Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aktív szubláda
 
Témaindító: kissbazsi1984, idő: Szept 17, 2007
Lapozás: OK   2 / 2
(#) kebazsi hozzászólása Jan 6, 2021 /
 
Sziasztok! Kérdésem lenne, hogy adott egy JBL SUB 140/230 típusú aktív mélyláda. A tünet az volt hogy nagyon halkan szól, gyakorlatilag inkább nem. A limiter áramkörében van a probléma, kicseréltem a tl074-es ic-t (a két 1815-ös jó) azonban a csatolt képen látható helyeken lévő feszültség miatt Q302 letesteli a jelet ezért nem szólt. Arra nem tudok rájönni hogy kerül Q301 bázisára 3,27V feszültség amikor nem kéne. Gyors megoldásként annyit csináltam, hogy kiforrasztottam Q302-t így kikötve a limitert, így szól rendesen az lenne még a kérdés ez mennyire lehet probléma?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021

IMG_2707.JPG
    
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Szia! A Q301-et kellet volna kivenned és úgy mérni a feszültségeket.
Ha továbbra is 3 V-ot mérsz, akkor vagy az R306/R307 osztó nem jó, vagy a diódák előtt is van már feszültség.
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Holnap megnézem a feszültségosztót és, hogy van-e a diódák előtt feszültség az lenne még a kérdés, hogy ha esetleg így hagyom csinálok-e valami kárt vagy nem túlzottan lényeges ez az áramkör?
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
A limiter nélküli készülékek is élik a maguk életét.
Azért akinek az elektronika a hobbija az illő, hogy megreparáljon egy pár alkatrészes áramkört
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Igazad van, holnap folytatom.
(#) kebazsi hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Sziasztok! Tegnap a limitert sikerült helyre rakni a panel hátulja le volt öntve ilyen barna rezgéscsillapító maszlaggal, azt szépen lekapargattam róla, valamint a C301-es gyanús volt ezért kicseréltem 47µF-ra csak az volt itthon, ez nem tudom mennyire befolyásolja az áramkört, de most ad ki jelet szépen. A Q301 bázisán bekapcsoláskor 0,7V a feszültség ami szép lassan felkúszik 1,3-1,4V-ra. Viszont van egy másik probléma bekapcsoláskor néhány másodpercig nagy jel kerül a hangszóróra nem tudom honnan. Kb 3-4 v olyan mintha egyenfeszültség lenne úgy rángatja oda-vissza a hangszórót, de valójában váltakozó. Ezután ha elkezdem hajtani egy hangerő felett ami nem túl nagy nagyjából félállású potméter körül újra előjön ez a jelenség a zene közben. Nem tudom merre induljak el. Én végfokra tippelnék, mert a limiter kimenő jelét figyeltem és nincs benne semmi ilyesmi sem bekapcsoláskor sem később.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2021
(#) kebazsi hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Kicsit csinálgattam tovább és most figyelmes lettem egy dologra amit nem értek. A képen U201/B tl074-es ic megkapja a bemeneti jelet 25-26 mV és pontosan ennyi ott is van a kimenetén, viszont amint bekapcsolom a kimenete lenullázódik. Kicseréltem az U201-es ic-t újra és azzal is ugyanezt csinálja. Az U202-es ic maradt gyári és ott is ugyanez a helyzet U202/A 2-es lábán ott bemeneti jel kb 30-32mV de amint bekapcsolom az erősítőt a kimenet 0. Valakinek esetleg valami ötlet hol lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021

pre-amp.jpg
    
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Szia! Az előző problémával együtt ez vezetősáv-szakadásnak néz ki. A műveleti erősítő méréséhez honnan vettél testpontot?
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Most olvasom ne haragudj nem írtam le ez már egy másik erősítő. Egy infinity mélynyomó. A JBL-t most egy kicsit félre raktam nem jutottam előre vele.
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Minden méréshez a hanszóró testpontját használom, az másik a végfokpanelen van.
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
A műveleti erősítő kimenetén lévő 10k ellenálláson mérnék először.
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Az R220 10k Ohm megvan azt lemértem.
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Nem fejtettem ki elég részletesen. Azt mérném mekkora a jel például az R212 ellenállás lábai között. Egy távoli testpont megtévesztő lehet.
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Megmértem az R212 rendben volt. Sikerült rájönnöm a hibára az egész kisjelű rész nem kapott tápot a +- 15V-ot előállító 2 tranzisztor és zéner dióda zárlatos volt ezeket kicseréltem most hibátlanul szól, köszönöm a segítséget. A JBL-en még töröm a fejem, majd jelentkezem ha nagyon nem jutok előre.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem