés" van kiválasztva és/vagy a "kékfényszűrő" be van kapcsolva.
(#) Petyaa válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Egy ismerősömnek (hölgy) kellene a gép, mert 100%-on pörög a cpu-ja sima böngészéskor is, s azt mondták neki hogy cpu hibás lehet valószínű. Nem tudtam kiszedni belőle a gép típusát eddig, de mondtam neki hogy a sütiket jó lenne ha tiltaná mert az lehúzza a böngészőt rendesen. Persze lehet vírus miatt is a teljes leterheltség stb.

S mikor tömörít a youtube rendesen, akkor döntsd el hogy melyik akciókamerát vásárolnád meg
Pedig egy Minecraft nem sokban különbözik a néha Terep 2 grafikai szintjétől, igaz az utóbbi elfut egy 386-os gépen is
(#) Bakman válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Idézet:
„azt mondták neki hogy cpu hibás lehet valószínű”
Tipikus lehúzás vagy hozzá nem értés. 1000 oka lehet annak, hogy pörög a CPU látszólag feleslegesen. Pl. túl nagy cache is ilyet okoz a böngészőknél.
(#) Gafly hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
(#) Petyaa válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Csak mivel szerelő mondta neki, így sajnos szentnek tartja az állítását. Megmondom majd neki hogy a feladatkezelőben nézze meg hogy mi húzza le. Mást nem tudok látatlanban.
Következő: »»   3223 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem