Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   94 / 131
(#) SzilCsong válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Mindenképpen kell ötköző, ahogy a rajzon is van.
(#) pipi válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Az első kérdés hogy szárnyas vagy toló motor-t vezérelsz vele... 13 oldal a dokuban...
Szárnyas kapuk esetén "nem szokott" lenni végállás, kizárólag idő alapú a kapuvezérlés.
Tolókapuk esetén a motoron szokott lenni rugós végálláskapcsoló, amit a kapura szerelt ütköző lemez nyomkod.
Nem rágtam át magam a doksin, de az nem szokott jó lenni ha a nyomatékhatárolás állítja meg, vezérlőtől és nyitás/csukás állapottól függően pl lehet hogy teljes nyitást vált ki, ez egy védelmi funkció...
(#) morzsa15 válasza pipi hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Két szárnyas kapuról lenne szó. Azért irja az időt, azt hittem végállással működik. Akkor játszani kell a másodpercekkel. Az ütközők megvannak.
Ti a képen látható kapura hová szerelnétek fel a motort?
(#) uniman válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 13, 2021 / 1
 
7.oldaltól minden infó le van írva...
(#) SzilCsong válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Ez egy érdekes eset, ha a beton kb 10 centivel magasabb lenne, akkor egyértelmű, hogy a betonra, így viszont a középső zártszelvény vonalába (nem lesz szép)
(#) morzsa15 válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Csőre fogassam valahogy fel vagy valamit csináljak mellé?
(#) 444Tibi hozzászólása Júl 6, 2021 /
 
Sziasztok.
Easy G750 garázsnyitó, kb. 10-11 éves.
Megszűnt működni, szétkaptam és valami feketés korrodációs trutyi megette a vezérlőpanel egy részét.
Nem akarnék vele foglalkozni mert jópár lyukgalván meg smd ellenállás is ment a levesbe úgylátom, és a romló szememmel nem sikerülne megjavítanom, ha csak ez a baja akkor sem.
Eredeti panel esélye nulla.

Maga a mechanika jó, kiváltanám az egész vezérlést egy 24 voltos, pl. Roll vezérlésre.
De itt jön a buktató.
Meg kéne valahogyan maradni az eredeti távirányítóknak, van vagy 4 darab négygombos a családnál és máshova is fel vannak programozva a távirányítók. Nem lenne jó ha emiatt az 1 kapu miatt mindenkinek 2 távirányító kéne.
Hogyan tudhatnám meg, az Easy milyen kóddal ment, és a Roll, vagy bármilyen külön kapható vevő megy-e az eredeti Easy távokkal?
Az Easy-nek megvan még az user manualja de csak annyi van benne hogy 433,92MHz/ugrókód.
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Hali!
A rollhoz többféle távir vevő kérhető, cserélhető a vezérlőben a vevő öcsikártya.
Célszerű elmenned a gyártóhoz az eredeti távirányítóval, és kipróbálni...
(esetleg viszonteladóhoz, aki hajlandó vele foglalkozni)
A roll vevő tudhat fixkódost, illetve ugrókódost is tanulni (idegen gyártókódost is, de ilyenkor nem figyeli az ugrókódot)
Szerintem segítenek, de előtte egyeztess telefonon. http://gardengate.hu/
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2021
(#) bajuszvas válasza pipi hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Sztem a TRX2 a megfejtés! Ha az nem akkor egy multi rx.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2021
(#) uniman válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Hello! Nem ártott volna a "négygombosok" képét megmutatni...ne nekünk kelljen kitalálni a típusát!
Nekem így elsőre az "Easy G750"-es KLING portékának tűnik. Külső univerzális RF vevők némelyikével működhet...
(#) 444Tibi válasza uniman hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Jogos, itt megnézhető:
Bővebben: Link

Azért nem mellékeltem képet,
itt kértem régebbe tanácsot hasonló ügyben és felvilágosítottatok hogy a külső semmit nem jelent ha a gyártó speciálisan kódolja a mikrokontrollert.
(#) Sam1 hozzászólása Júl 9, 2021 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék.Áram szünet után már nem működik a kapunyitó. 2A bisztit leverte,cseréltem de állandóan kiégeti.Minden rádugott motort és egyebet kihúztam gondolva hogy a motor rossz. De üres állapotban ahogy bedugom a bisztit lecsapja.Ki tudja ezt nekem orvosolni?Köszönöm.
(#) SzilCsong válasza Sam1 hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Ez valami Nice cucc?
A jobb oldali a tápegység (kapcsolóüzemű) Ránézésre ugyanolyan mint a WLA2-es vélhetően az a rossz.
Húzd le róla a vezérlést és próbáld úgy, ha akkor is vágja (99%) akkor a táp rossz.
(#) Sam1 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Bővebben: Link

Szia.
Lehúztam,igazad van így is kiégeti a bisztit.
(#) SzilCsong válasza Sam1 hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Nem tudom, mennyire vagy képbe kapcsolóüzemű tápok javításában, ha még nem csináltál, akkor nem lesz egyszerű dolgod.
Ez egy nagyon leegyszerűsített táp, semmi védelem nincs benne, ennél fogva el is száll.
Ha zárlat van, jelen esetbe, akkor a teljes primer kör oda van, fet-graetz híd, rosszabb esetbe a vezérlő Ic is oda van.
Ki kellene szedni a zárlatos feteket, a graetzt kicserélni, majd mérni, 220-at izzón keresztül, lehetőleg leválasztó trafóval ráadni, a puffer kondikon kb 320Vdc-t kell, az ic melletti pici elkon, meg kb 12V, ha ez megvan, akkor nagy esélyel az ic megúszta.
Utána már be lehet rakni a jó feteket és ismét próba, ha mázli van, akkor már adja is a 24V-ot a kimeneten.
(#) Sam1 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Eddig tarot a tudásom hogy kitudtam szedni a helyéről és megnézni mennyi apró mütyür van a belsejében De köszönöm így megy elektroműszerészhez , mibe fáj szervizelni ? nem szeretném ha átvernének.
(#) SzilCsong válasza Sam1 hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Én az ilyet 8000-ért szoktam vállalni, de ha még belekalkulálod a posta költséget (oda-vissza)15 minimum, nem éri meg.
Esetleg megpróbálhatod kiváltani egy másik 24V-os táppal, ami tud min. 100W/24V-ot, de akkor kell egy doboz, mert tutira nem fog elférni.
Bővebben: Link ezt a fajta tápot ismerem, nagyon ugy néz ki.
(#) Sam1 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Nem vészes , majd meglátjuk mit kérnek itt . 200ezer egy ilyen nyitó de min 120ezer az olcsóbb. Sajnos sok választásom nem nagyon van mikor benyögik a javítási árat
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 20, 2021 /
 
Sziasztok
Twist 230-as vezérlésre van kötve egy farfisa 21 tipusú kódzár.
Ez idáig OK. ha beütöm a kódot, 1 másodpercre zár a relé -> elindul a kapu, majd mikor nyit (na itt megáll a tudomány) megáll a kapu. (full-ra van kötve)
Ha egy kábel darabbal összekötöm és próbálom szimulálni, nálam tökéletesen működik, ha a kódzár csinálja akkor megáll (nekem meg az eszem)
Most valami prell szivatja a rendszert? Ami elég érdekes, mert egybe adták a vezérléssel.
Volt már valakinek hasonló problémája?
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 20, 2021 /
 
Nekem gyanús hogy prellez a relé elengedéskor is. Azt az 1 mp-t nem lehet rövidíteni? Másodperc nagyságú prellezést a twist nem viseli el szerintem, azt már új gombnyomásnak érzi.
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Én is erre gondoltam, de 10-ből 10-szer leállítja, tehát, mintha 2db záró kontaktot nyomna, ha prell lenne, akkor csak simán bizonytalan lenne. Ha egy drótdarabbal zárom, akkor meg normálisan működik, nagyon bénán kell, összezárnom ahhoz, hogy prell legyen.
Ami viszont feltűnt, egy (talán) 20V-os varisztor a NO kontaktok között, ami szerintem tök fölösleges.
Ha asztalon szimuláltam a működést egy másik , 24V-os vezérléssel, a helyzet még gázabb, miután kapcsolt a relé, a vezérlés folyamatos zárt kontaktot észlelt. A varisztor kiiktatásával megoldódott a probléma.
Ma fogom kivinni és a helyszínen kipróbálni, mert a vezérlést nem hoztam el, mivel távirányítóval jól működik. Majd beszámolok a fejleményekről.
Nekem az a gyanúm, hogy ez a kódoló mágneszár működtetésére lett kitalálva (eleve beltéri) a varisztornak kellene a zár tekercsének az önindukciós feszültségét elnyelnie, ez tök logikus, ez esetbe pedig kimondottan hátrány, de ez még most csak tipp.
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Eszerint https://www.riasztobolt.info/pictures/d/en_tmanual_fc21.pdf
1-99sec állítható...
Esetleg próbálkoznék a relé kimenet-twist bemenet között soros kondival, így rövidülne az impulzus... a relé meghúzva a kondin keresztül földre húzza a bemenetet, a elengedett állapotban kisüti a kondit. Kondit írtam, de sorosan ellenállás+kondira gondolok a relé kontaktus védelme miatt Kondira tippelnék 200-470n kondit(nem elkó), vele sorban 10-47ohm
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Sajna nem lett jó a beavatkozásom, úgy tűnik mégis prell szivatja. Egyáltalán nincs lekezelve a pergésmentesítés a vezérlés bemenetén.
Mivel nekem nem hiányzik, hogy hívogassanak, hogy nem csukódik a kapu, javasoltam egy fokkal komolyabb kódoló beszerzését, ez amúgy se kültéri.
Lehetőleg opto kapcsolósat.
Letudnád esetleg rajzolni az elképzelésedet? Ha más megoldás mégse lenne...
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
ver1:
ellenállás + kondi sorba
kondi másik - relé COM-ra
ellenállás másik a FULL-ra
relé NC a FULL-ra
relé NO a vezérlés COM-ra
így meghúzásra egy pillanatra lehúzza a bemenetet(konditól függ)
így elengedéskor a kondit kisüti az ellenálláson keresztül a földre

ver2, lehet ez a jobb, lehet elkó 1-10u is:
kondi egyik (-) relé COM-ra
kondi másik (+) a FULL-ra
relé NC és FULL közé nagyobb értékű kisütő ellenállás 1K-10K vagy nagyobb sacc
relé NO a vezérlés COM-ra
így meghúzásra egy pillanatra lehúzza a bemenetet(konditól függ)
így elengedéskor a kondit kisüti az ellenálláson keresztül a földre

értékek erősen sacc, akár nagyságrend különbség...
(#) hzsiga hozzászólása Júl 25, 2021 /
 
Üdv. Szeretnék egy kis segítséget kérni egy Ditec két szárnyu kapunyitóval kapcsolatban. Tudom nem mai darab de valakinek hátha van róla valamilyen kezelési leírása.
(#) pipi válasza hzsiga hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
(#) SzilCsong válasza hzsiga hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Oké, de mi a baja?
(#) Gafly válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 26, 2021 / 1
 
Idézet:
„de mi a baja?”

Baja az, ahol gyufatésztát főznek a halászlébe.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 26, 2021 / 1
 
Bizonyára a kezelési leírásának a hiánya lehetne a "baj"-a...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2021

E2.jpg
    
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Vagy a : "üdvözöljük a kpcs üzemű tápok hibalehetősége világába"
Következő: »»   94 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem