Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   266 / 291
(#) csocsoszan válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Köszönöm, megnézem a gumiszelepet.
Sajnos nem olyan egyszerű, mivel kiadott lakásról van szó és nagyon szűk az időkeret. Lesz rá két órám, ez alatt kell megoldanom, nem lesz időm túl sokat próbálkozni. Gondoltam, van ilyenkor egy protokoll, amin végigmegy egy szerelő is... Köszi!
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2021
(#) kaqkk válasza csocsoszan hozzászólására (») Máj 31, 2021 / 1
 
Ez nem agysebészet ....
(#) zazie hozzászólása Jún 7, 2021 /
 
Sziasztok!

Dixell XR64CX paraméterezésben tudna valaki esetleg segíteni?
Riasztást szeretnék beállítani rajta, de hiába írom be a riasztási hőmérsékleteket, nem jelenik meg a riasztás.
(#) kaqkk válasza zazie hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Egy kérdést egy témába teszünk fel ...
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2021
(#) StMiklos válasza zazie hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Szevasz!

Amennyire tudom ez nagyon hasonló.
https://soos.hu/soos/uploaded/hasznalati-utmutatok/Dixell_XR60CX_ha...to.pdf
És itt van angolul a 64CX
https://inter-thermo.hu/files/catalog/1/XR64CX-GB.pdf
Mire használod ezt? Ez 2 elpárologtatót tud kiszolgálni.
A hőfok riasztáshoz késleltetés tartozik, azt figyelembe vetted?
Default beállításon általában 15 perc, 2-es programozási szinten állítható. Ald paraméter, és van bekapcsolástól számított késleltetés is, dA0

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2021
(#) Kálmán1339 hozzászólása Jún 9, 2021 /
 
Sziasztok,
Két évvel ezelőtt vásároltam egy AEG RCB53426TX hűtőt. Tegnap reggel már nem hűtött. Áramot kap, de sem a led nem világít benne, sem az ajtón lévő visszajelzés nem világít. Viszont a benti gyors hűtés gombot ha benyomom, az zölden vissza jelez. Viszont akkor sem hűt. Nem is hallani a kompresszort. A szerelő azt mondta, hogy a kompresszort és az egész keringetési rendszert kellene cserélni, ami kb. egy új hűtő árával lenne egálban. Létezik, hogy egy AEG hűtőt két év után kidobhatok?
Esetleg van valakinek ötlete mit lehetne vele kezdeni?
Köszi a segítségeket.
(#) kaqkk válasza Kálmán1339 hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
A leírás alapján inkább elektronika hibának tűnik .
(#) pipi válasza Kálmán1339 hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Hali!
A vezérlő áramkört ki kéne hagyni, a kompresszort direktben madzagozni a 230-ra, akkor zúg/megy/hűt-e...
(#) kaqkk válasza pipi hozzászólására (») Jún 11, 2021 / 1
 
Ha normál 230v os komp van benne , annak kéne utána nézni hogy nem inverteres e a komp , mert ha az akkor a 230 közvetlenül rákapcsolva csúnya dolgokat fog művelni ....
(#) peterkolto válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Üdvözletem,
úgy néz ki csak dugulás volt.
Köszönöm ezúttal is a segítséget!
Ami érdekes a történetben, hogy a fél nap alatt sem olvadt ki rendesen, pont a kifolyó részből szedtem ki a jeget.
A 20 perces hajszárítózás sem segített, szét kellett szedni az egészet. (egy élmény volt)
Azóta már megtapasztaltam a fűtőszál rendesen funkcionál, illetve a ventilátor is megfelelően működik.
Tartósan ki lehet-e húzni a hűtőt károsodás nélkül?
(#) StMiklos válasza peterkolto hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Szevasz!

Igen.

Üdv: StMiklos
(#) newborn hozzászólása Jún 22, 2021 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy zanussi ZRG314SW típusú hűtőnk és bekapcsolás után rövid idő múlva (10 s)kikapcsol majd néhány perc múlva ismét rövid időre be. Több ötletet is kaptam de állítólag az indítórelé lehet rossz. Azt szeretném kérdezni hogy milyen típus való bele mivel lehet helyettesíteni ha az nincs és hol lehet olcsón beszerezni? Adatok még a hűtőről TT105-4s,
933012152-00.
Előre is köszönöm a segítő szándékot.
(#) StMiklos válasza newborn hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Szevasz!

Először is kapcsold ki a termosztátjával, ütközésig balra. Várjál min. 15 percet és akkor egy határozott mozdulattal kapcsold be, mindegy hányas fokozatra e pillanatban.
Némi esély lehet rá, hogy elindul. Ha igen, akkor vedd vissza 1-esre. (Nehogy kikapcsold!)
Többféle kompresszorral szerelhették, annak a típusjele alapján lehet indítórelét keresni, anélkül elég esélytelen.
Mikor lett hátul az a melegedő fekete rács takarítva és lemosva, ez a kérdés áll a kompresszorra is.
Bedugva ne csináld..
Kikapcsolod a termosztáttal, kihúzod, letakarítasz mindent nedves ruhával ecsettel, visszadugod és fentiek szerint bekapcsolod.

Némi esélyed van, hogy elindul, ha igen ne erőltesd az 5-ös fokozatot, nagyon meleg van hozzá.

Üdv: StMiklos
(#) berpeti78 hozzászólása Jún 22, 2021 /
 
Üdvözletem!

Adott egy Liebherr felül fagyasztós hűtő, tipusa: CNT 3663 INDEX 21C/001 SERVICE No. 9989987-03

Azt csinálja, hogy hangjelzést ad, és egyszerre villog a 9 és 7 °C LED, valamint a SuperFrost gomb ledje is villog.

Mi baja? Gondolom a villogással hibakódot akar jelezni...

Ha van valakinek service manual hozzá, szívesem veszem

Köszönöm a segítséget!
(#) berpeti78 válasza berpeti78 hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Bocsánat, elgépeltem: 9 és az 5 °C LED villog.
(#) Epu2 válasza newborn hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Nekem egyszer ezt csinálta. Mire hazaértünk folyt belőle a víz. A motor el sem indult, csak búgott. Egy jól irányzott, de kárt nem okozó rúgás után, még évekig működött. Valószínű a kompresszor megakadt egy olyan ponton ahol nem tudott elindulni. Vagy annyi a motornak, vagy csak a relé nem működik.
(#) kaqkk válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 22, 2021 / 1
 
Az autódat is oldalbarúgással javítod ? Evvel szerencséd volt , de nem kéne ajánlgatni .
Ha nem indul a kompresszor inkább kikapcsolni , pihentetni 15-20 percet és bekapcsolni .
(#) newborn válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Köszönöm a gyors választ, de nem hozott eredményt a tisztítás sem és a termosztátos bekapcsolás sem. Ugyan úgy néhány másodperc múlva le is állítja a kompresszort. A kompresszor típusa HVY67AA. Akkor valószínű az indítórelé?
(#) StMiklos válasza newborn hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Szevasz!

Ha az indítórelé rossz, az nem véletlenül rokkant meg.
De talán van esély.
Ha igaz, így néz ki, a feketétől jobbra van a PTC indító pogácsa.
Ha meggyötrődött, akkor az érintkezők nem adnak jó kontaktust.
Lefelé kivehető, érintkezőket nézd át és tedd vissza a helyére és próbálhatod.

Jó szerencsét!

Üdv: StMiklos

rellé.jpg
    
(#) newborn válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Üdv!
Kivettem a pogácsát kicsit megsmirgliztem, ez sem segített. Viszont a pogácsa körül a műanyag ház erősen meg van barnulva, gondolom a hőtől. Van még valami alternatíva vagy cserés a dolog?
(#) StMiklos válasza newborn hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Szevasz!

Megsmirglizted?
Leszedted róla a vezető (fémgőzölt) réteget.
Innen kezdve maga a pogácsa kuka!
Ha ohm mérővel rámérsz a két oldalára, akkor ott 10-30 ohm körüli értéknek kell lenni, hidegen (20C).
Melegen (>60-70C) meg több kiloohm.
Én azt írtam, az érintkezőket nézd át.

Üdv: StMiklos
(#) newborn válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Jaaaaaaaaaaaa neeeeeeeeeeem a pogácsát smirgliztem hanem az érintkezőket, rosszul fogalmaztam.
(#) StMiklos válasza newborn hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Szevasz!

Azért van 2 korábbi információ, amiről mélyen hallgatsz.
"Ha az indítórelé rossz, az nem véletlenül rokkant meg."
"Ha ohm mérővel rámérsz a két oldalára, akkor ott 10-30 ohm körüli értéknek kell lenni, hidegen (20C)."
A másodikra illene mondani valami, vagy feleslegesen irogatok? Azt nem szeretem!

Üdv: StMiklos
(#) gyerek67 hozzászólása Jún 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Sógorom érdeklődik, a vadiúj Zanussi ZTAN28FW0 hűtőszekrényében a hőmérsékletet nem tudja 14 fok alá tornászni.
Mi lehet az oka?
(#) Ge Lee válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Kevés az infó. Mennyire vadiúj (ha az vissza kell küldeni), kikapcsol-e vagy megy a kompresszor folyamatosan, deresedik-e belül stb. Ha folyamatosan megy, nem kapcsol le, és mégsem elég hideg, akkor kevés a hűtőközeg nyomása, ezért nem tudja jobban lehűteni.
(#) gyerek67 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Köszi az infót. Ennél sajnos nem tudok többet mondani róla.
A készülék két hetes, egy nyaralóban van. Amikor hétvégére beüzemeltük, teleraktuk kajával, tehát nem csodálkoztunk, hogy nem tudja azonnal lehűteni.
Sajnos később sem tudta...
Ezek szerint mehet a garanciális szervizbe.
(#) newborn válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Szevasz!
Nem mindig érek rá gép közelébe kerülni. Egyébként az ellenállás abban a tartományban van amit írtál. A nem véletlen megrokkanás mitől lehet? Nem volt piszkálva, kapcsolgatva, stb....

DSCN0263.JPG
    
(#) StMiklos válasza newborn hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Szevasz!

Ha már leszedted az indítóegységet, mértél ugye tekercsellenállásokat?
Mert ha nem egyezik a gyárival, akkor nincs is több kérdés..
Ha rövid áramszünet lép fel, a nagyon melegen jár, mert nem szellőzik eléggé, nem hűl eleget a következő indításig, ha az újraindulás viszonylag korán kellene hogy legyen vezérlése szerint, a motor tekercsei nem hülnek le (belül) eléggé (110 fokos tekercs, ami normális, 20%-al nagyobb ellenállású > kisebb indítóáram/nyomaték...
És akkor mielőtt megszólal a védelem újra és újra, túlmelegszik a tekercs.. folytassam?

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2021
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Na, azt hiszem, megoldódott a hűtőgép probléma.
Múlt hét szerdán meglátogatta a szerelő és megállapította, hogy kevés benne a hűtőközeg.
A szinte nullkilométeres Zanussiban.
Hallottatok már ilyent?
Fel is töltötte, azóta hűt, mint a bajnok.
(#) Villanypasteur hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy Navon 286 A++ hűtő. 24 órás fogyasztás az adatlap szerint 0.567kWh.
Tegnap leolvasztottam és újbóli üzembe helyezést követően kíváncsiságból ráraktam egy hálózati fogyasztásmérőt. A műszer aktív üzemelési időt is mér. A 24 óra alatt összesen majdnem 23 órát üzemelt a hűtő, a fogyasztás 1.1 kWh-ra jött ki. A mélyhűtőben -22 fokot mértem, a pillanatnyi teljesítmény 50 - 60 W között mozgott. A helységben kb. 26 fok van, a hőfokszabályzó 2-es és 3-as közötti állásban.
Mi lehet a probléma?

Köszönöm!
Következő: »»   266 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem