Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MSGEQ7 eq ic használata, és utódjai (kistestvére: MSGEQ5A)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) dB_Thunder hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Úgy gondolom ez a kis ic megérdemel egy külön topikot, és reméljük lesznek neki fejlettebb utódjai. Igaz most a beszerzése nem egyszerű, sok a hamisítvány. Cikk is íródott már róla, de szerintem sokaknak homály a működése, mint pl nekem!

Ami nem jön át az maga a sávszűrő rész működése! Nem túl beszédes a adatlap sajnos, az alap dolgok érthetőek a tömbvázlat alapján, de:
Miért kell neki órajel? Pontosabban miért adható be a sávszűrő résznek külső órajel?
A másik fontosabb kérdés, hogy a kócban csinálnak belőle 14 csatornásat? Ahhoz valahogy át kellene hangolni.. Lásd lentebbi kapcsolás!

Adatlap, leírás:
https://mix-sig.com/index.php/msgeq7-seven-band-graphic-equalizer-display-filter

https://mix-sig.com/images/datasheets/MSGEQ7.pdf
(#) kokozo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Benne van a programban csak azt nem tetted fel, onnan ki lehet szedni a titkát
Si.setFreq(0, 104570);
Si.setFreq(1, 166280);
Tehát 2 frekin járatják, és gondolom a 16Khz hez 160kHz órajel párosul, ha csökkented, akkor csökken a sávszélessége.
(#) dB_Thunder válasza kokozo hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Nem érdekes a program szerintem, eléggé nyilvánvaló, hogy eltérnek az eredeti frekvenciától, ami az adatlap szerint (tipikusan) 165kHz.. Egyébként tökéletesen jó lett volna a belső oszci jele.

Nem hinném hogy sávszélesség módosítása a jó gondolat. A 7 db szűrőnek a középfrekvenciáját kell eltolni, nem a sávszélességét, vagy a jóságát.

Sajnos erről a lehetőségről és az összefüggéseiről sem ír az adatlap egy betűt sem!
És engem ez érdekelne!
Magyarul valami okosító leírás kellene a kapcsolt kondis szűrők lelki világáról, ráadásul nem professzori szinten megfogalmazott..
(#) dB_Thunder válasza kokozo hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Egyébként, köszi a hozzászólást!
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Pontosítok egy kicsit!
Ennyit írnak az oszci frekvenciája, és a szűrők középfrekije közti összefüggéséről:
Idézet:
„The filter center frequencies track this frequency.”


És valamelyest a jóság is módosul, de az itt nem releváns.
(#) kokozo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Én úgy gondolom, hogy ez egy digitális ic, és ha csökken az órajel sebessége, akkor értelem szerűen az egységnyi idő alatt mért érték frekvenciája is csökken, tehát mélyebb hangokat is képes detektálni, és ezzel egyidejűleg elveszti a magas érzékenységét is. Így érték el a képen látható méréseket, de csak szerintem.

mseq7.JPG
    
(#) dB_Thunder válasza kokozo hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Valami hibrid, mert igazából egyik se, vagyis mind2 analóg meg digi...

Itt van okosság a kapcsolt kondis szűrőkről
De jelen pill ez túl mutat a befogadóképességemen.
(#) kokozo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
A skála eloszlásából én gyors Fourier-transzformációra gondolnék, amit digitális jelfeldolgozásra használnak. A bemenő jelet egy analog / digitál fokozat alakíthatja át olyanra amit már digitálisan tud számolni, és a végén visszaalakítják egy digitális potméterrel szerintem. A tömbvázlat csak a működésére utal, a belső tényleges működésre nem, de ha lenne egy ic kapcsolási rajz, akkor sokkal előrébb lehetnénk. Mellesleg 7 analóg sáváteresztő szűrőhöz már elég sok kondi kellene ami méretben nem biztos hogy elférne egy ekkora tokban.
(#) dB_Thunder válasza kokozo hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Nem vitatkozom, mert fogalmam sincs!
De van ilyen: MAX267

Adatlapja a mellékletben!
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 24, 2021 /
 
Sziasztok!

Van valakinek Székesfehérvár közelében garantáltan működő MSGEQ7 ic-je? Illetve ki milyen beszerzési forrást ismer?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem