Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3596 / 3952
(#) Rosszmáj hozzászólása Ápr 1, 2021 /
 
Van két DDR kürtöm. Tudtok-e valami faék egyszerűségű kapcsolást, amivel "dallamkürtöt" tudok csinálni belőle? Olyan 4-8 Hz frekivel váltakozó hangra gondolok.
Van egy marék 12V-os relém ...

kürtrök.JPG
    
(#) Bakman válasza chege hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Hova akarsz varisztort? Az SSR nagyszerű leválasztást ad, nem kell semmi, maximum meghajtó tranzisztor az SSR és az Arduino közé.
(#) Bakman válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Ezek eleve DC feszültségre rezonálnak, faék egyszerűséggel nem lehet dallamkürtöt csinálni belőle. Első lépésként azt kell kideríteni, mekkora feszültségre milyen frekvenciájú hangot ad, már ha az változik érdemben és nem csak a hangerő növekszik/csökken.
(#) kendre256 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 1, 2021 / 1
 
Rá van írva a freki, az egyik 510, a másik 420 Hz.
(#) Bakman válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Tényleg, észre sem vettem.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 1, 2021 /
 
Adott egy egyszer használatos e-cigiből megmaradt akkumulátor, ez van ráírva:
Idézet:
„P10500D 1.33 Wh
C11312009”
Az akkumulátort egy kicsi egyszerű projekthez felhasználtam, de szeretném tudni, hogy otthoni körülmények között mi lenne szükséges ahhoz, hogy újratölthessem, ha majd lemerül (most még ~2.?V van benne). Válaszokat előre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Elsőre sürgősen töltsd fel.
Ha 3V alá merül, akkor már károsodhat.
360 mAh a kapacitása, körülbelül. 180mA áramgenerátorra kötött 4,2V feszültségstabilizátorral.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Mit értesz "áramgenerátor" alatt? Többek között egy terheletlenül ~5,81V-ot szolgáltató dugasztáp vagy egy 4,9V-ot szolgáltató SonyEriccson dugasztáp (telefon töltője) áll rendelkezésemre, áramgenerátoros tápom nincsen.
Csupán egy apró újrahasznosított quartz órát hajt meg az akkumulátor, de szeretném tudni, hogy mivel tölthetek rá az akkumulátorra, illetve meddig szabad merülnie, mielőtt rá kellene töltenem...
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Akkor marad a TP4056.
Az IN- bemenet mellett levő 122 feliratú (1,2 KΩ) ellenállást cseréld ki 8,2 KΩ-ra. SMD IC-t tudsz forrasztani?
Írtam, hogy 3V alatt károsodik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Nem tudok SMD-t forrasztani, a pákám "krumpli" hegyével inkább be sem merem vállalni. Ha ehhez ez kell, akkor kereshetek más lehetőséget ezen akkumulátor helyett, ugyanis egyáltalán nem terveztem bármit is rendelni...
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
A 4,9 V -os dugasztápoddal egy ilyen izzón keresztül töltheted, de 4,7 V -nál (mérve megszakítod a töltést.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Sorosan vagy párhuzamosan? 3,6V zseblámpaégőm van. Mire figyeljek, mikor töltöm? Az égő fényerejére? Kb. Mennyi ideig hagyjam majd így töltődni? Soros vagy párhuzamos analóg mutatós műszerrel figyelhetem a töltést?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Sorba. Az izzó áramkorlátoz, mert nem lineáris a karakterisztikája (PTK). Hidegen kisebb, melegen nagyobb. Ha lemerült akksival sorba kötve kapcsolod a tápodra, Akkor a töltés elején a nagy töltőáramtól felizzik, és a nagyobb ellenállásával korlátozza az áramot a ráírt áramérték körülire. Ahogy töltődik az akksi egyre kevesebb feszültség jut az izzóra, kevésbé izzik, csökken az ellenállása, ezért a töltőáram nem nagyon csökken. A töltés vége felé az izzó alig világít, akkor rámérsz, és ha megvan az akku feszültsége, abbahagyod a töltést. Így az izzóval kiegészítve a tápod olyan áramgenerátoros jellegűvé válik.
(#) nedudgi válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Pontosabban 4,15 V akkufeszültségnél kell megszakítani a töltést. Vegyük figyelembe a műszer esetleges pontatlanságát is.
Tudom, 4,2V-t terveztél írni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) pucuka válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Igazad van, nem tudom, de elszaladt a kezem. Elnézést mindenkitől.
Ferdék a szemeim az oltásoktól
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Ha elmész Hetyefőre érte, valószínűleg kaphatsz egyet, átalakítva. Ezt még meg kell szerveznem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 1, 2021 /
 
Sziasztok...
Nem igazán találtam neki helyet, ezért itt kérdem..
A csatolt képen szereplő "grillfütőbetét"-ek, mennyire tolerálják, ha màr igy kész àllapptába hajlítgatja az ember?
Na nem 90 fokot akarok rádobni, de azért egy, ívet szeretnék rá hajlitani.
Hajlítsam meg, aztán nézzem meg hogy zárlatos lett e a fütőszál és a burkolat között?
Vagy jobban járok ha inkàbb 3-4 kisebb "U" alakú ( egymenetes) fűtőszálat veszek, és azt teszem ívesen...?

Egyáltalán hol lehet ezeket kapni, hogy keressem?

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Köszönöm, de lemondok erről. Holnap keresni fogok másik alternatívát, az akkumulátort pedig le fogom választani a projektemről.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Már késő. Az akkumulátort sürgősen fel kell tölteni, különben mehet az elemgyűjtőbe.
Vettem, a szervezést törlöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 1, 2021 / 1
 
Annyit bír, amennyire a megkötött cement hajlítható.
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Triakos induktív kapcsoláshoz ajánlott a snubber, ill varisztor. A mágneskapcsoló meg induktív. Az SSR adatlapjában is ajánlanak
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Nullátmenetes SSR, a kimenetén egy mágneskapcsoló tekercse.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Rugalmas cement.
Egyébként én sem hajlitgatnám, mert szigetelés degradálódhat, és a burkolat sem egy rettenetesen strapabiró. Nekem például hajlitgatás nélkül is végigrepedt...
Venni meg alkatrészboltban lehet, de a kérdező adatlapja alapján az Orczy-t nem ajánlgatom (de valami hasonló azért csak akad ott is).
(#) Firefighter1 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Igen.. a megkötött cement miatt kérdeztem, mert akkor az törik, porlik.. aztán onnantól kezdve nem látja el a funkcióját.

Akkor jobban járok ha keresek 3-4 darab egymenetes betétet és azt rakom ívesen.
Amugy egy DIY asztalai "gyros/saslik"- sütőt raknék össze belöle.
(#) kendre256 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
A több darab azért is jó, mert nem valószínű, hogy egyszerre romlik el, csak kevesebb fog melegíteni.
(#) Swarci válasza Swarci hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Ha valakit érdekel eladó. Én nem birtam vele.
(#) Gafly válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 / 1
 
Idézet:
„Akkor jobban járok ha keresek 3-4 darab egymenetes betétet és azt rakom ívesen.”

Én is ebbe az irányba mennék inkább.
Boltot viszont Te tudsz arrafelé találni.
Nicsak. Ismét tanultam valamit, ezért is szeretem a hasonló kérdéseket.
(#) Hp41C válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 / 1
 
Egyenes hajlítható fűtőszálak nagy választékban készletről.
Lehetséges kivezetések: saru, dupla saru, M4 menetes lemez, tömszelence (12-es vagy 14-es) Készletünkön az alábbi szálhosszúságok elérhetők: 400mm-től 3000mm-ig. Felhasználás szerint: levegős vagy vizes betétek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2021
(#) Epu2 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Amig nem volt felmelegítve, mindegyik hajlítható.
(#) Firefighter1 válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Igen ez igaz!
Következő: »»   3596 / 3952
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem