Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Magas nyomású tisztító működése, javítása
Lapozás: OK   7 / 8
(#) Tomi111 válasza dbase hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia!
Beszkenneltem a dokumentumot, de nem lehet ide feltölteni. Nagyobb lett, mint 8 MB (46 oldal). Írj privátban email címet és elküldöm. Igaz pont fúvókaméret nincs benne, csak típusszám. A te géped milyen? Tartály nélküli egyszerű motor - szivattyú direktben hajtással? A leírás egy nagyobb tartályos, ékszíjas gépet mutat, de a szivattyúja ugyanaz. Ami nekem van, azon csak a motor van és direktben hajtja a szivattyút, nem áttétellel. Fúvóka méretet nem tudok, de majd megnézem, van-e rajta felirat. A enyém úgy 30 bar körül nyom a mostani fúvókával ( a leírás szerint megfelelő fúvókával tudna 80 bar-t), az autó alját szoktam vele lemosni tél után, meg év közben még néha. Kis odafigyeléssel örök a gép, nem mint a ma kapható bármelyik mosó. Nem cserélném el egyikkel sem!
Üdv! Tomi
(#) Gubó hozzászólása Ápr 17, 2021 /
 
Mirköz thermo rapid melgvizes mosóhoz keresek gépkönyvet, kapcsolási rajzot.
(#) Zoli 2021 hozzászólása Máj 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy Karcher k2 91 típusú magasnyomású mosóm, ami mostanáig megfelelően működött. Most valami baj van vele, mert nem ad nyomást. A víz keresztül folyik a rendszeren hálózati nyomással, de semmi több. A motor "O" állásban nem megy, "1" állásban elindul megfelelően. A motor folyamatosan megy, amíg ki nem kapcsolom a készüléket a kapcsoló "O" állásba helyezésével. A víz nyomása nem változik. Olyan, mintha a víz keresztül folyna a rendszeren úgy, hogy a készülék azon részeibe el sem jut, ahol a nagy nyomást a hengerek előállítják. Szivárgást nem tapasztaltam. Leszedtem a pisztolyt a nagynyomású tömlőről, de semmi
Próbáltam a mosószer adagoló csövet befogni, de semmi.
(#) dokidoki válasza Zoli 2021 hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Általános hiba lehet.
A magasnyomású pumpa szívócsöve levegős a pumpa meg száraz. Nem kapja fel a vizet a keverőtartályból. Ezt a szívócsövet kell felfelé 'kitekerni buktatni és vízzel tölteni ameddig csak lehet. Pillanatokra el-el indítani a pumpamotort hogy tele legyen vízzel, és utána visszafordítani a tele lévő keverőtartályba. Mondjuk most nézem ez ilyen kézi kismosó kétkerekű, a nagyobbak mosószer keverő bukócső szárassága, és a töltő wc-szelep megoldása a gyenge pont, meg a téli fagy, ha víz marad a gépben...
(#) Pammer hozzászólása Jún 10, 2021 /
 
Sziasztok! K3 szaggatva megy hol van nyomás hol nincs. Mi lehet a hiba oka?
(#) merlingerin válasza Pammer hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Szia!

El van dugulva valahol. Gyakran a lándzsa vége.. vedd le a lándzsát, csak a markolat maradjon. Úgy állandó?

Ha úgy is szaggat, sajnos szét kell szedni, szelepeket, és a kimenő szűkítőt ellenőrizni.

K3 teljesen műanyag pumpás. Csak a dugattyúk fémek. Ha nem koszos, bármi kell brle, gazdasági totálkár...
(#) bbatka válasza Pammer hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Kevés a víznyomás a csapról.
(#) Pammer hozzászólása Jún 17, 2021 /
 
Köszi a K3-ra írt javaslatokat. Sajnos szét kell szednem, mert ha semmit sem csinálok, akkor is ki be kapcsol. Víznyomás jó, a pisztolyon keresztűl jól folyik a víz, marad a vízkőoldás a szelepeknél....gondolom.
(#) uniman válasza Pammer hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Szerintem felesleges! De próbáld meg!
Több darab K2xx van nálam, ami ki-be kapcsolgat, ha a pisztolyt nem nyomom. Ha állandóan benyomva tartom a "ravaszt", akkor rendesen működnek...
A hiba okát, ha valaki már sikeresen feltárta, akkor leírhatná ide - de találgatásokat nem kérek - köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2021
(#) ksanci hozzászólása Jún 19, 2021 /
 
Üdv!

Van egy csodás Skil 0761 mosónk. Tavaly kaptuk, párszor használtuk. Összesen nem ment szerintem félórát. Idén sógorom elővette és azt mondja, nincs myomása.
Megnéztem, tényleg. Látszólag ugyanúgy működik, mint normálisan, tehát bekapcsoláskor rövid időre bekapcsol a motor, aztán leáll és úgy is marad. Ha nyomom a pisztolyt, beindul a motor, de a nyomás az gyakorlatilag a hálózati, minimálisan nagyobb. Elengedve rövid idő után szépen kikapcsol.
Szétkaptam, de semmit nem találtam, az olaj zsírújnak látszik, nem találok szivárgásokat.
Mondjuk nem szedtem ki a dugattyúkat, semmi mütyűrt. Egy alapos tisztitás segíthet rajta?
A bemeneti szűrő elég dzsuvás volt.
Majd rakok fel képeket a kompresszor részről, ha az segít.

Köszi!
(#) ksanci válasza ksanci hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Szétszedtem megint, amit lehetett, de nem találtam semmit. Mivel ez a piac legolcsóbb magasnyomásúja, valószínűleg egyszerűen eddig bírta, vagy nem tudom.
(#) ksanci válasza ksanci hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Ez az utolsó képen lévő szelep szétszedve.
Van valakinek ötlete? Köszi!
(#) Pammer hozzászólása Jún 30, 2021 /
 
Sziasztok! a K3-ba mennyi olaj kell? Feldölt a gép és mire észre vettem folyt belőle az olaj de nem tudom mennyi. ki kell az egészet önteni és utánna feltölteni?
(#) Sinike válasza Pammer hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Szia.
(Akkoriban olvastam egy service manual-t, amiben írták, hogy hány deci kell, - de már elfeledtem - némi guglizással megtalálható..)

Én anno csak szermre töltöttem fel, úgy 2cm maradt "szárazon" a tetejéig...
(#) tursaba hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy Karcher K5.50 mosóm, szivattyú fejben levő szelepei, nem aranyáron, hol kaphatóak?
Köszönettel:

K5_szelep.jpg
    
(#) tursaba válasza Sinike hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Annyi kell bele.
(#) Csabadi hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Sziasztok van egy olcsó kategóriás Kärcher k1 vagy k2.Sokáig nem használtam és tegnap szükség lett volna rá, de valami nem jó. Hibája annyi ha megnyomom a pisztolyt mosáskor, akkor a gép ki/be kapcsolgat(szaggatva megy) . Hol erősen hol alig nyomja a vizet.
Viszont ha leoldom a fejet úgy elindul a gép és nyom is, de hát akkor csak locsolgat.
Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) Hutty válasza Csabadi hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Idézet:
„Viszont ha leoldom a fejet úgy elindul a gép...”

El van tömődve a fej?
(#) Csabadi válasza Hutty hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Van egy sima fej és egy szenymarós, mindkettővel így csinálja
(#) uniman válasza Csabadi hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Ha nem írsz pontos típust...így kár találgatni!
Számold csak meg, hogy pl. hányféle K2 típus létezik: Bővebben: Link De még egy típusszámon belül is lehet 3 féle konstrukció, alkatrészrendelésnél nem véletlenül kérik a sorozatszámot is... Bővebben: Link
Visszaolvastál itt a hét oldalon?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) Csabadi válasza uniman hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Rendben, megnézem a típust és jelzek.
Igen, visszaolvastam igaz nem 7 oldalt
Azt is írták, hogy nem elég az üzemi nyomás...stb
Köszi a segítséget
Itt is van egy fotó a típusról
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
(#) Dolphin hozzászólása Ápr 30, 2022 /
 
Van egy Makita HW1200 nagynyomású mosóm 27-én volt 1 éves tavaly használtam párszor nem volt vele semmi gond. Most bekapcsoláskor a motor jár rendesen csak nincs meg a nagy nyomás. A pisztoly megnyomásakor jön a víz de nyomás nélkül. a víztömlő bemeneti nyílásánál folyok a víz -mintha nem tudna bemenni-, de a csatlakozás rendben van.
Minden segítő szándékot, tanácsot előre is köszönök.
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Söt ha megadsz mindent akkor is képesek rosszat küldeni. Én ugy vittem a gépet a szervizbe, hogy lássák hol a hiba a katalogusukban.
A cég egyre inkább züllik a rengeteg variánssal meg az áraikkal, szinte minden alkatrész annyira tul van árazva, hogy javittatni felesleges, mert a munkadij ( föleg a k2 meg a k3 esetében) több mint az uj gép a boltban ( és még hol van az alkatrészár).
Én is a minap vettem egy uj K2-st. Azon a balfácánok kicserélték a régi nagynyomásu csatlakozot, igy sok kiegészitö az elöbbi modellhez az ujhoz nem passzol.
(#) Massawa válasza Dolphin hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Ha kint hagytad télen, akkor szétfagyott.
(#) Dolphin hozzászólása Ápr 30, 2022 /
 
Ez nekem is megfordult a fejemben, mert nem volt fűtött helyiségben. Ha ez a helyzet milyen költség várható a szervizben? A készülék már sajnos túl van az 1 éves jótálláson és ha ez a helyzet, valószínű, hogy ha még jótállásos lett volna, akkor sem élhettem volna a jótállással. A készülék 73000 Ft volt.
(#) Massawa válasza Dolphin hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Az uj gép olcsobb. Sajnos én is megjártam… A szétfagyásra nincs garancia. Max. a háztartási gép biztositás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2022
(#) bbb válasza Dolphin hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Makita gépeket érdemes beregisztrálni és rögtön három év lesz a jótállás rajtuk.

A várható költségeket telefonon meg tudod érdeklődni, viszonylag normális volt a szervizes, aki a vonal végén ült, mikor én hívtam őket. Persze a makita oldalon webes űrlapon keresztül is érdeklődhetsz, arra is válaszolnak.
(#) pandria hozzászólása Máj 6, 2022 /
 
Sziasztok! K2 compact gépem van (a régi típus) és a magasnyomású csatlakozónál ereszt a víz, valószínű a gép belsejéből induló csati repedt el. Tudnátok abban segíteni, hogy lehet-e alkatrészt rendelni valahonnan (Mo vagy ebay, ali) Esetleg jártasabbak, tudják-e mi az alkatrész neve, hogy tudnék rákeresni?
(#) Massawa válasza pandria hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Felejtsd el.
A K2-snek annyi változata van, hogy még a szervizben is csak probálgatnak, melyik jo ( a belsö katalogusuk semmit sem ér).
Amugy a géped szétfagyott. Olcsobb az uj, mint a javitása.
(#) zolika60 válasza pandria hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Itt próbálkoznék. Bárki bármit is mond.
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem