Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   94 / 111
(#) Ge Lee válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 7
 
Kevered a dolgokat. A katonát oda nem szakmai vezetőnek vezényelték, hanem kell valaki felelős szerkesztő a rendfenntartás területéről, és mivel a rend őrének dolga van az utcán, neki meg nincs mert nem támadják éppen az országot, meg a migráncsokat sem ő kergeti, ezért van ő ott.
A bőrgyógyászt hiába teszik oda, nincs tapasztalata sem a logisztikában, sem abban hogy mit csináljon ha éppen valakik rárontanak az aktuális vak cina készletre. A vak egyébként nem is jó, a látó cina sokkal jobb.
(#) Gafly válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Idézet:
„külföldi "nyugati" országokban is látok fegyveres szolgálatok besegítését”

Stockholmban a saját szemmel láttal géppisztolyos őrséget szombaton délután, a bolt előtt.
Ami a terepmintás csajok kompetenciáit illeti, miután nem találták meg a beutalót (mellesleg tök felesleges vizsgálatra), amit állitólag letettek a nevemre a portán, pedig ezért kellett átlósan kereszül utaznom Budapestet, utána nem engedtek ki a bejáraton. Bandukolhattam végig rendelőn, se lázmérés, se kikérdezés, egyszerűen semmi. Oda mehettem volna utána, ahová csak akarok.
(#) Ódenka válasza Gafly hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Az semmi. Nekem egyszer kihúzták a jó fogamat. Szakorvos...
Mentségül, utána a rosszat is.
Semmi, sehol nem tökéletes...
(#) sonajkniz válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 2
 
Idézet:
„Amikor korhiba voltam”


Feladtad a leckét!
Baromi sokáig kerestem a térképen, de azután rájöttem, hogy a Google a barátom, és pillanatok alatt megtaláltam.
Bár arra vonatkozva nem találtam adatot, milyen műtéteket végeznek ott, de biztos jó lehet ha korhifüggök lesznek tóle a páciensek.

Korhi.JPG
    
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Győr Megyei Kórház. Ahol voltam, ott minden szuper. Komolyan. Lehet, hogy egyedülálló, de így van. Tisztaság, abszolút felügyelet a beteg felett. A nővérek kergetik a beteget, hogy most ezt a vizsgálatot, azt a kötözést, stb. kell csinálni, nem fordítva. Ágyneműcsere akárhányszor egy nap, ha kell. Nekem kis műtétem volt, de minden orvos által előírt dolog pontosan betartva. Mellesleg barátságos otthoni hangulat a nővérekkel. Nem csak én, mindenki ezt mondja.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Idézet:
„Mellesleg barátságos otthoni hangulat a nővérekkel. Nem csak én, mindenki ezt mondja.”
Ezt úgy kell érteni, hogy mint otthon az asszonnyal? És fiatalok azok a nővérek? Mert akkor be kell oda jelentkezni valami műtéti ürüggyel...
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 3
 
Vállalnak circumcisio és castro műtétet.
(#) bbb válasza granpa hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Onnantól meg már minek velük foglalkozni
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Vannak fiatal szépek is. Sajna mind nadrágban. Urológiára érdemes bejelentkezni, ott a bimballóval dolgoznak a lányok. Csak hát mást mint szeretne a beteg.
(#) erbe válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Idézet:
„vannak katonaorvosok, szanitécek,”

Van némi tapasztalatom. Após felcser volt a gyengélkedőn, korábbi háziorvosunk katonaorvos.
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Azok fizetősek.
(#) deebo válasza Karcsi59 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Máris érthető.
(#) proba válasza Karcsi59 hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 3
 
Pozitív hozzászólások száma: 10 (az összes 7.87%-a)
Pozitív hozzászólások száma: 101 (az összes 18.04%-a)
Pozitív hozzászólások száma: 1524 (az összes 12.08%-a)
Pozitív hozzászólások száma: 892 (az összes 9.11%-a)

Némi statisztika, ki mit hozott össze. Ennek fényében nem értem ezt a hozzászólásdömpinget, és kezdődő sértegetéshullámot. Ez csak a statisztika rontásra jó. Volt egy gondolatom mikor kezdődött, hogy előtte meg utána, de sajna előtte nem készítettem ilyen táblázatot.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) Moderátor hozzászólása Jan 4, 2021
 
Karcsi59 felénk eljuttatott jelzése alapján e-mail fiókjához jogosulatlan hozzáférés történt, ezt követően pedig a Hobbielektronika.hu fiókjához is. Karcsi59 utoljára novemberben volt aktív a fórumon.

Az elmúlt pár órában született hozzászólásait eltávolítottuk, rosszakarójának fiókját aki pedig a HE fórumon is tag felfüggesztettük.

Karcsi59 fiókját az újra hitelesítésig biztonsági okokból szintén felfüggesztettük.
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 7, 2021 /
 
Nemrég komoly vita ment itt a villany kontra diesel témában.
Akit érdekel, egy kis adalék.
Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Teljesen felesleges újra kezdeni. A lényeg: egy újabb dolog amivel megetették a népet, mert a szennyezést ők okozzák (nem a gyárak, a repülők, a nagyüzemi termelés stb), így hát fizessék ők meg. Vegyenek egy benzines árának a háromszorosáért villanyt, kár hogy ettől a bolygó állapota, a globális szennyezés jottányit sem fog javulni, de legalább a gazdagok még gazdagabbak lehetnek.
Egyetlen vitathatatlan előnye valóban van, a gázok kikerülnek a belvárosi forgatagból. Bár állítólag a téli nagy városi szmogért sem az üzemanyag a felelős, hanem a szilárd tüzelésű fűtés, meg az autók kerekei, amik a port akkor is fel fogják kavarni ha nem belsőégésű motorral mennek.
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Vita olyanról, amit a nagy többség úgysem tud megvenni ára miatt. Tehát majdnem a semmiről.
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Párszor már olvashattátok tőlem, hogy morgok a különböző (szerintem értelmetlen, felesleges és káros) fejlesztések miatt.
Most ismét durván a bögyömben vannak azon fejlesztők, akik csak azért barmolnak szét tökéletesen működő dolgokat, mert igazolniuk kell a cégüknél, hogy ők oda kellenek, mert dolgoznak.
Már többször említettem, hogy PLC-kkel dolgozom. A gyártó folyton frissítgeti úgy a fejlesztőkörnyezetet, mint a PLC szoftverét. A legújabb félresikerült fejlesztésük eredménye az lett, hogy elcseszték a beépített linearizációs modult. Ugyanis ugyanazokkal a beállítási paraméterekkel, amivel eddig gond nélkül mért az útmérő több mint másfél kilométert, most mindössze 6,7 méterig mér!
Azt nem mértem le sosem, mennyi volt a maximuma, de a jelenleg felállított matematikai képlettel (eredetileg valószínűleg ez volt benne is) 131 Km-t tud mérni!
Azért én ezt erősen úgy ítélem meg, hogy semmi szükség nincs az ilyen barmokra sehol.
Valamint, hogy ha valami tökéletesen teszi a dolgát, azt nem kellene babrálni.
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Idézet:
„ha valami tökéletesen teszi a dolgát, azt nem kellene babrálni”
Sem frissíteni. Nem tudjátok ezt kikerülni? Kötelező a frissítés?
(#) sonajkniz válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Sajnos az alpszoftver a PLC-ben van. Gyakorlatilag egy OS.
Az újab PLC-ket pedig nem lehet régebbi fejlesztőkörnyezettel programozni.
Ez amolyan 22-es csapdája.
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Mi a gyártó válasza? A vállát vonogatja?
(#) sonajkniz válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Az volt a válasz, hogy túl nagy számokkal dolgozom és túlcsordul.
Arra azonban, hogy korábban ilyen gondja nem volt, nem is reagáltak.
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Idézet:
„Valamint, hogy ha valami tökéletesen teszi a dolgát, azt nem kellene babrálni.”


A világnak fejlődnie és változnia kell, fejlődni és változni is fog. A tempó nem állhat meg.
(#) teddysnow válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 14, 2021 / 2
 
És az milyen, amikor virágnyelven azt mondja a szoftver "fejlesztő", hogy nálad nagyobb megrendelők ezt így akarják.
(#) Alkotó válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
A fejlesztés jellemzően nem oktalan, hanem valamilyen célt kíván elérni. Ezt a célt szinte mindig a felhasználók generálják, tehát valakinek van rá igénye. Ott csúszik be a hiba, amikor akármilyen okból (időhiány, hozzáértés hiánya, tökéletlen tesztelési körülmények stb.) megsérül, megváltozik olyan dolog is, amit nem akartunk piszkálni. A modifikációnak olyan hatása is lesz, amit nem akartunk. Ártatlan áldozatokat is ejt a módosítás.
Jellemzően ezeket viszonylag könnyen lehet javítani, és a gyártók ezt meg is szokták tenni.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Idézet:
„Jellemzően ezeket viszonylag könnyen lehet javítani, és a gyártók ezt meg is szokták tenni.”
Vagy hárítanak, mint a mellékelt ábra is mutatja.
(#) deebo válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Azt megtudhatjuk melyik gyártóról van szó? Én panasonicot programozok a melóban és ezeknél rendszeres, hogy új fejlesztőkörnyezet esetén bizonyos dolgok nem működnek, de ez persze csak később derül ki, az újabbal mentett projektet meg nem lehet megnyitni a régebbi (működő) verzióval.

Amúgy a kedvencem amikor azt mondják, hogy innováció, vagy innovatív valami, mert az szinte minden esetben annyit jelent, hogy új de rosszabb, mint a korábbi.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
(#) sonajkniz válasza deebo hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Idézet:
„Azt megtudhatjuk melyik gyártóról van szó?”

Ezt így nyíltan leírni nem tanácsos, mert még beperel a gyártó hitelrontásért, de aki olvasott már tőlem a témában hozzászólást az tudja melyikkel dolgozom.
(#) deebo válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Ez nem a kínai népköztársaság. Hogy perelhetne már be..
(#) sany válasza deebo hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Lassan,lassan már az lesz.
Következő: »»   94 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem