Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 66
(#) superuser válasza niedziela hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
8 napos szállítás 9 USD (JLC)
Nem mindegy, mert átcsúszhatna vámhatár közelébe.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) niedziela válasza superuser hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Pontosan meghatározott határ.
Közelében vagy túl, nem ugyan az
(#) freddyke válasza niedziela hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Köszönöm az árakat. Mennyi a vámhatár EUR-ban és USD-ben? Ezek a cégek vannak annyira tájékozottak, hogy látni fogom a kalkulációban?
(#) niedziela válasza freddyke hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 2
 
Idézet:
„Ezek a cégek vannak annyira tájékozottak, hogy látni fogom a kalkulációban?”


Az országodra vonatkozó vámszabályokat neked kell tudni !
Ha tudod akkor látni fogod, hiszen tájékoztatnak a termék és szállítás áráról.

Az ÁFA határról beszéljünk mert az a reálisabb.
Tehát jelenleg még 22 EUR az áfamentes vásárlás (ez ma 7866,57 Ft)
A 22 EUR felett 27% áfát kell elvileg fizetned, azért elvileg mert ha az áfa mértéke nem haladja meg a 10EUR-t, akkor azt nem kell kifizetned.
Összegezve, 36EUR -ig (12872,57 Ft) bátran vásárolhatsz, legfeljebb a számlát kell bemutatni, de nem szabható ki áfa teher.


Ez van még nyárig, aztán 27% áfa jön 150EUR-ig.. felette vám.
(#) majkimester válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Idézet:
„Én abban látom a legnagyobb kihívást, hogy egyoldalas panelt kér a kérdező. Ilyet nekem még nem sikerült gyártatnom. Mindenképpen ott van a másik oldalon is minden forrszem, és a furatgalván. Pedig nem is küldtem olyan gerbereket.”

Érdekes, mert nekem mindig megcsinálták tényleges 1 oldalasra (jlcpcb és elcrow is). Nem kellett más, csak 1 layer-t választottam és csak az ahhoz tartozó gerber file-okat töltöttem fel.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) Alkotó válasza majkimester hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Én annyiban akartam "speciális" kivitelt, hogy egy teljesen normál egyoldalas panelt vártam volna, de a front oldalra (ahol elvileg nincs sem pad, sem rézvezeték), is akartam a hátlappal azonos színű lakkozást, és ennek tetejére vártam volna a felirati réteget.
E helyett kaptam egy olyan kétoldalas panelt, ahol a front oldalon is ott voltak a pad-ek.
Én a variálás miatt nem jelöltem be az egyoldalas opciót, de szövegesen leírtam mit szeretnék.
(#) majkimester válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Értem. Méretet nem írtad, de az egyoldalasnak egyébként nagyobb méretnél egy kis felára is van, ezért mivel bepipáltad a 2 oldalas azt is kaptad. A szöveges leírás alapján azért visszakérdezhettek volna.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Szia!
Nekem az egyoldalas panel ha nem volt furatgalván, akkor csak a rézoldalra került zöld lakk.Ha furatgalván az egyoldalas panel, kénytelen rakni lakkot az alkatrész oldalra is a Solder mask miatt.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Nekem egyszer régen azt mondták a (talán a pcbway), hogy üres felületre nem raknak lakkot, csak ahol van valami. Az egyébként nem hátrány ha az egyoldalas is furatgalvános.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jan 30, 2021 / 1
 
Ez így egy világos álláspont, de én nem értek vele egyet. Sokkal esztétikusabb ha nem a sima panelre megy a felirati réteg, hanem alá van színessel lakkozva.
Én nem akartam olcsóbb árat, vagy egyéni elbánást, ezért hagytam a kétoldalas panelt, ami csak annyiban tért el a valódi kétoldalastól, hogy nem csatoltam hozzá top oldali rézréteget. Arra számítottam, hogy így meglesznek a furatok, esetleg még furatgalván is lesz benne, de csak a bottom oldalon lesznek PAD-ek. Nem így lett, mindkét oldalra kerültek PAD-ek.
Egyébként nem okoz semmilyen problémát, már megszoktam, hogy így van. Sőt, mivel elfogadtam ezt a gyártói sajátosságot, most már igyekszem kihasználni, ami annyit jelent, hogy némi trükközéssel eltérő méretű PAD-et rakok a furat aljára és tetejére. Alul hagyom az egyoldalas panelre jellemző méretet, de felülre csak vékonyabb szegélygyűrűket rakok, így megkapom a lakkozásomat, van furatgalván ami stabilabbá teszi a beforrasztásokat, de nem zavarnak felül a nagy padméretek, és szép lesz a felirat.
Megjegyzem, korábban, amikor még itthon készítettem el a paneljeimet, első szóra megértették hogyan képzelem el az egyoldalas panel front oldali szines lakkozását, és meg is csinálták nekem. Tehát technikailag ez megoldható.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) Ódenka válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Évtizedekkel ezelőtti ipari elektronikáknál is láttam már az egyoldalas kivitelnél az alkatrész oldali kis méretű pad-ot és a furatgalvánt.
A megbízhatóság megnövekedése magától értetődő.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Technikailag persze megoldható, csak szerintem nem akarják összekeverni a folyamatban az eltérő rétegeket.
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
A szóban forgó módon előkészített nyák részlet az egy oldal + furatgalván módszerhez, fotónézet.

részlet.JPG
    
(#) Teaway válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Úgy lehet szépen fémezni a furat falát, ha mindkét oldalon van PAD.
(#) niedziela válasza Teaway hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Egyáltalán ki fémez egy oldalról ?
(#) nandika76 hozzászólása Jan 31, 2021 /
 
Jó reggelt, sziasztok
Osztom Alkotó nézetét ebben a kérdésben. Valóban az esztétikán van csak ebben az esetben a hangsúly. Egyik rendelésemnél feltette a kérdést a Kínai, hogy csinálhatja-e egyoldalasból a nyákot?
Mondtam persze hiszen az! Ez lett az eredmény,(1-es kép). Viszont tetszik az ötlet a top oldali kissebb forpontok kialakításából származó kis gyűrűknek!
(#) Ódenka válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Mint feljebb említém, felfedezzük a melegvizet a bojlerben...
Van egy min. 40 éves HAMEG jelgenerátorom. Tranzisztor cseréhez is el kellett vinnem Kollégához, akinél van célszerszám a furatgalvános panelből kiszedni az alkatrészt. Egyoldalas nyákról van szó. Pici pad-az alkatrész oldalon és furatgalván...Meg aranyozott huzalozás.
(#) Ódenka hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
Uraim!
Meg vagyok elégedve, a mai napon ideértek a holmik. Megáldottam a gyártókat, rendelem a következő munkát. Szerintem azért nem jöttek meg előbb - és pár nap késéssel jön még egy, amit rendeltem, mert a legolcsóbb szállítást rendeltem a ráérősség miatt. Ami majd a legközelebbin másként lesz, hogy az smd holmik körvonalrajza a megfelelő oldalon legyen, de így is jó.
(#) niedziela válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Müködést nem befolyásolja szerencsére, legközelebb meg figyelmesebb leszel
(#) Ódenka válasza niedziela hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Annyira meg voltam illetődve, hogy egy olyan hatalmas birodalomban készülnek a nyákjaim, hogy alig mertem lélegezni az utóbbi hetekben, hogy mi lesz...?
Tudtam, hogy a másik oldalra kellenének az smd pozíció rajzok, de nekem, ide, vidékre...? Még ez is túl jó.
(#) Alkotó válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Gondold azt, hogy a minden szempontból tökéletes panelt is éppen ilyen profin gyártanák le, ezért érdemes kicsit vacakolni a tervekkel.
Véleményem szerint a gyártás előtt mindenképpen meg kell nézni a panelt egy "szimulátorban", mert így előre látod mire számíthatsz. És persze a legnagyobb körültekintés mellett is marad egy-egy kis apró hiba, amit a következő gyártáskor megint lehet korrigálni.
(#) Ódenka válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Ha kéne még készíteni belőle, akkor is így hagynám, nincs értelme tovább cicomázni, egyszerű.
Még így jobban is tetszik.

Komplett.jpg
    
(#) nandika76 válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Szia! Nekem erre rákérdezett a Kínai (smd holmik körvonala)
(#) Alkotó válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Akkor jó a panel, ha neked megfelel.
Ezzel együtt, mégis azt gondolom, egy rossz oldalon lévő felirat az nem fér bele még a legpuritánabb elvárásokba sem.
(#) gg630504 válasza freddyke hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Postai vámügynöki szolgáltatás természetes személyeknek címzett küldemények esetében, küldeményenként ... : 3500 Ft.
(#) Alkotó válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Ezt csak akkor kell megfizetni, ha elindul a postai vámügyintézés. De mint tudjuk, el sem indul egy bizonyos érték alatt.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 5, 2021
 
Az OFF-áradat és a személyeskedésbe csapó hozzászólások eltávolításra kerültek. Kérünk mindenkit, hogy szíveskedjék visszatérni az eredeti témához!
(#) highand hozzászólása Márc 16, 2021 /
 
Sziasztok

A JLCPCB oldalán nem találtam a rendelési beállítások között a kétoldalas soldervédelmet és az alkatrész oldali beültetési szitát.

Kérlek titeket segítsetek.
(#) niedziela válasza highand hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Igy nem is fogod megtalálni.

Amelyik oldalon van réz ott van lakk (soldervédelem)
A beültetési rajz pedig a feltöltendő munkafájljaid között a top és bottom silkscreen fájl fogja megadni.
(#) dcsabi hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Nem olvastam mindet végig, a nyák-gyártás mint olyan érdekelne, komplett folymatában...Tehát ha nem titok egy olyan pont érdekelne, ahol kapcsi rajz alapján legyártják a nyákot, egy vagy két oldalasat, továbbá az alkatrészeket be is ültetik... esetleg letesztelve...
Következő: »»   39 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem