Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3240 / 3550
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
Én már megint elvesztettem a fonalat, mint Gafly....
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
A segéd programok között megtalálod az idevágó programot.
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
Az előttem szólókhoz hasonlóan én sem értem, miért kell megvenni egy drága frekimérőt, amikor van egy nagyon szuper panelműszer, amivel ESR-t, kapacitást, ráadásul bónuszként tranzisztort, diódát, FET-et, tirisztort, stb... is mérhetsz. Pár ezer Ft-ért.
(#) Karesz 50 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Erről a Dynalco F-16-ról van szó?
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Talán mert nem vagyok szabály követő. Hagyjuk meg az ember gyerekének a kísérletezés örömét.
(#) mohinger válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Nem tudom, csak tippelek.
Jani tudja a titkot....
(#) Karesz 50 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Te Jani!
A Dynalco F-16- ról van szó?
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 2
 
Na, ja. Legalább három módszerrel lehet kapacitást mérni.
A Jani módszerével (talán a legbonyolultabb), kell hozzá:
1 db állítható frekvenciájú színusz generátor, etalon (pontosan ismert értékű) induktivitás, frekvencia mérő. A módszer neve rezonancia mérés, és jöhet a segédprogram.
Impedancia mérés módszer, kell hozzá:
Színusz generátor, pontos értékű induktivitás szegény ellenállás, és három feszültség mérő, és némi számolás.
Kapacitás mérő híd, kell hozzá:
Színusz generátor, pontos, hiteles kapacitás, és ellenállás dekád, érzékeny műszer a híd kiegyenlítettségének érzékeléséhez.
Az első, és a harmadik esetben a generátornak igen kis torzításúnak kell lenni, mert a harmonikusok meghamisítják a mérést.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
Ő ezt nem fogja tudni végrehajtani. Egyiket sem.
(#) Karesz 50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
Szerintem csak irigykedtek
(#) TAttila77 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Nem mondom, nézegettem azt a műszert, de nincs rá szükségem.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Mivel ilyen digitális átállásos topik nincsen (vagy nem találtam), ezért ide írok.
Ma dobtak be a postaládánkba egy papírt, miszerint február 8-tól (jövő utáni hétfő!) megszűnik az analóg kábeltévés szolgáltatás, és akinek nincsen digitális vételre alkalmas tévékészüléke, annak a dátumig bezárólag digitális dekóder egységet kell igényelnie, 2 darabig térítésmentesen, másülönben nem fog tudni tévécsatornákat vételezni!

Felteszem a kérdést, hogy közületek kapott-e bárki valami hasonlót??

Ugyanis én aggódok, mivel hozzám egy analóg kábel szolgáltatás jön be, melyet egy VHS lejátszó kezel és alakít át video kimenetre, valamint a kábel egy analóg PCI tunerkártya részére is le van osztva. Vagyis ezekkel használom.
Szerelőt pedig nem akarok engedni a dolgaimhoz, nehogy megmondja, hogy lehet-e úgy csinálni, ahogyan eddig is csináltam! Valamint rendes tévékészülékkel nem rendelkezek, külön-külön komponensekkel vannak a funkciói megvalósítva: VHS lejátszó a tuner egység, beépített hangszóróval rendelkező monokróm video monitor a megjelenítő, valamint szükség esetén átköthető hangszóróra & monitorra, vagy USB digitalizálóra is. Van ugyan a pincében egy régi Samsung képcsöves TV, de az már sehol sem férne el nálam, beszoríthatatlan.

Szerintetek??
(#) MPi-c hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Üdv!
Kedves barátom megbízott a Ferrárija javításával, aminek a bal első kerekét jó képességű kollégáink kitörték.(Persze, nem lett meg az elkövető.) Sikerült a javítást úgy megcsinálnom, hogy a kerék továbbra is funkcionál. Természetesen próbaútra is elvihettem a kocsit Bővebben: youtube video
(#) pucuka válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Mondjuk én sem értem igazán a glimmes módszerét, én nem hallottam ilyenről, de attól még lehet.
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Az, hogy lehet igényelni, nem jelenti azt, hogy be is szerelik. Gondolom egyéni kérdés, hogy hívsz-e szerelőt vagy megoldod magad a doboz birtokában.

Mivel szinte mindenki rendelkezik megfelelő vevőkészülékkel, logikus, hogy pá emberért nem tartják fenn a régi rendszert.

Neked kell döntened, hogy kell-e ez neked vagy nem.
(#) Karesz 50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Én is megkerestem a manuálját (bár én csak most kezdtem el nézegetni, miután szóba került, hogy ezzel lehet kapacitást mérni).
Ha jól veszem ki, a generátor: 10Hz-20kHz, fix 10Vpp négyszögjel.
A frekimérő is valószínűleg ebben a tartományban mér, 5 digit pontossággal.
De ipari. Talán mert kvarcstabil, ami nagy szó a mai világban
(#) TAttila77 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Én az ország másik felén lakom, errefelé is volt ilyen már. Valószínű, hogy nálatok is új digitális, optikai hálózatot építettek ki és szerintem fel kell venni a szolgáltatóddal a kapcsolatot, hogy mi a teendő. Nálunk nemrég építették ki, akkor hasonló papírt kaptunk, de járták a lakásokat, háztartásokat és tájékoztatták az embereket erről külön is. Szerintem el fogják mondani a következő lépéseket.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) moltam válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Glimmel a szivárgó/átütött kondikat lehet kiszűrni, kapacitás mérésre nemigen alkalmas.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Most majd nem a VHS-t fogod kapcsolgatni (mint tuner), hanem a digitális dobozt. Ugyanúgy van régi tv-hez videokimenete (scart szinte biztos, azonkívül lehet s-video vagy az a 3 rca), onnantól ugyanaz lesz, mint eddig.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) TAttila77 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Az biztos.
(#) pucuka válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Minek egy műszert megvenni, mikor számítógéppel is meg lehet csinálni, egyszerűen, olcsón.
Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
TAttila77 - Azt írják, hogy a digitális szolgáltatást a meglévő kábelhálózaton keresztül fogják nyújtani, nem fog kelleni azt módosítani vagy cserélni.

Bakman - Hogy kell-e nekem? Persze! Ugyanis nálam itt szokott menni az adás a háttérben, melyet figyelgetni szoktam, és ha valami joban érdekel, akkor a hangot is ráadom.

szs - Merem remélni, hogy választható szerelő ember nélküli önálló installálás lehetősége is, mivel nem szeretném, hogy egy szerelő mondja meg, hogy maradhatnak-e hozzá az eddigi dolgaim, vagy változtassak! Lehet, hogy különc vagyok, de a VHS lejátszó egy 5 colos monokróm zöld video monitorra küldi a képet és a monóba összekevert hangot is. Vagyis zöldben tévézek.
Végső soron egy scart kábellel összedughatom a dekódert a VHS lejátszóval, ugyanis video bemenete is van, valamint kikapcsolt állapotban átengedi magán a másodlagos scart scatlakozón érkező jeleket.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Aztán minek dugnád össze a VHS-el (hacsak VHS felvétel nem akarsz késziteni)?
A digitális dobozon váltasz ezentúl csatornát, azt az egyet adja tovább az analóg videokimenetre. A vhs magnóddal már nem tudsz.
(#) mohinger válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Szénné irigykedtem magam...
Úgy érzem, a melegvíz feltalálása van folyamatban...
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
A VHS lejátszó és a dekóder között scart kábel lenne az összeköttetés annak érdekében, hogy a "digitális átállás" a jelenlegi rendszerem módosítása nélkül beilleszthető legyen (meg persze hogy ne a megigényelt dekóder hátuljába dugdossak, hanem a saját eszközömbe). Lehet, hogy csak én vagyok ilyen "maradi", de én nem szeretném elveszíteni a VHS lehetőségét sem.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Szóval:
Bár helyed állításod szerint nincs, de a sokkal kisebb digitális dobozt nem teszed a vhs helyére, hanem rá/mellé/elé, hogy még kevesebb helyed legyen, mindezt azért, hogy egyszer majd vhs felvételt készíthess (mert, mint mondtam, tunerként már nem tudod használni, csatornaváltani sem tudsz vele). Árulnak még vhs kazettát?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Mindegy. (...) Nemes egyszerűséggel be fogom tenni a dekódert a VHS lejátszó alá, és majd scart kábellel összekötöm őket, a tévé kábelt pedig átdugom egyik készülékből a másikba. Van még egy-két olyan kazettám, amire lehet venni, ráadásul az egyik üres kazetta 4 órás, valamint van másfél polcnyi gyári műsoros és egy polcnyi házilag felvett kazettám is.
(#) jani1987 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
ha4023 árulta. A típusát nem tudom.
(#) gkari hozzászólása Jan 29, 2021 / 2
 
Amatőr célra - szerintem - nem kell jobb, mint az LCM3, erről a fórumon cikk is van!
(#) Karesz 50 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Ő nem hirdetett sem frekvenciamérőt, sem olyasmit amivel kondit lehetne mérni. Nem tudom mit láthattál.
Következő: »»   3240 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem