Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3232 / 3550
(#) mnyugger válasza Directors hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Köszi. Azt hittem van jobb is.
(#) mnyugger hozzászólása Jan 2, 2021 / 2
 
2021!

társ.jpg
    
(#) jani1987 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Aki látta a Kötöttfogás című műsort az tudja mit mondott Dopeman: minnél több férfi vonul Pesten annál jobb. Több nő marad nekünk.
(#) Szárnyas válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Bővebben: Link
Egyébként meg:

jabba.jpg
    
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 3, 2021 /
 
Ti, kik otthonról végzitek munkátokat, nem vágytok már ti is szabadba, közösségbe?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021

inside.png
    
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 1
 
Azért a szabadba ki lehet menni. A különböző szociális intézmények lakóit viszont sajnálom.
Habár tudom, hogy kimehetnek a szabadba, parkba, de mégis.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Aki a digitális oktatást kitalálta, azt megbűntetném. Tulajdonképpen a tanulók saját eszközei vannak felhasználva arra, hogy az oktatást valamilyen alacsony szinten próbálják eljuttatni hozzájuk. A felfogásom szerint a tanulókat nem lehetne arra kötelezni, hogy eszközeikre a már meglévő dolgaikon kívül bármit is telepítsenek, mivel az oktatás sehogy sem rendelkezhetne a tanulók eszközei felett - de persze sajnos a tanárok egy része ezt szereti semmibe venni és így is el akarnának várni dolgokat, amit szerintem nem kellene, szerintem csak az adott intézmény gépein lenne szabad olyan dolgokat elvárni, amihez a tanulóknak plusz dolgokat kellene telepíteniük.
Elnézést, ezt ki kellett adnom magamból, mivel már eléggé elegem van az egész digitális dologból...
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Eleve feltételezzük, hogy van számitógép és internet mindenkinél...
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Talán a szükséges rossz.
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
S eleve feltételezik, hogy mindenkinél működik a webkamera, ha meg nem, akkor azonnal tud venni másikat a boltban. Ha nem tud, akkor meg kapja az igazolatlant a gyerek.
(#) bandika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Mit gondolsz a tanárok mit használnak? Súgok: ugyanúgy a saját eszközeiket használják.
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Mindenhogyan mindenhez kellenek saját eszközök is. Lehetne azt is mondani, ha bejárnak suliba, akkor a saját ruhájukat cipőjüket biciklijüket autójukat stb. használják.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 2
 
Amennyiben tudsz jobb megoldást, ne tartsd magadban. Ha nem, akkor nincs miről beszélni.
Tudom, hogy sokaknak nem telik külön gépre, vagy ha telik, előfordulhat, hogy nincs hova tenni.
Ezt folytathatnám, de akkor elmennék a (gazdaság)politika felé.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) Vs hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Csó
Nem igazán értem a weblap fülön, mi ez a [1]Hobbielektronika szám? Se üzenetem nincs, se értesítésem.
(#) Vs válasza Vs hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
már megvan.
(#) granpa válasza Vs hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
A HE szabályzat megvan? (szleng, nagybetűs kezdés?)
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
A jobb megoldást úgy tíz éve megmutatták Simpsonék ("little girl in big ten" epizód)
Komolyan ne vedd: youtube link
(#) mohinger válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Ejnye!
Viccen kívül van pár másik magnós fórum, főleg a Facebookon. Van, amelyikben a Mechlabor egykori tervezőmérnöke, vagy a BRG egykori tervezőmérnöke is szokott írogatni. Nagyon sokat lehet tőlük tanulni.
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Ismerősnek 9 gyereke van 5-6 gyerek iskoláskorú. Szerinted van ennyi laptopja?
(#) mateatek válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Ez így igaz, mert mindenkinél van. De ott már akad probléma, amikor a tanár küldi a linket a telepítendő programról, mert arra szükség lesz. Én meg hiába üzenek neki, hogy hát nem tudjuk telepíteni, mert nem szereti a Linuxot. Vehetek miatta lapost, mert a Windowshoz erőmű kell. Meg venni hozzá legális Windowst.
Hiába mondom, hogy mi ilyen Linuxos kisebbség vagyunk, akiket nem szabad kirekeszteni, de hát hiába...
(#) mnyugger válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Ennél sokkal nagyobb a baj.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Nem, nincs. Sőt.
Akinek meg van annak a hozzáértése, tudása kevés a szakszerű digitális oktatás fogadására.
Ha van telefon, PC, tablet, akkor is jellemzően cset, játék, face.
Nagyon kicsi a kivétel.
(#) mnyugger válasza mohinger hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Nem az itteni fórumot fikázom. Inkább továbbiakat is keresek.
(#) jani1987 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Gyakran gondolok arra amit a Wahorn András mondott: a tudás ott van a zsebünkben. Kérdés, hogy élünk e vele.vagy maradunk buták.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 4, 2021 / 2
 
Az első itthoni házi kenyér, frissen az új kenyérsütő gépből! Még langyosan megkóstoltuk, és meglepően jó lett, bár nyilván majd margarinnal még finomabb lesz...
(Ez csak alap kenyér, a szilveszterről megmaradt krumplipüré sajnos mostanra tönkrement, így egyenlőre nem lehetett krumplis recept.)
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Akkor örülés.
Erre azért figyelj. De ha nagyon ráérsz, olvasgasd a topic-ot.
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Nekem más bajom van vele. Mert ugye az adót befizette az ember és a tanárok így is megkapják a teljes bérüket, meg az apparátus is. Csak a szülői túlmunkával nem számolnak. Márpedig az sem kicsi. Emellett sok fiatal teljesen kihullik, mert elveszíti a tempót. Nem beszélve az elsősökről...
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 5, 2021 / 1
 
Háttal ugye nem kezdünk mondatot, de:
- Az honnan is lenne elvárható, hogy legyen otthon laptop, intenet/wifi?
- Autó sem jár alapjogon, meg népnemzeti bankkártya sem, ahová jön havonta a járandóság.
Optimális eset, ha imformatikus a szülő, csak arra kell figyelni, hogy:
- Anya ne túlzottan gyorsan küldje a megoldást be,
- Legyen benne azért néhány kis hiba.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 5, 2021 /
 
Békés megyeiek: szombaton mennénk a Széchenyi-Wenckheim kastélyhoz. A volánnál nem kaptam infót, hogy hol szálljak le a buszról. Tudja valaki a megoldást? Hasonló ügyben már kérdeztem.
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Ha a pósteleki Bővebben: Link kastélyra gondolsz, akkor a Békéscsaba-Gyula közötti autóbuszról a Veszely csárdánál kell leszállni.
Következő: »»   3232 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem