Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   17 / 23
(#) Moszkvai válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Yes!
(#) zsozso72 válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Pedig ez kelendő lenne.
(#) imre andras hozzászólása Márc 6, 2021 / 1
 
Sziasztok .
Kérdésem a következö lenne .
Nekem jelenleg van 2 db orion 1025b erösitöm .
Ebböl egy müködö képes de már látszik rajta hogy egyre halkabban szól .
Kérdés az lenne hogy esetleg valakinek van e egy meg tervezet nyák terve ,amit a jlpcb-re fel lehet tölteni és a nyáklapot le gyártatni .


Elöre is Köszönöm .
András
(#) Gafly válasza imre andras hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Idézet:
„Nekem jelenleg van 2 db orion 1025b erösitöm .
Ebböl egy müködö képes de már látszik rajta hogy egyre halkabban szól .”

Szerintem rettenetes módon bonyolult vagy, esetleg én nem tudom követni.
(#) imre andras válasza Gafly hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
a végfokot szeretném fel újítani
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2021
(#) imre andras válasza imre andras hozzászólására (») Márc 6, 2021 / 1
 
Egy teljesen új végfokkot szeretnék gyartatni bele .
Csak ha esetleg valakinek már egy meglévö terv meg van ami EAGLE vagy más nyák és kapcsolási rajz tervezövel meg van csinálva akkor kevesebb órát kellene el tölteni a meg tervezésel .
(#) Gafly válasza imre andras hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Értem a koncepciót.
Sajnos nekem nincsen készen meglévő tervem, és sok órám megrajzolni.
(#) Ódenka válasza imre andras hozzászólására (») Márc 6, 2021 / 1
 
Üdv! Valaki itt a fórumon már megcsinálta a végfok kiváltását, nyákot. Keresgélni kell, láttam, hogy van.
(#) lóri válasza imre andras hozzászólására (») Márc 7, 2021 / 1
 
Elvileg Gilszkinek van terve itt.
(#) imre andras válasza lóri hozzászólására (») Márc 12, 2021 / 2
 
Igen ezt meg találtam .
Köszönöm .
(#) Skoevy hozzászólása Máj 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Volt itt már szó a nyugalmi áram beállításról, de nem találtam leírást arról, konkrétan hogy is kell ezt csinálni.
Aki tudja, kérem segítsen (a nálam lévő SE 1025B végfokjai hamarosan új félvezetőket és kondenzátorokat kapnak)!
Köszönöm.
(#) foxi63 válasza Skoevy hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Szia!
A nyugalmi áramot a két hőfigyelő kondival sorbakötött 82 Ohm-os ellenállás állítja be, ha csökkented az értéket csökken a nyugalmi áram is.
üdv.:Foxi
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2021
(#) reloop válasza foxi63 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Szia! Jól írod, csak nem kondi, hanem dióda.
(#) Skoevy válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Köszi a válaszokat.
Valami fix áramértékre vagy fülre kell beállítani?
(#) pucuka válasza Skoevy hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Ilyenkor jön jól egy szkóp. Addíg kell növelni a nyugalmi áramot, amíg a keresztezési torzítás eltűnik. Ha nincs szkóp, akkor füllel kis hangerőn hallgatva, megszűnik (jelentősen csökken) a torzítás. Közben nem árt a végtranzisztorok áramát mérni.
(#) reloop válasza Skoevy hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
A 0,47 Ω végtranzisztor emitter-ellenálláson 5-20 mV közötti feszültségesés már megfelel.
(#) foxi63 válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Szia!
Ekkora bakit.... hát még reggel volt.
(#) Glitch hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
Sziasztok!
segitseget szeretnek kerni - a jelenseg: az egyik csatorna torzan recseg, kicsit a teljesitmeny, nem tartom kizartnak, hogy tul nagy teljesitmenyen ment 6 Ohm-os hangfalakkal.

Mit javasoltok, hol kezdjem, mit nezzek meg? vegfokokban a biztositek rendben, egett szagot nem erzek.
koszonom!
(#) kistee válasza Glitch hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Első körben cseréld fel a hangszórókimeneteken az elmenő vezetékeket. Ha ezután is ugyanaz a hangszóró recseg, akkor abban lesz a baj, nem az erősítőben.

Ha a recsegés átmegy a másik oldalra, akkor az erősítőben lesz a gond.
(#) zsozso72 hozzászólása Júl 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Orion SE 1025 erősítőm, ez még a Sanken i c-vel szerelt darab, mikor megvettem természetesen használtan, állítólag jó volt. Akkor nem volt időm kipróbálni és mivel bekerült egy szekrénybe elfelejtődött. Ennek cca 3-4 éve. Most időm is van gondoltam összekeresem a kábeleket és összerakom hogy meghallgassam hogyan szól. Sajnos csak az egyik oldal szólalt meg a másik is szól csak nagyon nagyon halkan. Próbáltam cserélgetni a hangszórót a kimeneten de mind végig csak az az egy csatorna volt ami megszólalt. Megnéztem a paneleket és a 2 db 6800 µF-os kondi mellett megy fel két vezeték a két darab nagyobb teljesítményű ellenállásról. Ezek nem voltak rendesen beforrasztva a helyükre Szó szerint mozgott mind a kettő. Kivettem a panelt és beforrasztottam. Még mindig csak egy csatorna ment. Gondoltam lehúzom a csatlakozót ami a végfokra megy a jelkábelt, és külső eszközről adok neki jelet hátha a végfok hibát kizárhatom. Sajnos a testet nem kötöttem le a házhoz. Most már mind a két oldal csak búg. Valószínűleg ez lett volna a vége mindenképpen, viszont a kérdésem hol találok bele ilyen Sanken ic-t? Érdemes-e ilyet keresnem vagy inkább tegyem bele a tranzisztoros végfokot? Most már ha így jártam legalább átnézem és az elektrolit kondikat cserélem. Forrasztási oldalt átnézem és a forr pontokat átforrasztom.
(#) scooby_ válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 5, 2021 / 1
 
Szia,
Ne keress ilyen IC-t, már nagyon régóta nem gyártják.
STK-val szokták helyettesítrni, vagy valóban...tranyós végfokot tudsz bele után építeni.
(#) elektrorudi válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 6, 2021 / 1
 
Szia!
A Sanken egy elhibázott választás volt. Nem tudok máig működő példányról. Később tranzisztoros végerősítővel próbálták kiváltani, de az sem volt jobb (paramétereit tekintve), egy bármilyen más tranzisztoros erősítőnél.
A helyedben egy kis IC-s erősítőt raknék bele: TDA7293 -94 -96, LM1876, LM3886 stb. Ezek közül bármelyik jobb, mint az eredeti volt. A tápfeszültség tűrésükre azért figyelj, mert az nem néztem a felsorolásnál!
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2021
(#) zsozso72 válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Szia !
Igen visszaolvasva és a képeket átnézve nekem is ez jött le. Ez az IC mára már felejtős, azzal tisztában vagyok hogy már régen befejezték a gyártását, igaz kicsit reménykedtem hogy talán egy fiók mélyén lapulhat belőle egy. Elkezdtem én is a keresgélést és találtam is otthon egy STK4152 II ic-t. Viszont ennek nem tudom hogy működik-e mindkét oldala, és ezt a tápfesz ismeretében csak is 8 ohmra lehetne használni.
Találtam még pár számomra érdekes tranzisztor, a Motorola T1819-1820 tranzisztorpárost, és még eredeti Hitachi 2SB654/2SD674 párost. Természetesen ezekből 2 pár van. És van még pár darab BD és Japán tranzisztor, Viszont a hely elég kicsi és inkább egy már működőt építenék után.
(#) zsozso72 válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Szia!
TDA7294 van itthon de bevallom engem nem igazán győzött meg és van LM3886 is ez viszont igen. Ami viszont lehet hogy csak engem zavar az a teljesítménye. Sokkal nagyobb mint azt a transzformátor elbírná. Tudom lehet azt halkan is hallgatni és ott még nem is torzít és valóban szép hangja van. De mi van ha egy olyan ember fogja használni aki ezeket nem veszi figyelembe. Mondjuk mert gyerek (a fiam), és tönkre megy.
Én az LM4766-on gondolkoztam viszont a tápfesz ehez az ic-hez nagyon magas, viszont Orionos fórumokon azt olvastam hogy amúgy a 1025 minden része szimmetrikus 12DCV működött kivéve a végfok IC.
(#) mnyugger válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Nekem van! Napi használatban.
(#) zsozso72 válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Szerencsés, vagy nagyon vigyáztál rá?
(#) mnyugger válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 6, 2021 / 1
 
Csak egyszer volt torzításhatárig meghajtva.
(#) mohinger válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 6, 2021 / 2
 
Szia!

Az LM3886-ot én is ajánlom, nekem több, mint 20 éve működik átalakítva: Bővebben: Link
Az IC érzékenységét/erősítését lehet csökkenteni, hogy ne hajtsa túl a gyerkőc.
Az biztos, hogy ez a konstrukció nagyon nem való házibulihoz... Nem is értem, hogy gondolták a tervezők, hogy a készülékház alja, egy kis darab alulemez a hűtés...Bele van építve gyárilag a széthajtás/szétmelegedés lehetősége.
Az LM3886-ban legalább van hővédelem, zárlatvédelem, túlterhelés elleni védelem.
Legvégső esetben a hangszórókkal sorbakötött biztosíték értékével tartanám kordában a gyerkőc "hangoskodását". Egy bizonyos teljesítmény/áram értéknél kiolvad. Ekkor még sem a végfok, sem a hálótrafó sincs túlterhelve. Nem történik semmi, azon kívül, hogy elhallgat a zene
(#) zsozso72 válasza mohinger hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Szia!

Nos azt hiszem az egyszerűségét tekintve talán ez lesz a legjobb megoldás. És mivel a hangját is szeretem. A gyerkőc pedig most még szófogadó, viszont egyszer ő is felnő. És ha megnézem a szüleit, nos ha csak a felét örökölte is lehet bajban leszünk. Viszont ez így számomra is megfelel, nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek. LM3886 lesz a vége
(#) elektrorudi válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Gratulálok!
Következő: »»   17 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem