Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   555 / 577
(#) OFK válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Egerben készült?
(#) szikorapéter válasza OFK hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Micsoda?
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
A ládarádió, amiért egy napot utaztál.
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Aug 14, 2021 / 1
 
Dehogy Egerben. Bár jó lett volna.
(#) hobbyjani hozzászólása Aug 29, 2021 / 4
 
Pacsirtások figyelem CCIR/OIRT konverter kvarc nélkül.Az L1 és L2 6 menet a levegőbe 0,6 huzalból 4 mm átmérő,az L3 3 plusz 5 menet a testtől felfelé egy ferrittes tv KF trafóra 0,2 es huzalból ,feltétlenűl kell árnyékolni,a legjobbak a régi csöves tv roncsokból kibányászott KF trafók,amelyiknek van árnyékolója is,a trimmerek 25 pf de lehet improvizáni 2 db vékony műanyag szigetelésű drótból 5 -10 mm hosszába összecsavarba,a C x kondi lehet egy 40 pf trimmer vagy mégjobb,egy URH forgó,igy be lehet fogni az egész CCIR/URH sávott,a forgókondit az L3 kózvetlen közelében kell forrasztani.A tranzisztor BF tipusú RF vagy valami hasonló
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2021
(#) Kera_Will hozzászólása Szept 16, 2021 / 3
 
AR602 CCIR sávra való kiegészítése minimális beavatkozással


átépítési tanácsok
(#) tiko77 hozzászólása Okt 14, 2021 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Tudom nem készülék de kapcsolódik az itteni témakörhöz.
Nincs meg valakinek véletlenül "Dániel Mihály Rádió szerviz Gyakorlati rádiós kézikönyv" pdf formátumban vagy esetleg eladásra? Antikváriumban sajnos jelenleg nem elérhető.
Köszönöm!
(#) gkari válasza tiko77 hozzászólására (») Okt 14, 2021 / 2
 
Ez a könyv nekem sincs meg, de régi rádiók javításához a Gyurkovics Attila: Rádiójavítás c. könyve megvan (197 oldal, cca. 70 Mb pdf). Ha érdekel, adj privátban egy email címet, elküldöm. Ez a könyv nekem eddig nagyon hasznos volt.
(#) tiko77 válasza gkari hozzászólására (») Okt 15, 2021 / 1
 
Gyurkovics Attila nekem is megvan, nagyon jó könyv, azért köszönöm! Érdekes hogy már régen nézegetem a témával kapcsolatos szakirodalmat viszont Dániel Mihály könyvéről a héten hallottam először.
(#) Vales válasza gkari hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Üdv, engem érdekelne, privátban küldök email címet.
Köszönöm szépen!
(#) gkari válasza Vales hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Küldöm.
Üdv: gkari
(#) Solymossi válasza tiko77 hozzászólására (») Okt 18, 2021 / 3
 
Nekem is van nagyon sok könyvem, köztük Dániel Mihály könyve. Egyszer ajánlotta egy internetes eladó véletlenül egy másik könyv mellé, szerencsés voltam...
Ha szükséges tudok küldeni róla pár fotót amelyik részről kell, de sajnos nem eladó. Van rengeteg ritka még pdf-ben is, köztük az Orion Rádió Iskolák, bárkit érdekel bármi írjon.
(#) tiko77 hozzászólása Nov 3, 2021 / 2
 
Jó reggelt mindenkinek!
Tegnap este különleges vendég érkezett! Vajon mit rejt az egyébként gyári takaró?
(#) Sebi válasza tiko77 hozzászólására (») Nov 3, 2021 / 2
 
Ez egy nagyon míves darab, grat!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2021
(#) tiko77 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 3, 2021 / 4
 
Sajnos nem az enyém, több évtizedes álmából kell majd felébresztenem. Ahhoz képest hogy padláson volt kívülről csodaszép, elmondás alapján szinte nem is használták, vélhetően a belseje teljesen gyári, érintetlen. Vigyáztak rá, a gyári doboza is megvan meg persze a gyári takaró ami szerintem ritkaság.
(#) istvan1997 hozzászólása Nov 13, 2021 /
 
Sziasztok!
Audio SL361-es lemezjátszót keresek megvételre,múzeum részére.
(#) bozsó74 válasza gkari hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Szép napot!
Engem is érdekelne a könyv, mert két régi rádiót szeretnék megszólaltatni, csak még nem tudom, hol/hogy kezdjek hozzá...
Ha nem probléma persze! Privátban küldöm az email címet.
Köszönöm szépen!
(#) bozsó74 válasza Solymossi hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Kedves Solymossi!

Írtam privátban!

Üdv!
(#) küzmös Gergely hozzászólása Nov 17, 2021 / 1
 
Sziasztok! Kaptam egy ilyen gépezetet. Miféle lehet? EL84 a vége. Egy garázsvásáron szerezte akitől kaptam, ő nem szeretne vele foglalkozni.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2021
(#) Gafly válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 17, 2021 / 1
 
Szerintem ez.
Jól egyben van, könnyű dolgod lészen a restaurálással.
(#) Szikravadasz válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 17, 2021 / 3
 
Szia!
Orion AR 304
(#) tiko77 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 18, 2021 / 1
 
Szia!
A DM70-el óvatosan, könnyen letörhetnek a kivezetései.
(#) küzmös Gergely válasza tiko77 hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Egyelőre azt se tudom hogy jön ki az alaplemez, mert a lefogató csavarok feje sem látszik.
(#) Szikravadasz válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 2
 
Kicsit trükkösen jön ki. A képeden bejelöltem a három csavart, amiket ki kell szedni. A felső középen egy anya, a csavarja olyan hosszú, hogy az előlapban van a másik vége. A csavart belül/alulról egy fogóval megfogva, le lehet tekerni az anyát. Az sem baj, ha az előlapból jön ki az egész csavar, csak óvatosan, ne törje el. A nyíl az alsó csavar párjára mutatna. Ha ezek kint vannak, a hangfal a díszkerettel és a sasszival együtt előrefelé kihúzható.

P1160268_.jpg
    
(#) tiko77 hozzászólása Nov 21, 2021 / 1
 
Üdvözlet mindenkinek!
Keresek megvételre három gombot, Orion Typ. 044 rádióhoz a képen látható két gomb, hullámváltó és hangoló. A belső (hullámváltó) megegyezik például az Orion 355 gombjával, a külső valószínűleg egyedi, ehhez a típushoz való. Mindkét gomb érdekelne ha esetleg lenne valakinek felesleg, illetve szintén ehhez a típushoz való hálózati csatlakozó is érdekelne.
Keresek még Standard Prima 2022 rádióhoz hullámkapcsoló gombot, ez elvileg megegyezik a Standard Ideal gombjával is. Ha esetleg valakinek lenne eladó darabja ezek közül, kérem keressen privátban. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2021
(#) tdi75 hozzászólása Nov 22, 2021 /
 
Sziasztok!
Hozzá került egy Audio AV602
Honnan tudom kideríteni hogy mikori lehetett a gyártás?
Sajnos a táp MM elkóin lévő dátum valahogy nem akar stimmelni.
Ugye 1950 és 1956 között hívták Audionak. 1956-ba nevet kellett változtatni mert az amerikai Audio co. beperelt minket névbitorlás vádjával.
Nos a kondikon 1965-ös dátumok vannak. Nagyon valószínű hogy cserélték már őket.
(#) tdi75 válasza tdi75 hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Egyedül ennyieredeti azonosítóm van.
(#) hg6dab válasza tdi75 hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
AV602 , de itt is bizonytalan a gyártási év, pedig szerepel rajta gyártási szám is. Selyem Tóth Sándor töltötte fel, talán meg kéne próbálni megtalálni, ha megvan még.
(#) tdi75 válasza hg6dab hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Lehet. Bár ezt a rádiómúzeumos oldalt ismerem. Nekem is fura az ottani gyártási dátum, bár nem véletlenül van ott is a kérdőjel az évszám után. Megpróbálok ma kontaktolni Sanyi bácsival.
Hátha valamit tud nekem mondani. De azt is jó lenne tudni hogy mit jelentenek a nagyfesz olajpapír kondikon a feliratok. Viszont az is furcsa hogy a típust sehol sem találom.
CP-122 Olyat találtam hogy KCP-122 De ez nem az.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2021
(#) teglascs válasza tiko77 hozzászólására (») Nov 23, 2021 / 2
 
Gyönyörű..............
Következő: »»   555 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem