Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1028 / 1153
(#) vision61 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Szia!

Van magyarországi szerviz, Törökbálinton. Eddig nekünk három javításunk volt náluk, nagyon korrekt, segítőkész csapat. Keresd Herczegfalvy Attilát.
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Csak egy apró megjegyzés. Találkoztam olyan kapcsolóüzemű tápegységgel, ahol az ilyen, alaphelyzetben nyitott hőkapcsoló söntölt pár alkatrészt, leállítva ezzel a tápegységet. Az ventilátor nélküli kivitel volt.
(#) granpa hozzászólása Júl 22, 2021 /
 
Kérem a hozzáértőbbeket.
Kacatok közt találtam egy IC-t: DWA105N161. Mintha valami öcsipanelről lenne, és lett volna mellette egy 74167-es. Adatlapot nem találtam. Mi ez?
(#) img válasza granpa hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
PC tápegységben lehetett.
Idézet:
„A DWA105 nem PWM, hanem egy védelmi áramkör, amely a bekapcsolásért is felelős stb.”
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, ennyit találtam én is. Nagyon titkos elem lehet, hogy ennyire nincs infó róla. Szidtam erősen a gyártóját.
Nem 74167, hanem LM339 volt a 16 lábú panelkán. A hátoldalon meg vagy 40 db. SMD izé.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2021
(#) majkimester válasza granpa hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Ezen oldal szerint láb kompatibilis a WT7525 N161-gyel, amihez meg már találni adatlapot: ITT
(#) granpa válasza majkimester hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Köszönöm! Ugyan nem fogom semmire használni, de legalább tudom, mi ez.
(#) Thomas10100 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Írtam a cégnek. Egyéni tervezésű meghajtó panel elektromos autó projecthez. A tulajdonosa az akkori megrendelő, a cég nem tud adni hozzá semmilyen doksit.
(#) kadarist válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Bontsd el, tele van sok hasznos alkatrésszel.
(#) vision61 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Ez igaz, de a mieinkben sem azonosítható szinte semmi, gondosan le vannak csiszolva. Ezért is kerestük fel a hazai szervizüket. Ők a mi, szintén egyedi megrendelés alapján gyártott AMC vezérlőinket is talpra állították.
(#) Thomas10100 válasza vision61 hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
Ki a hazai szerviz?

Köszi
(#) fakóló hozzászólása Júl 25, 2021 /
 
Üdv
Az lenne a kérdésem, hogy a mellékelt képen van egy U1 jelölésű alkatrész (véleményem szerint egy sot23-6, mosfet). Az alkatrész tetején nem látható felirat, mintha kigravírozták volna. Meg lehet valahogy állapítani, hogy pontosan mi lehetett, milyen paraméterekkel? A Q1 egy 7n65f mosfet.
(#) fakóló válasza fakóló hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
De lehetséges. hogy az u1 step down kontroller.
(#) vision61 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
Az előző hozzászólásomban is benne volt.
Magyarországi szerviz, Törökbálinton.
(#) antiktelefon válasza fakóló hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
Az elhelyezése alapján lehet azt mondanám egy PFC korrekciós ic, de kevés az info hozzá.
(#) Thomas10100 válasza vision61 hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
Elnézést azon valamiért átugrottam
Köszi
(#) fakóló válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
Az ic egyik lába (u1 kép szerinti bal alsó lába, az r11 felirat melletti) elégett, ez a láb a D2-es diodához csatlakozott, ami zárlatos és a Q1 mosfet (7n65f) is zárlatos.
Hogy lehetne közelebb kerülni a beazonosításához?
(#) proli007 válasza fakóló hozzászólására (») Júl 25, 2021 /
 
Hello! Esetleg ezzel vesd össze a kapcsolását. Nekem van egy kapunyitó áramköröm, annak tápjában is ilyesmi SMD van, arra 101B van írva (esetleg a B lehet 8-as), ha ez segít valamit.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2021
(#) fakóló válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Folytonosság vizsgálattal a képen látható kapcsolásra jutottam. Az opto egy pc817, a mosfet (q1) 7n65f. Az r100-ban nem vagyok biztos mert meg van égve a teteje, ami biztosan látható maradt belőle az az 1-es illetve a második harmadik számjegy töredéke alapján szerintem azok 0.
(#) szepi003 hozzászólása Júl 26, 2021 /
 
Sziasztok. A képen látható alkatrészt beszerzési forrását keresem , hátha valaki tud segíteni .köszönöm.
(#) kadarist válasza szepi003 hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Mi a baj ezzel az áramváltóval? Megszakadt a tekercse?
(#) szepi003 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Igen sajnos szakadt a tekercs.Bontásba találtam, de annak kevés a tekercs ellenállása csak 7 ohm az eredetinek 70 ohm
(#) Egri Frédi válasza szepi003 hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Ez elég érdekes. Ha egy ilyen tekercs "megég", annak nyoma marad, látható. Pl. megolvad - kissé - a burkolat. A 7Ω az nem hiszem, hogy jó érték. Biztos, hogy ez a probléma forrása ?
(#) Sebi válasza szepi003 hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
A 7 ohm is jó érték - típusfüggő.
De hogy mérted az eredetit, ha szakadt?
(#) killbill válasza Sebi hozzászólására (») Júl 26, 2021 / 1
 
Gondolom, megnézte az adatlapját.
(#) pucuka válasza killbill hozzászólására (») Júl 26, 2021 / 1
 
Ó, Magyar ember ilyet nem tesz, csak siránkozik. Pedig hányszor elmondtuk már ADATLAP, ADATLAP, ADATLAP
(#) szepi003 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Szia .Nem hasra ütésre találtam ki a 70 ohm ot ,adatlapján néztem meg.Egyébként lepattintható a egyik oldala akkor látható a tekercs . Mérni úgy mértem ,hogy az egyik kivezetés és a tekercs kb közép tájon 24 ohm-ot mértem.De nem ez a kérdés ,hanem hol tudnám beszerezni viszonylag gyorsan.köszönöm
(#) kadarist válasza szepi003 hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Keress itt egy megfelelő méretűt-áttételűt, amit az fdh.hu-ról meg is rendelhetsz.
(#) szepi003 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2021 3 /
 
Szia .Köszönöm a linket. pucuka nem az adat lap volt a kérdés ,hanem hol tudom beszerezni .Látod ez segítség ,nem az össze vissza irkálás.köszi.
Következő: »»   1028 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem