Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter készítése
 
Témaindító: Tomy666, idő: Máj 24, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 60
(#) erbe válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Régi vicc:
Aki ért hozzá, csinálja.
Aki nem ért hozzá, tanítja.
(#) tamkov válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Köszi. Fel vagyok iratkozva rá, már láttam, de sajnos: Input: 120...350V DC Ez nekem sok. 36V a munkapontom.
Na meg az ára is elég magas, nekem elég lenne egy 1000W-os de végső esetben akár 500W is.
(#) tamkov válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Sokat keresgettem, de csak 1-2 külföldi drága megoldást láttam. Nem is értem miért nem gyártanak ilyesmit. Kollektornak persze nagyobb a hatásfoka, de a napelemes jóval egyszerűbb gépészetet és kevesebb karbantartást igényel.
(#) sirály12 válasza tamkov hozzászólására (») Okt 24, 2020 / 1
 
Ha csak vízmelegítésre kell, akkor talán ez: Bővebben: Link
(#) GPeti1977 válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 24, 2020 /
 
24V os fűtőszálhoz jó lenne.
(#) Gyukec hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Sziasztok.hogyan tudok hazilag kesziteni aram atalakitot?12voltrol 220voltra.valami kis kapacitasu kelene 15-20wattos teljesitmennyek
(#) GPeti1977 válasza Gyukec hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
10000Ft alatt kapsz készen
Magyarországon, máshol sem lehet drágább. Ha nincsen tapasztalatod ne fogj bele.
Mit akarsz vele táplálni?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2021
(#) gyulank hozzászólása Máj 3, 2021 /
 
3-4kW-os inverter kellene. Úgy gondolom, hogy ha már muszáj 12V-os akkut használni, akkor azt elősször nagyfrekvencián fel kéne konvertálni 240V-ra, aztán egyenirányítani, aztán váltakoztatni. Úgy, hogy minél olcsóbb, és minél egyszerűbb legyen mondjuk hozzá trafót készíteni.
(#) dokidoki válasza gyulank hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 2
 
Nem épp gazdaságos és nem is egyszerű 12V-ból 4kW-ot kihúzni, nagyok sem csinálnak ilyet, mert ott is a törekvés elsősorban az olcsóság és az egyszerűség felé hajaz.
(#) Gafly válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Igazad lehet: csak elosztottam 4000-et 12-vel, és ~333-at kaptam.
(#) dokidoki válasza Gafly hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Ha egy reális pesszimizmust is belevennénk, akkor egy kettő körüli szorzó is befigyelhet.
(#) StMiklos válasza gyulank hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
Szevasz!

Szemem kerekedett.. Láttam magam előtt 12Voltos "akkupakkot" úgy 1500Ah kapacitással, az akku körében a min. 500A-es biztosítékot.
Ha ezt indulásnak elfogadod, lehet tovább tervezni.
Az akkutöltő sem piskóta, de nem gondolkozom tovább.

Üdv: StMiklos
(#) gyulank válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Miért kell mindent továbbgondolni mint ahogy írtam? Miért kell keverni s Wattórát a Wattal? Egyébként a 12V-os akku sem az én vágyam, ha már látod magad előtt. Semmi értelmét nem látom, hogy először le kelljen mondjuk konvertálni a 48 vagy 96V-ot 12-re, hogy utána abból kelljen 240VAC-t csinálni, de 12V-os akkut gyártanak. És de, mindenki így csinálja sajnos, a nagyok is... Rákerestem, első amit kidobott 32e 100Ah 500A. Az inverter dolga, hogy képes legyen működtetni az eszközöket. A mondjuk napelem, meg akku dolga, hogy mennyi ideig. Ha az inverter nem képes akkor semeddig se képes, pedig egy 10 perces mikrózás, fűnyírás, fűrészelés akármi is több a semminél.
(#) pipi válasza gyulank hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Ha megnézed az ups-eket, akkor a kimenő teljesítmény növekedésével egyre nagyobb feszültségű akkupack-ot használnak... persze az akkupackok a kisebbek esetében 12V-os akksikból van sorba, a nagyok 24V-os akksikat kapcsolnak sorba. Te írtál 3-4kW-ot, az böszme nagy áram 12V-ról, már a rendesebb 800W-os inverterek is min 24V akkuról járnak...
(#) gyulank válasza pipi hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
És? Mi a problémád? Konkrétan.
(#) ferci válasza gyulank hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Szia!
Valahol már nézzél meg egy 96 DC>> 240 V AC invertert, hogyan oldják meg BELSŐLEG a sok 12 voltos, sorbakötött akku töltését és végülis hány voltról fog menni az inverter.
(#) dokidoki válasza gyulank hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Talán nem haragszol meg, ... Tettél négy kitételt, 12V 4 kW, olcsó és egyszerű legyen.
A konkrét válasz erre: Ilyet nem lehet... és persze nem is szoktak csinálni még azok sem akiknek minden lehetőség adva lenne erre.
Mindenki akinek van valamekkora rálátása erre, értsd, ismeri az Ohm törvényt, sejti a hatásfokot, És a kérdésből felméri a kérdező szépszóval: 'hozzáértését próbál többé - kevésbé szépen rávilágítani a problémára, ami ezek szerint nem oly nyilvánvaló számodra. Ezért nem szép haragudni. Legtöbb ilyen esetben, még válaszra sem méltatják a kérdést, sok esetben joggal.
(#) gyulank válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 5, 2021 1 /
 
Ez még mindig nem konkrétum.
(#) dokidoki válasza gyulank hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Akkor írd le, milyen konkrétumokat vársz el, egy nem létező eszközről, ami nem lenne olcsó és egyszerű, se hatékony.
Hogy mindenki felkészülhessen a szakdolgozatához.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) gyulank válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Kifejtést. Konkrétumokat mindenről. Érvelést. Igazolást. Bizonyítást.
(#) sargarigo válasza gyulank hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
De mégis mit kellene bebizonyítani?
(#) dokidoki válasza gyulank hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Lehet, hogy lesz kedve valakinek hozzá.
De addig írj arról az akkuról, ami 12Volt feszültséget tudja tartani 10 percig cirka 400Amperes terhelés mellet. Lehetőleg legyen olcsó, és kapható is, mert vennék 2 darabot belőle. Ez komoly, mert tényleg kellene nekem. Persze, ezt ne csak egyszer tudja megtenni, hanem akár évekig is működjön, mert akármennyibe is kerülne, rossz befektetés lenne. Kivéve ha páncélszekrény plazmavágáshoz használnánk, de ugye azt nem tesszük.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) compozit válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Vannak ilyenek, nézz körül a Uasa, Varta, Exide, stb. oldalain. De ezek nem a gépkocsi akksi kategóriába tartoznak. Sem az áruk, sem a méretük.
(#) pucuka válasza gyulank hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Tessék:
Ohm törvény U=I*R
A teljesítmény: P=U*I=I*R*I =I2R
A probléma az, hogy minden vezetékdarabnak, kontaktusnak félvezetőnek van ellenállása. Ezeken az ellenállásokon veszteség keletkezik, ami hő formájában távozik. Ez a veszteség az áram négyzetével arányos. Ezért kell törekedni arra, hogy minél kevesebb áram legyen, ez pedig az Ohm törvény értelmében csak úgy lehetséges, hogy növeled a forrás feszültségét. Ezért is kell az akkumlátorokat sorba kapcsolni. (az elektromos autókban 200 V -nál nagyobb akkumlátor feszültséget használnak)
A másik probléma, hogy az akkumlátor kapacitása csökken, ha a névleges, megengedett kisütőáram többszörösével terheled. (az autó indító akkumlátora is csak rövid ideig van túlterhelve, de az erre van tervezve)
(#) StMiklos válasza gyulank hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Szevasz!

Nem tudom miért említed a hozzászólásommal kapcsolatban:
"Miért kell keverni s Wattórát a Wattal?"
Nem kevertem semmit, a válaszomban egyetlen "W" betű sincs..

Üdv: StMiklos
(#) dara válasza gyulank hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 3
 
Valahogy nem tiszta nekem a hozzálásod.Én most készítettem egy 24v-350v dc-dc,ami után van egyfázisú 50hz inverter.Én is a neten kerestem,és találtam is rengeteg kapcsolást,és semmit nem követeltem a cikk írójától mint ahogy te itt követelözől.A dc-dc 4Kw tud,az inverter 2Kw.Keress és találsz.A rajzokat nem linkelem mert nem érdemled meg.
(#) gyulank válasza pucuka hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
De én már a kérdés előtt azzal kezdtem, hogy próbáltam keresni 120-240V akkut, vagy megoldani akkora kapacitással amennyi elég, ahhoz mérhető árral. Ott a vásárlásos topikban kioktattak, hogy a nagyok is 12V-ból csinálják, meg, hogy olyan nincs. Ezzel nem tudtam mit kezdeni, hát akkor ez alapján tettem fel a kérdésem. Amire csak azt kaptam, hogy olyan nincs. Mondjuk az előttem hozzászóló azt írta, hogy van. De még itt is kifejtettem már, hogy nem én akarok 12V-os akkut, mégis úgy csináltok, mintha de.
(#) gyulank válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Azért, mert keverted. Kifejtettem.
(#) Ge Lee válasza gyulank hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 2
 
Arra próbálnak a kollégák egy ideje rávilágítani, hogy ne akarjál 12V-ból 4kW-ot kivenni. Nekem voltak ilyenek a kezemben, már az 1kW-os inverter is 24V-ról ment. A gugli nyilván fog találni olyat hogy 12V->4kW inverter (nekem is talált) kínai eladóknál, talán még rajzot is találsz, de ha kicsit is értesz hozzá akkor egyből látszik hogy azok a vicc kategória, a megadott értéket meg nem is kettővel hanem vagy tízzel kell osztani (olyan mint a 600W PMPO teljesítmény reklámadat a rádiósmagnón amibe egy 10VA-es trafó van).
(#) dokidoki válasza gyulank hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 4
 
Nézd a vásárlós topikban is kaptál válaszokat, csak nem jól raktad össze.
Mert
Idézet:
„próbáltam keresni 120-240V akkut, vagy megoldani akkora kapacitással amennyi elég, ahhoz mérhető árral. Ott a vásárlásos topikban kioktattak, hogy a nagyok is 12V-ból csinálják, meg, hogy olyan nincs.”
Értsd helyesen-- több darab 12V vagy 24V -os akkuból rakják össze a rendszerfeszültséget.
- nincs vagy csak nagyon drágán van nagyobb feszültség akku.
- mindenki több kisebb feszültségű akkuból rakja ki a kívánt feszültséget.
(jobb is, mert a 12 vagy 24V akkuk mindenhol mindenféle minőségben kaphatóak, )
- a kívánt teljesítménytől függ, hogy mekkora feszültségűből és kapacitásúból és a felhasználástól, hogy milyen minőségű akkukra van szükség.
- senki nem csinál 12Voltból 4kW-os konvertert,
- 12V ---> 350-700W; 24V ---> 1000-2000W; 48V ---> 2000-3000W; Ezeket a feszültségeket az akkuk soros kapcsolásával állítják elő. Nem egy akkut használnak - vesznek hozzá.
Persze az inverter illetve a szünetmentest gyártó cégeknek vannak specifikus akkui hozzá.
Ilyen akkuk nem olcsók. De akkor sem olcsó, ha magad vásárlod össze, mert ugyebár több a jelen esetben 4 darab egyforma komoly, nem autó indító akkura van szükség. Azért mert a 3-4kW kívánt teljesítményt gazdaságosan minimum 48 Voltnyi akkufeszültségből lehet kivenni a kialakuló nagy áram miatt. Ekkor is 100 Amper körüli primer árammal kell számolni. Ez sem kicsi.
Olcsó indító akkuk, még a 100Ah felettiek sem tudják szolgáltatni a 100A áramot folyamatosan mondjuk 10 percig, mert nem erre lettek tervezve. A feszültségük és a kapacitásuk és ez mellett az élettartalmuk is rohamosan csökken. Rohamlépésekben haladnak a kuka felé.
Szóval 4 darab akku nem olcsó, főleg akkor nem ha a nem megfelelő használat miatt hamar tönkre megy.
A strapabíró márkás szolárakku túlméretezve (soros - párhuzamos kapcsolással a minimálisan szükséges Ah kapacitást duplázva - triplázva) meg végképp nem olcsó.
Eddig számolva és házilag invertert építeni főleg olyat ami nem gazdaságos... értelmetlen.
Több kisebb, 24V 2000W körüli gyári inverterből mivel olcsón kapható kell megoldani a súlyosabb fogyasztók táplálását. Ha ettől durvább fogyasztód van amit főként csak ritkán használsz, arra egy aggregátor a legjobb választás.
A témát széléről karcolva is hosszú lett, bocsi.
Következő: »»   57 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem