Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1029 / 1152
(#) pucuka válasza szepi003 hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Miről beszélsz? Ha megnézed az adatlapját, akkor eldöntheted magad minden külső segítség nélkül, hogy jó-e az áramváltód, vagy nem. De neked ehhez is segítség kell. Egyébként szakadáskor nem lecsökkenni szokott az ellenállása.
Ha pedig az gond, hogy honnan lehet beszerezni a rajta látható felirat alapján guglival kikeresed, hol lehet venni, de alapnak kéne lenni, hogy megnézzed a Fórum üzletében HESTORE -ban (az oldal tetején levő sorban középen), hogy kapható-e.
Köszönöm, hogy figyeltél.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2021
(#) Egri Frédi válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Ne, má ...
Egy ilyen fél gyűszűnyi derót némi műanyag borításban egy Deák ???
(#) Thomas10100 válasza vision61 hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Helló
Adtak blokk vázlatot és leírást hozzá:

Driven motor type: brushless, 36 pole Direct Drive Motor
Nominal operating voltage: 24VDC or 48VDC
DC bus voltage range: 18….65VDC

Continuous current: 50A
Peak current: 100 A
Peak current time: depending on motor temperature

Operating modes: Current, Duty Cycle, Hall Velocity

Nagyon rendesek voltak
Köszi a segítséget
(#) killbill válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2021 / 1
 
Idézet:
„Ha megnézed az adatlapját, akkor eldöntheted magad minden külső segítség nélkül, hogy jó-e az áramváltód, vagy nem. De neked ehhez is segítség kell.”
Miért mondod ezt? Megnézte az adatlapot, tudta, hogy 70 Ohm kellene legyen. Csupán annyit kérdezett, hogy hol lehet beszerezni. Az összes többi csak félreértés és találgatás volt a többiek részéről.
(#) nedudgi válasza killbill hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Menjünk vissza a kályhához. Mi a topik címe?
Ha ez megvan, akkor a találgatás teljesen jogos.
(#) villanyipi válasza killbill hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Engedd el, itt ha eddig 3 ember volt aki segített a kérdéseimben, mások nyelvtantanárt játszottak, vagy mivel sosem próbálták a módszerem le***ták, a kolléga kapott segítséget mástól, így már hozzájut a szükséges alkatrészhez, utóbbi időben már nem pont arról szól a fórum, hogy segítsünk egymásnak
(#) szepi003 válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget megoldódott ,megrendeltem az alkatrészt.De tényleg csak azt szerettem volna megtudni ,hogy hol tudom beszerezni.Azért bátorkodtam kérdezni,mert hogy HOBBI ELEKTRONIKA fórum ,ahol a tagok egy része nem szakmabeli,/szobafestőtől a kalauzig /csak szereti az elektronikát.üdv szepi003
(#) Lestate hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Sziasztok! Anyósom anyukájának a lábmasszírozós gépét kellene megjavítanom. Az egyik alkatrész szét van égve és azt szeretném megtudni, hogy mi a megnevezése? Légyszíves írjátok meg, hogy micsoda, hogy be tudjam szerezni.

Köszönöm szépen!
(#) Egri Frédi válasza Lestate hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
Ránézésre ez egy 330 nF/250V -os kondenzátor. De, ha ez így szétégett, akkor ott más baj is lesz és a kondicsere nem biztos hogy orvosolja a hibát. De ha már veszel, inkább 400V -osat vegyél ...
(#) atiber válasza Lestate hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 2
 
Ez egy 3,3 µF / 250V-os bipoláris kondenzátor...szerintem...
(#) Remci válasza atiber hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
Szerintem is.
(#) Remci válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 2
 
Ha 330nF- os lenne, akkor 334 lenne a kódja.
(#) img válasza Lestate hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 2
 
(#) img válasza atiber hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Gyorsabb voltál.
(#) Peter65 válasza Lestate hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
3,3µF-os poliészter film kondenzátor. A 335K feliratban az 5 a nagyságrend, ezért 3,3µF (ha 334 lenne, akkor lenne 330nF), a K pedig a 10%-os tűrés. Szerintem is tisztázni kellene a funkciót. Ha motor segédfázis kondenzátor, szerintem is 400V-os motor üzemi kondit vegyél bele.
(#) Gafly válasza Peter65 hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
De legalábbis X2 jelzésűt.
Ránézésre tápellátásra szolgál és a biztositék nem szakadt meg, tehát kis szerencsével a kondenzátor cseréjével megúszható a javitás.
Különösen ha Ohm mérővel szakadt a kondenzátor, és nem zárlatos...
(#) Egri Frédi hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Bocsi, elszámoltam kicsit magam ...
Mentségemre szolgáljon, hogy túl vagyok pár doboz sörön itt a vízparton...
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Ha csak szakadt a kondi - ami igen valószínű - attól még működhetne a szerkezet, ha nem a segédfázit biztosítja ...
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) Egri Frédi válasza img hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
20 db. $15 -ért ? Gyanúsan olcsó. Valószínűleg valami ilyesmi lehetett az eredeti is - annyit is ért.
(#) img válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Hazai boltban nem találtam 3u3-at hirtelenjében. Az ugyanez lenne, csak 1 db, drágábban.
(#) antiktelefon válasza Lestate hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Azért nézd meg a motor nincs-e megégve, segedfázis nélkül nem forog és leég.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Ezt a segédfázist honnan veszitek?
Mármint a cucc többi része nélkül, látatlanban...
Bár ha igen, akkor nem csoda hogy igy eldobta magát...
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Hát jó kérdés, de ha zavarszűrő lenne a bizti kiment volna, ha meg sebesség állító kondi, akkor sem sokkal jobb a helyzet.
(#) vision61 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Zavarszűréshez nem igazán szokott lenni µF-os kapacitás a 230 V-os részen ezekben az egyszerű készülékekben.
Szerintem is két alkalmazása lehet itt, az egyik a motor segédfázis kondenzátora (állandó üzemre azért elég alacsony a feszültsége), vagy ami valószínűbb, a soros kondenzátoros táp.
(#) Egri Frédi válasza img hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Pesten a HQ - nál van. A 250V -os 410 Ft, a 400V -os 1.040 Ft ( + posta, ha nem tudsz érte elmenni ).
(#) Egri Frédi hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Zavar szűréshez kerámia kondit szokás használni és nem kell egy ekkora "ló". Én fázisjavítónak vagy segédfázisnak gondolom - így látatlanban. Ha lábmasszírozóban van, akkor abban kell lennie agy motornak vagy tekercsnek. Ha tekercs van benne ahhoz nem kell segédfázis ... De ez így olyan, mintha azt találgatnánk milyen lesz a jövő Perpetum Mobil -ja.
Ha motor van benne, meg kell győződni a tekercs(ek) épségéről. Egyébként az új kondi is gyorsan gallyra mehet.
(#) Epu2 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Ha a kondit direktbe közöd a hálózatra, akkor sem mehet tönkre. Ha táp előtét, akkor van benne csúcsot csökkentő ellenállás. Ha segédfázis kondi, akkor szerintem nem bírta a feszültséget.
(#) tpeter91 hozzászólása Júl 29, 2021 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, látott már valaki közületek a kép szerinti billentyűzet csatlakozást? Nagyon régi 386-os siemens vezérlőé.
Mi lehet ennek a neve? Esetleg adapter vagy kapcsolási rajz létezhet hogy szabványos régi DIN vagy PS2-re alakítható e?
Köszönöm!

csati.jpg
    
(#) uniman válasza tpeter91 hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 1
 
Idézet:
„386-os siemens vezérlő”

Bővebben? ...a PC kimaradt? Pontos típusa, fotók a gépről?
(#) tpeter91 válasza uniman hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Siemens 6AP1100, egyebet sajnos nem tudok róla.
Következő: »»   1029 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem