Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   201 / 218
(#) Ge Lee válasza Petii39 hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Ami ellenállásból még bejött adott helyekre az az ohmite-ből a 90-es sorozat.
(#) Ódenka válasza Petii39 hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Idézet:
„kár hogy nem tudok oroszul”

Be kell kapcsolni a magyar fordítást, feliratot.
Ha vannak is fordítási kis hibák, attól még érthető lesz.

magyarul.jpg
    
(#) Petii39 hozzászólása Feb 20, 2021 /
 
Igen néztem a feliratokat de nekem csak orosz van
(#) Petii39 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Csak itt 1 ellenállás kerül annyiba mint az összes mezei fémrétegű. Amúgy sem egy pár Ft-s művelet és nem is biztos, hogy sokat változna a hang. De a válaszokat köszönöm
(#) Ódenka válasza Petii39 hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Mert biztos teszkógazdaságos a géped...
Van az magyar is, csak ki kell keresni!
(#) KMarci hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Sziasztok!

Évekkel ezelőtt foglalkoztam utoljára erősítő tápokkal. Annak idején elmentettem ezt a képet a dupla graetz kapcsolásokról, de már nem emlékszem, hogy mért is jó ez a megoldás.
Továbbá most találtam CRC és CLC szűrt táp kapcsolási rajzokat, nagyon megköszönném, ha valaki el tudná magyarázni a működési elvüket.

Marci
(#) KMarci hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Ja és az egy utas egyenirányításnak van-e valami hátránya a két utassal szemben? Úgy gondolom, hogy jobban rángatja a trafót, jobban ingadozik a feszültség. Ez a valóságban is így van vagy csak a fejemben?
(#) Ódenka válasza KMarci hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Idézet:
„Úgy gondolom, hogy jobban rángatja a trafót, jobban ingadozik a feszültség.”

A trafó szempontjából a graetz, középleágazásos kétutas, egyutas (1 dióda) jöhet jósági szempontból. A táblázatból kitűnik, mekkora hálózati trafó teljesítményt igényelnek az egyes típusok. Forrás - Ferenczi Ödön: Tápegységek amatőröknek
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2021

egyen.jpg
    
(#) btamas81 hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Melyik kapcsolást érdemes megépíteni?
Az eredetit vagy a pár oldallal visszább láthatót?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2021

076.jpg
    
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Ja és még egy kérdés. A kábeleket hogyan célszerű bekötni? Sorkapocs, saru vagy beleforrasztani? Van előnye ha be van forrasztva a panelbe?
(#) reloop válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 28, 2021 / 1
 
Szia! Bármelyik kapcsolást választhatod.
A vezetéket lehetőleg forraszd be, az adja legbiztosabb csatlakozást. Ha rendszeresen kiszeded a panelt, mert mondjuk tartósan kísérletezel rajta, akkor kényelmesebb a hidegen oldható kötés.
(#) btamas81 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Köszönöm!
BC560, MJE340, 2SC5200 gondoltam megépíteni.
Jók ezek vagy van valami titkos tipp ezek helyett?
(#) reloop válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Jók lesznek a tranzisztorok.
(#) KMarci válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Köszönöm szépen, le is mentettem. Azt nem gondoltam volna, hogy a két féle kétutas között is van különbség. Két külön szekunderrel rendelkező trafóm van, vannak MUR1560 diódáim és 22nF kerko-k hozzájuk.

A CRC és a dupla graetz-es megoldásról tudsz-e valamit?
Érdemes a nagy pufferek mellé tenni kisebb kondikat is, ha igen milyeneket?
(#) Ódenka válasza KMarci hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Idézet:
„A CRC és a dupla graetz-es megoldásról tudsz-e valamit?”

Nincs érdemi tapasztalatom, én inkább hajlok 2 különálló szekunderre.
A célom az, hogy az egyik oldal változó terhelése ne hasson a másik oldalra. Azt kipróbáltam, hogy 2 tekercsnél - persze a trafót túlméreteztem, méretezem: Az egyik szekunder névleges terhelését ki-be kapcsolgatva a másik szekunderen nem tudtam mérni érdemleges változást.
Nem tartom kizártnak az egy tekercs-2 graetz megoldásnál is hasonló a helyzet, ki kell próbálni.
Idézet:
„Érdemes a nagy pufferek mellé tenni kisebb kondikat is, ha igen milyeneket?”

Részemről 2, dekadikusan csökkenő értékű kondenzátort mellékelek a fő puffer mellé.
Csak saját nevemben írom, nem üdvözítő megoldásként ajánlom.
Számos erősítő ki-becsatoló kondenzátorát "patkolják" kisebb értékűvel, én is ezt ott is csinálom.
Ez általában egy 10nF-os kondi. De láttam olyan gyári kapcsolást (csöves) ahol 4.7u-470n-47n-10n párhuzamos kombója van.
(#) pcmaster90 hozzászólása Márc 17, 2021 /
 
Szeretném énis megépíteni a JLH kapcsolást most alkatrész gyűjtés fázisban vagyok.Szerintetek végtranyónak megfelelne az alábbi ,szerintetek eredeti lehet?

BDY73
(#) pcmaster90 hozzászólása Márc 17, 2021 / 1
 
Még egy kérdés ha kimeneti csatolókondival párhuzamosan 4.7-10µF kapacitású olaj papír kondit rakok az javíthat a magas hangokon?
(#) Dióda válasza pcmaster90 hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Tranyónak Bővebben: Link

A kicsatolóval párhuzamos 8-10mikrós olajpapír párhuzamos kötése ajánlott is.
Én javaslom hogy kicsatolónak 4700mikrót tegyél és vele párhuzamosan az olajpapír.
De még nagyon fontos a becsatoló kondi minősége is abból is valami jófajtát kell tenni bele.
(#) Moszkvai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Szia!
Igen megfelel és eredetinek néz ki a linken.
Elvileg javít a magas átvitelen a 4,7-10µF kondi.
Nálam a 2,2µF vált be és a meghajtó tranyók bétára válogatása.
(#) pcmaster90 válasza Dióda hozzászólására (») Márc 17, 2021 / 1
 
Már megrendeltem az előbb linkelt BDY73-akat 8darabot .Remélem nem volt rossz döntés?
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Márc 17, 2021 / 1
 
A kapcsolás által támasztott igényeknek (béta, linearitás) megfelelő tranzisztorok sajnos elég drágák. Bővebben: Link
(#) Moszkvai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Kimenetre tehetsz többfajta kis értékű kondit is. 10, 4,7, 2,2 párhuzamosan, ha van hely. De van aki például az egy nagyobb elko helyett is több kisebb értékűt javasol. Lehet benne valami!?
Kíváncsi leszek majd a véleményedre ha megépítetted.
(#) pcmaster90 hozzászólása Márc 17, 2021 /
 
Kimeneti csatolónak milyen típust ajánlanátok? Esetleg ez megfelelne szerintetek persze gondolok itt a hangminőségre: ROE
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2021
(#) Moszkvai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Sokan szeretik az ERO-kat.

Személy szerint elkoban a SIEMENS-eket jobban szeretem, vagy az eredeti ELNA-kat, BHC-ket.

De lehet, csak azért mert sok rossz ERO elokoval találkoztam.
Fóliában viszont nagyon jók az ERO-k!
(#) pcmaster90 válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Értem és mi a helyzet a ROE -val vagy teljes nevén Roederstein-ekkel amit meg osztottam ?
(#) Petii39 hozzászólása Márc 18, 2021 /
 
Üdv,
Kinek milyen hűtőborda vált be? Illetve melyiket és mekkorát kéne vennem a 2-2 db 2N3055-nek?
Néztem L alakú bordákat is amit rá kell szerelni egy nagyobbra. Ezek mennyire tudják átadni a hőt? Ez jobb választás lenne?
(#) Dióda válasza Petii39 hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Csatornánként én egy ilyent ajánlok Bővebben: Link

Az L alakú sín filléres dolog csak abból is ha lehet 3-4mm vastagságú legyen. A vékonyabb nem jó mert hirtelen melegszik majd a nagyon vastag meg nehezen lessz szerelhető.
Hővezető pasztát szigorúan mindenhová kenj mármint a tranyó csillám és az L idom és a borda közé is.
(#) Moszkvai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Bocsánat Én írtam el.
Én már fejben összevonom a kettőt.
ROE jelöléssel Elko-t míg ERO jelöléssel fólia kondenzátor gyárt a Rodenstein cég.
A hibás alkatrészek az elko /ROE/ pufferekre vonatkozik.
(#) pcmaster90 válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Ez érdekes pedig tudtommal az egyik legjobb a kondenzátorok közül a ROE minőség terén.Sok minőségi erősítő tápjában látni óket.
(#) mikldesign válasza Petii39 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Minél nagyobb annál jobb! Az első JLH vegfokom bordaja A4 meretu, a talpa 20mm vastag volt, a bordak 60 mm magasak. A vegfokok 31V 1,3A en uzemeltek, a borda a meret ellenere 64C ra melegedett. Igaz, a ket vegfok osztozott a bordan. A belinkelt borda szerintem 1 vegfokhoz jo, de a talpat vekonynak talalom.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2021
Következő: »»   201 / 218
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem