Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1241 / 1267
(#) bodgabo válasza kadarist hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Igen, van rajta hűtés, de biztosan nagyon melegszik, mert enyhén meg van barnulva a panel alja a processzornál.
Érdekes, hogy a hibát akkor is produkálja, amikor még csak langyos a hűtőfelület, frissen bekapcsolva.
(#) Inhouse válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Attól, hogy szemrevételezve nem púposak a kondenzátorok, még lehetne rosszak.
(#) vargaf válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Egy kondenzátort nem ( csak ) szemmel kell megvizygálni. Meg kell mérni ESR mérővel és az alapján megállapítható az állapota. Különösen igaz ez kapcsolóüzemű tápegységek esetén. Az sem igaz, hogy egy készülékben "csak" a kondenzátor lehet hibás és ha azt kicsréljük akkor a készülék megjavul.
(#) bodgabo válasza vargaf hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Ezekkel tisztában vagyok. Azt nem tudom, hogy a leírt hibát okozhatja-e táphiba? Alacsony felbontású videók gond nélkül mennek. Ha a táp szavarna, akkor ilyenkor is zavarna szerintem.
De ezért kérdezek, mert ilyen hibával még nem találkoztam.
(#) vargaf válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Idézet:
„Ezekkel tisztában vagyok.”

Ennek ellenére nem írtad meg, hogy mit mértél a kondenzátorokon. Mérés nélkül pedig nem tudod, hogy jó-e a kondenzátor. Mi pedig még csak szemmel sem tudjuk ellenőrizni.
(#) bodgabo válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Szóval vagy az ESR mérőm romlott el, vagy minden itthon fellelhető kondenzátorom több mint 10 ohm belső ellenállású...

A táp panelen a szekunder oldalon két 1500µF/25V kondi van, amiken standby esetén 10,6V, bekapcsolva pedig 12,8V van stabilan. Ezekre a kondikra párhuzamosan rákötöttem egy-egy 1000µF/25V LOW ESR kondit, a probléma továbbra is megvan.
Érdekes, hogy csak nagy felbontás (HD adás) esetén bolondul meg...
(#) vargaf válasza bodgabo hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Idézet:
„Ezekre a kondikra párhuzamosan rákötöttem egy-egy 1000µF/25V LOW ESR kondit, a probléma továbbra is megvan.”


Idézet:
„Az sem igaz, hogy egy készülékben "csak" a kondenzátor lehet hibás és ha azt kicsréljük akkor a készülék megjavul.”

Mintha már írtam volna erről.
(#) villanyipi válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Az itt a gond hogy elterjedt egy vak tévhit a fórumon, miszerint minden elektromos anomália kizárólagos forrása a kondenzátor lehet, s azóta senki nem néz rá ellenállásra, diódára, melegedő alkatrészre.
Idézet:
„Igen, van rajta hűtés, de biztosan nagyon melegszik, mert enyhén meg van barnulva a panel alja a processzornál.”

Már ez is eléggé természet ellenes, elégtelen hűtés vagy túlfeszültség az adott ic-n ami épp csak annyira sérült a hőtől hogy alapjaiban még tud működni, de ha megterheled letérdel.
(#) mlaci989 hozzászólása Ápr 2, 2021 /
 
Üdv.
Samsung crt tévénk kezdte megadni magát. Napi 24 órás üzemben dolgozott. Bekapcsoláskor késve jött meg a kép. Majd idővel üzem közben ki-ki maradt a kép 3-5 sec időre. Olyan pár perces időközönként csinálta. Egy elkó púposkodott benne, csere meg a többi is táp körben. Annyit javult, hogy bekapcsoláskor beindul a kép is, csak megszűnik a kép, majd ismét megy tovább. Nagyfeszültség nem pattog, az megy állandóan. Még próbáltam állítani a SCREN meg FOCUS potikon a trafón. Még meg nem jelennek a csíkok majd picit vissza. Ilyenkor lekapcsolja a képet. Vissza kell venni, akkor van kép. Élességet be tudtam állítani. Valami ötlet merre keressem a hibát.?
Manual-ja innen tölthető:Bővebben: Link
(#) lele hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, egy "HomeTech CTV 14 T 46 TXT SILVER" tv eddig megfelelően üzemelt.
Csak az AV-n használjuk "set-op-box" beltéri egységgel. A képen is látható, ma reggeli bekapcsoláskor nem lehet megfelelően AV-re kapcsolni. Mi lehet a hiba? Tudom, hogy nem mai készülék. Érdemes vele foglalkozni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza lele hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Ezt hogyan?? Ilyet még nem láttam, hogy egy képcsöves tévé megzavarodott volna...
Áramtalanítás esetleg? Húzd ki a konnektorból, majd nyomd be a bekapcsoló gombját, hogy kimenjen belőle az esetleges kóbor áram is, utána nyomd ki és dugd vissza, majd próbáld meg ismét AV-ra kapcsolni. Ha így jó, akkor csak megzavarodott, de ha már így sem jó, akkor lehet, hogy valamelyik integrált áramkör lett beteges. Ettől függetlenül a forrasztások épségét nem árthat ellenőrizni, idővel a hőágulás alattomos dolog tudhat lenni.
(#) Saggitarius válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Megeshet, hogy a sortrafo athuz. (belso szigeteles eloregedett)
(#) mlaci989 válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Még amit megfigyeltem, hogy olyankor hagy i a kép mikor világosabb a műsor. Ha megy mondjuk egy sötétebb fényű film, akkor nincs kihagyás. Egyébként 2 másodpercre szűnik meg.
(#) szs válasza lele hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
"Hangyák háborúja" akkor volt a TV-ben, ha épp nincs adás azon a frkvencián, amire hangolták a TV-t, vagy nincs bedugva rendesen az antennazsinór.
A "set-top-box" az valójában maga a TV-készülék (azaz a vevő), a televíziód AV-ra kapcsolva csak egy képernyő. A TV (azaz a settopbox) antannakábelének a csatlakozását megnézném, de a kábelt egy az egyben cserélni kellhet. Nem csak az enyémet, mindenkiét szereti az egér.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2021
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Idézet:
„Ilyet még nem láttam, hogy egy képcsöves tévé megzavarodott volna...”

Én elég sokszor láttam ezt a "hangyák háborúját".
Ehhez nem kell elromolni a készüléknek, az áramok sem kóborolnak
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2021
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Szia!
Repedt forrasztás is okozhat ilyen anomáliát. Egy alapos átvizsgálás-átforrasztás nem ártana.
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Holnap megejtek egy alapos-nagyítós vizsgálatot. Érdekes hogy a képernyő nem kapcsol le, csak a kép tűnik el szabályos időközökre. Ja meg picit sok a piros szín. Ezen lehet javítani?
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Lehet javítani, de inkább csak a szervizmenüben.
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Nézd meg jobban a fotót: ott van a képernyő bal felső sarkában az OSD kijelzés, hogy "AV"! Vagyis jól láthatóan a tévé valahogyan nem váltott rendesen bemenetet. Digitális vételnél pedig már nincsen még hangyásodás sem, ha nem elégséges a jel, akkor bizony a kép szétesik vagy fekete képernyő "nincs jel" felirattal.
(#) villanyipi válasza lele hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Mindenek előtt egy alapos belső tisztítás kell neki, majd átnézni minden forrasztást nincs-e repedt közöttük, valamint szemre vételezni az alkatrészeket égés deformálódás okán, ha ezek nincsenek, nem feltétlenül éri meg belefeccőlni a pénzt a javításba, esetleg unalom űzésképp méregetni gyakorolni jó lehet.
(#) lele válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat. Mindenképen meg fogom nézni a forrasztásokat, alkatrészeket, és jelentkezem milyen eredményre jutottam.
Talán az előzményről anyit röviden, úgy tudom, hogy soha nem volt javítva a készülék, én ismerőstől kaptam kb. egy éve, és nálam sem volt vele semmilyen probléma.
Szombat este még rendben üzemelt, és vasárnap délelőt bekapcsoláskor már azonnal ezt produkálta ami a képen is látható.
Csak "AV"-én boxon keresztül a képet, a hangot külső erősítő rendszeren keresztűl használom.
Igen, sok időt és pénzt a javításba nem szeretnék ráfordítani.
(#) Udvari Zsombor válasza lele hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Ha a hangot úgyis külön kezeled, akkor elvileg egy egyszerű nagyon olcsó HDMI számítógép monitor is jó lehetne a digibox HDMI kimenetére kötve. Akár használtan, a tévé javításának töredékéért is beszerezhető jó állapotú példány.
(#) sa93 hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Szép napot mindenkinek!
8 év alatt elég sok CRT/LCD-LED TV akadt a kezem közé, de plazmát még soha nem javítottam. Na, most befújt a szél egy Samsung plazmát.
Már olvastam egy rakat külföldi oldalt, odáig eljutottam, hogy az X-main felelős a képernyő kisütéséért (ha nem így van légyszíves javítsatok ki).
A kérdésem az lenne, hogy az alábbi kép hibát az X-main okozhatja-e?
Tip.: Samsung PS43D450A2WXZG
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Szia. Megtettem a vizsgálatot, nem találtam forasztási hibát. A púpos elko a sortrafo -16 voltos leágazásán volt. Merre keressem a hiba okát? Van szkopom, ellenőriznizhetem a jelalakokat. Csak mely részen tapogatózak.?
(#) kadarist válasza sa93 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Szia! Inkább Z-sustain a kisütő neve és Y-sustain a feltöltő, de gyártók elnevezései között lehetnek eltérések. Mivel van valamilyen értékelhető kép ezért a sus boardok elkóinak cseréje megoldást hozhat.
(#) sa93 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 1
 
Szia! Rendben, köszönöm szépen válaszod. Igen, sok gyártónál Z sus-nak hívják, ahogy utána nézegettem. Persze, hogy a Samsung-nál máshogy hívják... Kicserélem őket és remélem megoldódik. Jelentkezem az eredménnyel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
(#) Peet19 hozzászólása Ápr 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Hitachi LCD TV-m és már többször csinált olyat, hogy bekapcsolás után hang van de kép nincs. A menürendszer viszont bejön, ott lehet lépegetni látni mindent rendesen de a műsor képe nem jön be. Sőt még pendriv-ról sem tudta elindítani a filmet. Vagyis elindult de a jelenség ott is ugyanaz.
Miért van ez, mi lehet a baj? Kb: fél éves a TV. Most áramtalanítottam vártam pár mp-t és utána újraindítottam akkor meg bejött a kép minden helyre állt.
(#) lele válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Megnéztem a forrasztásokat, alkatrészeket, de semmilyen elváltozás nem látható.
További időt, vagy esetleg pénzt a javításba nem szeretnék ráfordítani.
Ha valakit érdekel nagyon szívesen átadom természetesen ingyen, vagy kidobom a lomtalanításkor.
Még egyszer köszi mindenkinek a jó tanácsokat.
Üdv.
(#) sa93 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Szia! Sajnos az Y-sus és Z-sus újrakondizása nem hozott eredményt.
Egy külföldi oldalon olvastam, hogy felemelte a Vs és Vscan fesz.-eket.
Próbából én is állítottam rajta. Vs 207V-ról 210V-ra, Vscan 178V-ról 185 V-ra. Így szinte tökéletes lett, de még jobb oldalon egy kicsit megmaradt a lila köd. Az oldalon 215-re írta a Vs-t, de nem mertem tovább tekerni, mert a plazmára az van írva, hogy 204-210V-ig van az üzemelési tartomány.
A kérdésem az lenne, hogy merjem-e feljebb állítani? Vagy inkább hagyjam...
Előre is köszönöm válaszod!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2021
(#) kadarist válasza sa93 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Ezek szerint a plazma kijelző öregedési folyamata látszódik így. Mindkét feszültséget növelheted (Va, Vs), de persze ne koppig. Ha van még állítási lehetőség a sus lapokon(Vset, Vscn), akkor azokkal is lehet próbálkozni.
Következő: »»   1241 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem