Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Set-top-box
Lapozás: OK   5 / 6
(#) eyess válasza Maller Attila hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Én xp ajánlanám , és a sima párhuzamos porton történő pár ellenállásos programozó kábelt csinálnám .Egyszerű mint a faék , és elsőre működik. Nem kell hiper szuper programozó.És igen hellyel közzel jól írtad a megnevezéseket.

Itt lesz majd a Jtag bekötés.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018

Jtag1.JPG
    
(#) Maller Attila válasza eyess hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Köszönöm szépen, én is erről írtam ki a pinek megnevezését a procihoz. Most is a netet bújom, a párhuzamos port, az a 20 pines? Szerintem arról több rajzot is találtam. Az alaplapon rajta vannak az ellenálatok, kell még pluszban vagy csak az amit majd a rajzokon találok? Részedről vissza igazolásként, küldhetnék majd rajzokat (?), hogy rá bolints! Progit tudnál ajánlani. Találtam egy oldalt, de bizonytalan vagyok.
(#) eyess válasza Maller Attila hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Ki tehetsz ide is bármit , mert hát ha szüksége lehet még valakinek ilyesmire.És a másik , lehet , hogy más is hozzá szólna esetleg.
A párhuzamos porton való J tag programozáshoz való kábelhez kellenek a plusz ellenállások a kábelre.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) Maller Attila válasza eyess hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Szia eyess! Némi net,és fiók kutatás után találtam olyan kapcsolási rajzokat, ahol FL232RT IC-vel közvetlenül lehetne programozni ALI M3606-ot, jtagon kerszül. Fiókban, találtam is egy USB-RS485-ös átalakítót, amiben az egyik 485-ös IC meghasalt (tehát nem vesztettem semmit a szétszerelésével). A hibás 485-öst kiforrasztottam, az FL232-vel együtt. A neten talált kapcsolási rajzok alapján, a panelon, vágások és átforrasztások szerint átalakítottam a panelt. Zománcozott vezetékkel jtag-nak megfelelően össze kapcsoltam az alaplappal. Az FL232/4-es lábáról leválasztottam az 5V-ot és át tettem az IC 17-es lábára, hogy VCC IO 3,3v-ot kapjon. XP szépen felismeri az USB ezközt (COM5-nek), ledek is vigyorognak, táp, RX-TX vissza jelzés. Természetesen az olvasás led nem világit amig ALMA C2200-at nem kapcsolom be.
ALI M3606 rajzát sikerült lehívnom, de sajnos nem olvasható! Standby lábakat keresem, mert úgy látom amíg ezt a készenléti állapotot nem tudom biztosítani, nem fog kommunikáln semmivel, semmilyen porton (USB, RJ45, RS232, jtag). Lehet, hogy hiába, amíg a doboz azt sem tudja magáról, hogy kicsoda-micsoda. Mosógép vagy porszívó, esetleg kávédaráló?
Tudnál segíteni?
Kérdésem lenne:
- 3,3V-ot közösítsem, az alap panel és FT232-ön (bár ezt próbáltam, és a kommunikátor nem kapcsolódott)
- szakítsam meg (FL232RT) USB 5V-ját, és tegyem át az alaplapira
- ALI M3606 standby, power lábait nem tudnád megadni
Előre is köszönöm szépen!
(#) eyess válasza Maller Attila hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Akkor kicsit hozzuk sorrendbe a dolgokat.Ha készítettél programozó kábelt , azt lehet táplálni külön mondjuk dugasz tápról is , De lehet a számítógép usb kimenetéről is , de lehet magáról a programozandó készülékről is .Célszerű egyébként vagy a dugasztáp , vagy a pc usb kimenetét használni. Mint írtam korábban ahhoz , hogy a kommunikáció létre jöjjön a boxot abba az állapotba kell állítani , hogy közvetlenül lehessen programozni.Ez csak egy bizonyos állapot , és nem egyezik meg a mindenkori bekapcsolt állapottal.Feltételezem , hogy a box saját tápja jó , tehát minden feszültség meg van.Általában 3,3 volt 5 volt , és 12volt szokott lenni , ami majdnem mindegyik boxnál van.Ha a box programozható állapotba kerül , akkor már létre fog jönni a kommunikáció.Ezt úgy tudod megtenni , hogy a box megfelelő gombját , vagy gombjait egyszerre nyomva tartva , és közbe bekapcsolod .Ekkor kerül a box programozható állapotba.Az , hogy melyik gomb , vagy gombokkal tudod ezt megtenni nem tudom , mert sok más boxot más , és más kombinációval lehet ebbe az állapotba hozni.De általába a power gomb előzetes nyomva tartása , és a hálózati 230v bekapcsolásával lehet elérni.Illetve még szokott lenni , a power gomb , és valamelyik nyíl gomb egyidejű nyomására is.Nem sok variáció van egyébként rá lehet jönni.Ha ez sikerül , akkor már szerintem menni fog minden.
(#) Maller Attila válasza eyess hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia eyess, köszönöm a választ!
(#) Gigapixel hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Sziasztok, hogyan tudnám a régi vhs videomat ráhangolni a mostani set-top boxra, hogy tudjak átvenni 1-2 videót? Létezik erre vmi egyszerű áthangoló kapcsolás vagy kapható ilyen áramkör készen?
Előre is köszi a választ.
(#) kadarist válasza Gigapixel hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Szia! A videomagnód analóg kimenettel rendelkezik, viszont a set top box teljesen digitális. Így nem fog menni. Vegyél egy USB-s digitalizáló sticket és digitalizálj számítógéppel.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2020
(#) Inhouse válasza Gigapixel hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Ha van az STB-n analóg kimenet, akkor működik a dolog. De 2020-ban már talán nincs értelme VHS felvételt készíteni semmiről.
(#) Kalo hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Sziasztok!

Villámkáros set-top-box javításban jártas szerelőt keresek, tudnátok ajánlani? Köszi

Típus: Vu+ Solo 4K
(#) pimpoka hozzászólása Ápr 8, 2021 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Finlux T8010PV-R földi modemet távirányítóval. Eddig jól működött de husvétkor az unokák belepiszkáltak és azóta nem csinál semmit. Sajnos sehol nem találtam leírást mert ez elég régi cucc de kiváló volt. Tud valaki segíteni? Köszi.
(#) Gafly válasza pimpoka hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Mit jelent a nem csinál semmit?
Mit jelent a belepiszkáltak?
(#) pimpoka válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia! A távlövövel nyomkodtak így nem akar a tv-re reagálni! Ki írja, hogy P in it ennyi.
(#) Gafly válasza pimpoka hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Gondolom bekapcsolták a gyerekzárat.
Kollégámnál a macska lépett rá a távirányitóra. Hosszas gondolkodás után arra jutott, hogy megpróbálja kitalálni, mert annyi bonyolult kombináció nem lehet. Elkezdte onnan, hogy "1111", "4444"-nél meg is volt.
Reset gomb nincsen rajta?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) pimpoka válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Megnézem de Pesten van a masina!
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Földi digitális dvb-t vevőn "reset" gomb!?
Persze ha modem lenne (de nem az!), akkor lenne rajta.
Nem melesleg, a neten egyetlen szerelő említi, hogy vállalja ennek a készüléknek a beállítását...
Amúgy a STB-khez léteznek ú.n. mesterkódok...bizonyos gyártóknál a "4444" is ezek közé tartozik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2021
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Eredeti kérdés alapján van hozzá külön távirányitó.
Lehet a TV-hez is van. Több unoka, több távirányitóval csodákra lehet képes.
Nagyobb baj az, hogy semmi igazán használhatót nem találtam róla eddig.
Még az lehet, hogy a TV-t nyomkodták el.
Reméljük lesz még további információ...
(#) pimpoka válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Köszi, hogy utánna néztetek, hétfőn megyek Pestre és próbálkozom de biztos nem aq Tv-t nyomták el mert az atávlövő a szekrényben volt. Mit jelenthet az kiírás rajta, hogy P in it. Próbálkozom és írok. Üdv Jani.
(#) Gafly válasza pimpoka hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Az a tippem a "P"-re, hogy Protection/Password, a másik kettőre meg hogy "van rajta".
Akkor várunk hétfőig, addig meg reménykedünk, hogy valaki talál leirást...
(#) Laci66 hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Tegnap óta van egy kis problémám a tévézéssel. Eddig a helyi kábelszolgáltatóval minden jó volt.
Tegnap "váltottunk" T-komra (gyorsabb NET és több csatorna). A TV-hez adtak Set Top Box-ot.
(CISCO ISB2001) Azóta "brummos" a hang. Időnként zajmentes, máskor zúg, ráadásul képváltáskor
változik az erőssége és a frekvenciája is. A szerelő srác a kütyüt a TV tetejére tette. Mikor a zúgást észleltem levettem róla (hátha "összegerjednek"), de így se jobb. SCART kábellel csatlakozk a TV-hez.
Földhurok nem valószínű, mert mindkettő földeletlen. A tápot átdugtam másik aljzatba hogy távolabb legyen a jelkábeltől. Zúgás maradt, ötletem elfogyott. Ha valaki tudna segíteni megköszönném!
(#) eyess válasza Laci66 hozzászólására (») Szept 11, 2021 / 1
 
A jó minőségű scart kábel csodákra képes .
(#) Laci66 válasza eyess hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
A gyári új kábellel csatlakozik. Rendesen begyömöszölve a helyére. Persze az új is lehet hibás.
Van itthon másik megpróbálom kicserélni.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2021
(#) Laci66 válasza eyess hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget!
Azért ezt nem vártam volna egy új kábeltől...
A régivel zajmentes, így már élvezhető a hang.
(#) Joe_001 válasza Laci66 hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Szia!
Klasszikus földhurok! Vagy kevesebb test bekötés, vagy a koaxon test leválasztóval megoldható. Ez a T/-Comnál huszonéve van, installáláskor fel kellett volna tenni egyet, akkor ingyen lett volna. Hívd ki őket!
(#) Laci66 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Szia!
Egyszerűen xar volt a scart.
Egy régi DVD játékos használaton kívüli kábelét felhasználva megoldódott a probléma.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 7, 2021 /
 
Helóka!

Vodánál lehet + TV boxot rendelni, bérelni, megvenni, ha több TV -n akarok műsort nézni tudja valaki?
Lehet én vagyok a pancser, de nem találtam erre vonatkozó információt a honlapon.

Ha valaki tudna egy direkt linket, sokat segítene. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2021
(#) moele válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 7, 2021 / 1
 
vodafone.hu/keszulekek/mediaeszkozok
(#) Régi motoros válasza moele hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
Köszi, úgy látom, mégis csak én vagyok a pancser...
(#) mikrodigit válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
A Vodafone-nál választhatsz:
- médiakártyát a TV-be (500 Ft/hó) - ha a tv CI+ kártyát tud fogadni. Ha a tv-hez lehet USB HDD-t csatlakoztatni, akkor fe is veheted.

- Vodafone TV nevű boxot (visszajátszás + felvétel akár többszörösen is, HDMI kimenettel, internet is kell hozzá - a használata egy gutaütés, 1000 Ft/hó)

- Horizon boxot (se visszajátszás, se felvétel, HDMI + Scart - ez sem tökéletes, 500 Ft/hó) Mostanáig lehetett kb. 50 csatornát visszanézni vele, ill. saját USB HDD-re felvenni, de állítólag ez megszűnik. A visszanézéshez és a heti műsorújsághoz internet is szükséges.

Egyidejűleg max. 3 eszközöd lehet, a plusz eszközökre nincs hűségidő.
(#) zsa hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Sziasztok. Nem ide tartozik de hát ha tudtok segíteni. Adott wd média player tökéletesen működik, de ha hállózatra csatlakoztatom kábel vagy wifin elmegy a kép és lefagy! Újraindításra csak a wd logó jön be jelzi hogy betöltés ,de innen nem megy tovább. Kérdésem nagyvonalakban mi lehet a gond vele vajon?
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem