Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   112 / 213
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Szerintem inkább azt mondd neki, hogy Tompa Mihály u. 1, hátha nem tud rendesen magyarul...
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Idézet:
„Jönnek a törökök?”

Ó, nem törökök.
Csak senki ne hivja őket, mert akkor rendelhetünk pizzát, miután felrúgták és kinyalták a bográcsot.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Idézet:
„A gulyást felteszed főni aztán el van magába míg el nem készül.”

Láttad te már a Séfet főzni?
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Jani1987?
Jani1987 asszony (kézilány)?
Gafly
Gery78
granpa (séf)
Madzagos (ha sikerül neki szabdságot kiirni)?
nagy hoho
Panykó Csabi kolléga
Szikorapéter (szervező)
Varttina (fő szervező)
(#) mnyugger hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Békéscsabáról megy busz.

És vissza
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) Gery78 hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Gyermekeim az Úrban, úgy látom nem túl nagy a tolongás az Egri találkozó ügyében. Egyelőre úgy néz ki, hogy 10-en leszünk, ahogy Gafly összeszámolta. Az meg a másik, hogy főleg csak Gafly írogat, mintha csak Őt érdekelné a találkozó témája, a szervezőktől nem érkezik visszajelzés. Jó lenne látni a honlapját a helynek, persze ha van. Jó lenne több fotót is látni az infrastruktúráról, hogy mire lehet számítani a helyet illetően. Jó lenne tudni, hogy mennyi lesz a beugró, mennyi lesz a kaja. Csak mi leszünk ott, vagy bejönnek a helyi erők is, tekintve, hogy ez egy vendéglátó hely. A kaja szempontjából is jó volna tudni a végleges létszámot, hogy mennyi legyen a kaja, senki ne maradjon éhen. És mennyibe fog kerülni a kaja, ez sem elhanyagolható szempont.
Lenne egy kérésem is, illetve kérdésem is, hogy mi Pestiek, tervezünk még más programokat is arra a napra, mert a festőibb úton szeretnénk hazajönni. Bemennénk Parádsasvárra megnézni az üvegfúvást, de ide az utolsó időpont délután 2 óra, mivel 15:00-ig van nyitva a hely, és 14:00-kor kezdődik az utolsó bemutató, ha minden igaz, de ezt még meg kell érdeklődni pontosan. A kérdésem, kérésem az lenne, hogy ehhez nekünk legkésőbb 1-kor el kellene indulni Egerből. A kaja megoldható lenne-e, hogy 12:00-kor az asztalon legyen? Én nem ragaszkodom a bográcsoláshoz is, mert ha valami miatt csúszik a kaja megfővése, (nem fő úgy meg, nem elég forró a tűz, bográcsban lassabban készül) tehát hogy lehetne esetleg úgy, mint amikor Zsákán volt a buli, hogy valaki megfőzné erre a 8 emberre és oda tudná hozni? Akkor nem kéne a főzéssel pepecselni, Kálmán is tudna beszélgetni a jelen lévőkkel, és időben el tudnánk indulni mi pestiek a további programokra, amit kiötlöttünk? De ha csak ilyen kevesen leszünk akkor szerintem bőven jó lenne ha rendelnénk akár pizzát, és nem vacakolnánk a főzéssel.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) madzagos válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Én úgy néz ki hogy megyek.
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Mint hétfőn montam is ,)
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Jani1987?
Jani1987 asszony (kézilány)?
Gafly
Gery78
granpa (séf)
Madzagos
nagy hoho
Panykó Csabi kolléga
Szikorapéter (szervező)
szs ("Mint hétfőn montam is", ezt nem sikerült dekódolni, akár igen is lehet)
Varttina (fő szervező)
(#) szs válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Valóban nem nagy a tolongás. És én is úgy látom, hogy legkevésbé a szervező szervezi. Pedig először nagyon szimpatikus találkozónak néztem.
Nem is gáz, hogy kifelejtődtem a névsorból (még nem biztos megjegyzéssel) -már úgy döntöttem, nem megyek.
Nem, nem azért, csak tolulnak a dolgok, romlanak a romlanivalók, stb. De biztos vagyok benne, ha váratlan mégis betoppanok, csak nem dobtok ki
De azért úgy gondolom, ha készülsz valóban egy rendezvényre, akkor nem kell feltételül szabni, hogy más programod is beleférhessen a napba.
És igenis, a bográcsoláshoz hadd ragaszkodjanak, az élmény, a találkozó egyik jó része.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Te miközben írom, már látod?
Épp aközben írtam, hogy nem szerepelek a névsorban, mikor elküldted az újat
Igen, még hétfőn írtam azt is, hogy nem biztos, hogy megyek, de lehet
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) varttina válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 1, 2021 / 2
 
Sziasztok!

Természtetesen nem felejtkeztem el a találkozó szervezéséről. Pár dolgot elmondanék.
A belépés díjtalan, mindenki csak a saját italfogyasztásáért fizet.
Mivel a részvétel nincs regisztrációhoz kötve, és nem lesz lakat a kapun, így elvileg bárki megjelenhet.
A Sziget Büfé alapból 22:00-ig tart nyitva. Amennyiben a vendégek nem kívánnak távozni, eltolódik a záróra.
A lergnagyobb asztal (10 szemályes) a fedett terasz alatt található, így elvileg a kedvezőtlen időjárás sem jelenthet gondot.
Az utcában lehet parkolni, az udvarra is be lehet állni gépjárművel.
Asztalok, székek, hosszabbítók vannak a helyszínen.
Mindent megteszek annak érdekében, hogy időben az asztalra kerüljön az ebéd. Jó lenne végre eldönteni, hogy mi legyen a kaja. Személy szerint a paprikás kolompérra szavaznék.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 2, 2021 /
 
Mennem kéne Dunaújváros mellé házat nézni amit az asszonnyal közösen akarunk megtekinteni. Ha ilyen csekély létszám lesz akkor praktikusabb lenne áttenni az időpontot.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Idézet:
„Te miközben írom, már látod?”

Többször gyanúsitottak már meg azzal, hogy moderátor vagyok, de a válasz sokkal egyszerűbb: Pont egy hete éppen Te irtad le a tutit. .
Személy szerint én örülnék ha eljönnél.
Semmi gondom nincsen a bográcsolással, csak ne délután 4..5 óra magasságában legyen az ebéd. A paprikás krumpli is jó, az legalább hamarabb megvan. Az is szempont, hogy ugyan ingyenes az ebéd, de mint tudjuk az ingyen ebédet is fizeti valaki...
Az idegenekkel kapcsolatban, meg "aki a mi kutyánk kölyke, az HE kitűzőt visel". Aki nem, az "idegen", kaja nuku...
Ami Gery78 álláspontját illeti, van benne racionalitás. Gondoljunk csak bele, ott van a szomszédban, de csak azért nem biztos hogy elautózunk Kékestető Pestről, hogy megigyunk egy kávét a TV toronyban...
Bár van olyan kollégám, aki mondta hogy "tegnap elbicikliztem Szentendrére". És mit csináltál? "Elszivtam egy cigit és hazatekertem." Mire egy halk mormogás: "Ahogy Tomit ismerem, hihető."
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2021
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Akkor mégsem irtátok alá az előző ház papirjait a vételhez?

Szerintem ha halasztásra kerül az egri találkozó most, az akkor a következő időpont már csak jövőre...
Granpa nagyon szomorú lesz, ha nem lesz kézilánya.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Idézet:
„"aki a mi kutyánk kölyke, az HE kitűzőt visel"”

Ha már így a kitűző szóba került. A békéscsabai találkozón láttam , hogy sokatoknak volt kitűzője. Jövőre, ha lehetne én is szeretnék majd. Majd honnan tudnék venni? Igaz nem voltam kiállító.
(#) mohinger válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Szia!
Szólnod kellett volna nekem és kaptál volna....
Ha maradt még (biztosan maradt legalább a papír része), akkor küldök neked. Írj rám priviben a címeddel, küldök egyet.
Üdv!
(#) sany válasza mohinger hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Most már mindegy. Köszönöm szépen, majd jövőre kérek.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Idézet:
„Jövőre, ha lehetne én is szeretnék majd.”

Ez akkor tökéletesen megmagyarázza az alábbi közjátékot:
- Kálmán, láttad Sany-t?
- Persze hogy láttam, itt van.
- Akkor add oda neki a kajajegyeket.
- Rendben.
- Mi meg indulunk enni.
- Rendben.
- Közben meglett Sany, mondom neki hogy ott van a kajajegyed kálmánnál.
- Köszi a lehetőséget, nekem nem kell.
Visszatérve az ebédről (már igy is késésben, miattunk tartották vissza a tombolát), kérdezem Kálmánt hogy:
- Beszéltél Sannyal?
- Az melyik???
- Az a nagyhasú ott zöld pólóban.
- Kellett volna?
- Nálad van a kajajegye.
- Itt hagytatok, nélkülem mentetek el kajálni.
- Akkor edd meg azt is, ott lehet beváltani a piros napernyőknél, ha még maradt valami...
Na igy lett Kálmánnak dupla ebédje, horkolt is hazafelé majdnem végig...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2021 / 2
 
Kálmán remélem jó étvággyal ette meg.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Idézet:
„Kálmán remélem jó étvággyal ette meg.”

Amennyire én tudom, igen. Különösen hogy elsőre nem is találta meg az éttermet. Másodjára zárás előtt mire odatalált, addigra már vérben forgott a szeme és odaadták neki az összes maradékot zárás előtt a dupla adagon felül.
Rajtad kivül még egy volt akinek volt, akinek a személyes kajajegye megmaradt, az Varttina. Róla nagyon nehéz volt kideriteni eljön/el fog-e jönni. Aztán szavazás után nagy hoho eldöntötte, hogy szerinte nem fog eljönni, pont eleget várt rá a állomáson. Igy aztán az Ő részét marhapörkölt formájában becsomagoltattuk Pucukának, aki hazaérve rögtön "teve üzemmódból" kikapcsolva állitólag nagy élvezettel fogyasztotta kenyérrel.
Egyébként szerintem jó volt a marhapöri, Bélának valaki tolmácsolja az elismerést.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2021
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Tombola után engem megtalált Kálmán megbeszéltük. Őszintén nem tudtam ,hogy automatikusan jár számomra egy adag. Lehet szólnom kellett volna előre, hogy nem kell majd. Bocsánat a kellemetlenségért, ha okoztam!
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Mondtam a főszakácsnak másnap, hogy jó volt a marhapöri, ízlett az úri közönségnek
(#) Inhouse válasza mohinger hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Végül én is marhapörit ettem és tényleg jó volt az üzemi konyhához képest.
Gafly-nak meg még egyszer köszi érte!
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Nem tudom az ingatlanos mit p.csöl vele. Már rég túl lennénk rajta.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 2, 2021 / 1
 
Nem én főztem (bár képes lennék rá, de mohinger nagyjából azt mondta, hogy a békesség kedvéért nem kellene mávművház udvarán tüzet gyújtani, már ha következő évben is akarunk oda menni)...
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Persze tudom, de valahogyan lett tőled ebédjegyem.
Egyébként az általad készítettet is megettem volna, nagy valószínűséggel még jobbat is csinálnál az üzeminél.
(#) varttina hozzászólása Aug 6, 2021 / 1
 
Sziasztok!

Paprikás krumpli lesz a menü. Ma bevásároltam hozzá.
Hét óraakor nyit a Sziget, akkorra a helyszínen leszek. Nyolcra érkezik Kálmán. Ha valami természeti katasztrófa közbe nem szól, délre meglesz a kaja.
(#) Gafly válasza varttina hozzászólására (») Aug 6, 2021 / 2
 
És akkor nyolcan leszünk, ha az eddigi számitások nem csalnak.
Mai délután már a bepakolásra és készülődésre van szánva.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2021
(#) varttina válasza Gafly hozzászólására (») Aug 6, 2021 / 2
 
A főzéshez az alapanyagok már a helyszínen vannak, akár csak a tűzifa. Még ma lehordom a hosszabbítókat, illetve az ingyen elvihető ládába szánt cuccokat.
Következő: »»   112 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem