Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   160 / 178
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Mennyivel vékonyabbat? Tudtommal 1.5 mm2-nél vékonyabbat tilos használni épületben.
(#) juhaszbala hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
Sziasztok!

Hetek óta próbálom kideríteni, hogyan tudnék egy konyhai LED beépített világítást rákötni a Philips Hue Bridge-re. Olvasgattam, LED szaküzletben is voltam, de nem tudtak segíteni, ezért gondoltam ide írok.

Odáig tiszta, hogy a Philips Hue-hoz Zigbee kompatibilis LED vezérlő kell. Kerestem és találtam is ilyet (12V-os kellene), de megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem tudom rákötni... A konyhai LED csomag 2 PIN-es, és van egy kapacitív kapcsoló a vezérlő és a szalagok közé kötve (ezekről csatoltam képeket). Ez érintésre 3 fényerősség között változtatja a LED szalagokat, nyomva tartásra pedig a hideg-meleg fényt váltja fokozatosan. A LED szaküzletben már azt sem értették, hogy ha 2 PIN-es, ez hogy lehetséges.

Az IKEÁ-s Tradfri LED vezérlő (Link) működött (a kipróbálás erejéig), bár a hideg-meleg fényt nem tudta szabályozni, valamint az 24V-on üzemel...

Létezik olyan Zigbee-s vezérlő, ami képes kezelni ezt a LED szalagot? Színhőmérséklet, illetve fényerő szempontból, 12V-on?

Bálint
(#) Suba53 hozzászólása Aug 8, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy konyhai armatúrám a mosogató felett. Kicserélném a fénycsövet Ledesre.
A ledes fénycsőben gondolom benne van az elektronika, ami 230V-ról hajtja a ledeket.
Ugye jól gondolom, hogy a ledes fénycső elé nem kell sem fojtó, sem gyújtó.
Azokat simán ki tudom szerelni az armatúrából.

Már csak egy kérdés. Mi a ledes fénycső szabványos bekötése?
( Eddig még nem volt dolgom hasonlóval )
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Általános bekötésért lásd melléklet. Az egyik oldalon kapja a fázis és a nullát is, ez az oldala csövön jelölve van.

LED-cso.png
    
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Köszi, ezt így elég egyszerű lesz megoldani.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Azért nézd meg a hozzá mellékelt rajzot is, mert az armatúrát kissé át kell(het) alakitani.
De a lényeget Bakman mester már elmondta.
Szakirodalom.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2021 / 1
 
A kis átalakítást nevezhetjük kibelezésnek.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Azon viszont elgondolkoztam, mi akadályozza meg, hogy valaki (nevezzük laikusnak) rendes fénycsövet tegyen bele, mondjuk javitás céljából?
Én tennék a LED fénycső mellé egy öntapadós matricát, "VIGYÁZAT! LED FÉNYCSŐ!"...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Semmi. Az eredmény pedig egy villanás és kismegszakító leoldás. Mint azt a saját tapasztalat is mutatja.
(#) Inhouse válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Van olyan LED "fénycső", amihez adnak egy rövidzáras spec gyújtót, azt nem kell átalakítani. A másik megoldás, hogy nem adnak, és te átkötöd a hozzá adott rajz szerint.
(#) Bakman válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Ha van rá lehetőség és tudás, az előtétet érdemes kiszerelni, csökkentve a felesleges fűtőtestek számát.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Az armatúrát már szétszedtem, előtétet gyújtót kiszereltem.
Ma veszek bele led fénycsövet, és az egyoldalú bekötés szerint újra huzalozom.
A matrica nem rossz ötlet, bár amíg enyém a ház, addig oda nem kerül hagyományos fénycső.
(#) teglascs hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy a kép alapján megállapítható, hogy a LED-csíkok hány wattosak?
Köszönöm.
(#) Bakman válasza teglascs hozzászólására (») Aug 10, 2021 / 1
 
Nem. Rákapcsolsz 12 V-ot és leméred a fogyasztást.
(#) teglascs válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Azt meg tudom oldani, köszönöm.
(#) uniman válasza teglascs hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Már csak azt kéne tudni, hogy hány db LED/m ? Ha jól látom 150 ohmos ellenállások vannak sorbaköte 3 Ledenként...és a gyártója is ismert.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2021

IMG_XXX.jpg
    
(#) teglascs válasza uniman hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Hát már eljöttem otthonról, este fogom tudni majd csak megszámolni....
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2021
(#) uniman válasza teglascs hozzászólására (») Aug 10, 2021 / 1
 
Idézet:
„db LED/m ?”

Pl.: SMD5050 30LED/m 4,8W/m
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2021
(#) teglascs válasza uniman hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
A fotó alapján úgy látom, hogy 3 centinként vannak.
(#) teglascs hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Szóval akkor ezek 4,8 W/m-esek?
(#) uniman válasza teglascs hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
A másik meg ez lehetne...úgy "ránézésre" ...
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2021
(#) teglascs válasza uniman hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Suba53 hozzászólása Aug 11, 2021 / 1
 
Tökéletes lett a LED fénycsővel a világítás. Erősebb a fénye, azonnal kapcsol, és megszűnt az az idegesítő reccsenés a hangszórókban a ki-be kapcsolásoknál.
A feleségem szeret zenét hallgatni a konyhában is. Beraktam a korábban a számítógépem mellett lévő Genius fadobozos hangfal párt, egy levetett Samsung teló a zeneforrás. Feltettem rá FLAC formátumban a feleségem kedvenc zenéit, teljesen elégedett volt vele, csak zavarta a fénycső kapcsolásakor a reccsenés. Ez most megoldódott.
(#) jenki hozzászólása Szept 30, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy teljesen új LED reflektor (LIDL-ben vásárolt) a harmadik bekapcsolás után felvillant és nem világít tovább. Talán a képen kivehető, hogy halványan világít a felső negyed (telefonos kép). Mi lehet a gond? Még menthető vagy kuka? Sajnos a garancia lejárt, eddig a szekrényben pihent.
(#) antikzsolt válasza jenki hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Ahogy látom van egy kis fekete pötty a leden ha így van akkor kuka.
(#) jenki válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 30, 2021 / 1
 
Köszönöm a válaszod. Igen, egy nagyon kicsi van rajta. Mi okozhatta?
(#) antikzsolt válasza jenki hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Egyszerűen túl sokat akartak kihozni belőle, kevés hűtés vagy túl nagy áram löket. Esetleg ennek a három dolognak a kombinációja.
Amúgy az a biztosíték vicc kategória szerintem. Mekkora Amper van ráírva?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2021
(#) FAZ1 válasza jenki hozzászólására (») Okt 1, 2021 /
 
Ezek általában a "LED chip"-nek nevezett világító valamik, amelyekben sok sok egyedi dióda van sorba kötve és persze összezsúfolva. Ha ebben a sorban csak egy dióda meghal - KÉSZ!
Simán el lehet dobni!

Sajnos ezek még nagyon messze állnak a szinte örök-életű megoldástól, hiába reklámozzák őket annak. Találkoztam én már olyan LED égővel, amin a gyártó 25 ezer üzemórát garantált.
A gyakorlatban pedig - még 20 órát se bírt ki!
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 1, 2021 /
 
"Chip on Board", azaz COB LED: Bővebben: Link
Általában tizes LED sorok vannak párhuzamosan kötve...
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2021
(#) nedudgi válasza jenki hozzászólására (») Okt 1, 2021 /
 
A mechanikai részébe talán lehet más elektronikát és LED-et szerelni, ami működik egy darabig. Jobb fényképek alapján lehet többet mondani.
Mekkora teljesítményfelvétel van ráírva?
Következő: »»   160 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem