Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós távirányítású kisautó
Lapozás: OK   2 / 2
(#) villanyipi hozzászólása Jún 5, 2021 /
 
Elnézést ha esetleg ide nem való a kérdésem de nyitni nem tervezek ezért témát!
Unoka húgom kisfia kapott egy fene tudja milyen tipusú távirányítós autót, amit bekapcsolva tolat alapból mint a rakéta, majd a távirányítót bekapcsolva megáll ugyan de érdekesen reagál a jelekre, leginkább összezavarodottnak tűnik!
Ka2311-es ic pihen az autóban kikapcsolt távval jelenleg a hátsó motor indulgatna ,de nem teszi ha az antennához érek elfordul a kormány , ha bekapcsolom a távirányítót elfordul egyik irányba és ennyi, ha előre vagy hátra adok neki irányt akkor rendben kanyarodik.
Érdemes ezzel bármit kezdenem vagy újra kellene építenem az elektronikát a mechanikára valahogy megbízhatóbb módon?
Előre is köszönöm a tippeket!
(#) Gafly válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ahogy nézem, jó kis IC és gondolom a távirányitóban meg a párja, a KA2312 van...
Szerintem töltsél el egy kis időt az adatlap előkeresésével, és próbáld meg kitalálni, hogy mitől buggyant meg. Remélhetőleg valami triviális hiba lesz, és sokkal kevesebb munka lesz megjavitani, mint újat épiteni.
Ha találsz adatlapot, akkor tedd már fel, mert érdekel, valamint esetleg mások tudnak segiteni...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Hátha ez segit.
Sört nem kérek.
(#) villanyipi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ilyen szép feliratú nyelvezettel találtam én, de ha időm vagy kedvem engedi kiméricskélek benne pár félvezetőt, ha az ic előtt találok hibát megjavítom ha az ic ment haza, amit kétlek mert menet közben működik akkor kiveszem a motort és majd tologják
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) Gafly válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Két H-hid van benne, gondolom előre/hátra és jobbra/balra.
Ezzel a részével sok baj nem igazán lehet hibakeresésileg.
A rádiós és vezérlés oldala az már izgalmasabb...
(#) villanyipi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Majd keresek rá motivációt és nekilátok, az zavar leginkább hogy megzakkan ha hozzáérek az antenna bemenethez
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem