Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   109 / 115
(#) Kovidivi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Fogadd el, hogy ez így van, ez a logikus. Egy 5 tengelyes gépnél, ahol a koordináta rendszer is folyamatos mozgásban van, hol van a bal és a jobb oldal?
(#) Kovidivi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
"Ezt nem egészen értem, hogy mit nem tud lekezelni... "
Ha a gép a maró egyik oldalára korrigál, majd a következő parancsban az átellenes oldalra kellene korrigálnia, akkor a marót az átmérő méretével kellene arrébb mozdítania, egy elmozdulásban, azonnal. Ez nem lehetséges. De ez már mélyebb CNC programozás. Ezért írtam, hogy először meg kell a kontúrt közelíteni, gyorsjárattal, onnan ráállni a kontúrra a kívánt korrekcióval, és ezután jöhet a kontúr. Ezt gondolom elvégzi sok program, de ha kézzel programoznád, ez lenne a korrekt megoldás.
(#) pipi válasza jefflynn hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Milyen teljesítményű a notid? Milyen oprendszeren futtatod a Mach-ot?
Köszi
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2021
(#) nemgyuri válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Fussunk neki még egyszer: Egy 30x50-es zsebet akarunk marni, bal alsó az x0;y0 (nullpont) a szerszám sugara 5mm.
G54 (általában G54-G59)
G0 X10. Y10. S4000 M3 (induló koordináta, orsó indul)
G43 H01 Z2. (megközelítés, szerszámkorrekció figyelembevételével - hobbi szinten ritkán)
G1 Z-2. F60 (fogásvétel)
G41 D01 x15. Y0 (kontúrra állás -szerszámközép X15. Y5.)
X30. (első sarokpont -szerszámközép X25. Y5.)
Y50. ( -szerszámközép X25. Y45.)
X0 ( -szerszámközép X5. Y45.)
Y0 ( -szerszámközép X5. Y5.)
X15. ( -szerszámközép X5. Y5.)
G40 X15. Y10. (pályamarás vége -szerszámközép X15. Y10.)
G0 Z10. ( kiállunk az agyagból)
M2 (program vége)
Tehát a G41-től G40-ig a szerszám a kontúr bal oldalán halad, vagy a szerszám jobb oldalán van a kontúr, a haladási irány figyelembevételével.
(#) jefflynn válasza pipi hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Compaq Evo n620c a gép, Pentium M és 1GB ram van benne, meg valami 40GB körüli hdd. Windows XP-vel kezdtem, de nem volt az igazi, ezért feltettem egy Windows 2000-t. Azzal tökéletes. Kicsit kísérleteztem LinuxCNC-vel is, ami sokak szerint jó, de aztán a könnyebb megoldás lett a nyerő, és maradt a Windows.
(#) GPeti1977 hozzászólása Ápr 27, 2021 /
 
Milyen programot tudtok ajánlani, (nem baj ha fizetős) maráshoz, ami könnyen tanulható, van hozzá szupport, tanfolyam, és közvetlen g kódot generál?
Fusion 360-ra gondoltam, az Artcam esetleg?
(#) Lucifer válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 27, 2021 / 1
 
Vcarve pro
(#) JZoli válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Ennek az ingyenesen letölthető változata mennyire használható? Jó lenne nekem is egy egyszerűbb tervezőprogi.
(#) GPeti1977 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Semennyire, csak rajzolni lehet.
(#) taresz hozzászólása Máj 26, 2021 /
 
Sziasztok!

Hozzáértőktől kérnék egy kis segítséget.
Elkészült a lézergravírozó masinám. Motorok/szánok mennek a programnak megfelelően. Közben megjött a 30W-os lézerem is és itt kezdőik a gondom. Rádugom a vezérlőre /EleksMaker/ és adok neki tápot, mindennemű beavatkozás nélkül beindul és már égeti is az alatta lévő lemezt.
A progi a LserGRBL legfrissebb verziója.
Kérdésem:
Valami rossz lehet, vagy csak rossz a beállítás, vagy csak ehhez a részéhez teljesen sötét vagyok?

Köszönök minden segítséget!
(#) taresz hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Köszönöm. Úgy fest, megoldódott a gondom!
(#) távoli felhasználó hozzászólása Nov 7, 2021 /
 
Elméletileg lehetséges-e egyszerű egyenáramra tervezett motor, (autó fűtőmotorja) szervóként való használata?

Akár mondjuk menetvágásra is vetemedhet vele az illető?
Van esetleg tapasztalat is a témával kapcsolatban?
(#) Kovidivi válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Nov 7, 2021 / 1
 
Két kivezetéses DC motor? Csak akkor, ha van pozíció visszacsatolásod, bármilyen, tehát ezt valószínűleg neked kellene hozzáépítened, majd illesztened a rendszeredbe. Nem egyszerű a dolog.
(#) távoli felhasználó válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Értem.
Köszönöm szépen.
(#) dB_Thunder hozzászólása Dec 31, 2021 /
 
Sziasztok!

Évek óta kellene nekem egy cnc masina, nyák fúráshoz, lézer gravírozáshoz, kisebb marásokhoz fába, műanyagban. munkaterületnek egy A4 lap elég (egyenlőre)

De mielőtt pénzt költenék, előtte kérdeznék!!
Kinéztem ezt, ennyi pénzt még ki is adnék érte (43eFt) Legolcsobb..
Ez azért lenne jó mert aránylag gyorsan lenne használható gépem, nem kellene azon tökölni, hogy mit hogyan oldok meg.

Aztán, mivel hozzájuthatok költséghatékonyan gépépítő szelvényhez meg lineárisokhoz is, megnéztem, hogy alakul ha én építem. Motort, vezérlőt biztos vennem kell, és az sem túl olcsó...

De a vezérlőnél kicsit elakadtam!
Ha már külön veszem akkor olyat vennék amit nem kell a következő szintnél lecserélnem! Érdemes 4 tengelyest venni? Elbír ez az elektronika nagyobb motorokat, Mint ami a fenti gépen van?EZ

Ezzel kapcsolatban várnék minden építő jellegű hozzászólást!

Köszi!
(#) mutatvanyos válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Szia! Ha forgatót nem akarsz használni( Nem is nagyon fér el) akkor elég a 3 tengelyes vezérlő, ehez a géphez nem szükséges nagyobb léptetőmotor.(Szerintem)
(#) dB_Thunder válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Ennél nem, de ha nem ezt a kittet veszem, akkor a Z tengelyt magasabbra építeném, legalább 200mm mozgásterűre, ha esetleg nyomtatót is kapna...
A másik gond pedig az, hogy erősebb mechanika nehezebb lesz, ahhoz nagyobb motor kell, inkább erre költenék...

Tehát nem szeretném 5 perc alatt kinőni úgy, hogy aztán minden komponensét cserélni kelljen!
(#) nemgyuri válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 31, 2021 / 1
 
Szia! Azok a 0,25 Nm-es motorok eléggé gyengék. Nekem 0,59 Nm-esek vannak és a motor-orsó 1:3-as áttétellel van szerelve. Az orsó D12x3-as és így nincs lépésvesztés. A4988-as meghajtók áramkorlátja úgy van beállítva, hogy 1 órás használat után a motorok hőmérséklete 50 fok alatt van.
(#) dB_Thunder válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Köszönöm a hozzászólásod!

Pont ilyen problémákra gondoltam! Sejtésem volt hogy a pénzemért nem fogok "komoly" berendezést kapni!
Hol érdemes beszerezni ezeket? Nem feltétlen kell új se...
Igazából, ha lesz motorom, meg vezérlőm akkor a többi megoldható, ha nem is könnyedén.
Van más buktató a motorválasztásnál?
(#) nemgyuri válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Annó aliexpreszen rendeltem, de az új VÁM és posta trűkk óta nagyon meggondolom, hogy rendeljek-e bármit. ( Utálom, ha fejnek...)
(#) kaqkk válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Itt mindent megkapsz És nem kell hónapokat várni
(#) Lucifer válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Idézet:
„Hol érdemes beszerezni ezeket? Nem feltétlen kell új se...”

Sárgafórum, adok-veszek topik:
https://forum.hobbycnc.hu/topic.php?topic=19&page=1&order=DESC

Építeni elsőre nem szerencsés, venni kell valami alapot, kitanulni a lényeget és utána esetleg.
Én is így kezdtem még középiskolásként aztán csak vettem egy komplett gépet (amit azóta is használok...)
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2021
(#) SALáta válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Én erre egy fillért sem költenék. Elég kevés bármire is. "jóval komolyabb" verziója is egy vicc. Ha magadnakncdinálod meg a vázat sokkal jobban jársz. Egy 200w os motor már elég lenne, de igazából 800 W alatt nincs értelmes csapágyazású. Innen meg legyen az ER 16 a cél. De az meg mindenben nagy tömegű lesz, viszonylag lassú, vagyis lassú 3D nyomtatóhoz. De lézerként (dióda) talán még használható is lesz. Mindenképp a fix hidas verziót választanám. Nem olcsó ez a hobbi. Én acélból csinálnám. De van "minden is" hogy megcsináljam. Akár installációs profil is jó lehet. Olcsón jó gépet. Az ritka.
(#) dB_Thunder válasza SALáta hozzászólására (») Dec 31, 2021 /
 
Köszönöm a válaszod!

Amit el tudok képzelni (most még) az maximum a nemrég vásárolt Bosch 1.1kW felsőmaróm, mint marómotor, de ezt sem ezen az első, és kicsi gépen!

Ez az ER 16 befogópatron jól hangzik de az már normális, termelő gépre való, nem egy néha használatos hobbi gépecskébe!
(#) Pethical válasza SALáta hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Idézet:
„Olcsón jó gépet. Az ritka.”

És olcsón a célnak megfelelő gépet? Hiszen szegény nem profi cnc-s munkákat akar végezni napi 8-12 órában, hanem néha kifúrni egy nyákot meg gravírozni valamit fába, gondolom asztalon. Innen nézve biztos, hogy nem felel meg a céljának a 3018-as kínai cucc?
(#) benjami válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Nekem egy ehhez hasonló van (a pro változat), és nyákot fúrni, pcb-t kontúrmarni (lassú előtolással), lézerrel festéket leégetni megfelel. Nyilván nem egy profi masina, de a kézi fúráshoz képest sokkal jobb, és mivel türelmes egy jószág, még a 0.3mm-es fúrót sem töri el.
Amivel érdemes kiegészíteni, azok a végálláskapcsolók (legalább az origo oldalon, különben sosem találsz vissza a megkezdett munkádhoz, ha később még dolgozni szeretnél rajta. Ha van 3D nyomtatód, akkor még pcb tartót érdemes nyomtatni vele, azzal elég jól be tudod pozicionálni a nyák lapodat.
(#) bbatka válasza benjami hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Megkérdezhetem hogy mekkora teljesítményű lézert használsz? Mekkora kell a festék égetéshez?
(#) dB_Thunder válasza benjami hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Köszönöm a válaszod!

Azt néztem hogy ezen semmi sincs..
Építettem, meg javítottam is már cnc gépeket, de sajnos nem az enyémet.
Elektronikától félek a legkevésbé, tudom, hogy kell minden tengelyre 2 végállás, és jó ha van ezenkívül HOME pozi érzékelés.

Amilről most a legkevesebb tudásom van, hogy milyen interfész, vagy vezérlőt szerezzek be!
Az biztos hogy a párhuzamos port már nem elég,márcsak azért mert már nincs itthon olyan gép amin van, és még működőképes. Laptopból van bőségesen!!
(#) dara válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Akkor nem sok választásod maradt,USB lesz.Ezen azért nem kell sokat hezitálni.
(#) dB_Thunder válasza dara hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Nem hezitálás ez!
Azt tudom hogy nem jó a szamár, ló kell..
De milyen ló?? Milyenek vannak egyáltalán??
Annyi megvan a lóból hogy usb-s, meg én szeretném a 4 tengelyt...

Hallottam már ethernetes interfészről is...
Következő: »»   109 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem