Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 131
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Idézet:
„Az lett volna a gáz, ha azt írod, hogy egy ideig működött...aztán elfelejtette a kódot.”

Ilyen, soha nem fordult elő. Még ezzel sem.
Idézet:
„Így is okozhat gondot, ha a két felső gombokat pl. a gyerekek "játékból" egyszerre lenyomják, vagy a kulcsomó megnyomja...”

Hát, - igen. Ilyen problémával már többször szembesültem. Hozzák, nem működik, és ez a probléma, hogy átállítódott.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2020
(#) pajkos66 hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék,van egy Nice th1551 motorom és vezérlőhibás lett.Működne Beninca MS4 vezérléssel?
(#) bajuszvas válasza pajkos66 hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Ki kell próbálni, nagy valószínűséggel igen. Egyszerű "analóg" mindkettő. A B MS4-en Dip7 off-ra kell állítani mindenképpen. Távirányítók cserések lesznek, hacsak nem külső vevő lógott a nice-on!
Lehet egy Eco1 jobb lenne, azon fitti vevő van elvben ugyanaz mint az uni egy, megtanulja a legtöbb 433-as távirányítót. Ezt is vedd figyelembe.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2020
(#) pajkos66 válasza bajuszvas hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Igen szerintem is jobblenne az Eco1 vezérlés a távok miatt.Tudnál eladót vagy esetleg kit keressek ez ügyben ?
(#) bajuszvas válasza pajkos66 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Pl. nálam?
(#) Bártfainé81 hozzászólása Dec 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítségért jöttem. Van egy 10 éves Euromatic kapunyitónk,ami eddig tökéletesen működött. Kb 2 hete azt vettük észre,hogy egyre kisebb hatótávról nyit csak. Elem csere után sem lett jobb a helyzet. Eddig olyan 40 méterről működött,most csak 3 méterről. Ezzel egyidejűleg a vezeték nélküli csengő is ugyan ezt produkálta. Vettünk új csengőt,ami az üzletben tökéletesen működött,tudta a 100 métert, nálunk olyan 20 métert tudott. Körbe kérdeztem a szomszédok között és kiderült,hogy 2 másik szomszédnál is ugyan ez van. Náluk Beninca típusú van felszerelve.Szembe illetve,a jobb oldalinál,a többi szomszédnál minden működik. Találkozott már valamelyikőtök hasonlóval? Csatoltam képet a kapuról illetve a távirányítóról is. Minden tippet , segítséget megköszönök.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) Gafly válasza Bártfainé81 hozzászólására (») Dec 23, 2020 / 2
 
Szerintem valami zavarja.
Azt is kérdezd körbe, hogy nem vett-e mondjuk valaki a szomszédságban új meteorológiai állomást, vezeték nélküli termosztátot, vagy a gyerek drón helikoptert.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) dokidoki válasza Gafly hozzászólására (») Dec 23, 2020 / 2
 
Az a helyzet, hogy az olcsó boltokban vásárolt LED lámpák is olyan zajt gerjesztenek ... nem csak rövidhullámon hanem 500 Megáig is kifehéredik a spetrumablaka az SDR vevőnek.
(#) Bártfainé81 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Kérdeztem,elvileg senki,semmit. Esetleg mérni valamivel lehetne? Valamilyen detektor? Köszönöm szépen
(#) Gafly válasza Bártfainé81 hozzászólására (») Dec 23, 2020 / 1
 
Primitiv módszer, de ha kimásolsz/nyomtatsz egy térképet (ügyfélkapuról korlátozott számban ingyen lehet, alanyi jogon) és beikszeled akinek hirtelen panasza lett, akkor jó kiinduló pont lehet.
De van itt profibb is, jobb és okosabb tanácsokkal esetleg.
(#) dokidoki válasza Bártfainé81 hozzászólására (») Dec 23, 2020 / 1
 
A leglátványosabb eredményes megoldás az egy android tablet, esetleg telefon, hozzá egy DVB - vevő usb-s tick. Applikációként az SDroid alkalmazás. A vevő -stick antenna bemenetébe egy gyufaszálnyi rézdrót mint antenna. Persze előtte egy kicsit ismerkedni az alkalmazással, és úgy az egésszel. Kipróbálni ismert erős jelek vételét, mint műsorvevő adások a 88 -108MHz tartományban, utána gyengébb ismert adások jeleinek a felismerése - keresése, valamilyen zajos eszköz sugárzott zajának felismerése a program képernyőjén... Szóval laikusként nem egyszerű de nem is lehetetlen feladat. Ezzel így, és rövid antennával eredményesen lehet keresni zavarforrások jeleit mindenhol, a távirányítók 433.9 és 868 MHz sávjában is.
( azt nem írtam bele, hogy a tablet vagy telefon esetében kell egy OTG kábel az összecsatlakoztatáshoz.)
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) pipi válasza Bártfainé81 hozzászólására (») Dec 23, 2020 / 1
 
Hali!
Ha több helyszinen is zavar, be lehet jelenteni ha jól tudom itt: https://hu.wikipedia.org/wiki/Nemzeti_H%C3%ADrk%C3%B6zl%C3%A9si_Hat...C3%A1g
Kimennek, bemérik a megfelelő helyen elintézik a hátsó fertályba rúgást. Csak vigyázni kell nehogy visszafelé süljön el, a zavarás ne tőletek induljon.
Valami mobil telótorony nem készült arrafelé? Bár más frekvencián ad, de a rádióvevők bemenetét (AGC?) túlvezérelheti, ezáltal érzéketlenebb lesz. Én ezt tapasztaltam Galyatetőn, a szálló környékén a kocsi távirányítója kb 3-4m-ig működött.
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Idézet:
„Bár más frekvencián ad, de a rádióvevők bemenetét (AGC?) túlvezérelheti, ezáltal érzéketlenebb lesz.”

Voltunk Solton, az autó ajtót lehetett nyitni/csukni.
(#) Bártfainé81 válasza pipi hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
3 utcával arrébb,van egy torony,de akkor miért csak hármónknál van gond? Távolabbi,szomszédokat is kérdeztem,5-ig mentem jobbra,balra,de náluk minden ok. Slussz poén,hogy 3-nál az autók sem működnek,illetve aki előttünk áll meg annak sem nyílik az autó,csak kulccsal. Hívtam helyi szerelőket,széttárták a karjukat. Magunkra maradtunk. Köszönöm szépen a segítséget.
(#) szs válasza Bártfainé81 hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
Idézet:
„3-nál az autók sem működnek,illetve aki előttünk áll meg annak sem nyílik az autó,csak kulccsal. ”

Nem értek én ehhez, de ha előtted áll meg valaki, és akkor nem tudja nyitni-zárni, pedig egyébként igen, akkor nálad lehet a "gócpont", próbáltad már ekkor áramtalanítani a kapunyitót?
És még: abban az időszakban, (közvetlen azelőtt, amikor jelentkezett a hiba) vettél, üzembehelyeztél bármi új készüléket?
(#) Bártfainé81 válasza szs hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
Igen, próbáltam. A villanyóra szekrényben,az összes kismegszakitót lekapcsoltam. Én örültem volna a legjobban,ha akkor működik a szomszédoknak,de nem sajnos. Az autót csak azért írtam,hogy azok sem nyitnak nekünk hármónknak,illetve azoknak sem,akik előttünk megállnak. Nem vettünk semmi újat. Köszönöm szépen,hogy próbálsz segíteni.
(#) 444Tibi válasza Bártfainé81 hozzászólására (») Dec 24, 2020 / 1
 
Nem tudom, egy illegális gsm átjátszó le tudja-e ennyire ültetni a környéket.
Vagy a fejetek felett van átlőve az engedélyezett teljesítmény felett valami barkács wifi cuccossal.
A mobil eszközeitek rendesen működnek, telefonálni lehet?

Talán még azt kéne hogy beszélni kb. 100 méteres sugarú körben az összes szomszéddal hogy nyomják le egyenként a villanyórájukat és közbe nézni a távirányítók működését.
ha valakinél megjavul, nála van a hiba, lehet nem is tud róla hogy zavar, hogy mi azt nem lesz egyszerű megtalálni.
Ha ez sem vezet eredményre, bejelentést lehet tenni az nmhh felé, a weboldalukon vagy telefonon.
Ki szoktak menni mérni, pláne ha a másik 2 szomszéd is megteszi a bejelentést, és kicsit túltoljátok, miszerint néha zavar van a mobilvételbe vagy a rádióvételbe is.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2020
(#) szs válasza Bártfainé81 hozzászólására (») Dec 24, 2020 / 1
 
No, de az én csekély értelmem szerint a piciny távirányító, amit nyomkodunk kapunyitásért esedezve, az adja a rádiójeleket. Azt is áramtalanítottad?, azaz kivetted (és vissza sem tetted) az elemet, miközben a ház előtt álló idegen autó (ami máshol nyílik-csukódik, csak itt nem) újra megpróbálta? Ha nincs elem a kapunyitó távirányítóban, akkor is betegeskedik a vezetéknélküli csengő?
Mert ha igaz amit gondolok, hát a távirányító sérülhetett, aztán -ezt kompenzálandó- erősebben ad, elnyomva mindent, ami hasonló frekvencián menne?
Mondom, nem értek hozzá, csak gondolkodom...
Mert engem is idegesítene adolog, pláne az, ha végül az derülne ki, hogy én zavarom a szomszédét is...
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2020
(#) 444Tibi válasza szs hozzászólására (») Dec 24, 2020 / 1
 
Nem jól gondolod,
illetve az elmélet jó de ha ez volna, megemelt, megszaladt állandó RF kimenővel egy távirányító kb. 1-2 óra alatt zabálná le az elemet.
Vagyis a tulajnak csak feltűnne hogy naponta 10-20 elemet kell cserélni.
Vezetéknélküli csengőre ugyanez igaz.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2020
(#) pipi válasza Bártfainé81 hozzászólására (») Dec 24, 2020 / 1
 
Akár lehet egy "okos" hobbista a környéken, aki beüzemelt valami rádiós cuccot, figyelmen kívül hagyva a vonatkozó szabványt, és folyamatosan kommunikál a két cucca egymás közt.
Vagy bébifigyelő is lehet
Nem kell vacakolni, ha a szomszédoknál sincs ilyen, egyszerűen be kell jelenteni az említett helyen.
--
Boldog Ünnepeket mindenkinek
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2020
(#) bajuszvas hozzászólása Dec 25, 2020 / 1
 
Hát ilyennel már Én is találkoztam. Próbáltam megfelelő eszközzel bemérni. Nem sikerült. Folyamatos jel érkezett, amit felvett a tanuláskor a vevő és folyton ki-be kapcsolta a relét. A vége az lett, hogy antenna nélkül tanítottam fel a távokat.
Másik esetben hasonlóan a tiedhez vittem egy külső vevőt és az megoldotta a távirányítást.
(#) Remci hozzászólása Dec 25, 2020 / 1
 
Mi is tapasztaltunk ilyet. A főnököm tolókapuján Nice külső vevő volt. Egyik napról a másikra csak a kapu előtt 3-4 méterről kezdte venni a jelet. Külső antennával még rosszabb lett. Nem értettük. Mi is kínából behozott rádiós cuccra gyanakodtunk, de egyik szomszédnál sem volt ilyen. Utána lecserélte Cardin vevőre, onnantól tökéletes. A poén az, hogy a Nice vevőt utána felszereltük egy tanyán és külső antennával 170m-ről nyitja a kaput. Viszont a szembe szomszédjuknál mikrohullámú net van, annak az antennája pont feléjük néz. Lehet hogy az okozta a zavart? Ki tudja.
(#) pajkos66 hozzászólása Dec 26, 2020 /
 
Sziasztok.
Kérdezném,hogy a kétszárnyú vezérlés használható úszókapuhoz vagy nem?
(#) pipi válasza pajkos66 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Én nem javasolnám. A kétszárnyú vezérlések végálláskapcsoló nélküliek, az úszó/tolókapuhoz végállásos kivitel passzol.
(#) uniman válasza pajkos66 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Hello! Túlságosan leegyszerűsítetted a kérdést! Vannak nagyon gagyi, "minimál" tudású kétszárnyú vezérlések, meg olyanok is, amelyek rendelkeznek végállás kapcsoló bemenetekkel(csak azok nincsenek használva). Aztán vannak még nagyon okos vezérlők is, amelyek megtudják jegyezni a motorok pozícióját végállás kapcsolók nélkül is.
Azaz jobb lett volna, ha pontosan megnevezed a vezérlésedet...
Én már merészeltem egyszányú nyílókapu vezérlését is rábízni egy "kétszárnyú vezérlésre"...
Szóval, ha kapu mechanikus kialakítása megengedi, hogy a csukott állásnál használni lehessen a motort lassított fordulatszámon, akkor semmi akadálya. Bár az orrgörgő felfuttatása alátámasztott "pihenő" zártkapu állásba általában nagyobb motorerőt igényel.
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Nos pár napja megküzdöttem ezzel, az eredmény:
Ha az új "zöldgombost" átállítottam úgy, hogy mind a 4 gomb a régivel kompatibilis legyen (ezt többször is megtettem), a Core vezérlés vevője sehogy sem reagált a távra. Előtte persze próbáltam a távról távra tanítást, az is teljes kudarc lett.
Viszont mikor úgy állítottam be, hogy a bal oldali gombok maradtak az "ARC" módban és csupán a jobboldaliakat állítottam át a "hagyományos" kódolásra, azonnal sikerült rátanítanom a távot a vevőre.
(#) pajkos66 válasza uniman hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Szia.
Eco2i vezérlésre gondoltam volna.
(#) gumimaci1234 hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy Hörmann Garázsajtóm, melyhez a meghajtástól kábellel fel van szerelve egy mikrókapcsoló, melyet megnyomva belülről lehet nyitni, zárni a garázskaput.
Szerettem volna egy Sonoff mini DIY-t rákötni a mikrókapcsoló helyére.
A képen látható két fehér kábel a mikrókapcsolóban volt, a fekete a fázis, a kék a nulla.

A kapcsoló kapcsol is, de az ajtó meg sem moccan. Kérem segítségeteket, mit kötöttem be rosszul, vagy ez a SONOFF mini kapcsoló nem használható ilyen formában garázsajtó kinyitására?

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021

Sonoff.jpg
    
(#) pipi válasza gumimaci1234 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Hali!
A mikrokapcsolóval "impulzust" adsz, a SONOFF fixen be vagy kikapcsol, lehet ez a gond?
Próbáltad a SONOFF-on be és kekapcsolni? Lehet a vezérlés vár a "kikapcsolásra"
A mikrokapcsoló hogy volt bekötve alaphelyzteben nyitó, vagy záró, ellenőrízd, a SONOFF-ot is ugyanígy kösd
(#) gumimaci1234 válasza pipi hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
A SonOff-ot lehet impulsus módba állítani. (De mindegyik kapcsolási módit próbáltam.)

Kapcsol is a kapcsoló.

Azt nem értem, hogy a mikrokapcsoló hogy volt bekötve nyitó, vagy záró!?
Következő: »»   88 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem