Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   476 / 570
(#) huncsi válasza VIM hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Minden radiátoron van alul szelep. A szivattyú fokozatról nem tudok semmit
(#) huncsi válasza huncsi hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Egy kicsit elkeveredtem:
Van még egy radiátor ami lemaradt:
170x60 "ellenkező oldali felső-alsó bekötésű" acéllemez radiátor, kétsoros
Ez egy kb 17nm szobát fűt 1 ablakkal (jó nagy)
(#) huncsi válasza VIM hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Olyan szelep van alul (minden radiátoron), aminek van egy kis fém "sapkája". Ezt le tudom csavarni és imbuszkulccsal jobbra-balra forgatni.
Amitől tartok, hogy a nyitással "túlcsavarom" és ezért pofán vág a víz. Van ennek végállása (mint egy közönséges csaptelepnek) vagy ki tudom - akaratlanul - tekerni, úgy hogy jön a víz.
(#) VIM válasza huncsi hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Nem kell tőle tartanod, hogy túltekered és ezáltal kifolyik vagy egyáltalán engedne a víz, mert az ITT látható ábrán a 3-as szeleptestet csavargatod a vezetőhüvelynek nevezett 2-nek a belsejében aminek pereme van, ezáltal megakadályozva a kicsavarást. Először azt nézd meg, hogy az imbuszkulcs helyzetét alapul véve hány fordulatot tudsz kicsavarni (óramutató járásával ellentételesen) a szeleptesten. Ahogyan a szelepre emlékezem ez úgy hat teljes fordulat "szokott" lenni zárástól teljes nyitásig. Ebből tudsz viszonyítani a korlátozás mértékére.
Akkor mi a kazán beceneve?
(#) huncsi válasza VIM hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Eurostar
(#) Istvan78 hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Üdvözletem.
Ariston Uno 24MFFI kombigázkazánban megadta magát valami.Olvastam több hasonló hibára megoldást,de pont ilyent nem.A fűtés megy ,müködik.Ha közben megengedtem a melegvízet akkor az is müködött. Sőt pár nap után,már mintha megjavult volna. És fűtés nélkül is volt melegvíz.Most ugynézki,végleg megadta magát.Nem gyújt nem szikrázik, semmi sem történik.Milyen irányban kénne keresni a hibát.Rajzot találtam hozzá.(Kondenzáto hiba)?
Elöre is köszönöm az ötleteket.
(#) attila1 hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Sziasztok! Kicsit off,de nem tudom,hol kérdezzem. Lecseréltem a régi Honeywell cm67 termosztátot egy új Computherm q7-re.Szép,világít,jól működik.Viszont nehéz megszokni a régi utáni hőfokot.Ez valahogy másképp kapcsolgat.Kérdezném,hogy a hiszterézist mire érdemes állítani?s1,s2,s3,0.1,0.2,0.3 +/- fok közül lehet választani. A gázfogyasztást mennyire befolyásolja,ha s1,vagy s3? A cm67 mintha +/- 0.5 lett volna. Köszönöm előre is a válaszokat!!
(#) jpuskas99 válasza attila1 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Szia! A Honeywell-ben a kapcsolási érzékenység valóban a 0,5 fok volt, de azontúl abban volt kötelező ciklusidő is, alapban 6 kapcsolás/óra. Az újban ilyen nincs úgy látom. Én a max. 0,3 fokra állítanám, a ritkább indulások érdekében. Amennyiben nagyobb komfortot akarsz, akkor kell a kisebb értékre venned.
Én a komfort helyett inkább a kazán ritkább indulását preferálom (élettartam miatt), de ez csak a saját véleményem.
(#) 444Tibi válasza attila1 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Padló és fal (felületfűtés) fűtéshez a kisebb, ha radiátoros és régebbi kazán, akkor a nagyobb hiszterézis.
Hogy kevesebbet kapcsolgasson, ez kondenzációsnál nem lényeges..
A régi, nem kondenzációsok annál rosszabb éves hatásfokot produkálnak, minél többet kapcsolgatnak.

Meg ahogyan neked komfortosabb.
Nálam vegyeskazánnal stabil 24-25 fok van, ennél komfortosabbat nem tudok elképzelni.
(#) attila1 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat,így fogom beállítani!
(#) Hutty válasza attila1 hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Van még egy lehetőség:
"3.6 A termosztát hőmérőjének kalibrálása
Lehetősége van a készülék hőmérőjének kalibrálására (a mért
szobahőmérséklet korrigálására). Ehhez először nyomja meg a
„SET” gombot, hogy a készülék kijelzője az alapképernyőre álljon.
Ezután nyomja meg a „DAY”, majd közvetlenül utána a „HOLD”
gombot. Ekkor az óra helyén megjelenik a „ ” felirat, a mért
hőmérséklet helyén pedig a korrigálás mértéke (gyári alaphelyzetben
°C). A nagyméretű és gombok segítségével állítsa be
a korrigálás mértékét -3,0°C és +3,0°C között 0,1°C-os lépésekben.
A beállítást a „SET” gomb megnyomása nyugtázza (ha 15
másodpercig semmilyen gomb nem kerül megnyomásra, akkor
a beállítás önmagától is nyugtázódik). Ezt követően a készülék
kijelzője az alapképernyőre áll. A mért hőmérséklet korrigálása
néhány másodperccel a nyugtázás után történik meg."
(#) 444Tibi válasza Hutty hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Ezzel nem a hiszterézist hanem az alapot lehet állítani, pl. 22 fokot mutat de egy hiteles hőmérő meg 23-mat, akkor be tudod kalibrálni a termosztátot.
Hogy ha 23 akkor az tényleg 23C.
De ez gyakorlatilag tökmindegy, a működéshez nincs köze csak elvi eltérés.
Ha beállítasz neked komfortos hőmérsékletet, ami pl. etalonnal mérve 23C fok lesz, és a termosztát ugyenekkor 22,5 fokot mutat, na bumm, semmi nem történt mert ezt fogja tartani.
Mint a bojlernél, tökmindegy hogy mit mutat a tekergetős szabályzó ha a neked megfelelő hőmérsékletű vizet szolgáltatja.
Állhat a tekerő 50 vagy 70 fokon, azt tartani fogja. Mégha az speciel 60 fok is.

Nekem a vegyesen a kazántermosztátom vagy 20 fokot csal.
De a fenét se érdekli hogy a termosztát tekerője 55 fokon áll, és így kapcsolja 35 fokon a szivattyút.
Engem az érdekel hogy 35 fok alatt kikapcsolja a keringetőt, azt meg csinálja szépen.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021
(#) aattis11 hozzászólása Jan 6, 2021 /
 
Sziasztok! Költözés során kerültem kapcsolatba egy Saunier Duval Renova Star C24 kazánnal. Az lenne a problémám vele, hogy a használati melegvíz része csak akkor működik, ha a csapot maximumra kinyitom és úgy ömlik a víz belőle. Mit kell állítani vagy cserélni benne, hogy kisebb víznyomásra is bekapcsoljon? Köszönöm.
(#) VIM válasza aattis11 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Szia! Ezek az ilyen átfolyós rendszerű vízmelegítők vízáramlás kapcsolóra ható vízáramlás hatására indulnak.
(#) Profisixx válasza qut88 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Szia! Gondolom ez nem a megfelelő érték. Hol tudok ilyen kondenzátort venni? Az alap probléma viszont ennek a cseréjével valószínűleg nem oldódik meg, ti. a gáz adagoló szelep miért nem szabályoz vissza,ha elérte a víz a beállított hőmérsékletet?? Csak ki-be kapcsolgat. Tiszteletem.

001.JPG
    
(#) Profisixx hozzászólása Jan 6, 2021 /
 
Kedves VIM! Te mit gondolsz erről az értékről?
(#) VIM válasza Profisixx hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ez az érték cca. fele az előírtnak.
(#) Profisixx válasza VIM hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Akkor ezt cseréni kell. Jól gondolom? Ez lehet oka annak ,hogy túlmelegszik a víz fűtéskor is?? Tiszteletem.
(#) qut88 válasza Profisixx hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Helló!

A kérdés az, hogy kipróbáltad-e hogy a gázszelepen lévő "kis kocka"-ról lehúztad a 2 stekker közül az egyiket ? Ilyenkor egy natúr alaplángnak lennie kell, ha azt tartja stabilan akkor ez a modulátor rész a hibás.

A kondenzátor pedig kuka, azon csodálkozok hogy elindul a szivattyú egyátalán. Ha nincs a szivattyú házra se írva egy F érték valahol, akkor venni kellene egy 2 µF-sat azzal megpróbálni.
(#) VIM válasza Profisixx hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
ITT lehet is kapni a szivattyúdba való értéket, de előbb mégis meg kellene nézni, hogy milyen kondenzátor érték van írva a szivattyúra.
(#) Profisixx válasza qut88 hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Hello qut88!
Lehúztam a komplett kis fekete kockát, és továbbra is nagy lánggal üzemelt. Ez gondolom egy tekercs, ellenállását 40 Ohm-nak mértem. Ez megfelelő érték, vagy sem? A kocka van elvetve, vagy a komplett gázszelep?? Tiszteletem.
Köszi VIM az infót ,de van itt a közelben egy elektronikai alkatrészbolt, talán ott is tudok venni, a szivattyún nincs infó erről. Tiszteletem.

002.JPG
    
(#) aattis11 válasza VIM hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Köszi! És ezt a vízáramérzékelő/kapcsoló el szokott romlani, az okozhat ilyen hibát? Ha igen, tudom házilag cserélni? (Sok mindent szereltem/javítottam már, de nem vagyok víz-gáz fűtés-kazán szerelő.)
(#) VIM válasza aattis11 hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
A kazán ezen része nem gázos működésű és ha elég körültekintő vagy a szerelésekben akkor sikerülhet megjavítani. Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy ez a típus bitermikus hőcserélővel van szerelve (csőben-cső) és ez a része el van vízkövesedve így keresztmetszet szűkülés miatt van ez a vízáramlási probléma. Bővebben: Link Talán segíthet egy átsavazás de ronthat is rajta, mert a leváló részek felakadhatnak, feltorlódhatnak olyan helyen ahol elzáródhat a HMV oldal. Az a szépséghibája ennek a megoldásnak (bitermikus hőcserélő), hogy addig amíg a fűtés megy addig az "álló" HMV víz az végig hőkezelés alatt van és kiég, kiválik belőle a karbonát tartalom a hőcserélő falára. Az esetleges cserét ettől olcsóbban nem nagyon lehet megúszni de ezzel ismét hosszú ideig zavarmentes lesz a készülék.
(#) aattis11 válasza VIM hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Profisixx hozzászólása Jan 7, 2021 /
 
Valaki tudja esetleg, mennyi lehet az Ohm értéke az 1-es számmal jelölt kis tekercsnek,ha hibátlan állapotú?

Modulator.jpg
    
(#) sebestyen_renata hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Van egy Beretta 24 CAI típusú készülékünk, vidéki kis faluban, sajnos a szerelő nem tudja megmondani a pontos hibát, így nem merjük megvenni az alkatrészt sem ("vagy ez vagy az a baja", de egy vezérlőpanel egy 100-as). A hiba úgy jelentkezik, hogy egy bizonyos hőfoknál nem melegít jobban a kazán, 50 foknál kikapcsol. Mindenféle karbantartás és tisztítás megvolt, szétszedve darabokra és összerakva. Lehet hogy így látatlanban ezt nem lehet megmondani, viszont ha tipikus hiba, és valaki rögtön tudja, hogy konkrétan mi a baja, akkor tudnánk továbblépni. Köszönöm a segítséget előre is.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2021
(#) VIM válasza sebestyen_renata hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Szia! A gépkönyve szerint kettő becsavarós (menetes) NTC van benne, mindkettő azonos értékű (egy a fűtési kimeneten, egy a HMV kimeneten a bitermikus hőcserélőnél). Ha ezt a linket lefordíttatod a google fordítóval, itt szépen leírja az értékét és a működésbeli részvételét az elektronikában. Ettől olcsóbban plusz szállítási költség, nem nagyon lehet megúszni, mert nagyon valószínű, hogy ezzel az NTC-vel van a probléma. A bitermikus hőcserélő, mint műszaki megoldás a hosszú távú használat során hajlamos a vízből kiváló karbonátok lerakódására a hőkezelés során. Bővebben: Link
(#) Profisixx válasza qut88 hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Szia qut88!
Van esetleg valami ötleted,tanácsod a kockával kapcsolatban? Tiszteletem.
(#) qut88 hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Helló!
Nincs így hirtelen, a hétvégén megpróbálok megmérni neked egy Radianton lévőt. Nem pont ílyen típus, de a gázszelep ugyanaz. Amint tudok, írok.
(#) Bodi83 hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Sziasztok! Segítséget kérnék... Van egy Bosch condens 2000 kazánunk. Úgy gondolta, hogy elkezd felszökni a nyomás 3.5 ig kB. A biztonsági szelep kinyitott és csorog a víz ki. Felhívtam egy szerelőt, közölte, hogy gondolja, hogy nincs külső tágulási tartály, csak, ami a gépben, ez valóban így volt.kitalálta, hogy biztos a benne lévő tönkrement. Feltette a külsőt, de ugyan úgy nem jó...
Hívtam másikat, de csak hebeges habogas....
Ha jól látom netes kutatásból két dolog lehet hibás.
1.A feltöltő csap nem zár rendesen
2.hőcserélő

A csapot jól látom, hogy házilag is lehet cserélni nem igényel spéci szerszámot? Mert, hogy őszinte legyek a sok hozzá nem értő szakival tele a puttony megpróbálnám a csap cserét.
A hőcserélőnek nem biztos, hogy mernék neki állni....
Köszönöm!
Következő: »»   476 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem