Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3584 / 3940
(#) jpocok válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Értem és köszönöm! Akkor rendelek Kínából, fillérekért.
(#) proli007 válasza jpocok hozzászólására (») Márc 1, 2021 / 1
 
Hello! Nem tudom mibe kell ez az áramkör, de.. Mielőtt rendelsz, fontold meg, hogy az áramkör helyett egy CD4013 alkalmazását. Abban az IC tokban két ilyen fokozatot is találsz, és egy kondi sem kell hozzá. Csak a D bementet a Q' kimentre kell kötni..
(#) jpocok válasza proli007 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Szia!

Köszönöm szépen az ötletet, de erre a célra nem jó. Ugyanis éppen az a lényeg, hogy kizárólag diszkrét alkatrészekből készül. Egyébként itt az eredeti leírás, itt pedig a másolat.
(#) kadarist válasza jpocok hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Szia!
Az 1000V-os feszültségtűrés miért indokolt? Érdekes követelmény...
(#) kendre256 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Nem követelmény, olyat talált, de ő is sokallja a 9V-hoz.
(#) Epu2 válasza jpocok hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
A kerámia nagyon hőfok függő és mechanikus behatásra, (rezgésre) is változik a kapacitása. Bár mi, csak ne kerámia.
(#) pucuka válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 1, 2021 / 1
 
Ha megnézed a kondi helyzetét, az egy bistabil áramkör bázis csatoló ellenállásának a gyorsító kondenzátora. Nem igazán kényes semmire.
Akkor rezgőköröknél se használjunk kerámia kondit? Márpedig igen gyakori, a hőmérséklet függésre, és mikrofóniára (rezgésre) igencsak kényes helyeken. Létezik negatív, pozitív, és nulla hőfoktényezőjű is, másfajta kondiknál viszont nem. Sőt, a veszteségi tényezője is a legjobbak közül való.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2021
(#) kadarist válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Azt hittem a leírás említi, de nem.
(#) kendre256 válasza jpocok hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Ebbe a kapcsolásba bármilyen kerámiát betehetsz, nem frekvencia meghatározó helyen van, se a pontossága, se a hőfokfüggése nem érdekes. (Ez a kondenzátor a bistabil "gyorsító" kondenzátora, az állapotok átváltását gyorsítja, meredekebb lesz tőle a kimenő jel.)
(#) jpocok válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Megrendeltem a kerámia kondikat.
(#) majkimester válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
A legtöbb kerámia nagyon hőfokfüggő, de az NP0 vagy más néven C0G nem az. A nevében a 0 a nulla hőfokfüggésre utal. Nagyon stabil, ebből a szempontból jobb mint a fólia, de cserébe csak kis értékekben lehet gyártani.
Lásd még: ITT
(#) Fundy21 hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Sziasztok!

Ezeket valahogy be lehet itthon szerezni? Mert csak kulfoldon talaltam ugyan ilyet,es viszonylag sokara jonne meg! Az sem baj ha valamilyen helyetesito alkatresz lenne itthon!

B 222k 1kv

Dsc 5d-15
(#) Jonni válasza Fundy21 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Ha nagyon sürgős meg kell nézni régebbi színes katódcsöves tv-be (hátha van benne). Ki kell forrasztani, és átrakni ahova kell
(#) Fundy21 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Az a baj hogy abszolut nincs mar ilyen tv a kornyekemen,marmint amit szet is bonthatnek...
Amugy ez is egy lcd tv tapjan durrant el! Itthon meg csak eltero teljesitmenyuek vannak...
(#) majkimester válasza Fundy21 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 2
 
Más típus is jó, így keresd:

B 222k 1kv:
2,2nF 1000V kerámia kondenzátor
Lomex 07-11-15 vagy 07-11-23

Dsc 5d-15:
5 Ohm 6A NTC ellenállás
Lomex 60-01-09 (ami 4,7 Ohm 5A, de normál esetben nem lesz ott 5A)

De ha az NTC tönkrement, akkor más is lesz ott még hibás.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) Fundy21 válasza majkimester hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Nagyobb kondi az gond? 10nf 1000v az van itthon!

Sajnos ennek a laba ert hozza egy masik alkatreszhez,szep nyomoz hagyva maga utan,ezutan pukkant el az ntc is!
(#) majkimester válasza Fundy21 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Ha a kondi a trafó primer-szekunder között van, akkor mindenképpen valami Y osztályú kerámiát kell belerakni. (meghibásodás esetén nem megy zárlatba, nem gyullad ki) Ha a 10n ilyen, akkor mehet, de bármilyen kondi helyett az is jobb ha kihagyod, igaz akkor sokkal több zavart fog termelni a táp.
(#) Fundy21 válasza majkimester hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Inkabb visszalitanam az eredeti allapotot!

Ez lenne itthon.

E 103m 1kv lk
(#) majkimester válasza Fundy21 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Szerintem ez sima kerámia kondi. Az égéskésleltetéses bevonat általában kék. Bármilyen más kapcsolóüzemű tápból is kitermelhető.
(#) Peet19 hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy 40 lábú IC-t hogyan szoktatok kiforrasztani? Hőlégfúvóval nem égeti meg vagy nem megy tönkre?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) elektroncso válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Milyen tokozás? THT vagy SMD?
(#) Peet19 válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
SMD
(#) nedudgi válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Kaptonszalaggal letakarod a szomszédságot, és csak a forrasztási pontokra küldöd a meleget.
Saját projektben foglalatba kerül, oda elég egy konzervnyitós bicska.
(#) elektroncso válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Azt le lehet hőlégfúvóval forrasztani. Ha beállítható a hőmérséklete a hőlégfúvónak akkor kisebb az esély arra, hogy tönkremegy az alkatrész. Persze gyakorlást igényel, de nem lehetetlen. Persze az is kérdés, hogy az IC-nek kell biztosan túlélnie, vagy a NYÁK számít igazán. Sok IC-t veszek le melóban hőlégfúvóval (igaz profi szabályozhatóval), de a bontott IC-t nem szoktam soha visszatenni. Néha igen, olyankor szokott működni. Esetleg érdemes a panelt forrasztás előtt kiszárítani.
Kapton szalaggal körbe kell ragasztani, hogy mást ne érjen a meleg. Ha úgyvan akkor aluszalagból szoktam hőterelő szoknyát is ragasztani, ami az érzékeny alkatrészektől (pl. műanyag csatlakozók) eltereli más irányba a meleg levegőt.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) Peet19 válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Értem, köszönöm. Igazad van az IC nem is fontos csak a körülötte lévő cucc. Kipróbálom ahogy írtad köszi.

nedudgi: köszi, így már okés.
(#) elektroncso válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Még egy jótanács, mielőtt elkezded hőlégfúvózni, előtte kézi pákával ólmos ónnal forraszt újra az összes lábat (nem gond, ha zárlatos, vagy túl van adagolva), majd fluxold le és akkor sokkal könnyebben le fog jönni. Én egy csipesszel szoktam óvatosan emelni, arra kell nagyon figyelni, hogy fel ne szakítsd a PAD-et.
(#) Peet19 válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Igen, értem, köszi. Az a baj mire körbe érek vele hogy levegyem az eleje már odafagy
Ezt még gyakorolni kell. Ami gyári cucc van rajta az meg gondolom nem ólmos azért kell ólmossal összekeverni?
(#) elektroncso válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Használhatsz hőlégfúvót, csak azért írtam a kézi pákával történő újraforrasztást, mer ólmossal megkeverve alacsonyabb lesz az olvadás pontja, könnyebben lejön.
(#) nedudgi válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Jól gondolod. Az ólommentes sokkal magasabb hőmérsékleten olvad, ezért érdemes ólmossal "higítani".
Ha az IC nem fontos, akkor meg lehet próbálni, hogy jó hegyes csípőfogóval óvatosan elcsipkeded a lábakat. A tok lehet ragasztva, akkor baj van.
(#) Peet19 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Értem, köszönöm. Ismét tanultam valamit.

elektroncso : köszi neked is, még nincs hőlégfúvóm de majd szerezek valamit. Az a baj amiket nézegetem akkora szája van hogy közbe még a szobát is befűti mire kiolvasztok egy IC-t.
Következő: »»   3584 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem