Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   266 / 315
(#) vyky hozzászólása Szept 5, 2021 /
 
Sziasztok. Kérdésem lenne felétek!
Összeraktam egy akkupakkot,ami 3S40A ballanszerrel láttam el.Ha a töltőt ráteszem,Akkor a ballanszer lekapcsolja majd a töltést ha végzett?
(#) pipi válasza vyky hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Hali!
Az akksipakkod/tápod/balanszered ismerete nélkül.....
A töltőnek KELL tudnia a töltés végét és a töltési karakteresztikát is, az biztos nem jó hogy csak egy "akármilyen" tápról rá van küldve a villany, és majd történik valami....
A balanszer + protect(már ha van) áramkör csak végszükség-védelmi funkciót lásson el.
(#) Kovidivi válasza vyky hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Legyen a töltőd pontosan 12.6V-os, 1-3 Amperes, aztán azzal töltheted is az akksipakkod. A BMS kapcsol le, nem pedig a balanszer áramkör, az csak balanszál (meríti a cellákat), ha a BMS-en tényleg van balanszer áramkör (sokszor lehagyják).
(#) Kovidivi válasza vyky hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Valami biztosan nem stimmel, a 3S 40A BMS lesz, de ha belinkeled (képet felraksz), megmondom mi az igazság.
(#) vyky válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Szia Kovidivi!
Bővebben: Link
Ilyenem van.
(#) vyky válasza pipi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Bocsánat igazad van BMS-t akartam írni
(#) 444Tibi hozzászólása Szept 5, 2021 /
 
Sziasztok.
Tisztában vagyok sok mindennel LI akukkal, viszont arról hogy állandó üzemben mi a legideálisabb, arról nem nagyon találok korrekt leírásokat. Vagy rosszul keresek.

Pl. egy UPS szerű alkalmazásban, ahol kb. évi 360 napig csak töltődik, mi az ideális megoldás?
Ráakasztom egy cellánkéni 4,2 voltos töltőre egy balanszerrel és ennyi, vagy ajánlott lejjebb venni a töltőfeszültséget, 4V/cella, néha kicsit kisütni, megmozgatni, erről valaki tudna felvilágosítást adni?
(#) Kovidivi válasza vyky hozzászólására (») Szept 5, 2021 / 1
 
Balanszeres a töltő, le fog kapcsolni magától, a töltő fesz. legyen pontosan 12.6V.
(#) erbe válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Ma is kapható telefon. Akku kapacitás 400 mAh. Töltő max. árama 500 mA. "A töltő a telefont 20 perc alatt tölti maximumra.." Ez tény. Kérdés, mi az igaz? A töltőáram vagy a kapacitás?
(#) vyky válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) nedudgi válasza erbe hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Mennyire van lemerítve az akku a töltés kezdetekor?
(#) Kovidivi válasza erbe hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
A kapcsoló üzemű töltők áramkorlátja +-10% körül van, de általában pontosabb, a sima trafós, legrégebbi töltők tudnak nagyobb árammal is tölteni, mint amire specifikálva vannak. Tehat az áram pontos, ha könnyű a töltő, tehát marad az akksi kapacitása, ami kisebb. De ha nagyon érdekel, meg kell mérni, ahelyett, hogy én itt találgatok
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2021
(#) erbe válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
A telefon akkujelzője pirosan villog. Négy csíkkal jelzi a töltöttségi fokot, addigra mind elfogy. 5-7 naponta kell tölteni.
(#) erbe válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Kapcsoló üzemű.
(#) nedudgi válasza erbe hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
A szín, és a csíkok száma nem éppen szabatos műszaki meghatározás.
Könnyen elképzelhető, hogy az akkumulátor bóvli, hibás, vagy elöregedett. A töltő felirata általában egy minimálisan garantált érték.
(#) erbe válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Újan vettem a telefont. Nem fogom alkalmanként kiszedni az akkut és kiméregetni. 1 hét használat szerintem elég ahhoz, hogy kimerüljön. Ha ezt a mennyiséget ~20 perc alatt visszatölti, akkor legfeljebb annyit lehet megállapítani, hogy ez tényleg egy takarékos telefon.
(#) nedudgi válasza erbe hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Beleszólhat a dologba, ha sokat van egy elérési pont közelében, akkor kisebb energiával kell adnia.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 2, 2021 /
 
Üdv,
Olyan kérdésem lenne, hogy a BMS- el állatott akku pakkok sorosan össze köthetőek?
Konkrétan pl 2db teljesen különálló 24V- os Li-Ion pakk, külön BMS- el, össze köthető sorban?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2021
(#) Kovidivi válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Összeköthető.
Ideiglenesen vagy rövidtávon használható. Töltés akksinként külön kell, hogy történjen. Hosszútávon átépíteném a két pakkot egy pakká, rendes BMS-sel, töltővel.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 15, 2021 /
 
Üdv.

Kinéztem egy bms. Írni bármit lehet mert elbírja a festék. De a kép alapján a készülék egy balanceres bms? Bővebben: Link

Elvileg egy fúróhoz való de ennél én szerényebb környezetre szánom. (max 3A csúcs ledes lámpa, telefon stb) Nem kellene lekorlátozni az áramot valahogy?
Csökkentés?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2021
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 15, 2021 / 1
 
Igazad van, hogy 3S 40A-eset nézted ki, hiszen a kisebbek mind drágábbak.
(#) antikzsolt válasza erbe hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
[off Hát az árát nem néztem hogy elég bonyolult sok alkatrészes. A bms akkor balanceres ha sok alkatrész van rajt. Ezt itt olvastam valakitől. Így utólag tényleg jó az ára [/off]
(#) bbalazs_ válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 15, 2021 / 1
 
Akkor balanceres, ha
1. oda van írva (with balance)
2. látsz rajta kis értékű, nagyobb terhelhetőségű ellenállásokat.
itt mindkettő teljesül, ott van a 3db 43 ohmos. A balanszolási képesség sem végtelen azért...
(#) antikzsolt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Messzi van a pici kínai írni meg bármit tud. Köszi a megerősítést hogy jót választottam.
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 16, 2021 / 2
 
Csökkentés közelebbről.
Olcsóbb mint a kínai szállítás, és másnap átvehető.

Érdekes, hogy a kínaiaknál ugyanazokat a modulokat egy tucat különböző cég kínálja.
Ezt már nagyon sok hasonló modulnál észrevettem.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 16, 2021 / 1
 
Balanszos. Nagy SMD ellenállások, 3db, 3 cellához!
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2021 /
 
Tényleg vicces dolog hogy ennyire drága lett a pici kínai. Én is csak néztem kikerekedett szemmel.
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 16, 2021 /
 
A pici kínai most is occo, de a vastag európainak nem tetszett és le is veszik a sápot.
(#) Pali79 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Mi van azokkal amiknél fele annyi ellenállat van mint ahány cella? De láttam már olyat amire az volt, hogy 3S és 5db nagy 10Ω-os volt.
(#) Kovidivi válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Ha mutatsz képet, elmondom a véleményem. De ha csak fele annyi (kevesebb) teljesítmény ellenállás van, akkor az inkább a sönt lesz (0.1Ohm alatti értékkel), tehát nem balanszol.
Következő: »»   266 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem