Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Projektor
 
Témaindító: VECTOR, idő: Feb 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 45
(#) sugark válasza Cinema hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Köszi!

1. Szétbontom, vizuális check, púpos, kormos.
2. Aztán kimérem a kondikat
3. ...

Üdv:
(#) DJ Tacki válasza sugark hozzászólására (») Jan 10, 2020 / 1
 
Találtam egy szemlélető videót arról a jelenségről, amiről beszéltem.
Bővebben: Link
Itt kompletten eltűnt az elektróda, nálam csak fogyott belőle, és kirakódott az üvegre cseppek formájában. Egy komplett lámpában elég nehéz észrevenni, a foncsorban lévő "izzónak" az alsó részén a gömb az érdekes, ott történik az ívkisülés az elektrodák között.
(#) Levyy hozzászólása Feb 12, 2021 /
 
Sziasztok van egy égő  kétféle infóm van róla annyit kiderítem hogy
Sharp Notevision PG-B10S való DLP
Viszont  nem tudom az  égő  pontos típusát meghatározni a. van ahol azt irja hogy
130w  AC
130 w  Metal Halide bulbmert ugye AC bol van két féle  kis fesz nagy fesz. SHP, vagy UHP lehet ? vagy valami harmadik ?Minden infot előre is köszönök.
(#) Sonaj58 válasza Levyy hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
üdv.
Ha még nincs infód a HCinema szerint 130W SHP
https://www.hcinema.de/lampen/shop.php?id=3571&hersteller=Sharp...=16#_a
(#) Sonaj58 hozzászólása Feb 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Hozzátok fordulok,hátha valaki tud segíteni.
Vettem egy hibás Optoma X416 projektort,ami nem indul.
Hálózatot kap,bekapcsolásra csak az indítást jelző kék LED kezd el villogni a végtelenségig.
A táp Boardon van 5v ,bekapcsra megjön a 12V és a 360V is.
A többi panelen is van 5V és 12V.
Nem pörögnek fel a ventik/ 3 db van benne,szűrő egy sincs/
Nem pörög a színkerék sem.5V tápot kap,a szignál kábelen is van 5V illetve leesik 1.2V ra ha megforgatom,talán lenne négyszögjel belőle ha forogna.
2 lámpa van hozzá,az egyik új,igaz Kínai.Mindkettővel ugyanaz a helyzet.
Az optocsatolókkal 2K ellenállásal testelve a lámpák felvillannak rövid időre.
Nem találok benne hőmérséklet szenzort egyet sem.??
A bemeneti paneleknél van egy pici 2 eres üres csati.Onnan hiányzik valami?
Talán a lámpaórát kellene nullázni?de kép nélkül nem tudom.A projektor gombjainak kombinációjával lehet? Nincs infóm.
Nincs ötletem,ha valaki tud segíteni megköszönném.

Optoma X416
4300 Ansi-Lumen
20000:1 kontraszt
0,2150 fekete szint
3D Full HD

Képet próbálok róla csatolni
Köszi

http://www.hcinema.de/pro/anzeigen.php?angabe=optomax416
https://kepkuldes.com/image/1NRAsj
https://kepkuldes.com/image/1NR9Pl
(#) bbalazs_ válasza Sonaj58 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Esetleg fedél-érzékelő?
(#) Sonaj58 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Ha nincs kapcsolva, a hálózatot sem engedi.
Az is jó.
(#) bbalazs_ válasza Sonaj58 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Írd be a Google-be a típust és flashing blue led.
Előzetesen azt mondja, hogy ilyenkor a lámpa bemelegszik, ha nem ezt teszi, akkor valami gond van a gyújtóáramkörben.
És ha belevilágítasz kívülről, akkor sem látsz képet fehér falon sötét szobában?
Ki van takarítva rendesen?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) Sonaj58 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
A bemelegedést jelentené,de ezen nem lép tovább csak villog.

Úgy gondolom először indulnának a ventilátorok és a színkerék.
Itt valamiért nem megy egyik sem.Ezért nem gyújtja a lámpát.?
Mintha valamilyen "engedélyt" nem kapna meg.
Lámpafedél kapcsoló az rendben.
Lencsevédőnél kapcsoló nincs.Ventilátoroknál sincs. Levegőszűrő nincs is benne.
Ha a különböző csatikat lehúzom,mindjárt hibát jelez.
Ha nincs benne a lámpa észre sem veszi,nem jelez semmit,ugyanúgy nem indul.
Nem találok róla se service manualt,se block diagramot csak használati utasítás van.
2016 okt -i gyártás.2020-ig gyártották.
Az a gyanús hogy NEM találok benne egy hőmérséklet szenzort sem,csak azt a bizonyos
bemeneti paneleknél lévő üres csatit./ lásd kép /De ha ott kellene lennie,még nélküle is indulnia kellene,csak pár mp után leállna és temp hibát jelezne./szerintem/
Teljesen elakadtam,fogalmam sincs melyik irányból keressem a hibát?


https://kepkuldes.com/image/1NR9Pl
(#) bbalazs_ válasza Sonaj58 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Mi van a csatlakozónál a nyákra szitálva?
Azt írtad, ha az optókat birizgálod, akkor villan a lámpa. Arrafelé nem jó keresgélni?
Keress szervízdoksit a neten - ha ehhez pont nincs, hasonló típus is jó, ritkán változtatnak.
(#) Canon sx80 hozzászólása Ápr 11, 2021 /
 
Sziasztok<br>
Van egy Canon SX80 projektorom, induláskor hőmérséklet problémát jelez. Szétszedtem, de nem találtam benne hőmérséklet szenzort csak a lámpa felett egy termisztort ami teljes áramtalanítást végez ezt teszteltem jól müködik.<br>
Szerintetek, hol érdemes keresgélni a thermo szenzort a ballasztnál vagy az alaplap környékén?
(#) DJ Tacki válasza Canon sx80 hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Általában a lámpa környékén szokott lenni az érzékelő, elképzelhető hogy az alaplap lámpa körüli részén integrálva tartalmazza. De el tudom képzelni hogy egy esetleges ventillátor problémát (szorul, nem működik, stb...) is hőmérséklet prolémának jelez. Ezt esetleg érdemes megnézni.
(#) Canon sx80 válasza DJ Tacki hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
A ventillátorra én is gondoltam ezért ezeket egyesével leteszteltem mindegyik szépen forog, összeszerelés előtt kapnak egy kis WD40- et utàna meglátom mi lesz.
Köszönöm a választ.
(#) pipi válasza Canon sx80 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Wd40 helyett inkább valami "normálisabb" olajspray-t, vagy olajat használj.
Nagyon jó a wd40 - ideig-óráig, nagyon gyorsan "kiszárad" elveszti a kenőképességét, és ugyanott vagy...
(#) DRAWS hozzászólása Ápr 29, 2021 /
 
Üdv Szakik ! Van nekem egy HP vp6110-es Projektorom. Sajnos nem tudom értelmezni a lámpa üzemórájának számlálóját. Egyszer van: Total hours és egyszer van Lamp hours. Mikor a gép hozzám került, a Total hours:1423 volt ,a Lamp hours:1220. Azóta ment 23 óra üzem időt. A Total hours: 1649, a Lamp hours: 1243 lett. Gondolom a Lamp hours hozzá adta a 23 óra üzem időt. A Total hours miért ugrott meg olyan sokkal ? Mit jelent a Total hours ?
Válaszokat előre is köszönöm!
Tibor.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2021

1.jpg

2.jpg
   
(#) bbalazs_ válasza DRAWS hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Lehet, hogy nálad standby-ban volt? Kb tíz nappal ugrott meg, ennyi időt lehetett nálad készenlétben?
(#) DRAWS válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Igaz, volt olyan hogy a főkapcsolóval nem kapcsoltam le.
(#) deexteer hozzászólása Márc 7, 2022 /
 
Sziasztok! Képben van valaki az sxrd technológiában? (Tükrök, elektronika)
(#) Baxi hozzászólása Jún 25, 2022 /
 
Hi Mesterek!
Keresnék profi projektor szervizt. Füst káros projektort kellene felmérni Sajnos lakás tűz volt. Mindenki jól van csak anyagi károk lettek Sajnos nem találtam hivatalos Optoma szervizt. Akivel/akikkel beszéltem nem mondanám hogy meggyőztek a profizmusokról. Egy két kérdést feltettem a szervizesnek, hogy a fényerőt vissza tudják e mérni? Azért, hogy tudja e produkálni a masina még a gyári paramétereit. Nem nagyon kaptam értelmes választ. Eddigi tapasztalatom, hogy ami a lakásban volt korom füst az mindenhova eljutott, s mindenen nyomot hagyott. Valahol csak akkor látszik a ha vizes "ronggyal" megtörlöm a felületet s fekete lesz a rongy, s csak nitro hígító hozza le maradéktalanul, minden más csak elmaszatolja ezt a film réteget. S ez biztos bent van a tükrökön,lencsénken,dmd csipen.Szóval ezért keresek olyan szervizt aki rendes szakvéleményt mérési jegyzőkönyvet állít ki. Nem több millás vetítőről van szó (Optoma HD144X), de azért nem is olcsó (legalábbis nekem)
Segítséget előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza Baxi hozzászólására (») Jún 25, 2022 / 1
 
Azt mondják, Miskolcon van a hivatalos szerviz.

Szerintem igazad van, mert egy volt kollágám régebben profibb projektorokat szervizelo cégnél dolgozott. Vett magának egy gázos pákát, és büszkén mutogatta cégnél, hogy milyen szuper, csak előkapom zsebemből, és már forrasztok is.
Mondták neki, ha csak a közelébe mész azzal a vacakkal a projektorhoz, szétrúgjuk a hátsódat.
(#) Baxi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 25, 2022 /
 
Hétfőn hívom is őket. Nagyon szépen köszönöm!
(#) Amiki hozzászólása Dec 13, 2023 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: kaptam egy HD65 projektort.
Sajnos egy hibája van: függőlegesen fehér csíkok vannak a képen mely a Service menü, Reset je után is megmarad.
Van valakinek ötlete, merre keresgéljek?
Köszi előre is.
Következő: »»   45 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem