Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   477 / 570
(#) antiktelefon válasza Bodi83 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Zárd el a bemenő vizet, a kazánt csak fűtésre állítva. Ha úgy nem emelkedik a nyomás, akkor lesz a csap vagy hőcserélő a gond. Ha régi csap van a kazán előtt, akkor az valamennyit szivároghat, akkor próbáld a vízóránál elzárni.
(#) VIM válasza Bodi83 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Szia! Nézd már meg, hogy a külső tágulási tartályra milyen töltőnyomásérték van írva, mert van amelyiket nagyobb értékkel töltik mint amire szükség van a fűtéshez és lehet, hogy csak azt felejtette el beállítani a szerelő (le kell belőle engedni, persze nem biztos). A feltöltő csap.
(#) Kbhont hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném egy Renova Star F24E kazán kapcsán!
A kazán kb 15 éve hibátlanúl működik!
Többnyire csak kiegészítő fűtésként 7db radiátort lát el melegvízzel termosztát nélkül.(általában * temperáló üzemmódban 30-40C' -on tartotta a radiátorokat.)
A tavalyi fűtési szezon végén vettem észre, hogy a kazán ki -be kapcsolgat...
Kb 1 percet megy, majd 1 percet áll.
Próbáltam 1 fokozatra állítani, hogy megnézzem mi fog történni. Úgyan az! Megy, megáll, megy megáll!

Így az utolsó radiátorokhoz már nem nagyon jut melegvíz.

Gondoltam, a szivattyú kezd behalni és nem tudja eltolni a vizet a kazánról. Kicseréltem a szivattyút, kitisztítottam a szennyfogót, de nem javult a helyzet.

Hőfok érzékelő lenne? Nem logikus, mert a kijelzőn kb megfelelően jelzi vissza...

Esetleg van valakinek valami ötlete merre keressem a hibát?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) VIM válasza Kbhont hozzászólására (») Jan 10, 2021 / 1
 
Szia! Ennek a kazánnak a hőcserélője bitermikus (csőben-cső). Ez a hőcserélő ennyi év után (ha eddig nem volt savazva a hőcserélő belseje) elvízkövesedik és így olyan keresztmetszet szűkülés lesz benne, hogy a szivattyú nem fogja tudni megfelelően keresztül nyomni rajta a keringetett vizet. Ezért nem tudd felmelegedni az utolsó radiátorod, mert az előtte lévő hőleadókhoz sem kerül oda a maximális mennyiségű fűtő víz. Ettől olcsóbban nem igen lehet megúszni a dolgot de megint 15 évet működne zavartalanul. Mindezt a feltevésemet arra alapoztam, hogy szennyfogót említettél. Bővebben: Link A szennyfogó nem biztos, hogy megfogja az összes hordalékot.
(#) Kbhont válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Szia! Igen, sajnos én is erre gyanakodtam titokban, hogy az ellenállása olyan mértékben növekedett meg a hőcserélőnek, hogy egyszerűen képtelen azt a mennyiségű vizet áttólni, amennyit a gáz fel bír melegíteni...Ezt mivel én réznek látom kemény forrasztásokkal így esetleg savazás nem jöhet szóba? Egyébként a szennyfogó szinte teljesen el volt iszaposodva azzal az olajos fekete koromszerű kosszal...Csoda hogy át ment rajt a víz.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) VIM válasza Kbhont hozzászólására (») Jan 10, 2021 / 1
 
Savazni azt lehet. Sok videó van róla a videós portálon. A savazást citromsavval csinálják melegen és ezt több mint egy órán keresztül tart mire kihozza a lerakódások naggyát ami látszik is a folyadék színén és akadálytalan áramlásán. Ez lehet, hogy hosszabb-rövidebb időre áthidalja a problémát de a végleges megoldás az a csere és egy jobb képességű szennyfogó beépítése.
(#) Kbhont válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Nagyon szépen köszönöma tanácsot!
Nekiugrok és megcsinálom! Jelentkezek a tapasztalatokkal!
(#) VIM válasza Kbhont hozzászólására (») Jan 10, 2021 / 1
 
A foszforsav volna ebben a kategóriába a legjobb szer de a citromsavas oldat sem rossz a maga nemében (3dkg/liter), vagy cillit. A semlegesítéshez (kiöblítéshez) szódabikarbónás oldatot kell használni és majd csak ezután visszaszerelni a helyére a hőcserélőt.
(#) Kbhont válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Kibontottam! (Nem volt egy bonyolult müvelet.)
Vizzel átmosva jött ki bőven fekete szilárd törmelék, de nem tűnik eldugultnak...
Mázlim van, mert van itthon citrom sav. Szóval, most feltöltöttem mind a két rendszert és várok türelmesen...
(#) mugab válasza Kbhont hozzászólására (») Jan 10, 2021 / 1
 
Elvileg keringetni kéne, meg néha megfordítani az áramlás irányát....
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Kbhont hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Szóval!
Nagyon sok szilárd fekete törmelék jött ki!
Semlegesítés megtörtént.
Össze raktam, de a helyzet ugyan az. Először feltöltöttem, aztán ráengedtem a elmenőt, aztán a visszatérőt.
Indításnál határozottan lehetett hallani, ahogy a szivattyú erőteljesen elkezdi hajtani a vizet! Kérdés se fér most hozzá, hogy az áramlás, az határozott!
Mégis, mikor hideg állapotból indítom, hiába határozok meg mondjuk 60C' fokos vizet, azt ahogy eléri ki is kapcsol...max 20 másodperc . Az elmenő oldalon az első radiátor pár pillanat múlva melegszik is!
A visszatérő az hideg, még is 15-20 másodperc múlva leáll. Vár egészen addig, míg az elmenő víz nem lesz legalább olyan hideg, mint a visszatérő. Így nagyon sok idő kellene , hogy felfűtse a teljes rendszert. Esetleg valaki tudna pár szót mondani erről a bypass szelepről?
(#) Kbhont hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Ami még furcsa, hogy mikor indul és a melegvíz eléri az elmenő oldali szelepet, akkor a bypass-ból kijövő cső is elkezd forrosodni...Eddig ezt nem vettem észre. (igaz nagyon nem is tapogattam)
Elvileg ennek akkor lenne szerepe, mikor az összes radiátor zárva és megnő a nyomás. Vagy semmi köze az általam felvetett problémához?
(#) Hutty válasza Kbhont hozzászólására (») Jan 10, 2021 / 1
 
Nem egészséges, ha a bypass körön rövidre záródik a fűtéskör.
A kezelési útmutató 26. oldalán írja a beállítást, de lehet a szeleptányér alá szorult kosztól nem tud záródni.
(#) Kbhont hozzászólása Jan 10, 2021 / 1
 
Megoldódni látszik a problémám!
Szét szedtem még egyszer ezt a fránya szennyfogót!
(Most szemüvegbe, jó megvilágításnál!)
A rostán lévő kis lukak teljesen el voltak tömődve...Tegnap előtt amikor először foglalkoztam a dologgal, akkor ezzel kezdtem! Kiszedtem, kipiszkáltam belőle az iszapot csapon átöblítettem és visszaraktam!
Lustaság fél egészség!
Be kellet volna mennem a szobába a szemüvegemért, hogy lássam a részleteket is!
A hálón lévő kis lukak teljesen tele voltak tömődve! Jól ki savaztam át mostam, megint savaztam és visszanyerte szép rozsdamentes szinét!
Összerak és megy!
A Bypass szelepet meg lezártam! Nálam mezei radiátor szelepek vannak, amik mindig nyitva vannak!
Tökéletesen megy!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!
Üdvözlettel Sándor
(#) VIM válasza Hutty hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Erre gondoltál, hogy ez nem volna beállítva rendesen de akkor eddig hogy ment?
(#) VIM válasza Kbhont hozzászólására (») Jan 10, 2021 1 / 1
 
Máskor majd próbálj meg betölteni inhibítort ami megakadályozza a jelentősebb oxidációt a rendszerben.
(#) Profisixx válasza qut88 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Szia! Van esetleg valami információd a tekercs ellenállását illetően?
(#) Hutty válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
"Több dolgok vannak földön és égen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes."

Vannak dolgok, amik rosszul vannak beállítva és vannak amik elállítódnak, elkopnak, elromlanak.
(#) radocilu válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Nyomásesést nem tapasztalok a melegvízkor. Kb egy hétig nincs gond semmivel, aztán egyszercsak megint azt észlelem, hogy a melegvíz készítő hőmérséklettel 85 fokon megy a fűtés. Csak a kazán kikapcdolásával tudom leállítani. Utána próbálgatom, elzárom a vizet, indítom a fűtést és utána rá a vizet és egyszercsak jó. Utána napokig jó. Aztán megint. Egyszer kihúztam a konnektoeból is, mást nem csináltam, visszadugtam és jó lett. Máskor ez nem segített. Lehet h vmi vezérlési hiba? Elég tanácstalan vagyok. De aztán meg napokig nincs gond.
(#) niedziela válasza radocilu hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Jó hír viszont, hogy mindjárt elmúlik Jan 10, és ha nem akarod megoldani azt amit nem tudsz azokkal együtt akik bölcsen és látatlanban megjavítják a kazánodat kibicnek semmi sem drága alapon, akkor hívd fel a szerelőt, hátha neki jobban sikerül megjavítani amíg nem lesz nagyobb probléma.
(#) VIM válasza radocilu hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Nem elektromos lesz a hiba, már volt róla szó csak nehezen találtam meg. Olvasd végig a párbeszédet. Bővebben: Link Ezek a készülékek nagyon precíz megoldásúak és nem "szeretik" a koszos vizet. Több mint valószínű, hogy az lesz amit a szerelő mondott, hogy ki kell tisztítani az egész rendszert.
(#) radocilu válasza niedziela hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Bocs, ezt a hozzászólást most nem értem. Mindent végigcsináltam, amit mondtatok, csak mivel szétégettem a kezem, ki kellett hagynom egy kis időt, mert semmit nem tudtam megfogni...
(#) radocilu válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Rendben. Akkor reménykedem a tisztításban. És köszönöm a segítséget.
(#) qut88 válasza Profisixx hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Hali!

Bocsi a késlekedésért, kicsit sok a meló. Szóval az általam emlékezett Radianton égésvezérlő van, viszont találtam egy Westen 20p-t VK4105A szeleppel és azon is 40 Ohm az ellenállása a modulátornak, szóval azzal nincs gond.
(#) kissi hozzászólása Jan 13, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy Saunier Duval Themis 23 kazánunk, ami mostanában kikapcsol és a piros LED jelez az előlapján. Azt tapasztaltam, hogy a fényképen lévő alkatrész melegszik túl, melynek hatására a kis RESET gombja kiugrik és a kazán leáll a jelzett hibával. A gombot visszanyomva megy tovább a rendszer valameddig. A hiba az ünnepek alatt jelentkezett először. Megnéztem és láttam, hogy poros a terület, így arra gondolva, hogy lehet, hogy a por melegszik túl, kitakarítottam, ahogy lehetett és a hiba megszűnt egészen tegnapig, amikor újra jelentkezett ( a kazánt extra szétszedés nélkül évente portalanítom ) !
Arról szeretnék érdeklődni, hogy mennyire reális ok, hogy csak az érzékelő hibája (mivel a készülék már több, mint 20 éve rendben teszi a dolgát, úgy gondolom, hogy ez az alkatrész "elfáradt", cserélni kell!), vagy nézzek meg mást is ?!

Amennyiben igen, akkor milyen típus való ebbe, mire figyeljek, esetleg beszerzési lehetőség !?

A készülék kéményes, a kémény tiszta, a helyiségben érzékeny CO szenzor van, nem jelez.

Csatoltam a képet, a kazán hátuljából, egy műanyag kengyelből fordítottam ki az alkatrészt.

Várom a tanácsotokat, előre is köszönöm a segítséget!
(#) VIM válasza kissi hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Szia! Honnan vetted le ezt a klixont, csőről vagy a kazántestről? Ha a kazántestről akkor az valószínű, hogy túlmelegszik a belső elszennyeződéstől, mert bitermikus hőcserélője van. Ha csőről vetted le az valószínű, hogy cserélni lehet a ráírt hőértékűre.
(#) kissi válasza VIM hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdésemmel!

A kémény kivezetésének közelében a kazántesten van ( a hátlapot jelenti ez nekem a kép szerint, egy műanyag keretbe dugva!), nem csövön. A csatolt kép szerint nézett ki a tisztítás előtt, a tisztításnál ecsettel, porszívóval és vizes ruhával dolgoztam, de hétvégén behozom a kompresszort is ! Reális az elképzelésem, hogy el tud fáradni, a szerelői gyakorlatban találkoztok ilyen problémával, esetleg még mindig a por okozhat ilyen gondot vagy más gond van és szerelőért kiállt ?! Úgy emlékszem, hogy annak idején azt írták a használati utasításban, hogy akkor jelez a LED, ha "füstgáz" ?! veszély van, én ezt úgy fordítottam le magamban, hogy ha CO keletkezik az égés során, akkor az ott oxidálódva hőt fejleszt és ez működteti a védelmet...jól okoskodom ?!

Várom a válaszokat, okosítást !

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2021
(#) VIM válasza kissi hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Akkor ez a füstgáz visszaáramlást érzékelő klixon, nem CO! Tilos kiiktatni és mindenképpen utána kell járni a leoldáyokat okozó problémának.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2021
(#) kissi válasza VIM hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Aha...mi okozhatja? A kéményt néztem egyből, tiszta volt, az illesztéseket (csöveknél) is jónak láttam...
Nincs a fürdőben (ott van a kazán) semmi rossz szag, úgy gondolom, hogy a füstgázt megéreznénk, mintha a gáztűzhely vagy perzselő illatát is...ezért gondoltam, hogy ez is egyfajta CO érzékelés.

A krábban kérdezett elfáradás nem jellemző ?!
Ki tudja ezt rendesen megnézni? Kéményseprő ?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2021
(#) VIM válasza kissi hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Nem megfelelő a kémény huzata. Az égéstermék a deflektornál visszafelé áramlik és ezért a klixon túlmelegszik..
Következő: »»   477 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem