Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Magas nyomású tisztító működése, javítása
Lapozás: OK   6 / 8
(#) Massawa válasza laacika hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Ajtaját nyitotta felfelé. Természetesn a sütö oldala, ahova a légrugo támaszkodik kb 60-80 fokra melegszik fel használat közben.
Nekem van még a szüleim után legalább 50 éves hütö, ( ma már csak a pincében mint tartalék illetve szép formáju muzeumi darab) és müködik! Soha semmi nem tört le rola és el sem romlott.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2020
(#) kovacspista hozzászólása Aug 24, 2020 /
 
Helló mindenki! Van egy hd5/15 c karcher mosó. A gép nem indul. Valamilyen módon érzékeli, hogy van e rajta víznyomás, de én nem jöttem rá, hogyan érzékeli ezt, hogyan állítja meg a motort a víz nyomásának hiánya, mivel semmilyen érzékelőt sem találtam a nyomás oldalon. Az a jelenség még, hogy a rákapcsolt hálózati víznek sem mennyisége, sem a nyomása nem megy át, csak csordogál. Mi lehet a gond?
(#) fecameca válasza kovacspista hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Én nem tudom, nem ismerem. De van egy DeLonghi szőnyegtisztítónk, ha nincs bedugva a magasnyomású cső, akkor egy rugós szelep bezár, hogy ne spricceljen. Nem -e az is olyan?
(#) kovacspista válasza fecameca hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
A szőnyegtisztítót ismerem, abban van egy nyomáskapcsoló és az kapcsol ki amikor kihúzod a csövet , ezáltal megnő a nyomás. Nem találok ilyesmit ebben a gépben.
(#) pczegledi hozzászólása Szept 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Ötéves WORKZONE magasnyomású 1-2 órát ment víz nélkül, sajnos a vizet elzártam, de nem kapcsoltam ki, majd elmentünk otthonról. Mire visszaértünk jó meleg volt.
De a motor megy meg minden, csak a motor és a szivattyú közt lévő csapágy széthullott. Más baja szemre nincs.
Lehet ilyet kapni valahol? Akár átlag csapágyboltban is? Érdemes rögtön szimeringeket is venni? Ezt a részt, ahol a cspágy volt, milyen olajjal kell feltölteni? Mennyi olaj kell bele?

35e volt anno, jó lenne megmenteni, nem hiszem, hogy komoly baja lenne.

Köszi előre is a segítséget
P.
(#) pczegledi hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Sziasztok!

Jópár éves Karcher K 2.08 a következőket csinálja:
- elindul, leáll, elindul, leáll,
- ha leveszem a fejet, tehát fojtás nélkül tudja nyomni a vizet, akkor nyomja folyamatosan,
- ha kölcsönkérem a szomszéd ugyanilyen gépre való fejét, azzal hol jó, hol köpköd,
- ha kibelezem a fejet, akkor a kis fojtással ugyanúgy folyamatos az üzem.
Gondoltam nyomáskapcsoló. OK, szétszedtem. De ebben nincs külön nyomáskapcsoló, hanem a szivattyúházból lóg ki egy szelepszár, ami a ki-be kapcsolóval egy mechanikában bont egy érintkező-párt. Semmi állítási lehetőség, cserélni is esélytelennek látom. A szivattyúház szétszedése is kétséges, úgy nézem, hogy össze van sütve két félből.
Ötlet? Elngyengült benne a rugó? Mit lehet csinálni vele? Ki tudom iktatni a nyomáskapcsolót, de akkor eléggé be lesz korlátozva a használhatósága.

Köszi előre is,
P.
(#) uniman válasza pczegledi hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Rengeteg "K" gépnek ugyanez a hibája...nálam most egy K2.100 csinálja ugyanezt. De a haverjaimnál is találkoztam már több ilyen hibással
Szóval, ha átkötjük a kapcsolóját és nyomjuk folyamatosan a pisztolyt, akkor használható?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
(#) zsoltee0001 válasza pczegledi hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Nem lehet, hogy a fúvóka áteresztő képessége csökkent vízkő miatt?
(#) kispalsz hozzászólása Dec 2, 2020 /
 
Sziasztok! Régi az utolsó hozzászólás, de hátha fel lehet éleszteni , tud nekem valaki segíteni.

Van egy Karcher K 2.38 M magasnyomású mosóm. Keveset volt használva, de gari már nincs rá.
Amikor használom akkor bekapcsolás után szépen felépül a nyomás, kellő erősséggel dolgozik. Szépen meg is áll, amikor nem használom. Nem is indul újra.
Viszont a víz folyamatosan folyik belőle, azon a részen ahol a tisztítószert kellene felszívnia. Ez egy műanyag cső.
Ha nincs bedugva, csak a vízcsapra van dugva a gép akkor is folyik ezen a szívócsövön a víz. A víznyomás nem extrém nálunk.

Hogyan lehetne ezt javítani, kideríteni mi a baja.

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2020
(#) dokidoki válasza kispalsz hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
A keverőtartály vízbeeresztőszelepe nem zár el rendesen, piszok van benne, vagy az úszója van felakadva ... olyasmi szerkezet az egész, mint a hagyományos wc-tartály feltöltő rendszere.
(#) kispalsz válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Köszi. Szétszedtem amennyire tudtam.
Erre az alkatrészre gondoltál? A képen az a függőleges fehér az úszó? :szelep

Ezt kiszabadítottam, és mintha az alsó részén a nagyobbik tömítés kicsit lötyögne. Nem tudod mekkora ennek az eredeti mérete?

Bár a működését nem értettem meg, itt nálam nyomás van a vákuum helyett...
(#) boby78 hozzászólása Dec 15, 2020 /
 
Üdv!Van egy HDS697 ci mosóm.Alaphelyzetben 180 bart mutat,mosáskor csak 130 bárt.Mi lehet a baja?
(#) boby78 hozzászólása Dec 21, 2020 /
 
Senki nem tudja??
(#) dokidoki válasza boby78 hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Hát nézd, lusta voltam ráguglizni meg ez esetben nem is segít. Ha alaphelyzet alatt az érted, hogy mikor megáll a pumpa akkor 180, és mikor nyitod a szelepet leesik 130 -ra az normális lehet. Mert ugye 180-nál a nyomáskapcsoló leállítja a pumpamotort. De ha nyitva van a szelep és távozik a vízsugár, az csak nyomáseséssel járhat. Gondolom kevesled a 130-at? Vagy újkorában tudott pörkölni 175 bárral ? Kopnak ezek is, a pumpa, de a végében düzni is...
(#) boby78 hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Iven,amikor áll,akkor 180 bár.Mosáskor 130.Hogyan lehet magasabb nyomást elérni?Melyik düzni lehet kopott?
(#) boby78 válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Igen,amikor áll,akkor 180 bár.Mosáskor 130.Hogyan lehet magasabb nyomást elérni?Melyik düzni lehet kopott?
(#) dokidoki válasza boby78 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Gyakorlatilag a vég fúvóka az, ahonnan a vízsugár távozik. Ha ennek a lukmérete kisebb, akkor nagyobb nyomás jön létre. Ha valamiért leszűkül, akkor elkezd lekapcsolgatni a végnyomás elérése miatt.
(#) boby78 válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Értem.Szerinted milyen típusú fúvóka kell ebbe?Teherautó mosásra használom.
(#) dokidoki válasza boby78 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Nem vagyok látnok, Neked kell látnod - mérned, tudnod, hogy egyáltalán kicserélhető alkatrész -e ez, és beszerezhető -e kisebb fúvóka méret belőle, vagy le tudod gyártatni a kisebb méretet valakivel. Véleményem szerint 20-30 bár nyomás növekedés nem biztos, hogy hoz annyit ami látványos változást okoz. Hőmérséklet növelés, esetleg mosószer az már igen.
(#) boby78 válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Ilyen van benne,ez szerintem cserélhető.Nem tudom mennyire lenne látványos a nyomásemelkedés.Mosószert használok,melegvizet is.Akkor a szivattyú szelepeinek valószínű nincs baja?
(#) dokidoki válasza boby78 hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Igen, így hogy kivehető volt, lehet bele készíteni másikat. Szerintem mivel a szivattyú létrehozza a végnyomást, ezért nem lehet számottevő baja. Ha nem kapcsol le, akkor kettő - három dolog szokott lenni: rossz a pisztoly-szelep vagy kirepedt a csöve, ha mosószerkeverős akkor levegős is lehet a töltőszelep felakadása miatt is, és a gyenge - kikopott pumpa vagy szétfagyott...
Nálad szerintem minden oké, több nyomást szeretnél akkor a kezedben lévő fúvóka lukméretét kell csökkenteni, így nagyobb nyomás alakul ki kevesebb vízzel ... mert ugye a pumpa teljesítményét nem tudjuk befolyásolni, mert meghajtó motor-erő és fordulat függvénye ill. a pumpa löketkapacitás is.
(#) boby78 válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ez azonnal leáll,amikor elzárom a pisztolyt.Valamit nem tudsz ajánlani amivel habot lehet ráfújni az autóra?Valami olcsó megoldás érdekelne.Most RM 81-et használok.
(#) dbase hozzászólása Feb 25, 2021 /
 
Hello eredeti magyar sterimob st-80 típusú szivattyút ujítanánk fel. Keresek bele való karmantyút 6db-ot 15x30x9mm méretűt boltokban eddig nem találtam.
(#) Hutty válasza dbase hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Ha esetleg nekik készleten nincs, akkor legyártják, néha jobb minőségben mint az eredeti.
(#) oszandras hozzászólása Márc 7, 2021 /
 
Sziasztok! Új vagyok ezen a felületen. Egy HD5/15c 1.520-931.0 Karcher magasnyomású mosó, szivattyút meghajtó ferde tárcsát cseréltem ki kompletten, a csapágy összetört, és a gumi karmantyúkat is, a szivattyúban, de nincs kellő nyomás az összeszerelés után. Mi lehet az oka?
(#) Jupat56 hozzászólása Márc 7, 2021 /
 
Ha valaki tud segíteni ne tartsa magában. Hogy lehet javítani és mibe kerülhet?Van-e valaki aki megcsinálná? Üdv Laci Kistarcsa
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Nos megtaláltam a gyárat, rendeltem 6db karmantyút, végén van a vizes, és a másik 2gumi olajlehúzó más fajta, kicsit kisebb a körme, 80-100Bart is tud ha elkezdjük folytani.
Most a bypass szeleppel kínlódunk, nem akar normálisan működni.
Nem tudjuk mekkora fúvókás pisztoly kell hozzá, de a lényeg hogy nyom mint állat.
Eredeti gyártó: http://www.robix.hu/termeklap%20sterimob.html
(#) Tomi111 válasza dbase hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Szia! A Hutty által linkelt cégtől rendeltél karmantyút?
(#) dbase válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Bocsi nem jól fogalmaztam, az eredeti gyártótól rendeltem postával 4500Ft-ért jött meg a 6db karmantyú. www.robix.hu tol.
Közben a másik cég aki hírdeti magát www.erdo-kert.hu, igazi gyagyás alap szállítás csomagolással 4500Ft lett volna plusz 900Ftx6db...
(#) Tomi111 válasza dbase hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Köszi! Szüleimnél van erről eredeti doksi, majd beszkennelem és feltöltöm. Lehet csak jövő hét elején. Abban vannak fúvóka adatok is, ha jól emlékszem.
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem